PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ✅ تنها 31 دقیقه تا #سوئد فاصله داریم!

Santourio
April 19th, 2016, 23:17
✅ تنها 31 دقیقه تا #سوئد فاصله داریم!
(اگر 3 دقیقه برای #خواندن این متن و 1 دقیقه جهت #انتشار آن برای دوستانتان وقت بگذارید.)

🌀 یارانه ی هر فرد 45 هزار تومان است.
با این مبلغ میتوان هر سه جلد کتاب بیشعوری (خاویر کرمنت) بعلاوه کتاب دوقرن سکوت (عبدالحسین زرین کوب) را خریداری کنید.

🌀 شما میتوانید با پول سه کیلو ماست یک جلد کتاب فلسفی مثل "چنین گفت زرتشت"(نیچه) و با پول دو کیلو ماست "اگزیستانسیالیسم"(سارتر) را تهیه کنید.

🌀 شما میتوانید 5هزار تومن از پول لوازم آرایشی خودرا برای خرید کتاب ترانه های خیام(صادق هدایت) کنار بگذارید و هم از ادبیات و هم از فلسفه ای که در آن موج میزند استفاده کنید.

❓آیا میدانید شما با پول دوتا آبمیوه میتوانید کتاب ارتجاع مترقی(عبدالکریم سروش) را بخرید؟

🔰بسیار میتوان از این مثالها بکار برد
پس برای عدم مطالعه مشکلات مالی را نمیتوان بهانه کرد زیرا که امروزه میتوان با هزینه ای معادل یک آدامس pdf کتابها را تهیه نمود.

❗️اما مشکل #وقت:
🌀 هر فرد جوان و میانسال بین 6تا8 ساعت به استراحت و خواب نیاز دارد. اما اغلب ما 9 ساعت میخوابیم و یک ساعت پس از آن را در رختخواب سپری میکنیم.
❓آیا میدانستید اگر هر شب قبل از خواب 17 دقیقه وقت بگذارید سرانه ی مطالعه ی ایران به ژاپن و اگر 31 دقیقه وقت بگذارید سرانه ی مطالعه ی کشور را به سوئد می رسانید.
❓آیا میدانستید چه رابطه ی محکمی بین مطالعه و سطح فرهنگ جوامع برقرار است؟

🔰حالا که فروردین و عید هم تموم شده، سری به کتابخانه ها هم بزنیم و افکارمان را هم گردگیری کنیم.

⚠️ اگر همین حالا #کانال ها و پیج هایی را که جُک قومیتی و جنسیتی منتشر میکنند را ازگوشی خود پاک کنیم و در چند کانال خوب و مفید عضو شویم همزمان چند کار بزرگ را انجام داده ایم:

0⃣ از نفاق و در نتیجه تجزیه ی کشور جلو گیری میکنیم.
1⃣ به فرهنگمان کمک میکنیم و نگاه های جنسیتی و تحقیر کننده را از بین میبریم.
2⃣ به معلومات خودمان می افزاییم و به دیگران انتقال میدهیم.

Majiiid
April 19th, 2016, 23:39
سلام
متاسفانه این مشکل مالی نیست که موجب عدم مطالعه کتاب میشه وقت نمیشه میدونی!؟
شما اگر همه این کتاب هایی که گفتین+مقداری پول بعنوان هدیه برای بنده و خیلیا ارسال کنید متاسفانه باز وقت برای خوندنش وجود نداره!

morteza1200
April 19th, 2016, 23:50
شما اگر همه این کتاب هایی که گفتین+مقداری پول بعنوان هدیه برای بنده و خیلیا ارسال کنید متاسفانه باز وقت برای خوندنش وجود نداره!

45 میلیون کاربر ایرانی تلگرام ! 1 میلیون و 100 هزار عضو کانال جوک گیز میز !

ممنون از استارتر عزیز.

miladtnt
April 19th, 2016, 23:53
حرف های شما درست اما دغدغه این نیست که پول کتابو از کجا بیارم ! دغدغه اینه که اگه وقتمو برا کتاب بزارم پس کی بفکر اینده باشم.... درسامو بخونم ... کارمو کنم و پول درارم

من فکر نمیکنم اون زمونه باشه که بشه روزی 8 9 ساعت خواب لازم رو خوابید! (البته بغیر از پنجشنبه جمعه ک اونم نخوابیم میمیریم!)

