PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : انواع مجازی ساز

anisagostar
April 30th, 2016, 07:49
با سلام خدمت دوستان ممنون میشم انواع مجازی ساز رو برام بگید و اگر آموزشی بود برای طریقه نصب و دانلود نرم افزارش

چون بنده میخوام انواع مجازی ساز و تفاوتشون رو بدونم و مخصوصا اگر بشه روی vmware workastion نصب کنم نحوه نصبشو روی این ماشین مجازی بگید

لینک یا اموزشی که بتونه کمکم کنه.

Z.eus
April 30th, 2016, 08:08
workstation نسخه مخصوص Desktop است. اگر میخواهید روی سرور به مجازی سازی بپردازید از نسخه esxi استفاده نمایید.

۴ ابزار مجازی ساز رایگان (http://serversaz.com/blog/۴-ابزار-مجازی-ساز-رایگان-برای-هاستینگ/)

devilboy09
April 30th, 2016, 12:07
یکی از بهتیرن مجازی سازها proxmox هستش که می تونید روی vmware workstation نصبش کنید.

anisagostar
April 30th, 2016, 17:07
بنده میخوام یه آموزش کامل از انواع مجازی ساز ها ایجاد کنم به صورت فیلم و در اختیار غموم بذارم ممنون میشم هر چند مجازی ساز هست و هر کدام بیشترین استفاده رو دارن بگید اگرم اموزشی در این مورد هست بگید یا مطلب تا بنده مطالعه کنم.

در حال حاظر exsi و kvm بیشتر فک کنم قابل استفاده باشه

Z.eus
April 30th, 2016, 17:12
بنده میخوام یه آموزش کامل از انواع مجازی ساز ها ایجاد کنم به صورت فیلم و در اختیار غموم بذارم ممنون میشم هر چند مجازی ساز هست و هر کدام بیشترین استفاده رو دارن بگید اگرم اموزشی در این مورد هست بگید یا مطلب تا بنده مطالعه کنم.

کار درستی میکنید.

معروف ترین ها: kvm , esxi , xen , openvz

anisagostar
May 2nd, 2016, 07:57
کار درستی میکنید.

معروف ترین ها: kvm , esxi , xen , proxmox , openvz

ممنون میشم به صورت فارسی هم اسم این موارد رو به صورت کامل بگید

behnamy01
May 2nd, 2016, 12:46

ببخشید ولی شما که حتی اسم فـارسی اینا رو نمیتونید متوجه بشید چجوری میخواین به دیگران آموزش بدید؟!! نظر من این هستش که شما چیزایی که خودتون بهش تسلط دارید رو به دیگران آموزش بدید که برای دیـگران هم احیـانا مشکلی پیدا نشه با آموزش ناقص یا خدایی نکرده غلط.
موفق باشید

anisagostar
May 2nd, 2016, 15:46
ببخشید ولی شما که حتی اسم فـارسی اینا رو نمیتونید متوجه بشید چجوری میخواین به دیگران آموزش بدید؟!! نظر من این هستش که شما چیزایی که خودتون بهش تسلط دارید رو به دیگران آموزش بدید که برای دیـگران هم احیـانا مشکلی پیدا نشه با آموزش ناقص یا خدایی نکرده غلط.
موفق باشید

دوست عزیز بعضی از کلمات تلفظ خودشون رو دارن. نمونش openvz اوپن وی زد تلفظشه من نمیتونم داخل اموزش بیام بگم اوپنویز.بنده نمیخوام اموزش ناقص بدم به این دلیل از همکاران کمک خواستم که بیشتر راهنمائی کنن.

