PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : یوزر آنلاین بالا! سرور دیگه نمیکشه!

m_dg_farari
October 30th, 2010, 23:53
سلام
من یه سرور ویندوز 2003 دارم . Nttac روش کانفیگ شده.
وقتی تعداد یوزر های آنلاین به 128 تا میرسه ، دیگه کسی نمیتونه آنلاین بشه و ارور 800 یا 807 میده!
تا حالا روی 2 تا سرور هم امتحان کردم. از سرور نیست. سرور هم کم نمیاره! اما هر 2 سرور رو 1 نفر کانفیگ کرده.
میشه راهنمایی کنید که یعنی مشکل از کجاست که دقیقا روی 128 تا یوزر که میرسه به این مشکل بر میخورم؟
ممنون میشم از دوستان.

srashedian
October 31st, 2010, 00:07
سلام
من یه سرور ویندوز 2003 دارم . Nttac روش کانفیگ شده.
وقتی تعداد یوزر های آنلاین به 128 تا میرسه ، دیگه کسی نمیتونه آنلاین بشه و ارور 800 یا 807 میده!
تا حالا روی 2 تا سرور هم امتحان کردم. از سرور نیست. سرور هم کم نمیاره! اما هر 2 سرور رو 1 نفر کانفیگ کرده.
میشه راهنمایی کنید که یعنی مشکل از کجاست که دقیقا روی 128 تا یوزر که میرسه به این مشکل بر میخورم؟
ممنون میشم از دوستان.

آی پی نداری، آی پی پول تو بزرگتر کن (IP Pool) (اگر هر دو سرور مجازی روی یک سرور اختصاصی هست هم ترجیحا با این تعداد کاربر جا به جا بشید، مشکلتون پورت هست نه رم)

m_dg_farari
October 31st, 2010, 00:11
سلام
مشکل پورت نیست. کل پورت در حال استفاده چیزی حدود 18 مگابیت هست.
آی پی نداری منظورتون چیه؟! یعنی آی پی سرورم رو بدم؟
اگه یه راهنمایی بکنید که IP Pool از کجا بزرگ میشه ممنون میشم!
هر 2 سرور مجازی جیه!؟ منظورم این بود که روی یه سرور دیگه بودم این مشکل بود. یه سرور جدید هم گرفتم همین مشکل هست!
شما لطف کنید بگید آی پی پول رو از کجا بزرگتر کنم. ممنون

reza115
October 31st, 2010, 00:20
سلام
دوست عزیز شما به یه رنج بزرگتر از آی پی نیاز دارین !
می تونید برین تو rras و این کارو انجام بدین .

m_dg_farari
October 31st, 2010, 00:38
دوستان ، من یه کمی مبتدی هستم. لطفا اگه میشه آدرس دقیق این مسیر هایی که میگید رو بفرمایید!
مثلا: run=>cmd=>regedit=>imapinfo .... یا هر چیزی. اینطوری بگید ممنون میشم.

reza115
October 31st, 2010, 00:42
مشخصات سرورتو بفرست تا درستش کنم برات .

VatanVPS
October 31st, 2010, 00:43
قسمت Routing & Remote باید ببینید چند آی پی تخصیص داده شده به کاربران
معمولا 255 هستش
اما ارور هایی که می گید یعنی سرور توانایی جواب دادن به اون درخواست رو نداره
اگه هم داون باشه این اررور رو میده

m_dg_farari
October 31st, 2010, 00:55
مشخصات سرورتو بفرست تا درستش کنم برات .
ممنون دوست عزیز. یکی از دوستان الآن داره روش کار میکنه. اگه به نتیجه نرسیدیم چشم. پی ام میکنم خدمتتون.
======================

قسمت Routing & Remote باید ببینید چند آی پی تخصیص داده شده به کاربران
معمولا 255 هستش
اما ارور هایی که می گید یعنی سرور توانایی جواب دادن به اون درخواست رو نداره
اگه هم داون باشه این اررور رو میده
سرور که داون نیست. یعنی 255 یوزر میتونن آنلاین بشن!؟ (نهایتش!؟) مگه آخه میشه محدودیتی باشه!؟

J4vad
October 31st, 2010, 01:05
سرور که داون نیست. یعنی 255 یوزر میتونن آنلاین بشن!؟ (نهایتش!؟) مگه آخه میشه محدودیتی باشه!؟

خیر دوست گرامی این تخصیص IP Local است که هر یوزری که به سرور شما متصل میشه یک IP در Local سرور شما دریافت می کنه که مثلا در بازه 192.168.1.1 - 192.168.1.250 تعریف میشه این بازه 250 تا یوزر را پشتیبانی می کند و برای اینکه تعداد بالاتر برود باید Range های بزرگتر و بیشتری تعریف شود ! همین .

موفق باشید .

m_dg_farari
October 31st, 2010, 01:21
سلام
الآن 3 رنج آی پی دیگه ادد شد! البته فکر نمیکنم مشکل از این بوده باشه چون رنج اصلی که بود لیمیتش روی 1000 یوزر بود! اگه دوستان چیز دیگه ای به نظرشون میرسه ممنون میشم راهنمایی کنن.

Aria
October 31st, 2010, 02:54
سلام.

مشکل خیلی ساده حل میشه چون 2 حالت بیشتر نداره:

1. تنظیمات DHCP Pool محدود هست: برای حل این مشکل وارد RRAS بشید و روی نام سرور کلیک راست کنید و گزینه Properties رو باز کنید و سپس به Tab ای با نام IP برید و در بخش Static Address Pool روی رنج تعیین شده 2 بار کلیک کنید و در فیلد پایین که Number of Addresses هست تعداد IP های مورد نظرتون رو وارد کنید.

اگر این مشکل شما رو حل نکرد، پس علت بروز این مشکل حالت دوم هست:

2. تعداد Port های مجاز محدود هست: برای حل این مشکل وارد RRAS بشید و روی Ports کلیک راست کنید و گزینه Properties رو بزنید و سپس تعداد Port های مجاز برای حالت L2TP و PPTP رو مشخص نمایید.

به احتمال زیاد مشکل به دلیل محدود بودن Port ها هست از نظر من چون تا تعداد محدودیت Port برای هر دو حالت L2TP و PPTP به صورت پیش فروض در RRAS تعداد 128 عدد هست ;)

با تشکر.

Milad-H
August 14th, 2011, 14:19
2. تعداد Port های مجاز محدود هست: برای حل این مشکل وارد RRAS بشید و روی Ports کلیک راست کنید و گزینه Properties رو بزنید و سپس تعداد Port های مجاز برای حالت L2TP و PPTP رو مشخص نمایید.

به احتمال زیاد مشکل به دلیل محدود بودن Port ها هست از نظر من چون تا تعداد محدودیت Port برای هر دو حالت L2TP و PPTP به صورت پیش فروض در RRAS تعداد 128 عدد هست ;)

با تشکر.
با سلام این گذینه روی سرور رو عدد 1 هست و هرچی می خوام تغییر بردم فقط اجازه عدد 0 یا 1 را میده
راه حل چیه؟

m_dg_farari
August 14th, 2011, 16:48
ورژن ویندوزتون چیه؟
Web Edition ? راه حل های بالا روی Enterprise انجام شده...

Milad-H
August 14th, 2011, 16:51
با سلام Web Edition بود که به Enterprise تغییر دادم مشکل حل شد

AlborzVPS
August 14th, 2011, 21:18
سلام تعداد پورت pptp و l2pt رو 128 تا ست شده از rras زیاد کنید