PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : جهان پی تا اطلاع ثانوی تعطیل شد !!!!

refigh
May 17th, 2016, 22:46
سلام
از صبح امروز به درگاه جهان پی متصل نمیشدیم تا اینکه از پشتیبانی پرسیدم گفتن تا اطلاع ثانوی هیچ گونه فعالیتی ندارند

دوستان عزیز درگاه مطمین کسی سراغ نداره ؟

دستمزد مثل جهان پی باشه

miladtnt
May 17th, 2016, 22:49
اکثرا دیدم طرف سیبا پال و زرین پال میرن !

iHSG
May 17th, 2016, 22:50
سلام
من قبلاً طرفدار پی لاین بودم اما از وقتی این قضایا پیش آمده خواسته یا ناخواسته سراغ زرین پال رفتم و خدا رو شکر که تا حالا مشکلی نداشتم.معتبر ترین درگاهی که هنوز بازه زرین پال هست.

peym@n
May 17th, 2016, 22:50
درود
درگاه پرداخت رو استعلام بگیرید
شتاب ها هم خوبه

مینا-صیفی
May 17th, 2016, 22:54
directpay.ir هم خوبه .

refigh
May 17th, 2016, 22:56
اکثرا دیدم طرف سیبا پال و زرین پال میرن !
زرین پال وضعیت درصدیش چطوره ؟ 1 درصد است یا بیشتر میگیره ؟

سلام
من قبلاً طرفدار پی لاین بودم اما از وقتی این قضایا پیش آمده خواسته یا ناخواسته سراغ زرین پال رفتم و خدا رو شکر که تا حالا مشکلی نداشتم.معتبر ترین درگاهی که هنوز بازه زرین پال هست.
پی لاین فکر کنم اونم تعطیل شده
کلا" اینجور که معلومه اطلاعات کل یوزر ها رو مجددا" بررسی میکنن و یا شاید در اختیار مسئولین ... قرار بدهند تا در صورت شکایت و یا مشکل فورا برن سراغش :دی

درود
درگاه پرداخت رو استعلام بگیرید
شتاب ها هم خوبه

چجوری درگاه پرداخت را استعلام میگیرن ؟

J0k3R
May 17th, 2016, 22:56
با سیبا داریم کار میکنیم تا این لحظه که هیچ مشکلی نداشتیم با هاشون

clack
May 17th, 2016, 23:08
سیبا پال(پیشنهاد من) از همه بهتره در حال حاضر.
البته مشکلاتی جدیدن رقبا براش پیش آوردن اما هنوز هم به خوبی کار میکنه .

refigh
May 17th, 2016, 23:39
سیبا وضعیت تسویه و مزد چند درصد میگیره دوستان ؟!

mehdi741
May 17th, 2016, 23:57
نظر دوستان در مورد زرین پال چیه ؟

nima17701
May 18th, 2016, 00:07
سلام دوست عزیز

پیشنهاد می کنم از زرین پال استفاده کنید، امکانات خوبی دارند و همچنین قدیمی ترین درگاه واسط هستند.

persiancoder
May 18th, 2016, 00:09
نظر دوستان در مورد زرین پال چیه ؟

با توجه به اینکه هم اکنون دارم استفاده میکنم همه چیز خوب هست فقط 1 مورد داره اینکه تسویه حساب هاش نسبت به جهان پی و سیبا پال کمی بیشتر طول میکشه.
حدود 2 روز بعد از درخواست واریز به حساب میشه.

clack
May 18th, 2016, 00:09
سیبا وضعیت تسویه و مزد چند درصد میگیره دوستان ؟!

1% درگاه مستقیم .
به زودی درگاه مستقیم با نام شرکت یا هر نامی که شما بخواهید هم اضافه میکنند به خدماتشون .
تصفیه حساب هم خودکار بود اما الان نمیدونم چه قدر زمان بر هست . از طریق شماره تلفن یا تیکت اگر دوست دارید از خودشون سئوال کنید.

refigh
May 18th, 2016, 00:19
1% درگاه مستقیم .
به زودی درگاه مستقیم با نام شرکت یا هر نامی که شما بخواهید هم اضافه میکنند به خدماتشون .
تصفیه حساب هم خودکار بود اما الان نمیدونم چه قدر زمان بر هست . از طریق شماره تلفن یا تیکت اگر دوست دارید از خودشون سئوال کنید.

اینکه خیلی عالیه

من برای استفاده یا فروش سیسیکم میخوام

قبلش باید باهاشون طی کنم یه وقت مسدود نکنن

yasserhost
May 18th, 2016, 00:22
سلام
از صبح امروز به درگاه جهان پی متصل نمیشدیم تا اینکه از پشتیبانی پرسیدم گفتن تا اطلاع ثانوی هیچ گونه فعالیتی ندارند

دوستان عزیز درگاه مطمین کسی سراغ نداره ؟

دستمزد مثل جهان پی باشه

با سلام فرا گیت هم خوبه!!

https://faragate.com/

OMIDTU5
May 18th, 2016, 00:32
اینکه خیلی عالیه

من برای استفاده یا فروش سیسیکم میخوام

قبلش باید باهاشون طی کنم یه وقت مسدود نکنن

زرین پال کلا به شما خدمات نمیده .

emperatoor73
May 18th, 2016, 01:01
سیباپال پیشنهاد میشه
پشتیبانی بسیار خوبی داره
کارمزدش هم صفره

friend_sre
May 18th, 2016, 01:44
با سلام فرا گیت هم خوبه!!