- - - Updated - - -

ممنون از استارتر عزیز.

چک کردن یه گیز میز چقد زمان میبره انگشتتو یهو میکشی پایین از دهتا یکیو میخونی اونم ناقص!

تو 5 دیقه دورش میکنی ! میفرمایید مردم دلشون به جوک هم خوش نباشه دوتا بفرستن به هم بخندن؟

viasky
April 20th, 2016, 00:04
مطالعه به آرامش نیاز داره
خیلی کلی گفتم ( نپرسید چرا مطالعه کم شده)

Democratic
April 20th, 2016, 00:30
مشکل ما نبود آزادی های فردیه اگر کسی هر کاری رو که علاقه داره بکنه نیاز به این حرف ها نیست خودش کار و رشتش رو دنبال میکنه و برای کتاب خوندن اگر وقت نداشت واسش وقت میسازه.
خیلی معذرت اما این چیزایی که گفتید هیچ ارزشی نداشت چون فقط ظاهر نمایی و بی ارتباط به انجمن بود و بیشتر در جهت دریافت تشکر بود. امیدوارم مدیران احساساتی برخورد نکنن !
مشکل ما دروغ و نبود احترامه
این مطالب رو همگی میتونن ادعا کنن همونطور که اکثر کشور دم از فرهنگ و .... اما دریغ از .... .!
خیلی معذرت میخوام اگر خیلی دوست دارید فرهنگ سازی بشه تاپیک هایی رو در مورد "صداقت با مشتری" و "ادعای کمتر و نتیجه بهتر" "احترام به حقوق مشتری" رو تاپیک میکردی خیلی بیشتر به موضوع انجمن ربط داشت.
اول بهتره یاد بگیریم به حقوق دیگران احترام بزاریم بعد این مسائل شخصی رو بیان کرد البته در جای خودش نه برای دکمه تشکر در اینجا !
ببخشید اگر یه خورده لحنم تند بود ولی باید به واقعیت احترام گذاشت! ;)

Santourio
April 20th, 2016, 00:36
مشکل ما نبود آزادی های فردیه اگر کسی هر کاری رو که علاقه داره بکنه نیاز به این حرف ها نیست خودش کار و رشتش رو دنبال میکنه و برای کتاب خوندن اگر وقت نداشت واسش وقت میسازه.
خیلی معذرت اما این چیزایی که گفتید هیچ ارزشی نداشت چون فقط ظاهر نمایی و بی ارتباط به انجمن بود و بیشتر در جهت دریافت تشکر بود. امیدوارم مدیران احساساتی برخورد نکنن !
مشکل ما دروغ و نبود احترامه
این مطالب رو همگی میتونن ادعا کنن همونطور که اکثر کشور دم از فرهنگ و .... اما دریغ از .... .!
خیلی معذرت میخوام اگر خیلی دوست دارید فرهنگ سازی بشه تاپیک هایی رو در مورد "صداقت با مشتری" و "ادعای کمتر و نتیجه بهتر" "احترام به حقوق مشتری" رو تاپیک میکردی خیلی بیشتر به موضوع انجمن ربط داشت.
اول بهتره یاد بگیریم به حقوق دیگران احترام بزاریم بعد این مسائل شخصی رو بیان کرد البته در جای خودش نه برای دکمه تشکر در اینجا !
ببخشید اگر یه خورده لحنم تند بود ولی باید به واقعیت احترام گذاشت! ;)

هر کس برداشت خودش را دارد.

به جای تفکر در پست و اصلاح خود متاسفانه به تشکر ها توجه کردید .

این انجمن همون طور که از اسمش پیداست متفرقه است و تاپیک های بسیار غیر مرتبط زیاد در این انجمن هست ، این پست که جای خود دارد.

