PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشاوره جهت خرید گوشی همراه

farssub
May 9th, 2016, 13:57
سلام خدمت تمامی دوستان عزیز و گرامی وقت همگی بخیر باشه
قصد خرید گوشی دارم و خواستم قبل از خرید نظر شما دوستان عزیز رو هم بپرسم!
از بین برند های سونی ، سامسونگ ، htc ، Huawei ، به نظر شما کدوم مدل ؟ چرا؟ توضیح مختصری بدید ممنون خواهم شد
میزان هزینه ایی که برای خرید در نظر دارم 1.5 تا 1.900 هستش

apple0020
May 9th, 2016, 14:11
سلام
من گوشیNOTE4 یا(اگر قیمت یکم بیشتر بدید)NOTE5
نوت 5 غولی هستش برا خودش
امکاناتش:
صفحه نمایش بزرگ
کیفت2k
حسگر اثر انگشت(مانند آیفون فقط انگشت خودتونو روش بزارید کارمیکنه)
بدنش هم جنسش خوبه
گرافیک فوق العاده قوی حدقل تا سال2018 تمام بازی های دیتادار مانند آسفالت را روی گرافیک HIGH اجرا میکند
رمش هم فک کنم4گیگ
اما نوت4:
تمام اون چیزهایی که درباره نوت5 گفتم
فقط:حسگر اثر انگشتش مثل s5هستش باید روش بکشید
رمش3گیگ
صفحه نمایش:2k
گرافیکش عالی حداقل تا سال بعد بازی های دیتا دار را روی گرافیکHIGHاجرا خواهد کرد......

در کل پیشنهاد منnote5هستش چون گوشی همه فن حرفیه مخصوصا توی قسمت گرافیک و رم.....دوربینش هم میتونه باz3 سونی برابری کنه(روی حالت دستی سونی)

hegza
May 9th, 2016, 14:30
از بین برند های سونی ، سامسونگ ، htc ، Huawei ، به نظر شما کدوم مدل ؟ چرا؟ توضیح مختصری بدید ممنون خواهم شد
در مورد برند بگم خدمتتون
سامسونگ خوبه اما متاسفانه وقتی او اس رو آپدیت میکنید و سری جدید تر میاد گوشیتون هنگ زیاد میکنه(حالا استراتژی شرکت هست برای فروش نسخه بعدی یا ...)
اما در huawei & sony همچین موردهایی ندیدم و بهتر عمل کردن

saeed1988m
May 9th, 2016, 14:35
کلا انتظار شما از گوشی باید مشخص بشه که بهتر راهنمایی کنن دوستان

almandata
May 9th, 2016, 14:40
کلا برو تو فاز ایفون یا اچ تی اس

سامسونگ نوت 3 داشتم ماه اول دوربینش خوب بودش ینی هرکی میرفت باهاش عکس میگرفت جنیفر تحویل میداد:d

بعد از چهار ماه خیلی داغون شد ینی سامسونگ بخری باید برای مدت محدودی استفاده کنی البته نظر شخصیم هستش

برو سمت ایفون چون هنگیش کمه و کار باهاش راحته و نگرانی از هنگی و کم اوردن نداری ولی یه محدودیت هایی داره که اذیت می کنه

ولی در کل ایفون بگیری بهتره

farssub
May 9th, 2016, 14:43
کلا انتظار شما از گوشی باید مشخص بشه که بهتر راهنمایی کنن دوستان
:دی با گوشی که نمیشه اپولو هوا کرد
همین استفاده های معمولی شبکه های مجازی
مهم تزین گزینه دوربین ، هنگ نکردن و سی پیو قوی مد نظر هست

GOD
May 9th, 2016, 14:47
پیشنهاد میکنم برند asus رو امتحان کنید

hegza
May 9th, 2016, 14:48
نه این دوستمون درست گفتن انتظارات خیلی مهمه
یکی به بزرگی صفحه اهمیت میده/یکی به سخت افزار/یکی دنبال کلاسه/خوش دست بودن و .....