https://faragate.com/

تایید میشه . میشه گفت عالین .

hostorder
May 18th, 2016, 01:45
یک بار درگاه اختصاصی بگیرید راحت بشید

hegza
May 18th, 2016, 02:06
سیباپال پیشنهاد میشه
پشتیبانی بسیار خوبی داره
کارمزدش هم صفره

پس درآمدش از چیه؟

hostorder
May 18th, 2016, 02:08
پس درآمدش از چیه؟

گردش مالی

hegza
May 18th, 2016, 02:16
گردش مالی

اونقدر ارزش نداره این گردشه به دردسرش. بهرحال تهش وام میدن اونم که الان همه جا میدن

hostorder
May 18th, 2016, 02:31
اونقدر ارزش نداره این گردشه به دردسرش. بهرحال تهش وام میدن اونم که الان همه جا میدن

گردش مالی که سود بانکی داره
!!!

hegza
May 18th, 2016, 02:34
گردش مالی که سود بانکی داره
!!!
نه وقتی شاپرک تراکنشهای امروز رو فردا صبح بریزه و شما مجبور باشی از جیب تسویه کنی بعد روزشمار هیچی نمیشه اگر تهش مال یکروز رو نگه داره که سخت بود. میشه انگار 150 میلیون هر روز در حسابشه که سودش پول کارمند هم در نمیاره

OmidX
May 18th, 2016, 02:35
دارن یکاری میکنن همه تون برید درگاه مستقیم بانکی بگیرید ، بعد ب کل تراکنش هاتون مالیات ببندن.

سود بانکی برای مردم حرام و برای آقایون از شیر مادر حلال تر ست.

hostorder
May 18th, 2016, 02:40
ما هم درگاه از بانک ملت داریم اداره مالیات هم به صورت شخص حقیقی ثبت نام کردیم خدا آشناهامون رو تو اداره مالیات نگه داره خخخخخخخ

haftsepehr
May 18th, 2016, 03:27
تایید میشه . میشه گفت عالین .

عالی..

emperatoor73
May 18th, 2016, 03:49
والا من یک مدت کوتاهی با سیباپال کار میکردم موقع خرید که از کاربران کارمزد نمیگرفت از حساب منم کم نکرد. موقع تسویه هم کامل پرداخت کرد

فرستاده شده از CHM-U01ِ من با Tapatalk

hostfire
May 18th, 2016, 09:15
سیباپال پیشنهاد میشه
پشتیبانی بسیار خوبی داره
کارمزدش هم صفره

میشه بپرسم کی این حرف رو زده؟
من الان جز کاربران ممتاز سیبا الم که توماه حداقل 10 تومن تراکنش دارم !
تسویم آنیه ، آنی که میگم یعنی درخواست میزنم صفحه رو رفرش میکنم همون موقع مبلغ واریز شده به حسابم ! ولی 1 درصد کارمز داره !
سیباپال مجانی کار نمیکنه دوست عزیز!!!

TCIHost
May 18th, 2016, 09:20
تسویم آنیه ، آنی که میگم یعنی درخواست میزنم صفحه رو رفرش میکنم همون موقع مبلغ واریز شده به حسابم ! ولی 1 درصد کارمز داره !

سیباپال فی ل ت ر شده ، و دیگه خدماتی نمیده .

hostfire
May 18th, 2016, 09:22
سیباپال فی ل ت ر شده ، و دیگه خدماتی نمیده .

چه ربطی داره؟ ***** که خیلی وقته ***** شده !!! ولی داریم استافاده میکنیم

alic29
May 18th, 2016, 18:50
چه ربطی داره؟ ***** که خیلی وقته ***** شده !!! ولی داریم استافاده میکنیم

سلام
بله کیفیت بسیار عالی هستش انشالله موفق باشن

hostorder
May 18th, 2016, 19:12

درگاه اختصاصی ازشون بگیرید صفر درصد میشه

hostfire
May 18th, 2016, 19:18
درگاه اختصاصی ازشون بگیرید صفر درصد میشه

الان یه سوال
درگاه اختصاصیشون کار میکنه الان؟
ینی یهو بسته سایتشون میره زیر اتک درگاه اختصاصی عین معمولیا از کار نمیوفته؟

iServerco
May 18th, 2016, 19:59
سلام

در حال حاظر از زرین پال استفاده کنید یا مستقیم از بانک دریافت کنید.

موفق باشید.

refigh
May 18th, 2016, 20:05
زرین پال کلا به شما خدمات نمیده بیخود اطلاعاتت رو دست اینا نده منم همین مورد تورو داشتم . نه تنها خدمات بهت نمیدن بلکه برای خودشیرینی , دو دستی کل مشخصاتت رو تقدیم مقامات میکنه .