موفق باشید.

unix_magnet
April 20th, 2016, 00:36
به نظرم اینها همشون بهانه هست کلی کتاب pdf اینترنتی هست در مورد همین تخصص خودمون / خودتون . پس میشه . در ضمن کار همیشه هست و وقتم میگیره ولی میشه وسطش برای کتاب خوانی وقت گذاشت

viasky
April 20th, 2016, 00:45
به نظرم اینها همشون بهانه هست کلی کتاب pdf اینترنتی هست در مورد همین تخصص خودمون / خودتون . پس میشه . در ضمن کار همیشه هست و وقتم میگیره ولی میشه وسطش برای کتاب خوانی وقت گذاشت
بنده شخصا اصلا با pdf راحت نیستم
فقط با کتاب می تونم ارتباط راحتی برقرار کنم

miladtnt
April 20th, 2016, 00:49

کتابو میشه هر حالتی بخوابی بشینی سرپا واستی و هرجا ببری بخونی ! ولی مانیتور اینجور نیس! مضراتشم ک ب مراتب بیشتر !

شما وسط چکاری میتونین کتاب بخونین؟ چجور تمرکز میکنین؟

iHSG
April 20th, 2016, 00:54
سلام
من نمی دونم چرا همه مطالعه رو فقط تو کتاب می دونن درسته کتاب زیاد نمی خونیم اما از همین سایت های اینترنتی هر روز چیز جدید مطالعه میکنیم و یاد میگیرم.
شما خودتون چیزی تو گوگل سرچ میکنید که به هدفتون برسید به نظرتون به بار علمی تون درباره اون چیز اضافه نمیشه؟ یا در همین انجمن من حتی اولش چند سال پیش (که با یوزر دیگه ای بودم) آمدم حتی نمی دونستم سرور چیه این انجمن به من همه اینا رو یاد داد.
مطالعه که فقط تو کتاب نیست مطالعه می تونه هر جایی باشه حتی رو سر در یه مغازه.

delta
April 20th, 2016, 00:57
نیازی نیست کسی پول و هزینه و وقت بزاره بره کتابخونه..یه 4 تا کانال علمی مفید رو تو همون تلگرامی که بیشتر از نصف روز کلش توشه رو اد کنه 10 دقیقه مطلعه کنه ایران گلستان میشه!!
دریغ از یک کانال مفید..من موبایل فروشم.خدایبی گوشی هر کی رو دیدم یا کانالهای چوک و خنده و سرگرمی بوده یا دوستیابی و خاکبرسری!!

Santourio
April 20th, 2016, 01:04
نیازی نیست کسی پول و هزینه و وقت بزاره بره کتابخونه..یه 4 تا کانال علمی مفید رو تو همون تلگرامی که بیشتر از نصف روز کلش توشه رو اد کنه 10 دقیقه مطلعه کنه ایران گلستان میشه!!
دریغ از یک کانال مفید..من موبایل فروشم.خدایبی گوشی هر کی رو دیدم یا کانالهای چوک و خنده و سرگرمی بوده یا دوستیابی و خاکبرسری!!
وقتی میخواهند بار علمی یک کشوری رو اندازه گیری کنند از کانال های تلگرام مردمان اون کشور اندازه گیری نمیکنند

به میزان مصرف برگه در اون کشور بار علمی یک کشور را اندازه می گیرند .

در تهران زباله های غذایی چند برابر بیشتر از زباله های کاغذ و ... هستند.

Majiiid
April 20th, 2016, 01:11

ممنون از استارتر عزیز.
ای آقا من حتی وقت نمیکنم جواب همکارمو تو تلگرام بدم چه برسه برم پست های چرت و پرت یه مشت الاف رو اونجا ببینم

armin.rf
April 20th, 2016, 01:11

موردی کاملا به جاست

کانال علمی میری میبینی خالیه بعد کانال ..... بالا چند کا
یعنی خواهانش انقدر زیاده که بعد از ریپورته و زدن کانال جدید در کمتر از نیم روز به 5 کا میرسه !

وقتی میخواهند بار علمی یک کشوری رو اندازه گیری کنند از کانال های تلگرام مردمان اون کشور اندازه گیری نمیکنند

علم بهتر است یا ثروت .....

