PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راهنمایی پاک کردن لاگ های حجیم mysql/خالی شدن فوق العاده فضای سرور

sob
April 29th, 2016, 14:08
با سلام خدمت دوستان و اساتید بزرگوار

من یه سرور اختصاصی دارم که 450 گیگ هارد داره الان ولی کل فضای مورد استفاده کابرانم رو دیدم 24 گیگ هست ولی فضلی خالی سرور زده 240 گیگ خلاصه فهمیدم که فضا اشعال شده بالا از لاگ هایی mysql که در مسیر زیر هست
/var/lib/mysql

mysql-bin.000001
mysql-bin.000002
mysql-bin.000003
mysql-bin.000004
mysql-bin.000005
..
در فایل my.cnf موارد زیر رو غیرفعال کردم (#)

# log-bin=mysql-bin
# binlog_format=mixed
و با دستور
find /var/lib -name mysql-bin.\* -delete
کل این لاگ ها رو پاک کردم البته من از قابلیت Replication استفاده نمی کنم؛ به جند دلیل چون روزی دو بار از دیتابیس ها بک آپ می گیرم و هفته ای یکبار بک آپ کلی می گیرم و به سروری دیگه ارسال می کنم.

اگر این کار بنده مشکلی دارد دوستان لطفا تذکر بدید تا من از نظرات شما عزیزان و اساتید استفاده کنم چون با پاک کردن این موارد 100 گیگ از فضام خالی شد.

با تشکر

Yas-Host
April 29th, 2016, 14:12
با سلام.

با حذف لاگ های فوق با روشی که اعلام کردید مشکلی ایجاد نمی شو.

www.cyberciti.biz/faq/what-is-mysql-binary-log/

soheil869
April 29th, 2016, 19:10
با سلام خدمت دوستان و اساتید بزرگوار

من یه سرور اختصاصی دارم که 450 گیگ هارد داره الان ولی کل فضای مورد استفاده کابرانم رو دیدم 24 گیگ هست ولی فضلی خالی سرور زده 240 گیگ خلاصه فهمیدم که فضا اشعال شده بالا از لاگ هایی mysql که در مسیر زیر هست
/var/lib/mysql

mysql-bin.000001
mysql-bin.000002
mysql-bin.000003
mysql-bin.000004
mysql-bin.000005
..
در فایل my.cnf موارد زیر رو غیرفعال کردم (#)

# log-bin=mysql-bin
# binlog_format=mixed
و با دستور
find /var/lib -name mysql-bin.\* -delete
کل این لاگ ها رو پاک کردم البته من از قابلیت Replication استفاده نمی کنم؛ به جند دلیل چون روزی دو بار از دیتابیس ها بک آپ می گیرم و هفته ای یکبار بک آپ کلی می گیرم و به سروری دیگه ارسال می کنم.

اگر این کار بنده مشکلی دارد دوستان لطفا تذکر بدید تا من از نظرات شما عزیزان و اساتید استفاده کنم چون با پاک کردن این موارد 100 گیگ از فضام خالی شد.

با تشکر
دوست عزیز
در my.conf تنظیم کنید تا چقدر لاگ حجم به خودش اختصاص دهد