واقعا ؟
خودت برای فروش سیسیکم از کدام درگاه استفاده میکنی؟

مینا-صیفی
May 18th, 2016, 21:24
دوستان این خیلی خوبه دوستام کار میکنند در حال حاظر مناسب هست
www.directpay.ir

Saeed-MC
May 18th, 2016, 21:58
پس چرا هیچ اطلاعاتی درج نکردند داخل سایت؟

refigh
May 18th, 2016, 22:56
پس چرا هیچ اطلاعاتی درج نکردند داخل سایت؟

سایتش هم کامل بالا نمیاد پالایش شده

مدیر جهان پی مطمینا تاپیک دیده امیدوارم خودشم بیاد توضیحات کامل بدن من تراکنش های زیادی داشتم جهان پی برای ما خیلی خوب بود

- - - Updated - - -

سیبا پال اینجا (http://www.webhostingtalk.ir/showthread.php?t=108646&page=63)حسابی گندش بالا اومده :104:

nevergotme
May 18th, 2016, 23:02
refigh (http://www.webhostingtalk.ir/member.php?u=20663) اگه خودت میدونی غیر قانونی سعی تلاش نکن بنظرم اخرش حسابت مسدود میشه اون موقع میگفتی کاش از همون اول حساب باز نمیکردم.

hostorder
May 19th, 2016, 01:57
بوی عید می‌آید تنها یک هفته به پایان سال ۹۴ باقی مانده است، همه دنبال این هستند که رنگ و بوی جدیدی به زندگی خود ببخشند. اوضاع برای جهان پی و مدیرعامل این شرکت «عظیم قادر» نیز همین‌گونه است. پشت میز کارش نشسته و در این اندیشه است که چگونه نوروزی متفاوت را برای کارمندان و اعضای خانواده‌اش ترتیب دهد. در همین فکرهاست که ناگهان تلفن زنگ می‌خورد و صدای پشت خط به وی اعلام می‌کند که سرویس واسط پرداخت جهان پی بدون هیچ دلیلی ***** می‌شود و این شرکت باید مانند سایر واسط‌های پرداخت سرورهای خود را مسدود کند. یک‌باره همه‌چیز عوض می‌شود، شور و شوق قبل از عید جای خود را به استرس می‌دهد. او دیگر به جای فکر کردن به نوروز به حیات کسب و کارش می‌اندیشد.

امروز ۲۶ اردیبهشت است، دقیقا دو ماه از ماجرای مسدود شدن درگاه‌های واسط پرداخت می‌گذرد. طی این دوماه اتفاقات عجیبی افتاد. زرین پال به عنوان واسطی که از *****ینگ جان سالم به در برده بود برای مدتی ***** شد و پس از چند روز رفع ***** شد. این در حالی است که هیچ تغییری در وضعیت سایرین رخ نداد. هنوز جهان پی و بسیاری از سایت‌های واسط پرداخت ***** هستند. در این ماجرا بسیاری از واسط‌ها به کلی فراموش شدند و هیچ رسانه‌ای صحبت‌های آن‌ها را بازتاب نداد. جهان پی هم یکی از اینها بود.

وکلای جهان پی در حال پیگیری

مدیر عامل جهان پی در مورد پیگیری‌هایشان در این مدت می‌گوید: «هنوز ماجرا ادامه دارد و وکلای شرکت در حال پیگیری ماجرا هستند. مراجعه‌های حضوری ما نیز تاثیری در روند پیگیری ماجرا نداشته و تنها موضوعی که به ما اعلام کرده‌اند این است که فرآیند بررسی درخواست ما حداقل یک هفته دیگر زمان می‌برد و ما از این موضوع ناراحت هستیم که چرا باید در این مورد تبعیض قائل شوند.»

میان درگاه‌های واسط پرداخت، جهان پی با داشتن بیش از ۵۵۰۰۰ کاربر به‌عنوان یکی از مهمترین واسط‌های پرداخت فعالیت می‌کند. عظیم قادر مدیرعامل شرکت جهان پی در گفت‌وگو با پیداد از تبعیضی که بین سایت‌ها گذاشته می‌شود ناراضی است. او می‌گوید: «سرویس‌های ما هیچ‌گونه مشکلی نداشته و ندارند، مجوزهای لازم برای فعالیت در این حوزه را کسب کرده‌ایم و واقعا نمی‌دانیم دلیل اصلی این گونه برخوردها چیست؟ شاید برخی عوامل بیرونی در این میان دست داشته‌اند که سبب شده کمیته مصادیق محتوای مجرمانه چنین دستوری صادر کند.»

مستنداتی علیه دوستان

جهان پی ادعا می‌کند مستنداتی دارد که نشان می‌دهد برخی «دوستان» در این موضوع بی‌تقصیر نبوده‌اند. آن‌ها می‌گویند: «مدیران یکی از شرکت‌های فعال در این حوزه، در فرودین ۹۴ اعلام کردند لیستی از پذیرنده‌های متخلف درگاه های جهان پی، پارس پال و پی لاین را به مراجع قانونی گزارش خواهد داد لیستی که شاید با شیطنت و صرفا جهت حذف رقبا تهیه شده بود» آن‌ها وجود پذیرنده‌های متخلف را رد نمی‌کنند اما می‌گویند «چنین پذیرندگانی از قبل رصد و براساس شرایط نیز با آنها برخورد شده بود.»

خوش شانسی بی معنی است

جهان پی از حملات DDoS ای می‌گوید که به سایتشان شده و ادامه می‌دهد: «این وضعیت علاوه بر هدف قرار دادن این صنعت، فضای مناسبی را برای سو استفاده «درگاه‌های تازه تاسیس» فراهم کرده است. صد البته اگر این کسب و کارها، از منظر ماهوی مورد ایراد قانونی قرار بگیرد دیگر واژگان «خوش‌شانسی» یا «از قلم افتادن» بی معنی و بیشترین ضربه را به بنیانگذاران این کسب و کار وارد خواهد کرد.»