Santourio
April 20th, 2016, 01:13
موردی کاملا به جاست

کانال علمی میری میبینی خالیه بعد کانال ..... بالا چند کا
یعنی خواهانش انقدر زیاده که بعد از ریپورته و زدن کانال جدید در کمتر از نیم روز به 5 کا میرسه !

علم بهتر است یا ثروت .....

در کشور های جهان سوم ثروت

rezaonline.net
April 20th, 2016, 01:35

حتما ایران رتبه یک صرفه جویی مصرف کاغذ رو داره
این یعنی نجات جنگل
این یعنی زمین سبز :)

- - - Updated - - -

من به شخصه مخالف کتابهای کاغذی هستم و این معیار مصرف برگه هم به نظرم به درد ده سال قبل میخورد نه الان

الان سرعت رشد و تکثیر مطالب در سطح اینترنت فوق العاده بالاست
البته هر کسی نمیتونه به کتاب اینترنتی یا پی دی اف و ای بوک ارتباط برقرار کنه و کتاب فیزیکی رو میپسندن
ولی باید تغییر کنیم !
ما جهان سومیم چون در مقابل تغییر مقاوت میکنیم !

Santourio
April 20th, 2016, 01:41
حتما ایران رتبه یک صرفه جویی مصرف کاغذ رو داره
این یعنی نجات جنگل
این یعنی زمین سبز :)

- - - Updated - - -

من به شخصه مخالف کتابهای کاغذی هستم و این معیار مصرف برگه هم به نظرم به درد ده سال قبل میخورد نه الان

الان سرعت رشد و تکثیر مطالب در سطح اینترنت فوق العاده بالاست
البته هر کسی نمیتونه به کتاب اینترنتی یا پی دی اف و ای بوک ارتباط برقرار کنه و کتاب فیزیکی رو میپسندن
ولی باید تغییر کنیم !
ما جهان سومیم چون در مقابل تغییر مقاوت میکنیم !
در کشور های برتر و جهان اول کتاب ارزش بیشتری دارد و هنوز کتاب معیار سواد در جامعه است نه مطالب در شبکه های اجتماعی.

persiancoder
April 20th, 2016, 02:05
بسیار مطلب جالبی بود. لذت بردم.

delta
April 20th, 2016, 02:17
در کشور های برتر و جهان اول کتاب ارزش بیشتری دارد و هنوز کتاب معیار سواد در جامعه است نه مطالب در شبکه های اجتماعی.
عزیز معیار و سنجش بمونه برای مرحله بعد..اولین مرحله فهم و درک هست.تا دانشش رو نداشته باشی که نمیری سراغ علم و کتاب؟تو ان کشورها اول ارزش کتاب رو برای مرذم فرهنگسازی کردند بعد معیار رو کتاب و..گذاشتند.. از هر جایی حتی همین تلگرامم میشه فرهنگ کتاب و مطالعه رو به مردم فهموند.

Santourio
April 20th, 2016, 02:21
آفرين.

منظور من هم همينه كه ما اخرش بايد بر گرديم سر كتاب و اون رو فرهنگ سازي كنيم تا مردم كشورمون كتاب مطالعه كنند.

فقط يك سوال :

منظورتون از بعد دقيقا كي هست؟ ١٠٠ سال ديگه؟

ما از همين الان هم شروع كنيم ديره

mizban97
April 20th, 2016, 02:32
سلام
حتما دوستانی که علاقه به کتاب دارن سری کتاب های راز های موفقیت آنتونی رابینز بگیرن بخونن.
واقعا کتاب خوبی هست ارزش خوندن داره.

Raymvnd
April 20th, 2016, 02:47
درود...کتاب هایی توی ایران عرضه میشن حسابی سانسور هستند...
همین کتاب الکترونیکی به راحتی در دسترس هستند دیگه نیازی نیست کتاب بخرن...

smhnw
April 20th, 2016, 03:32
فعلا در ایران اینا پیشکش طرف میره دانشگاه لیسانسشم میگیره نمیتونه ۲ زار در بیاره همون یک ماست رو بخره داداشم !

فعلا در ایران کتاب و درس و مشق و همه کنار پول هم به کنار !