پ.ن:میشه آپولو هوا کرد با اپلیکیشن به سوئیچ کنترل پرتاب وصل میشه و میتونی استارت کنی پرتاب بشه

farssub
May 9th, 2016, 14:51
پیشنهاد میکنم برند asus رو امتحان کنید
تشکر از شما
کدام مدل؟ Zenfone

- - - Updated - - -

نه این دوستمون درست گفتن انتظارات خیلی مهمه
یکی به بزرگی صفحه اهمیت میده/یکی به سخت افزار/یکی دنبال کلاسه/خوش دست بودن و .....

پ.ن:میشه آپولو هوا کرد با اپلیکیشن به سوئیچ کنترل پرتاب وصل میشه و میتونی استارت کنی پرتاب بشه
اصلا ملاک بزرگی صفحه نیست
سخت افزار قوی:d
کلاسش هم مهم نیست!!!
ولی خوش دست بودن هم خیلی مهمه!!!

GOD
May 9th, 2016, 14:56
من zenfone
5 و 2 دارم کاملا راضی هستم
البته ZenFone Deluxe هم گزینه بسیار خوبی هست,این مدل PC-Grade هست
cpu برند اینتل
===
اگر خیلی سلفی میگیرید مدل selfie مناسب هست دوربین جلو و عقب 13 MP

TARIMEHR
May 9th, 2016, 15:07
از s3 تا s5 با سامسونگ همراه بودم و یک مدت کوتاه چندماهه htc one
اوایل که سراغ ios اومدم از انتخابم پشیمون بودم چون سازگار شدن با امکانات ios در مقایسه با اندروید٬ کمی ناخوشایند هست اما الان دیگه از انتخابم راضی هستم.

اگر روزی قرار به استفاده از سیستم عامل اندروید باشه٬ ترجیح میدم از htc استفاده کنم.

gholamkale
May 9th, 2016, 15:09
درود
تو این رنج قیمت sony z5 premium
ارزون تر بخوای با کارایی بالا asus zenfone 2

miladtnt
May 9th, 2016, 16:08

مدل گوشی مهم نیس اما یه سری توضیحاتی بهتون بگم نزدیک یه سری گوشیایی اصلا نرید

اول گوشی هایی هست که سی پیو های اگزینوس سامسونگ رو دارن ! قدرت پردازشی رو نگا نکنین واقعا سی پیو مزخرفی هسا هم پدر باتری رو درمیاره هم عمر کوتاه داره پشتیبانیشم از 4g داغونه

دوم اینکه برند سونی اخرین گوشی که بنظر من درست حسابی بود xperia z بود که داشتم ازون به بعد دیگه گوشیاش زیاد نتونستن بازارو بگیرن )البته زد3 یکم مشهور بود( سونی از نظر دوربینو صفحه نمایش واقعا مشکل داره

با اچ تی سی کار نکردم

از برند هو ا وی زیاد رو ارزونیش حساب نکنین انگار یه وی پی اس ایرانو انگلیس رو مقایسه میکنین که همه مشخصات نوشتاریشون یکیه اما میبینین که تو عملکرد یکی نیستن
هو ا وی رو دست دوم کردید خریدار هم نداره تو بازار ...

هرچی خریدین سعی کنین usb3 باشه چون تو شارژ واقعا فرق میکنه

ساپورت 4g باشه چون دیگه داریم 4جی میشیم ... ایرانسل و رایتل شرو کردن ...

صفحه نمایش بالای 5 این نگیرین واقعا خسته کنندس هم برا چشم هم کلا کیفیت میاد پایین ...

حافظه داخلی زیر 32 نگیرین که واقعا اذیت میشین!

سعی نکنین حافظه داخلیو با مموری پر کنین زمین تا اسمون فرق دارن ...

من برند سامسونگ و ال جی رو پیشنهاد میدم البته سامسونگ بیشتر چون تقریبا میشه گف هرماه یع گوشی میده بیرون و واقعا پیشتاز و حرفه ای و باتجربس

- - - Updated - - -

گوشی خودم s5 هست مدل fd (اروپا)که ساپورت 4g داره با سی پی یو اسنپ دراگون

واقعا عالیه چنبار باش اپولو هم هوا کردم :/ ضد ابه با باتری بی نظیر 2800 و دوربین 4k