مدیر عامل جهان پی می‌گوید: «با توجه به روند رو به رشد کسب و کارهای اینترنتی و ورود زود هنگام پی‌پال و یا سایر درگاه های پرداخت خارجی به کشور، انتظار داریم مسئولین از درگاه ها و متمرکز کننده‌های داخلی حمایت کنند تا رقابت خوبی با فعالان داخلی صورت گیرد.»

مجوزهای بی مجوزی

جهان پی مدعی است که از سال ۹۲ پیگیر اخذ مجوزهای مورد نیاز بوده است و در آن زمان هیچ‌یک از واسط‌های پرداخت این طور مجوزها را پیگیری نمی‌کردند. عظیم قادر می‌گوید: «ما از ۲ ارگان مختلف مجوزهای لازم برای فعالیت به عنوان واسط پرداخت را کسب کرده‌ایم اما در کمال ناباوری وقتی این مسئله را در کمیته مطرح کردیم، این‌گونه به ما پاسخ دادند که ممکن است ارگان‌هایی که از آن‌ها مجوز دریافت کردیم، نیز تخلف کرده باشند و خلاف قانون عمل کرده‌اند.»

به گفته آن‌ها جهان پی دارای دو مجوز «فعالیت ارائه خدمات به کلیه فروشگاه‌های اینترنتی؛ دریافت وجه از خریدار و انتقال آن به فروشنده پس از کسب کارمزدهای لازم»، «فعالیت ارائه خدمات به فروشگاه‌های اینترنتی دارای نماد اعتماد الکترونیکی» است.

قادر می‌گوید: «مجوز اول زمانی کسب شد که کمیته سازماندهی کسب و کارهای اینترنتی (Enemad) نیز تازه تاسیس بود و در آن زمان بحثی به نام «نماد اعتماد الکترونیکی» مطرح نشده بود و تا امروز هم در این مجوز بند جدیدی در مورد نماد اعتماد الکترونیکی اضافه نشده است.»

به دنبال مجوز بانک مرکزی

مدیرعامل جهان پی می‌گوید آن‌ها از سال ۹۳ با بانک مرکزی مکاتبه داشته‌اند و به‌دنبال کسب مجوزی از این سازمان بوده‌اند، اما بانک مرکزی اعلام کرده که رسیدگی به این نوع خدمات جزو شرح وظایف این سازمان نیست و ارگان دیگری مسئول این موضوع است. این پیگیری تا نیمه دوم سال ۹۴ ادامه داشت تا سرانجام تصمیم گرفته شد که به وضعیت این کسب و کار‌ها رسیدگی شود و آن‌ها را ساماندهی کنند.

برخورد جدی با کسب و کارهای متخلف

پس از مسدود شدن درگاه واسط پرداخت جهان پی، مدیران این شرکت تصمیم گرفتند برای جلوگیری از بروز مجدد چنین مشکلاتی نحوه واگذاری درگاه پرداخت را تغییر دهند و قوانین سفت و سخت‌تری را اضافه کنند.

قادر می‌گوید: «به این نتیجه رسیدیم که کمی سخت‌گیرانه عمل کنیم تا مشکل کمتری گریبان ما و مشتریان‌مان را بگیرد. اکنون تصمیم گرفتیم که نظارت خود را در مرحله اعطای درگاه را بیشتر کنیم تا در کنار سامانه تصادفی تماس با مشتریان، بتوانیم راحت‌تر کسب و کارهای غیرقانونی را شناسایی کنیم.»

آن‌ها برای رصد ۵۵ هزار کسب و کار از شیوه جالبی استفاده می‌کنند. عظیم قادر می‌گوید: «از ابتدای فعالیت‌مان مبالغ دریافتی کسب و کارها را رصد می‌کنیم و اگر مبالغ دریافتی با قیمت اجناسی که درگاه را برای آن دریافت کرده‌اند، تفاوت داشته باشد، پس از پیگیری‌های لازم مراتب را اطلاع می‌دهیم. در کنار این کار روزانه تقریبا با ۱۵۰ نفر از مشتریانی که از درگاه‌های جهان پی خرید کرده اند، ارتباط برقرار می‌کنیم و در مورد وضعیت سرویس‌دهی و نوع کالای خریداری شده سوال‌هایی می‌پرسیم تا به این ترتیب ضریب وقوع جرم در فضای مجازی از طریق درگاه جهان پی را به صفر برسانیم.

جهان پی هنوز باید حداقل یک هفته دیگر صبر کند تا جواب نهایی از سوی کمیته اعلام شود و تا آن‌روز باید بنشینند و به این فکر کنند که چه می‌شد اگر کمی خوش‌شانس تر بودند و هنگام صدور احکام جوهر قلم تمام می‌شد و او هم مانند دیگری از قلم می‌افتاد.

friend_sre
May 19th, 2016, 06:19
بوی عید می‌آید تنها یک هفته به پایان سال ۹۴ باقی مانده است، همه دنبال این هستند که رنگ و بوی جدیدی به زندگی خود ببخشند. اوضاع برای جهان پی و مدیرعامل این شرکت «عظیم قادر» نیز همین‌گونه است. پشت میز کارش نشسته و در این اندیشه است که چگونه نوروزی متفاوت را برای کارمندان و اعضای خانواده‌اش ترتیب دهد. در همین فکرهاست که ناگهان تلفن زنگ می‌خورد و صدای پشت خط به وی اعلام می‌کند که سرویس واسط پرداخت جهان پی بدون هیچ دلیلی ***** می‌شود و این شرکت باید مانند سایر واسط‌های پرداخت سرورهای خود را مسدود کند. یک‌باره همه‌چیز عوض می‌شود، شور و شوق قبل از عید جای خود را به استرس می‌دهد. او دیگر به جای فکر کردن به نوروز به حیات کسب و کارش می‌اندیشد.