فعلا این حرفای شما فقط واسه کسی خوبه که کارش رو داره و همه چیش نرماله !!!

bigm
April 20th, 2016, 09:39
دوستان باور کنید برای یک کتابی مثل بی شعوری یا هر کتاب مورد علاقه وقت هسشت حداقل رو یک ماه میشه خوند
اما اینکه میبینم خیلی از دوستان (کاری به دوستان اینجا ندارم) روزانه ده ها ساعت رو به چت بازی و دید فیلم هندی
میگذروند و بازم میگویند: "ما وقت نداریم"

مشکل بهانه گیریست وگر نه دنیای کتاب ها چاپی وضع بهتری از لحاظ ***** محتوا نبست به اینترنت داره و بعضا هنوز میتونه بیشتر از اینترنت جذاب باشه

smhnw
April 20th, 2016, 10:37
دوستان باور کنید برای یک کتابی مثل بی شعوری یا هر کتاب مورد علاقه وقت هسشت حداقل رو یک ماه میشه خوند
اما اینکه میبینم خیلی از دوستان (کاری به دوستان اینجا ندارم) روزانه ده ها ساعت رو به چت بازی و دید فیلم هندی
میگذروند و بازم میگویند: "ما وقت نداریم"

مشکل بهانه گیریست وگر نه دنیای کتاب ها چاپی وضع بهتری از لحاظ ***** محتوا نبست به اینترنت داره و بعضا هنوز میتونه بیشتر از اینترنت جذاب باشه

تکنولووژی پیشرفت کرده !

متنی که شما با خوندن 30 صفحه میخواید ازش درس بگیرید و یاد بگیرید توی یک فصل شوخی کردم کاملا روی ذهنتون قرار میگیره !

فیلم هندی هم که مثالب زدین اکثرا دارای نکات زندگی هست !

چندین صد / هزار سال پیش اینچینین چیزایی نبوده و مجبوری روی کاغذ / ... می نوشتند و می خودند !

به شخصه افرادی میشناسم اصلا کتاب نمیخونن اما صبح تا شب تو همین تلگرام تو این گروه ها دارن مطلب مفید میخونن !

برخی ها که سطح فکرشون پایینه هنوز میگن قدیما بهتر بود !

قدیم دقیق چیش بهتر بود ؟ طرف میرفت جایی ازش خبری نداشتی یا ..........................................

ادم نباید یکی به چپ بزنه یکی به راست !

تکنولوژی برای ایرانی های کم ظرفیت واقعا زیادیه ! ایرانی که اگر یک بشکه ۲۲۰ لیتری ------ بزاری جلوش همرو میخواد یه جا بخوره ! ( من خودم مستنثنی ازین موضوع نیستم ! )

چیزی هست به نام فرهنگ استفاده بهتر هست این رو رواج بدیم واسه همه جا ...

Jai
April 20th, 2016, 10:45
فکر نکنم تا چند صد سال آینده هم خوندن کتاب توی کشورمون جا بیوفته !!

ما خودمون به زور کتاب های درسیمون رو میخونیم ، حالا رفتن و کتاب جدا از درس و... که تازه اونم مجبوری از دیدگاه 90% ایرانی ها واقعا از تحریمات سخت تره

شخصا به خوندن کتاب علاقه دارم ، تمامی جلد های Game Of Thrones رو دارم اما طی 1 سال فقط 1 جلد رو خوندم :| :|

واقعا ما مشکل وقت داریم ، چون برنامه ریزی درستی نداریم چه سیستمی چه شخصی

صبح تا ساعت 3 و 4 دانشگاه ، بعد اون میایم خونه یکی دو ساعت میخوابیم / بعد میشینیم پا سیستم ( وبمستر ها ) / آخر شبم پا فیلم و سریالیم :D

البته لازمه بگیم که عامل حیاطی پیشرفت صنعت در دنیا همین کتاب ها هستن ، هنوز خیلی چیزارو میشه از کتاب ها در آورد

bigm
April 20th, 2016, 11:08
تکنولووژی پیشرفت کرده !

متنی که شما با خوندن 30 صفحه میخواید ازش درس بگیرید و یاد بگیرید توی یک فصل شوخی کردم کاملا روی ذهنتون قرار میگیره !

