PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : اتصال نت سنتوس

trust toiler
May 6th, 2016, 14:58
با سلام

بنده برای اتصال نت این سرور از محیط گرافیکی سرور وارد شدم و بعد از تنظیم ای پی، به صورت زیر نت رو وصل کردم :

http://up.smu.ir/uploads/a9c0486ad9012a157a30a048978a9358.jpg

اما متاسفانه هر وقت سرور رو ریستارت میکنم خودش کانکت نمیشه و باز باید به با کنسول این قسمت بیام و اون رو کانکت کنم به صورت تصویر بالا

راه صحیح اتصال سرور های لینوکسی به شبکه چی هست ؟

سوال دیگه ای داشتم، اینکه موقع پارتشن بندی لینوکس، بهترین حجم برای پوشه روت / چه مقدار هست ؟
چون دفعه پیش 15 گیگ وارد کردم و به مشکل خوردم که میخوام سیستم عامل رو از نو نصب کنم

j4b3r
May 6th, 2016, 15:13
سلام
فایل زیر رو باز کنید:
/etc/sysconfig/network-scripts/ifcfg-eth0
مقدار onboot رو برابر yes بزارید.

برای پارتیشین بندی دقیقا بسته به نیاز شما داره.
اگر میزان هارد رو بگید و مورد استفاده هم بگید بهرت میشه راهنمایی کنید(میتونید کل فضا رو هم به / بدید البته راه حل سریع موضوع هست)

trust toiler
May 6th, 2016, 15:23
سلام
فایل زیر رو باز کنید:
/etc/sysconfig/network-scripts/ifcfg-eth0
مقدار onboot رو برابر yes بزارید.

برای پارتیشین بندی دقیقا بسته به نیاز شما داره.
اگر میزان هارد رو بگید و مورد استفاده هم بگید بهرت میشه راهنمایی کنید(میتونید کل فضا رو هم به / بدید البته راه حل سریع موضوع هست)

واقعا ممنون عزیز، حل شد

فضا 1 ترا در نظر گرفتم برای این سرور و برای سی پنل استفاده میکنم.

اگر بنده کل فضا رو به / بدم، دایرکتوری home از این فضا استفاده میکنه ؟
خوب این بهترین راه نیست ؟

trust toiler
May 6th, 2016, 18:25
up----------

OnlineServer
May 6th, 2016, 18:42
اگر دایرکتوری /home تون پارتیشن بندی مجزا نشده باشه , بله متونه استفاده کنه
برای اینکه بفهمید home در پارتیشن جدا هست یا خیر خروجی دستور df -h و ببینید . اگر در مسیر های داده شده اسمی از home ندیدید یعنی در پارتیشن / قرار گرفته

supportvps
May 6th, 2016, 18:44
1 ترابایت برای سی پنل نیاز دارید؟

trust toiler
May 6th, 2016, 18:58
اگر دایرکتوری /home تون پارتیشن بندی مجزا نشده باشه , بله متونه استفاده کنه
برای اینکه بفهمید home در پارتیشن جدا هست یا خیر خروجی دستور df -h و ببینید . اگر در مسیر های داده شده اسمی از home ندیدید یعنی در پارتیشن / قرار گرفته
چرا عزیز جان موقع نصب لینوکس، برای home هم پارتشن ایجاد کردم
میخوام سیستم عامل رو دوباره نصب کنم. اگر در مرحله پارتشن بندی، برای home اصلا پارتشین ایجاد نکنم و تمام بضا رو به / بدم، پوشه Home ایجاد میشه و از فضای روت استفاده میکنه ؟؟
پیشنهاد میشه اینکار ؟ مشکلی ایجاد نمیکنه ؟

1 ترابایت برای سی پنل نیاز دارید؟

بله عزیز این مقدار فضا رو به این سرور اختصاص دادم برای هاست دانلود

iHSG
May 6th, 2016, 19:02
سلام
دوست عزیز شما هر چقدر به پارتیشن / بدید بعداً با نرم افزار هایی مثل gParted در همین محیط گرافیکی که دارید براحتی می تونید تغییرش بدید پس اصلاً جای نگرانی نیست.
من سرورم 500 گیگ هارد است که به پارتیشن / حداکثر 50 گیگ فضا دادم که بازم زیادشه.

trust toiler
May 6th, 2016, 19:06
سلام
دوست عزیز شما هر چقدر به پارتیشن / بدید بعداً با نرم افزار هایی مثل gParted در همین محیط گرافیکی که دارید براحتی می تونید تغییرش بدید پس اصلاً جای نگرانی نیست.
من سرورم 500 گیگ هارد است که به پارتیشن / حداکثر 50 گیگ فضا دادم که بازم زیادشه.

عزیز جان خوب الان به مشکل خوردم و فضا / کم امده . و هر روز ایمیل میفرسته سرور

حالا بفرمایید اگر من کل فضا رو به / بدم و برای home اصلا پارتشن ایجاد نکنم، از فضای / استفاده میکنه یا خیر ؟ و این کار پیشنهاد میشه ؟

iHSG
May 6th, 2016, 19:59
عزیز جان خوب الان به مشکل خوردم و فضا / کم امده . و هر روز ایمیل میفرسته سرور

حالا بفرمایید اگر من کل فضا رو به / بدم و برای home اصلا پارتشن ایجاد نکنم، از فضای / استفاده میکنه یا خیر ؟ و این کار پیشنهاد میشه ؟

خب الان می تونید با gParted فضای home رو کمتر کنید و به / بدید به جای تعویض سیستم عامل.
به نظر من پارتیشن home جدا باشه بهتره.

j4b3r
May 6th, 2016, 20:53

سلام
مشکلی ایجاد نمیشه
با خیال راحت این کار رو انجام بدید.