امروز ۲۶ اردیبهشت است، دقیقا دو ماه از ماجرای مسدود شدن درگاه‌های واسط پرداخت می‌گذرد. طی این دوماه اتفاقات عجیبی افتاد. زرین پال به عنوان واسطی که از *****ینگ جان سالم به در برده بود برای مدتی ***** شد و پس از چند روز رفع ***** شد. این در حالی است که هیچ تغییری در وضعیت سایرین رخ نداد. هنوز جهان پی و بسیاری از سایت‌های واسط پرداخت ***** هستند. در این ماجرا بسیاری از واسط‌ها به کلی فراموش شدند و هیچ رسانه‌ای صحبت‌های آن‌ها را بازتاب نداد. جهان پی هم یکی از اینها بود.

وکلای جهان پی در حال پیگیری

مدیر عامل جهان پی در مورد پیگیری‌هایشان در این مدت می‌گوید: «هنوز ماجرا ادامه دارد و وکلای شرکت در حال پیگیری ماجرا هستند. مراجعه‌های حضوری ما نیز تاثیری در روند پیگیری ماجرا نداشته و تنها موضوعی که به ما اعلام کرده‌اند این است که فرآیند بررسی درخواست ما حداقل یک هفته دیگر زمان می‌برد و ما از این موضوع ناراحت هستیم که چرا باید در این مورد تبعیض قائل شوند.»

میان درگاه‌های واسط پرداخت، جهان پی با داشتن بیش از ۵۵۰۰۰ کاربر به‌عنوان یکی از مهمترین واسط‌های پرداخت فعالیت می‌کند. عظیم قادر مدیرعامل شرکت جهان پی در گفت‌وگو با پیداد از تبعیضی که بین سایت‌ها گذاشته می‌شود ناراضی است. او می‌گوید: «سرویس‌های ما هیچ‌گونه مشکلی نداشته و ندارند، مجوزهای لازم برای فعالیت در این حوزه را کسب کرده‌ایم و واقعا نمی‌دانیم دلیل اصلی این گونه برخوردها چیست؟ شاید برخی عوامل بیرونی در این میان دست داشته‌اند که سبب شده کمیته مصادیق محتوای مجرمانه چنین دستوری صادر کند.»

مستنداتی علیه دوستان

جهان پی ادعا می‌کند مستنداتی دارد که نشان می‌دهد برخی «دوستان» در این موضوع بی‌تقصیر نبوده‌اند. آن‌ها می‌گویند: «مدیران یکی از شرکت‌های فعال در این حوزه، در فرودین ۹۴ اعلام کردند لیستی از پذیرنده‌های متخلف درگاه های جهان پی، پارس پال و پی لاین را به مراجع قانونی گزارش خواهد داد لیستی که شاید با شیطنت و صرفا جهت حذف رقبا تهیه شده بود» آن‌ها وجود پذیرنده‌های متخلف را رد نمی‌کنند اما می‌گویند «چنین پذیرندگانی از قبل رصد و براساس شرایط نیز با آنها برخورد شده بود.»

خوش شانسی بی معنی است

جهان پی از حملات DDoS ای می‌گوید که به سایتشان شده و ادامه می‌دهد: «این وضعیت علاوه بر هدف قرار دادن این صنعت، فضای مناسبی را برای سو استفاده «درگاه‌های تازه تاسیس» فراهم کرده است. صد البته اگر این کسب و کارها، از منظر ماهوی مورد ایراد قانونی قرار بگیرد دیگر واژگان «خوش‌شانسی» یا «از قلم افتادن» بی معنی و بیشترین ضربه را به بنیانگذاران این کسب و کار وارد خواهد کرد.»

مدیر عامل جهان پی می‌گوید: «با توجه به روند رو به رشد کسب و کارهای اینترنتی و ورود زود هنگام پی‌پال و یا سایر درگاه های پرداخت خارجی به کشور، انتظار داریم مسئولین از درگاه ها و متمرکز کننده‌های داخلی حمایت کنند تا رقابت خوبی با فعالان داخلی صورت گیرد.»

مجوزهای بی مجوزی

جهان پی مدعی است که از سال ۹۲ پیگیر اخذ مجوزهای مورد نیاز بوده است و در آن زمان هیچ‌یک از واسط‌های پرداخت این طور مجوزها را پیگیری نمی‌کردند. عظیم قادر می‌گوید: «ما از ۲ ارگان مختلف مجوزهای لازم برای فعالیت به عنوان واسط پرداخت را کسب کرده‌ایم اما در کمال ناباوری وقتی این مسئله را در کمیته مطرح کردیم، این‌گونه به ما پاسخ دادند که ممکن است ارگان‌هایی که از آن‌ها مجوز دریافت کردیم، نیز تخلف کرده باشند و خلاف قانون عمل کرده‌اند.»

به گفته آن‌ها جهان پی دارای دو مجوز «فعالیت ارائه خدمات به کلیه فروشگاه‌های اینترنتی؛ دریافت وجه از خریدار و انتقال آن به فروشنده پس از کسب کارمزدهای لازم»، «فعالیت ارائه خدمات به فروشگاه‌های اینترنتی دارای نماد اعتماد الکترونیکی» است.