فیلم هندی هم که مثالب زدین اکثرا دارای نکات زندگی هست !

چندین صد / هزار سال پیش اینچینین چیزایی نبوده و مجبوری روی کاغذ / ... می نوشتند و می خودند !

به شخصه افرادی میشناسم اصلا کتاب نمیخونن اما صبح تا شب تو همین تلگرام تو این گروه ها دارن مطلب مفید میخونن !

برخی ها که سطح فکرشون پایینه هنوز میگن قدیما بهتر بود !

قدیم دقیق چیش بهتر بود ؟ طرف میرفت جایی ازش خبری نداشتی یا ..........................................

ادم نباید یکی به چپ بزنه یکی به راست !

تکنولوژی برای ایرانی های کم ظرفیت واقعا زیادیه ! ایرانی که اگر یک بشکه ۲۲۰ لیتری ------ بزاری جلوش همرو میخواد یه جا بخوره ! ( من خودم مستنثنی ازین موضوع نیستم ! )

چیزی هست به نام فرهنگ استفاده بهتر هست این رو رواج بدیم واسه همه جا ...
بند منظورم از فیلم هندی یه ایهامی داشت

درسته اما کتاب خوندن خیلی مفیده و واقعا تاثیر زیادی رو زندگی موفقیت نحوه تصمیم گیری و ... داره
الان دنیا پیشرفت کرده بنده انتظار ندارم که همچش کتاب های دوران وسطا باشند اما اکثرا دنبال بهونه هستند برای کتاب خوانی
صفحه نمایش های تلفن های همراه بزرگه - تبلت - کامپیتور و ...
کتاب های صوتی هم هستند اما باز هم سرانه ما خیلی پایینه و به جز سه ماه منتهی به کنکور کتاب خانه ها خلوته (حداقل اون 4-5 تایی که من رفتم برای گرفتن کتاب)

چندی پیش داشتم توی ted.com یک کنفرانس یکی از خانم های کار افرین رو میدیم کتاب ایشون در سال اول چاپ 500 هزار نسخه فروش داشته و 2 میلیون نسخه به صورت دانلودی
کشورش هم برزیل بوده!
با این وضع کتاب خونی شک دارم توی ایران حافظ بتونه اینقدر فروش کنه (اگر الان کتاباش منتشر میشدند)

البته کم کم رسانه ها دارند کمک میکنند که خرید یک کتاب هم به اندازه خرید دیگر چیز ها مهم باشه
و فروشگاه های انلاین که کتاب میارند هم خیلی میتونند کمک کنند چه جایی بهتر از سایتی که بازدید میلیونی داره برای تبلیغ کتاب خوانی؟

mha1368
April 20th, 2016, 11:22
نسل قدیم هیچی...همین خودمون که قراره چند سال آینده بابا بشیم یا الان شدیم
همین کار رو بکنیم..یعنی قبل خواب یه کتاب دستمون باشه..
لا اقل نسل بعدی همین کار رو می کنه ...
و یا بچه ها رو عادت بدیم که شبا کتاب براشون بخونیم

iHSG
April 20th, 2016, 12:23
آقا حتماً باید کتاب باشه مجله نمیشه؟
آخه من تقریباً هر شب هر وقت مجله جدید دارم قبل خواب می شینم مجله رو می خونم.
معمولاً هم همه شون مجله های کامپیوتری هستن.

آدم که نمی تونه که چیزی که علاقه نداره مثل این کتاب هایی که شما در پست اول ذکر کردید رو به زور بخونه که. هر کسی هر کتاب یا مجله ای که علاقه داشته باشه می خونه.
یا حتی در بعضی حیطه ها اصلاً کتاب خوب فارسی نداریم که انتظار داریم کتابش خونده بشه مثلاً در حیطه مدیریت سرور و مجازی سازی اصلاً هیچ کتاب فارسی وجود نداره و به همین دلیل کسی که می خواد توی این حیطه فعالیت کنه باید از منابع موجود در اینترنت استفاده کنه.

