PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ساخت دسته بندی مطالب با php

<?php?>
April 28th, 2016, 13:57
میخوام قسمتی به cms شخصی که دارم مینویسم اضافه کنم , که مثل وردپرس بتونه دسته بندی برای مطالب اعمال کنه مدیریت .
اموزش های ویدئوی دیدم . اما تو اموزش ها طرز ساخت دسته ها مادر رو نمیگن .
مشکلم الان اینه که دسته های مادر چطور تعریف کنم . و بعدش یک زیر دسته براش بزارم .
طرز ساخت زیر دسته بدون دسته مادر و میدونم .

چطور دسته مادر برای سایت بسازم . لطفا بگید چطور باید در دیتابیس ثبت بشه ؟ ایا جدول دسته مادر با دسته زیردسته ها باید جدا باشه ؟

-----
من دوتا فرم دارم تو قسمت ساخت دسته که فرم اول برای ساخت دسته مادر همراه با نامک ( نام انگلیسی برای لینک ) هستش و فرم دوم برای ساخت زیر دسته همراه با نامک هست .
-----
مشکل دومم با بخش دسته ها :
چطور باید لینک هاشونو تولید کنیم .
مثلا وقتی یک دسته مادر ساختیم با عنوان ( اخبار ) و نامکشو ( news ) گزاشتیم , مصلما آدرس اون دسته باید به این شکل بشه : site.com/news
برای تولید لینک های خودکار همراه با نامک های هر دسته باید چیکار کنم>؟
فک کنم این سخت تر باشه تا اولی .
ممنون

miladtnt
April 28th, 2016, 14:06
تو دیتابیس برا دسته های زیر شاخه یه ستون مثل id2 اضافه کنین و توش ایدی دسته شاخه رو بش اضافه کنین

حالا وقتی از دیتابیس دسته هارو نشون میدید داخل حلقه یه select از دیتابیس بکنین اون سطر هایی که id2 شون برابر id این دسته شد تو حلقه جدید نشون بده

برا دسته های شاخه id2 رو صفر قرار بدید و تو حلقه اول دستور شرطی بزارید وقتی شاخه هارو نشون میده اونایی ک id2 == 0 هستنو نشون بده

- - - Updated - - -

اگه میخواین بیشتر از یه شاخه و زیر شاخه باشه مثلا id3 id4 باشه داده هارو بصورت json میتونین تو دیتابیس تو یه ستون ذخیره کنین

<?php?>
April 28th, 2016, 14:08
تو دیتابیس برا دسته های زیر شاخه یه ستون مثل id2 اضافه کنین و توش ایدی دسته شاخه رو بش اضافه کنین

حالا وقتی از دیتابیس دسته هارو نشون میدید داخل حلقه یه select از دیتابیس بکنین اون سطر هایی که id2 شون برابر id این دسته شد تو حلقه جدید نشون بده

برا دسته های شاخه id2 رو صفر قرار بدید و تو حلقه اول دستور شرطی بزارید وقتی شاخه هارو نشون میده اونایی ک id2 == 0 هستنو نشون بده

- - - Updated - - -

اگه میخواین بیشتر از یه شاخه و زیر شاخه باشه مثلا id3 id4 باشه داده هارو بصورت json میتونین تو دیتابیس تو یه ستون ذخیره کنین
خب کدشو دارید ؟ میشه یه نمونه کد بهم بدید

T.Toosi
April 28th, 2016, 14:09
ابتدا یک تیبل برای لیست تمامی موضوعات نیاز داریم این تیبل به طور مثال یک ستون child هم دارد، اگر موضوع ساخته شده زیر مجموعه موضوعی باید آیدی parent موضوع در child قرار میگیرد حالا اگر چندتا باشد یک آرایه که لیستی از آیدی ها است در child قرار دهید، بحث کد نویسی و ساخت url مربوط به برنامه نوسی است که بستگی به دانش شما دارد که بتوانید بنویسید یا خیر اینجا نمیشود راهنمایی کرد، پیشنهاد میکنم استراکچر های وردپرس را نگاه کنید.

miladtnt
April 28th, 2016, 14:23
http://www.thesoftwareguy.in/create-category-tree-php-mysql/

این روش بهتر از مال منم هس

- - - Updated - - -

http://www.thesoftwareguy.in/create-category-tree-php-mysql/

http://symfony.com/doc/current/cmf/tutorial/introduction.html