قادر می‌گوید: «مجوز اول زمانی کسب شد که کمیته سازماندهی کسب و کارهای اینترنتی (Enemad) نیز تازه تاسیس بود و در آن زمان بحثی به نام «نماد اعتماد الکترونیکی» مطرح نشده بود و تا امروز هم در این مجوز بند جدیدی در مورد نماد اعتماد الکترونیکی اضافه نشده است.»

به دنبال مجوز بانک مرکزی

مدیرعامل جهان پی می‌گوید آن‌ها از سال ۹۳ با بانک مرکزی مکاتبه داشته‌اند و به‌دنبال کسب مجوزی از این سازمان بوده‌اند، اما بانک مرکزی اعلام کرده که رسیدگی به این نوع خدمات جزو شرح وظایف این سازمان نیست و ارگان دیگری مسئول این موضوع است. این پیگیری تا نیمه دوم سال ۹۴ ادامه داشت تا سرانجام تصمیم گرفته شد که به وضعیت این کسب و کار‌ها رسیدگی شود و آن‌ها را ساماندهی کنند.

برخورد جدی با کسب و کارهای متخلف

پس از مسدود شدن درگاه واسط پرداخت جهان پی، مدیران این شرکت تصمیم گرفتند برای جلوگیری از بروز مجدد چنین مشکلاتی نحوه واگذاری درگاه پرداخت را تغییر دهند و قوانین سفت و سخت‌تری را اضافه کنند.

قادر می‌گوید: «به این نتیجه رسیدیم که کمی سخت‌گیرانه عمل کنیم تا مشکل کمتری گریبان ما و مشتریان‌مان را بگیرد. اکنون تصمیم گرفتیم که نظارت خود را در مرحله اعطای درگاه را بیشتر کنیم تا در کنار سامانه تصادفی تماس با مشتریان، بتوانیم راحت‌تر کسب و کارهای غیرقانونی را شناسایی کنیم.»

آن‌ها برای رصد ۵۵ هزار کسب و کار از شیوه جالبی استفاده می‌کنند. عظیم قادر می‌گوید: «از ابتدای فعالیت‌مان مبالغ دریافتی کسب و کارها را رصد می‌کنیم و اگر مبالغ دریافتی با قیمت اجناسی که درگاه را برای آن دریافت کرده‌اند، تفاوت داشته باشد، پس از پیگیری‌های لازم مراتب را اطلاع می‌دهیم. در کنار این کار روزانه تقریبا با ۱۵۰ نفر از مشتریانی که از درگاه‌های جهان پی خرید کرده اند، ارتباط برقرار می‌کنیم و در مورد وضعیت سرویس‌دهی و نوع کالای خریداری شده سوال‌هایی می‌پرسیم تا به این ترتیب ضریب وقوع جرم در فضای مجازی از طریق درگاه جهان پی را به صفر برسانیم.

جهان پی هنوز باید حداقل یک هفته دیگر صبر کند تا جواب نهایی از سوی کمیته اعلام شود و تا آن‌روز باید بنشینند و به این فکر کنند که چه می‌شد اگر کمی خوش‌شانس تر بودند و هنگام صدور احکام جوهر قلم تمام می‌شد و او هم مانند دیگری از قلم می‌افتاد.

سلام
لطفا لینک خبر رو بذارید.

hostorder
May 19th, 2016, 10:05
سلام
لطفا لینک خبر رو بذارید.

در کانال جهان پی هست

refigh
May 19th, 2016, 10:36
اینا رو خیلی وقته گذاشته تو کانالش

اینکه تا اطلاع ثانوی تعطیل کردن یا بخاطر اینه تا رفع ***** دستور دادن غیر فعال کنن

refigh
May 19th, 2016, 20:16
سیبا پال هم نصب کردم و درگاه گرفتم زیاد جالب نیست

درگاه ملت میزنه فروشنده ایران شارژ
درگاه سامان هم یه شرکت دیگه میزنه
درگاه خودشم یه جوری طراحی شده که اصلا اعتمادی نیست از طرف مشترکین
جهان پی یه چیزی دیگه بود :(

SibaPal
May 19th, 2016, 20:28
سیبا پال هم نصب کردم و درگاه گرفتم زیاد جالب نیست

درگاه ملت میزنه فروشنده ایران شارژ
درگاه سامان هم یه شرکت دیگه میزنه
درگاه خودشم یه جوری طراحی شده که اصلا اعتمادی نیست از طرف مشترکین
جهان پی یه چیزی دیگه بود :(
جهان پی فعال می باشد
اگر قادر به اتصال نیستید مشترک ویژه ی آن شرکت نمی باشید.
سرویس دهی این شرکت به مشترکین ویژه محدود شده است

Saati
May 19th, 2016, 20:52
مبالغی که تو حساب های کاربری ما بود چی میشه؟

OMIDTU5
May 19th, 2016, 20:55
جهان پی فعال می باشد

سلام

server DNS address could not be found

با کدوم ادرس فعال هست ؟

refigh
May 19th, 2016, 21:06
جهان پی فعال می باشد

سلام
از جهان پی درگاه اختصاصی داشتیم خیلی بی درد سر بود

حالا چند روز با سیستم سیبا پال کار کنیم عادت میکنیم

گذشته از همه چیز خدایش پشتیبانی خیلی عالی دارید و درصد کارمزد کم

refigh
May 19th, 2016, 22:31
مبالغی که تو حساب های کاربری ما بود چی میشه؟

میتونید درخواست تسویه بدید
واریز میکنن

Flash4Mobile
May 20th, 2016, 02:37
با سلام

من از گوگل پیگیر قضیه جهان پی بودم به این تاپیک برخوردم حیفم اومد نیام نظرم رو نگم