بازم میگم مطالعه مقاله و آموزش اینترنتی هم سطح مطالعه یک کشور رو بالا میبره چرا این قدر بند شدید به کاغذ و کتاب؟ الان همه چیز داره الکترونیک میشه که دیگه درختی قطع نشه همون خارجی ها که شما خیلی مثال میزنی تو کتاب خوان الکترونیک آمازون کیندل کتاب هاشون رو مستقیم دانلود و مثل یه کتاب کاغذی می خونن.

viasky
April 20th, 2016, 13:18
معمولا کاغذ پس از طی کردن یک دوره و بازیافت مجدد قابل استفاده خواهد بود
ولی در مورد کتاب ها و‌مقاله ها
برخی از اون ها درک و شعور رادر زمینه اجتماعی و روابط بالا خواهند برد
مثل کتاب هایی با موضوعات داستان زندگی افراد مشهور
یا رومان و کتاب های روان شناحتی و شیوه زندگی
برخی از‌کتاب ها درک فنی علمی و بالا میبره
مثل مقاله ها مجله های تخصصی ، کتاب های دانشگاهی و...
در نظرداشته باشید تمام جوامع جهانی به مورد اول توجه بیشتری داشته
وبراشون مهم تر رشد شعور و‌درک اجتماعی و اخلاقی هست
بخاطر همین خیلی روی اون تایید شده و دوره های رایگان فراوانی برای فراگیری این موارد وجود داره
موفق باشید

Z.eus
April 20th, 2016, 13:54
سلام
حتما دوستانی که علاقه به کتاب دارن سری کتاب های راز های موفقیت آنتونی رابینز بگیرن بخونن.
واقعا کتاب خوبی هست ارزش خوندن داره.
درود؛

کتاب های دکتر جوزف شوراتز خیلی بهتر از آنتونی رابینز هستند.

به هر حال نظر شخصی بنده و خیلی از دوستان دیگر است.. میتونید خودتون مقایسه کنید..

به هر تقدیر هدف اشاعه خرد است.

بدرود.

سیدرضا بازیار
April 21st, 2016, 21:40
یکی از بهترین بحث های امسال در انجمن همین بود

با مشکل مالی تا حدودی موافق هستم...

بزرگترین مشکل ما اینه که علاقه ای به خواندن نداریم:
لپ تاپ - موبایل - اینترنت - کتاب - فیلم اموزشی و... هست! اما علاقه و انگیزه نیست

راه حل این رو بگید! چیکار کنیم که بتونیم حداقل روزانه ۳۰دقیقه مطالعه داشته باشیم؟؟؟

!MihanIt!
April 21st, 2016, 21:44
سلام

باتشکر که وقت گذاشتید

اما صادق هدایت کسی که خودکشی بکنه ( به نظرتون خواندن کتاب هاش ارزش داره ؟ < بوف ک.ور >

ای کاش کتاب های بهتری رو مثال می زدید :x

ممنون

OmidX
April 21st, 2016, 22:05
یارانه ی هر فرد 45 هزار تومان است.
با این مبلغ میتوان هر سه جلد کتاب بیشعوری (خاویر کرمنت) بعلاوه کتاب دوقرن سکوت (عبدالحسین زرین کوب) را خریداری کنید.

این دو کتاب فوقالعاده ن ، اینارو حتما بخونید ... حتی اگر کتاب خون نیستید ، اینارو بخونید .

Democratic
April 22nd, 2016, 00:09
سلام

باتشکر که وقت گذاشتید

اما صادق هدایت کسی که خودکشی بکنه ( به نظرتون خواندن کتاب هاش ارزش داره ؟ < بوف ک.ور >

ای کاش کتاب های بهتری رو مثال می زدید :x

ممنون
من زیاد با آدم های مذهبی راحت نیستم و در خیلی از موارد کلا باهاشون مخالفم اما این دلیل میشه که حرفشون رو نشنوم؟
بهتره دنیا رو سیاه و سفید نبینیم ;)
این آدمی که شما اینجور بهش میگید مردم واسه کتاب هاش صف میکشن :)
نمیخوام تاپیک منحرف بشه .........
کتاب یعنی خوندن اندیشه های متفاوت و چیزهایی که تا حالا درک نکردیم و هیچ کسی هم خدا نیست که کامل باشه و دلیل نمیشه بخاطر یکسری نقص ها کلا نوشته های یک اندیشمند بسیار بزرگ رو رد کنیم.

