PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مجازی سازی سرور

tarhaneh
May 11th, 2016, 18:49
سلام

یه سرور اختصاصی داریم
قصد دارم روی این سرور یه مجازی ساز نصب کنیم تا مدیریت سایت ها بصورت جداگانه و بهتری انجام بشه (از جمله نصب نسخه های متفاوت از php و وب سرور و دیتابیس و... برای هر کدوم از سایت ها)

سوالم اینه که الان روی سرور چندتا سایت داریم که دارن کار میکنن و خیلی هم حساس هستن برام. اگر مجازی ساز رو نصب کنم برای اونا اتفاقی میوفته ؟ یعنی پاک میشن و دوباره باید روی مجازی ساز اونا رو ایجاد کنم ؟ یا قبلی ها میمونن و مجازی ساز هم در کنار اونا کار میکنه ؟

لایسنس دایرکت ادمینی که برای سرور خریدیم تو مجازی ها هم قابل استفاده هست ؟

به نظر خودم مجازی ساز OpenVZ با توجه به شرایط خودم گزینه مناسبی هست شما چی پیشنهاد میدین ؟

اگر کسی این کار ها رو برام انجام بده هزینه اش چقدر میشه ؟

Z.eus
May 11th, 2016, 18:58
باید از اطلاعات بکاپ بگیرید روی یک سرور جداگانه یا حداقل روی یک دیسکی که سیستم عامل روی آن نصب نیست.

بعد یک مجازی ساز ( kvm یا esxi که برای مورد شما بیشتر esxi پیشنهاد می‌شود) نصب کنید و سرور های مجازی را بالا بیارید.

برای هر آیپی باید یک لایسنس دایرکت ادمین تهیه کنید.

اگر مایل بودید با ما در ارتباط باشید..

tarhaneh
May 11th, 2016, 19:02
پس یعنی موقع نصب مجازی ساز همه اطلاعاتم از بین میره ؟
میشه از یه ip برای همه مجازی ها استفاده کرد ؟

در مورد نوع مجازی ساز چون برای بنده لازم نیست محدودیتی تو دسترسی مجازی ها به منابع بزارم برای همین این مورد رو انتخاب کردم. و اینکه openvz مثل wmware نیست و روی سیستم عامل موجود نصب میشه حس کردم که نصب کردنش مشکلی برای سایت های قبلی ایجاد نکنه

Z.eus
May 11th, 2016, 19:13
میشه از یه ip برای همه مجازی ها استفاده کرد ؟
در حالت کلی امکانش هست ولی برای مورد شما خیر.

پس یعنی موقع نصب مجازی ساز همه اطلاعاتم از بین میره ؟
خیر مجازی سازی مثلا مثل kvm دیسک را فرمت نمیکند.
ولی همیشه بهتر هست که یک بکاپ از دیتا خارج از سرور داشته باشید.

و اینکه openvz مثل wmware نیست و روی سیستم عامل موجود نصب میشه
مجازی ساز KVM هم همین خاصیت را دارد. میتونید بدون interface استفاده کنید.