تلفظ یه کلمه به نحوه درست گفته بشه بهتر از اینه اشتباه گفته بشه و طرف منظور رو نفهمه

miladtnt
May 2nd, 2016, 16:07
محبوب ترین برای هاستینگ :kvm
بهترین برای خودتون :vmware

- - - Updated - - -

شما فرض کنین فارسی کردید

معلوم نیس باید اوپن بگین اپن بگیم

اوپن وی زد بگیم اوپن وی زی بگیم
همشونم کاملا درستن
این میشه 4 تا حالت مختلف تو گوگلم ب چهار حالت مختلف میره! طرف میاد سرچ میکنه اونجور ک فک میکنه درسته و چیزیم پیدا نمیکنه

Z.eus
May 2nd, 2016, 16:19
KVM = کِی وی ام
ESXi = ای اِس ایکس آی
Xen = زِن
openvz = اُپن وی زد

توی ایران معمولا حرف Z بصورت زِد تلفظ میشه و تلفظ امریکن‌ش (یا لهجه های دیگه) زی هست.
به هر حال شما باید متداول ترین تلفظ ها رو در نظر بگیرید و اگر آموزش ویدئویی هست وقتی در حال آموزش هستید و اسم مجازی ساز ها رو میگید طوری باشد که کلمه مربوطه حداقل یکبار روی صفحه نمایش داده شود تا دوستان به مشکل برنخورند.

مورد دیگر اینکه معمولا کلمات و مخصوصا اسم های انگلیسی همانطور که هستند (حداقل در Forum های تخصصی) نوشته می‌شوند. مثلا شما در هر تاپیک درخواست سرور اختصاصی برید دوستان می‌نویسند: همراه با نصب ESXI

و مثلا به ندرت پیش میآد (= هرگز) که کسی بگه: همراه با نصب ای اس ایکس آی

به هر حال هر کار و حرکت آموزشی در جهت پیشرفت وب پارسی قابل تقدیر هست و کارتون رو بی تردید شروع کنید.

موفق باشید.

InterServer.ir
May 3rd, 2016, 00:34
KVM = کِی وی ام
ESXi = ای اِس ایکس آی
Proxmox = پرُکس مُکس
Xen = زِن
openvz = اُپن وی زد

توی ایران معمولا حرف Z بصورت زِد تلفظ میشه و تلفظ امریکن‌ش (یا لهجه های دیگه) زی هست.
به هر حال شما باید متداول ترین تلفظ ها رو در نظر بگیرید و اگر آموزش ویدئویی هست وقتی در حال آموزش هستید و اسم مجازی ساز ها رو میگید طوری باشد که کلمه مربوطه حداقل یکبار روی صفحه نمایش داده شود تا دوستان به مشکل برنخورند.

مورد دیگر اینکه معمولا کلمات و مخصوصا اسم های انگلیسی همانطور که هستند (حداقل در Forum های تخصصی) نوشته می‌شوند. مثلا شما در هر تاپیک درخواست سرور اختصاصی برید دوستان می‌نویسند: همراه با نصب ESXI

و مثلا به ندرت پیش میآد (= هرگز) که کسی بگه: همراه با نصب ای اس ایکس آی

به هر حال هر کار و حرکت آموزشی در جهت پیشرفت وب پارسی قابل تقدیر هست و کارتون رو بی تردید شروع کنید.

موفق باشید.

سلام

اگر Proxmox رو مجازی ساز حساب کنیم پنل های دیگری مثل solusvm و سایر پنل های پولی هم مجازی ساز حساب میشند درصورتی که اینطور نیست این ها فقط پنل برای مجازی ساز هایی مثل Xen و KVM و OpenVZ هستند.

behnamy01
May 3rd, 2016, 01:38
سلام

اگر Proxmox رو مجازی ساز حساب کنیم پنل های دیگری مثل solusvm و سایر پنل های پولی هم مجازی ساز حساب میشند درصورتی که اینطور نیست این ها فقط پنل برای مجازی ساز هایی مثل Xen و KVM و OpenVZ هستند.
تا اونجایی که من میدونم proxmox یک مجـازی سـاز هستش اونم در سطح os-level virtualization

InterServer.ir
May 3rd, 2016, 03:16
تا اونجایی که من میدونم proxmox یک مجـازی سـاز هستش اونم در سطح os-level virtualization

https://pve.proxmox.com/wiki/Container_and_Full_Virtualization

https://www.proxmox.com/en/proxmox-ve

Proxmox VE is a complete open source server virtualization management software. It is based on KVM virtualization and container-based virtualization and manages KVM virtual machines, Linux containers (LXC), storage, virtualized networks, and HA clusters.