Z.eus
April 22nd, 2016, 00:22
به نظرتون خواندن کتاب هاش ارزش داره ؟ < بوف ک.ور >

صد در صد :) حداقل خیلی بهتر از کتاب های x و y هست.

(دو متغیر را به دلخواه پر کنید)

SaeedFazlollahzadeh
April 22nd, 2016, 01:10
کتاب به صورت فیزیکی باید بخونیم تا بتونیم مفهوم و معنای کتاب الکترونیک رو به طور واقعی درک کنیم
من و شما از همون بدو تولدش این اطلاعات الان مون رو که نداشتیم، داشتیم؟
خیلی از چیزا رو از همین کتاب های کاغذی یاد گرفتیم که الان به دنبال کتاب الکترونیک هستیم، اما کسی که هنوز کتاب خوندن رو شروع نکرده، چطور انتظار دارید سرانه ی مطالعه اش با e-book ها بالا بره؟ یه خلأی در مطالعه داره که مربوط به یک مرحله قبل از مطالعه ی ای-بوک ها میشه که همون مطالعه ی کتاب های کاغذی هست.
من خودم هم شخصا کم پیش میاد مطالعه ی آزاد داشته باشم. منظورم مطالعه ای هست که به زبان انگلیسی ربطی نداشته باشه.
چون رشته ام مترجمی زبان هست، در نتیجه هر مطلبی که به زبان انگلیسی در کتاب ها، چه درسی و چه غیر درسی، و چه حتی آموزش هایی مثل شبکه و نت و هر چیزی رو به زبان انگلیسی میخونم، به صورت مستقیم و غیر مستقیم به رشته و سطح سواد و ترجمه ام مربوطه.
این که بگیم ملت باید از ای-بوک ها استفاده کنن، مثل اینه که من یه سیستم با لینوکس مثلا کالی یا آرک بدم به پدرم و بهش بگم به فلان سایت با فلان روش و بهمان نفوذ کن!
خب وقتی پیش زمینه ای از موارد قبل از نفوذ نداشته باشه، حتی اگر هم من بیام تک تک کار ها و کد هایی که باید بزنه رو بهش بگم و اون هم کامل وارد کنه و نفوذ هم موفقیت آمیز باشه، باز هم یه خلأ در ذهنش هست که چطور این کار ها صورت گرفته و اصلا فلان کد چی بوده و بهمان خط چرا این جوری بوده.
این که بگیم دنیا و مصرف کم کاغذ، خیلی عذر میخوام، همش چرنده. مگه تیراژ کتاب تو آمریکا بالا نیست؟ یعنی دانشمندای آمریکایی و ناشران به مغز شون نرسیده که بیان یهو نشر کاغذی رو متوقف کنن؟
همش بهانه بنی اسرائیلیه!
ختم کلام: از کتاب کاغذی باید مطالعه شروع بشه. اگرم خیلی به فکر محیط زیست و درخت هستید، زود به زود کتاب بخونید تا سطح سواد و غیره بره بالا و سریع به مرحله ی کتاب الکترونیکی برسید.

روز مرد هم مبارک (البته از تاریخ انقضاش 70 دقیقه گذشته :دی)

bigm
April 22nd, 2016, 12:40
یکی از بهترین بحث های امسال در انجمن همین بود

با مشکل مالی تا حدودی موافق هستم...

بزرگترین مشکل ما اینه که علاقه ای به خواندن نداریم:
لپ تاپ - موبایل - اینترنت - کتاب - فیلم اموزشی و... هست! اما علاقه و انگیزه نیست

راه حل این رو بگید! چیکار کنیم که بتونیم حداقل روزانه ۳۰دقیقه مطالعه داشته باشیم؟؟؟

ابتدا شما کتاب های مثل بی شعوری و جذاب رو شروع کنید
تا کم کم اشنا بشید قول میدم از کتاب خونی لذت ببرید