SaeedFazlollahzadeh
May 9th, 2016, 16:34
خوش دست بودن ملاکه، اکسپریا زد 5 کامپکت
بزرگی رو میپسندید، نوت 4 یا نوت 5
گوشی پرچمدار اچ تی سی وان ام 9 و ام 8 یا نسخه های دیگر ام 9 و ان 8
آیفون 5 احتمالا میتونید بگیرید، اما هرگز کارایی اندروید رو براتون نداره (هنگ نمیکنه آیفون، اما مموری نداره و دست تون بسته است برای نصب نرم افزار، البته مزایای فراوان آیفون به کنار که بحثش این جا نیست)
ایسوس و هواوی ها رو هم یه نگاهی بندازید، هرچند پیشنهاد نمیشه خیلی
در آخر هم در خصوصی میتونم چند نفر از دوستانم (دوستان مجازی) که فروشنده ی موبایل هستند و در شهر خودشون صاحب مغازه هستند و یا فروشنده رو بهتون معرفی کنم تا از اون ها هم سوال تون رو بپرسید
موفق باشید

tofighsob
May 9th, 2016, 16:45
سلام

من به شما سامسونگ یا الجی پیشنهاد میدم

سونی و اچ تی سی به مرور هنگ میکن

اما الجی و سامسونگ عالی هستن از هر لحاظ بگین از لحظ الجی g4 یا G5 اومده باشه ایران

سامسونگ s7 و نوت 5

peym@n
May 9th, 2016, 16:47
درود
a8

SaeedFazlollahzadeh
May 9th, 2016, 16:47
با تک تک حرف های بالاتون مشکل دارم و تمامش رو شدیدا نقض میکنم!

من برند سامسونگ و ال جی رو پیشنهاد میدم البته سامسونگ بیشتر چون تقریبا میشه گف هرماه یع گوشی میده بیرون و واقعا پیشتاز و حرفه ای و باتجربس
الان یعنی جی ال ایکس اگر هر روز یه گوشی بیرون بده، میشه حرفه ای و پیشتاز و باتجربه؟

درسته انجمن وب هاستینگ هست و تخصصی موبایل نیست، اما خواهشا اطلاعات غلط ندین

دوم اینکه برند سونی اخرین گوشی که بنظر من درست حسابی بود xperia z بود که داشتم ازون به بعد دیگه گوشیاش زیاد نتونستن بازارو بگیرن )البته زد3 یکم مشهور بود( سونی از نظر دوربینو صفحه نمایش واقعا مشکل داره
1- اکسپریا زد شاهکار بود، زد 2 بهتر از زد 1، زد 1 خیلی معروف نشد (با این که خودم زد 1 داشتم)، زد 3 عالی بود و زد 3+ و زد 5 ها ترکوندن. پس احتمالا شما یا از بازار خبر نداری و یا کلا از هیچ چی خبر نداری که این حرف رو زدی!

اول گوشی هایی هست که سی پیو های اگزینوس سامسونگ رو دارن ! قدرت پردازشی رو نگا نکنین واقعا سی پیو مزخرفی هسا هم پدر باتری رو درمیاره هم عمر کوتاه داره پشتیبانیشم از 4g داغونه
اگزینوس حرف نداره! کوالکام یه ذره ازش پایین تره!

با اچ تی سی کار نکردم
شما که با بقیه مثلا کار کردی، نظرات تون خنده دار بود. با خوب بود حرفی در مورد اچ تی سی نزدید.

از برند هو ا وی زیاد رو ارزونیش حساب نکنین انگار یه وی پی اس ایرانو انگلیس رو مقایسه میکنین که همه مشخصات نوشتاریشون یکیه اما میبینین که تو عملکرد یکی نیستن
هو ا وی رو دست دوم کردید خریدار هم نداره تو بازار ...
هواوی و ارزونیش اصلا درست نیست! شما که ریسلر هستین، بهتر میدونین که سرویس داریم تا سرویس! vps ایران یه کارایی داره و برای انگلیس هم یه کارایی دیگه. مشخصات هر دو هم یکی باشه یا اصلا ایران یه ابر رایانه بهت بده، باز باید ببینیم مصرف شما چیه که کدوم براتون مناسب تر باشه

هرچی خریدین سعی کنین usb3 باشه چون تو شارژ واقعا فرق میکنه
یو اس بی 3 یا c؟ روشن کنید لطفا!