دو سال هست از جهان پی استفاده میکنم . کوچکترین مشکلی تا حالا باهاشون نداشتم گردش مالیم هم حدود 80 میلیون تومان بوده و هر بار درخواست تسویه دادم در بازه های 500 هزار تومانی بوده و سریع برام واریز کردن. حتی روزهای تعطیل هم صبر نکردن که فرداش واریز پایا رو انجام بدن . همون روز تعطیل برام پایا رو ثبت کردن و ساعت 7 صبح روز بعد که سرور پایای بانک شروع به کار میکرد 7:01 دقیقه پول میومد به حسابم . هیچوقت هم یادم نمیره اوایل اشناییم با این شرکت یبار رفته بودم شهرستان و پول لازم داشتم تنها چیزی هم که در دسترس داشتم پنل جهان پی بود . امیدی نداشتم رسیدگی بشه اما تیکت دادم مشکلمو گفتم مدیر جهان پی وقتی دیدن شرایطم ضروریه برام سریع ( در کمتر از چند دقیقه ) بصورت شتابی واریزش کردن !

اینا برام خیلی ارزش داره . جهان پی یه شرکتی هست که کلاس کارش از شرایط فعلی بازار ایران بالاتره . در واقع من رقیبی برای جهان پی نمیبینم و جایی رو نمیشناسم که در حد جهان پی مشتری مدار و صادق باشه

هر چقدر هم فشار اوردن و به سرورشون حمله کردن و ... اما این شرکت تمام تلاش خودش رو کرد که مشتری چیزی احساس نکنه و کمبودی رو حس نکنه تا اینکه بلاخره اقایون خرابکار دیدن دانش فنیش رو ندارن که با این کارها حریف جهان پی بشن اینبار رفتن با خودشیرینی *****ش کردن !

این قضیه رو من مقایسه میکنم با پنل پرداختی که چند روز پیش ثبت نام کردم و 50 تومان موجودی رو بصورت تست درخواست دادم الان 48 ساعت گذشته هنوز حتی اقدام به واریز به صورت پایا هم نکردن و وقتی تماس گرفتم که چرا اینجوریه و این چه وضعشه در کمال تعجب پاسخ جالبی دادن : جناب بين ١٢ تا ٣٦ ساعت طول مي كشه. پول به حساب ما هم دير مياد تا بخوايم براي شما بفرستيم !

امروز رفتم از چند سرویس دهنده دیگه درخواست درگاه دادم و سیبا پال خیلی سریع به درخواستم رسیدگی کردند و درگاهم رو فعال کرد من هم چون پشتیبانیشون خوب بود سیباپال رو انتخاب کردم و تا الان که از این شرکت راضی هستم و امکانات خوبی دارن و پشتیبانی خوبی هم دارن که از مدیرش تشکر میکنم . ایشون هم یکی از بهترین هاس

InterServer.ir
May 20th, 2016, 02:47
تفاوت هست بین تعطیل شدن و غیرفعال شدن!

جهان پی تا رفع مشکلش (فیل-تر) غیر فعال شده و انشالله همین روز ها مشکلات قانونیش هم حل بشه و به زودی خدماتش رو از سر بگیره

با اینکه فیل شدن و حتی کارشون به جایی کشید غیر فعال بشند تسویه حساب ها رو تو کمترین زمان انجام میدن و سرعت پشتیبانی مثل سابق عالیه و این یعنی مسئولیت پذیری شرکت و کارمندانش که تو بدترین وضعیت بهترین خدمات رو دارن.

.Secret.
May 20th, 2016, 13:32
جهان پی واقعا عالی و حساب شده بود, واقعا ناراحت شدم از اتفاقی که افتاده و بی صبرانه منتظرم که مشکل حل بشه و مجدد فعالیت رو از سر بگیرن

CYCLONER
May 20th, 2016, 14:41
با سلام

بنده با پشتیبانی مکلاماتی کردم افرادی که درگاه پرداخت اختصاصی دارند بدون مشکل می توانند از جهان پی استفاده کنند

DJ_2015
May 20th, 2016, 23:47
سلام
درگاه اختصاصی جهان پی برای من بدون مشکل کار میکنه...

Saeed-MC
May 21st, 2016, 01:09
سلام
درگاه اختصاصی جهان پی برای من بدون مشکل کار میکنه...

داداش آدرس درگاه بده به من بی زحمت...

OMIDTU5
May 21st, 2016, 01:55
دوستان

درگاه اختصاصی برای من هم کار میکنه وصل میشه و پرداخت رو هم با موفقیت انجام میده ولی موقع برگشت به وبسایت خطای 31- میده و بانک هم مبلغ رو بصورت اصلاحی بر میگردونه به حساب کاربر !

نمیدونم چیکار کنم و مشکل از کجا میتونه باشه ؟

.Secret.
May 21st, 2016, 02:05
دوستان

درگاه اختصاصی برای من هم کار میکنه وصل میشه و پرداخت رو هم با موفقیت انجام میده ولی موقع برگشت به وبسایت خطای 31- میده و بانک هم مبلغ رو بصورت اصلاحی بر میگردونه به حساب کاربر !

