PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : پر شدن رم سرور ؟

Kian
May 17th, 2016, 11:34
سلام عزیزان گرامی

یه سرور با رم 128 گیگ رم داریم + با وبسرور آپاچی که به عنوان دانلود سنتر یک سایت استفاده می کنیم ، تعداد افراد دانلود کننده در روز معمولا بین 30 تا 100 نفر هستند ولی دستور free -m رو که میزنم نشون میده که بیشتر از 120 گیگ از رم سرور اشغال شده، البته سرور فعلا مشکلی نداره و کار میکنه و رم رو هم صبح با یک کامند خالی میکنم و نشون میده که مثلا 120 گیگ خالی شده و دوباره تا شب آروم آروم پر میشه و به مرز 128 گیگ اشغال شده میشه ، فکر کنم رم بصورت کش شده پر میشه، به نظرتون چرا اینجوری میشه و راه حلش چیه که رم بیجهت پر نشه یعنی کش نشه و خودش اتوماتیک خالی بشه (غیر از کامند خالی کردن رم) ؟

ممنون از راهنمایی دوستان گرامی

iHSG
May 17th, 2016, 11:50
سلام
اینکه با یه دستور خالی میشه یعنی رم استفاده شده به عنوان buff/cache استفاده میشه.
یعنی رم در واقع پر نیست بلکه کش شده که سیستم عامل هر وقت نیاز داشت خودش آزادش کنه.

InterServer.ir
May 17th, 2016, 11:53
سلام عزیزان گرامی

یه سرور با رم 128 گیگ رم داریم + با وبسرور آپاچی که به عنوان دانلود سنتر یک سایت استفاده می کنیم ، تعداد افراد دانلود کننده در روز معمولا بین 30 تا 100 نفر هستند ولی دستور free -m رو که میزنم نشون میده که بیشتر از 120 گیگ از رم سرور اشغال شده، البته سرور فعلا مشکلی نداره و کار میکنه و رم رو هم صبح با یک کامند خالی میکنم و نشون میده که مثلا 120 گیگ خالی شده و دوباره تا شب آروم آروم پر میشه و به مرز 128 گیگ اشغال شده میشه ، فکر کنم رم بصورت کش شده پر میشه، به نظرتون چرا اینجوری میشه و راه حلش چیه که رم بیجهت پر نشه یعنی کش نشه و خودش اتوماتیک خالی بشه (غیر از کامند خالی کردن رم) ؟

ممنون از راهنمایی دوستان گرامی

سلام

در لینوکس رم کش میشه تا فشار رو از روی هارد برداره و سرعت رو بالاتر ببره و در زمان نیاز کش آزاد میشه برای مصرف اصلی سرور .

برای دیدن مصرف واقعی از htop استفاده کنید.

نحوه نصب

http://www.webhostingtalk.ir/showthread.php?t=164462&p=1506942&highlight=#post1506942

Kian
May 17th, 2016, 11:54
سلام
اینکه با یه دستور خالی میشه یعنی رم استفاده شده به عنوان buff/cache استفاده میشه.
یعنی رم در واقع پر نیست بلکه کش شده که سیستم عامل هر وقت نیاز داشت خودش آزادش کنه.

ممنون از پاسخ شما

چرا خود سرور بعد از استفاده، رم رو خالی نمیکنه ؟

آیا راهی هست که خودش سریعتر خالی کنه ؟

مشکلی از لحاظ کمبود رم برای سرور پیش نمی آد؟

InterServer.ir
May 17th, 2016, 12:01
ممنون از پاسخ شما

چرا خود سرور بعد از استفاده، رم رو خالی نمیکنه ؟

آیا راهی هست که خودش سریعتر خالی کنه ؟

مشکلی از لحاظ کمبود رم برای سرور پیش نمی آد؟

مصرف رمی که شما میبینید واقعی نیست و مجموع مصرف واقعی + کش رو مبیبنید با htop مقدار واقعی رو خواهید دید

نیاز به خالی کردن ندارید و این یک فرایند کاملا طبیعی هست.

irdata
May 17th, 2016, 12:26
با سلام این امر به صورت کاملا طبیعی برای سرور های لینوکس پیش میاد و نیازی به فرمان دادن برای خالی کردن رم نیست

با تشکر