جایی نخوندم خودش مجازی ساز مستقلی باشه و نوعی مجازی سازی جدیدی داشته باشه
solusvm به مراتب امکانات بهتری در اختیار میزاره

Z.eus
May 3rd, 2016, 15:33
سلام

بله درسته.

بنده تجربه کار با تمامی اینترفیس ها و مجازی ساز ها را دارم و اشتباها (بخوانید حواس پرتی) proxmox هم لیست شد. به هر حال ممنون از دقت و توجه شما.

خیر عزیز؛
proxmox ، solusvm و virtualizor همگی اینترفیس و پنل تحت وب برای مجازی ساز هایی همچون KVM و Xen و.. هستند.
به این معنا که task ها را انجام میدهند و کار را راحت تر میکنند. برای مثال شما اگر اینترفیس را حذف کنید سرور های مجازی همچنان به کار خود ادامه میدهند چون مجازی ساز KVM (یا هر چیز دیگر) است و ماشین های مجازی بر بستر مجازی ساز هستند نه اینترفیس.

( البته داخل پرانتز عرض کنم با اینکار احتمالا بدلیل حذف شدن و نبود DHCP سرور اختلال ایجاد خواهد شد. )

anisagostar
May 4th, 2016, 09:47
بله درسته.

بنده تجربه کار با تمامی اینترفیس ها و مجازی ساز ها را دارم و اشتباها (بخوانید حواس پرتی) proxmox هم لیست شد. به هر حال ممنون از دقت و توجه شما.

خیر عزیز؛
proxmox ، solusvm و virtualizor همگی اینترفیس و پنل تحت وب برای مجازی ساز هایی همچون KVM و Xen و.. هستند.
به این معنا که task ها را انجام میدهند و کار را راحت تر میکنند. برای مثال شما اگر اینترفیس را حذف کنید سرور های مجازی همچنان به کار خود ادامه میدهند چون مجازی ساز KVM (یا هر چیز دیگر) است و ماشین های مجازی بر بستر مجازی ساز هستند نه اینترفیس.

( البته داخل پرانتز عرض کنم با اینکار احتمالا بدلیل حذف شدن و نبود DHCP سرور اختلال ایجاد خواهد شد. )

پس این کنترل پنل تحت وب برای مجازی ساز ها هم تعریف شده هستن

proxmox ، solusvm و virtualizor آیا موارد دیگر بجز این 3 هست؟

آیا این سه گزینه برای openvz و xen و kvm ساپورت میشن؟

بابت سوال های زیاد معذرت میخواهم میخوام اموزش و سرفصل کاملتری بدست بیارم لطفا همکاری لازم رو انجام بدید

Z.eus
May 4th, 2016, 13:38
پس این کنترل پنل تحت وب برای مجازی ساز ها هم تعریف شده هستن

proxmox ، solusvm و virtualizor آیا موارد دیگر بجز این 3 هست؟

آیا این سه گزینه برای openvz و xen و kvm ساپورت میشن؟

بابت سوال های زیاد معذرت میخواهم میخوام اموزش و سرفصل کاملتری بدست بیارم لطفا همکاری لازم رو انجام بدید

میتونید در سایت های سازنده و مقالات به زبان انگلیسی سرچ کنید.
برای مثال virtualizor از مجازی ساز های معروف پیشتیبانی میکند. مثل kvm و xen و..

اگر میخوایید آموزش کامل و جامع باشد باید منابع خارجی را مطالعه کنید.

SarirHost
May 4th, 2016, 14:03

چیزی را که اسمش را نمیدانید می خواهید به بقیه آموزش دهید؟! جل الخالق.

anisagostar
May 5th, 2016, 11:14
چیزی را که اسمش را نمیدانید می خواهید به بقیه آموزش دهید؟! جل الخالق.

دوست عزیز عذر خواهی میکنم شما روزی که به دنیا اومدید میدونستید کلا سرور چیه؟ یا همین مجازی ساز ها؟خب طبیعی هستش منم نمیدونم. زمان و مطالعه و همکاری دوستان این اموزش رو میشه کامل کرد.