ساپورت 4g باشه چون دیگه داریم 4جی میشیم ... ایرانسل و رایتل شرو کردن ...
4جی خیلی وقته شروع شده عزیز! البته شروع کردن، اما از شرو شون خبری ندارم

صفحه نمایش بالای 5 این نگیرین واقعا خسته کنندس هم برا چشم هم کلا کیفیت میاد پایین ...
بالای 5 اینچ خسته کننده است؟ دلیل؟ مدرک؟ مستند؟ کیفیت میاد پایین؟ تبلت های سایز بزرگ سونی و سامسونگ و اپل الان بی کیفیتن؟ الان یعنی نوت 5 صفحه نمایشش بی کیفیت تر از اس 5 و اس 6 و حتی اکسپریا زد هست؟! "خبر رسیده استیو جابز تو گور از خنده داره ریسه میره :دی"

حافظه داخلی زیر 32 نگیرین که واقعا اذیت میشین!
و گوگل حافظه جانبی را آفرید! حافظه زیر 32 کجا اذیت کننده است؟ یه internal 8 به یه حافظه جانبی 128 کار راه میندازه. البته بستگی به مصرف و نحوه ی کار و میزان آگاهی و دانش شما از گوشی داره که چه کاری با گوشی و با حافظه داخلی انجام بدید!

سعی نکنین حافظه داخلیو با مموری پر کنین زمین تا اسمون فرق دارن ...
یعنی چی حافظه داخلی رو با مموری پر نکنیم؟ زمین تا آسمون چی با چی فرق داره؟

برند ال جی و سامسونگ، خدا تا گوشی دارن دوست عزیز!

در کل خوب بود گفته هاتون. تازه از دانشگاه اومدم، خسته و کوفته، با دیدن پست شما کلی شاد شدم.

rezaserver
May 9th, 2016, 16:55

عرض ادب

دوست عزیز بنده درحال حاضر گوشی Xperia Z3 دارم

دقیقا کجای صفحه نمایش این گوشی مشکل داره؟

از عکس های 15 مگابایتیش بگم یا فیلمبرداری 4k ؟

دوربین بسیار با کیفیتی داره و تصاویر واقعا طبیعی هستش

جدیدترین نسخه اندروید رو بدون ذره ای لَگ ساپورت میکنه

قیمتش بسیار مناسب هست / بین 1100 الی 1500ت

و هزاران امکانات ارزنده ی دیگه که توی هر گوشی ای نمیشه بدستش اورد

موفق باشید

miladtnt
May 9th, 2016, 17:11
اولا عزیز من شما از طرز حرف زدنت معلومه از اوت دانشگاهی که اومدی ی بلایی سرت اوردن که اینجور از خود بی خود شدی

دوما وقتی میشه از تجربه حرف زد که کمپانی بزرگ تر باشه محصولاتش بیشتر باشه ( بحث گوشیای دکمه ای نمیگم که بگی نامحدود گوشی دارن... بحثه اسمارتفون هست ) که از سری های اس تا نوت و آ و جی و الفا و... بگیر برو تا اخر... وقتی هر مدل گوشیی درس میکنه و هر مدل انتقادیو مشنوه پس تجربه بیشتریم داره ..اگه حالیت بود میفهمیدی جی ال اکس تاحالا اسمارتفون نساخته که قرار باشه هر رورم یع مدل بدع بیرون

یکم مطالعه بد نیست بدونی که سونی کمترین طرفدار رو در دنیا بین برند های ال جی اپل سامسونگ و اچ تی سی رو داره
میخوای باور کن میخوای نکن من نیومدم اینجا اینارو ب ادمایی مث تو بفهمونم

همین که گفتی اگزینوس حرف نداره معلومه هیچی از دنیای گوشی حالیت نیس اگه عالی بود به اروپا و امریکا هم اگزینوس میداد نه به اسیا!

شما باز انگار حالیت نشد دارم میگم همه مشخصات عین هم! وقتی مشخصات عین همه رم 8 گیگه اونم رمش 8 گیکه یعتی عین هم! اصلا وی پی اس نه سرور اختصاصی برای هاستینگ
(اصلا ربطی به نوع کاربرد نداره بهترین روش مقایسه بنچ مارک هست )

اگه یکم به مخت فشار میاوردی میفهمیدی منظورم ساپورت کردن usb3 هست یا واقعا ضریب هوشیت صفره

اگه یکم تراکم پیکسلی میفهمیدی ... 1920x 1080 یعنی اینهمه پیکسل تو یه صفحه نمایش 5 اینچی جم شده باشن یا تو یه صفحه نمایش 10 اینچی ! کلا از بحث تعطیلی کی تورو کودوم دانشگا فرستاده خخخ

خیر من نگفتم نوت 5 بی کیفیت تر از زد5 هست از خودت حرف در نیار

اگه مموری جای حافظه داخلی رو پر میکرد اونوخ اپل به اندازه توی دانشگاه رفته حالیش نبود مموری رو هم ساپورت کنه!