سلام

فعلا از یک درگاه واسط دیگه استفاده کن تا مشکل جهان پی رفع بشه

InterServer.ir
May 21st, 2016, 02:07
دوستان

جهان پی درگاه ها رو تا رفع مشکل فی-لتر غیر فعال کرده

OMIDTU5
May 21st, 2016, 02:17
جهان پی درگاه ها رو تا رفع مشکل فی-لتر غیر فعال کرده

درگاه های اختصاصی فعال هست

فقط عادی ها رو غیر فعال کردن

InterServer.ir
May 21st, 2016, 02:57
درگاه های اختصاصیش فعالن

فقط عادی ها رو غیر فعال کرده

در مورد مشکلتون تو تلگرام پیام بدید اکی می کنم براتون .

xwoman2
May 21st, 2016, 03:33
من هم درگاه پرداحت اختصاصی دارم و مشکلی نداره.فقط سایت اصلی شیلتره که واسه پنل کاربری باید هیتلر بشکن بزنید.
در حقیقت درگاه اختصاصی نداشتم وقتی که این مشکل به وجود اومد خود جهان پی یک درگاه پرداخت اختصاصی برای کاربراش ایجاد کرد.
واقعا با بعضی ها قابل قیاس نیست.
بی صبرانه منتظریم که به روز های عادی خودش برگرده . . .

mehdi741
May 21st, 2016, 11:29
من درگاه اختصاصی دارم ولی وصل نمیشه ممنون میشم یه راهنمایی کنید چه ادرسی تو پلاگین بزارم

Saeed-MC
May 21st, 2016, 11:47
من هم درگاه پرداحت اختصاصی دارم و مشکلی نداره.فقط سایت اصلی شیلتره که واسه پنل کاربری باید هیتلر بشکن بزنید.
در حقیقت درگاه اختصاصی نداشتم وقتی که این مشکل به وجود اومد خود جهان پی یک درگاه پرداخت اختصاصی برای کاربراش ایجاد کرد.
واقعا با بعضی ها قابل قیاس نیست.
بی صبرانه منتظریم که به روز های عادی خودش برگرده . . .

داداش منظورت کدم درگاه ؟؟؟
درگاه که 1.5 درصد ؟؟ همونی که با اسم دلخواه هست؟

mizban97
May 21st, 2016, 11:52
من درگاه اختصاصی دارم ولی وصل نمیشه ممنون میشم یه راهنمایی کنید چه ادرسی تو پلاگین بزارم

سلام
این ادرس قرار بدید :
jahanpay.com

Saeed-MC
May 21st, 2016, 12:12
والا من پرسیدم در مورد درگاه اختصاصی گفتش اونا هم غیرفعال..

- - - Updated - - -

سلام
این ادرس قرار بدید :
jahanpay.com

این آدرس مگه شیلتر نیست؟

vahidmoby
May 22nd, 2016, 19:29
من نمیدونم چه علاقه ای به علنی کردن مسائل دارید، اونم توی این اوضاع نابه سامان! دوس دارین همین درگاهتونم سریع بسته بشه؟
اگر اعلام کردن فعالیتشون متوقف هستش حتما دلیلی برای این کار داشتن. پس شایعه سازی نکنید!!!!

جهان پی مسدود هستش و فعالیت هم نمیکنه، عادی، اختصاصی، کلا همه چیزش تعطیله
میتونین از درگاه های دیگه مثل zarinpal, shetabha , Directpay استفاده کنید.

vpsmad
May 22nd, 2016, 19:52
سلام
این ادرس قرار بدید :
jahanpay.com

دوست عزیز توی پلاگین درگاه اختصاصی بگردید هرجا jahanpay.org دیدید به jahanpay.com تغییر بدید .

OMIDTU5
May 25th, 2016, 15:33
دوست عزیز توی پلاگین درگاه اختصاصی بگردید هرجا jahanpay.org دیدید به jahanpay.com تغییر بدید .

الان درگاه جهان پی فعال هست یا نه ؟

mehrangta
May 25th, 2016, 16:42
بعد از ***** شدن جهان پی حدود 4-5 جای دیگر ثبت نام کردم
ولی از لحاظ پشتیبانی و تسویه هیچ جایی به پای جهان پی نمیرسه ...

Iranicaserver
May 29th, 2016, 15:24
درود
جهان پی خودش یکی از خوب های درگاها هست ما هم ازش به عنوان کمکی درگاه داریم
این مشکلات همیشه پیش میاد بنظر من باید چند درگاه داشت که اگر یکیش از کار افتاد دیگری کمکی باشد برای جستجو هم در همین انجمن برسی کنید نظرات کاربران مختلف رو

OMIDTU5
May 31st, 2016, 01:54
این مشکلات جهان پی حل نشد ؟ از 1 هفته ای که قرار بود رفع فیل لتر بشن خیلی گذشته و هیچ اطلاع رسانی هم از روند کارهایی که صورت گرفته انجام ندادن

refigh
June 1st, 2016, 23:44
این مشکلات جهان پی حل نشد ؟ از 1 هفته ای که قرار بود رفع فیل لتر بشن خیلی گذشته و هیچ اطلاع رسانی هم از روند کارهایی که صورت گرفته انجام ندادن

فکر نمیکنم تا اخر خرداد مشکلشون حل بشه

فعلا" بهتره از سیبا پال استفاده کنید بعد جهان پی گزینه مناسبی است