InterServer.ir
May 5th, 2016, 21:16
دوست عزیز عذر خواهی میکنم شما روزی که به دنیا اومدید میدونستید کلا سرور چیه؟ یا همین مجازی ساز ها؟خب طبیعی هستش منم نمیدونم. زمان و مطالعه و همکاری دوستان این اموزش رو میشه کامل کرد.

حرفتون درسته ولی شما چیزی که برای حرفه ای ها هم بسیار پیچیده هست انتخاب کردید و بدون تجربه و ... نمی تونید آموزش مناسبی ارائه بدید بحث مجازی ساز های لینوکس و ویندوز بسیار گسترده هست.

هدفم دل سرد کردن شما نیست این کارتون بسیار ارزشمنده ولی احتمال ارائه اطلاعات نادرست یا مقایسه های اشتباهی که شاید بر پایه اموزش و توضیحات شما انجام شه وجود داره بهتره ضمن بررسی این مورد کم کم از موارد دیگر مسائل جزئی تر مثل شبکه یا ... آموزش تهیه کنید تا هم اطلاعاتتون بیشتر بشه و هم تجربه و در آخر بهترین آموزش رو ارائه بدید.

به عنوان مثال شما از شبکه اطلاعات نداشته باشید نمی تونید تفاوت نوع شبکه و مسیر انتقال اطلاعات در مجازی ساز ها رو بفهمید و از نظر شما هردو به اینترنت وصله ولی در واقع تفاوت های زیادی دارند.
یا بحث کرنل رو زمانی که محاسن و معایب اختصاصی و اشتراکی بودنش رو ندونید نمی تونید آموزش مناسبی ارائه بدید
و...

anisagostar
May 15th, 2016, 16:53
حرفتون درسته ولی شما چیزی که برای حرفه ای ها هم بسیار پیچیده هست انتخاب کردید و بدون تجربه و ... نمی تونید آموزش مناسبی ارائه بدید بحث مجازی ساز های لینوکس و ویندوز بسیار گسترده هست.

هدفم دل سرد کردن شما نیست این کارتون بسیار ارزشمنده ولی احتمال ارائه اطلاعات نادرست یا مقایسه های اشتباهی که شاید بر پایه اموزش و توضیحات شما انجام شه وجود داره بهتره ضمن بررسی این مورد کم کم از موارد دیگر مسائل جزئی تر مثل شبکه یا ... آموزش تهیه کنید تا هم اطلاعاتتون بیشتر بشه و هم تجربه و در آخر بهترین آموزش رو ارائه بدید.

به عنوان مثال شما از شبکه اطلاعات نداشته باشید نمی تونید تفاوت نوع شبکه و مسیر انتقال اطلاعات در مجازی ساز ها رو بفهمید و از نظر شما هردو به اینترنت وصله ولی در واقع تفاوت های زیادی دارند.
یا بحث کرنل رو زمانی که محاسن و معایب اختصاصی و اشتراکی بودنش رو ندونید نمی تونید آموزش مناسبی ارائه بدید
و...

حرف شماکاملا درست دوست عزیز بنده نمیگم با شبکه اشنایی ندارم بنده هم با مجازی ساز اشنایی دارم هم با کانفیگ سرور و تعداد زیادی رو انجام دادم اگر من این تاپیک رو ایجاد کردم برای درک بیشتر مجازی ساز ها هستش و کسب اطلاعات بیشتر که با هم از پایه و به گفته شما با تجربه کامل یه اموزش رو ایجاد کنیم

sadecohost
May 15th, 2016, 17:42
دوستان چرا تخریب میکنید خب.
بزارید در بیاد ببینیم چی میشه....

هرچند دیگران جوابتون رو دادند, اما HyperVM هم به لیستتون اضافه کنید.
هایپر وی ام.

( پ.ن Proxmox بصورت "پراکس ماکس" خونده میشه. )
موفق باشید

SarirHost
May 21st, 2016, 03:27

خیر ولیکن روزی که به دنیا آمدم زبان حرف زدن هم بلد نبودم ولی سعی نکردم به دیگران حرف زدن یاد بدم.