منظورمم از پر کردن حافظع داخلی پر کردن جای حافظه داخلی بود که مموری نمیتوتع جاشو بگیره

در کل بگم استعداد داری ... ادامه بده خخخخ

نمیخوام بحث تاپیکو منحرف کنم واگرنه خیلی حرفا برا گفتن بود

farssub
May 9th, 2016, 17:14
اولا عزیز من شما از طرز حرف زدنت معلومه از اوت دانشگاهی که اومدی ی بلایی سرت اوردن که اینجور از خود بی خود شدی

دوما وقتی میشه از تجربه حرف زد که کمپانی بزرگ تر باشه محصولاتش بیشتر باشه ( بحث گوشیای دکمه ای نمیگم که بگی نامحدود گوشی دارن... بحثه اسمارتفون هست ) که از سری های اس تا نوت و آ و جی و الفا و... بگیر برو تا اخر... وقتی هر مدل گوشیی درس میکنه و هر مدل انتقادیو مشنوه پس تجربه بیشتریم داره ..اگه حالیت بود میفهمیدی جی ال اکس تاحالا اسمارتفون نساخته که قرار باشه هر رورم یع مدل بدع بیرون

یکم مطالعه بد نیست بدونی که سونی کمترین طرفدار رو در دنیا بین برند های ال جی اپل سامسونگ و اچ تی سی رو داره
میخوای باور کن میخوای نکن من نیومدم اینجا اینارو ب ادمایی مث تو بفهمونم

همین که گفتی اگزینوس حرف نداره معلومه هیچی از دنیای گوشی حالیت نیس اگه عالی بود به اروپا و امریکا هم اگزینوس میداد نه به اسیا!

شما باز انگار حالیت نشد دارم میگم همه مشخصات عین هم! وقتی مشخصات عین همه رم 8 گیگه اونم رمش 8 گیکه یعتی عین هم! اصلا وی پی اس نه سرور اختصاصی برای هاستینگ
(اصلا ربطی به نوع کاربرد نداره بهترین روش مقایسه بنچ مارک هست )

اگه یکم به مخت فشار میاوردی میفهمیدی منظورم ساپورت کردن usb3 هست یا واقعا ضریب هوشیت صفره

اگه یکم تراکم پیکسلی میفهمیدی ... 1920x 1080 یعنی اینهمه پیکسل تو یه صفحه نمایش 5 اینچی جم شده باشن یا تو یه صفحه نمایش 10 اینچی ! کلا از بحث تعطیلی کی تورو کودوم دانشگا فرستاده خخخ

خیر من نگفتم نوت 5 بی کیفیت تر از زد5 هست از خودت حرف در نیار

اگه مموری جای حافظه داخلی رو پر میکرد اونوخ اپل به اندازه توی دانشگاه رفته حالیش نبود مموری رو هم ساپورت کنه!

منظورمم از پر کردن حافظع داخلی پر کردن جای حافظه داخلی بود که مموری نمیتوتع جاشو بگیره

در کل بگم استعداد داری ... ادامه بده خخخخ

نمیخوام بحث تاپیکو منحرف کنم واگرنه خیلی حرفا برا گفتن بود
دوست عزیز لطف کنید اگر میخواید تاپیک و به حاشیه بکشیددر این تاپیک شرکت نکنید تشکر

miladtnt
May 9th, 2016, 17:18
عرض ادب

دوست عزیز بنده درحال حاضر گوشی Xperia Z3 دارم

دقیقا کجای صفحه نمایش این گوشی مشکل داره؟

از عکس های 15 مگابایتیش بگم یا فیلمبرداری 4k ؟

دوربین بسیار با کیفیتی داره و تصاویر واقعا طبیعی هستش

جدیدترین نسخه اندروید رو بدون ذره ای لَگ ساپورت میکنه

قیمتش بسیار مناسب هست / بین 1100 الی 1500ت

و هزاران امکانات ارزنده ی دیگه که توی هر گوشی ای نمیشه بدستش اورد

موفق باشید

دوست عزیز با مقایسه معلوم میشه! Z3 چنماه بعد s5 اومده یه مقایسه از سایتای فارسی نشون میده دوربین و صفحه نمایش سونی ضعیفتره

باور نمیکنی؟
http://www.vistortech.com/n/fa/News/Detail/1922

بفرما
... خودش به صراحت میگه سامسونگ هم دوربین و هم صفحه نمایش بهتریو داره

- - - Updated - - -

دوست عزیز لطف کنید اگر میخواید تاپیک و به حاشیه بکشیددر این تاپیک شرکت نکنید تشکر

مشکلی نیست نمیام ... ممنونم میشم پستامو هم ریپورت کنین نمونن چون بخاطر جنابعالی اینهمه تایپ کردم بیکار نبودم موفق باشید بای

SaeedFazlollahzadeh
May 9th, 2016, 17:19
به دلیل طولانی بودن، صرفا نقل قول میکنم!
پست خودم و پست شما گزارش شد تا مدیریت ببینند و داوری کنند!
یه چی گفتین و یه چی هم شنیدین
دیگه جوش آوردن نداره+توهین هم نداره
صرف نظر از پست های آینده و احتمالی شما
موفق باشید

miladtnt
May 9th, 2016, 17:20
گوشی هم رده z3 s6 هست
http://www.topinearth.com/Content/Fa/6389/مقایسه-تخصصی-اسمارت-فون-های-Galaxy-S6-سامسونگ-و-Xperia-Z3-سونی
بای

SaeedFazlollahzadeh
May 9th, 2016, 17:23
دوست عزیز با مقایسه معلوم میشه! Z3 چنماه بعد s5 اومده یه مقایسه از سایتای فارسی نشون میده دوربین و صفحه نمایش سونی ضعیفتره

باور نمیکنی؟
http://www.vistortech.com/n/fa/News/Detail/1922

بفرما
... خودش به صراحت میگه سامسونگ هم دوربین و هم صفحه نمایش بهتریو داره
منبع فکری تون مشخص شد
من دیگه حرفی ندارم!
به تمامی دوستان هم پیشنهاد میکنم از بحث با ایشون صرف نظر کنند چرا که منبع فکری شون، همه چیز رو نشون میده و به قول انگلیسی ها it's crystal clear!
/باقی نوشتار نگارش نشد/

OmidX
May 9th, 2016, 17:23

iPhone SE بگیر ، تو همین رنج ه ، یا افزایش بودجه بده 6s بگیر ...

miladtnt
May 9th, 2016, 17:26
منبع فکری تون مشخص شد
من دیگه حرفی ندارم!
به تمامی دوستان هم پیشنهاد میکنم از بحث با ایشون صرف نظر کنند چرا که منبع فکری شون، همه چیز رو نشون میده و به قول انگلیسی ها it's crystal clear!
/باقی نوشتار نگارش نشد/

http://www.phonearena.com/news/Sony-Xperia-Z3-vs-Galaxy-S5-first-look_id60093

farssub
May 9th, 2016, 17:27
iPhone SE بگیر ، تو همین رنج ه ، یا افزایش بودجه بده 6s بگیر ...
اصلا از سری s سامسونگ خوشم نمیاد!! نمیدونم چرا!!
iPhone SE اتفاقا بهم پیشنهاد شد

SaeedFazlollahzadeh
May 9th, 2016, 17:28
http://www.phonearena.com/news/Sony-Xperia-Z3-vs-Galaxy-S5-first-look_id60093
بحث فون آرنا و سایت ناشناخته ای مثل ویستور تک نیست!
بحث چیز دیگه است که مجال گفتنش در این جا نیست
خسته هم نباشید از بابت سرچ و گشتن منبع!

s0NY
May 9th, 2016, 17:38
پیشنهاد منnote5هست و دارم استفاده میکم
فقطط رم نمیخوره باتری در نمی اید
دو سیم فقط 32 گیگ است 64 فقط تک سیم دارد 1960 گرفتم