PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل در Wi-Fi مودم فقط با دستگاه هایی خاص!

iHSG
April 19th, 2016, 14:26
سلام دوستان
من در منزل دو تا خط با دو تا مودم یکی D-Link و یکی Asus دارم.
این Asus رو جدید خریدم و نسبت به D-Link پول بیشتری هم بابتش دادم.
اما نمی دونم چرا این مودم Asus برای وصل شدن Wi-Fi در بعضی دستگاه ها مشکل داره.
مثلاً من خودم گوشی Galaxy Grand دارم و هیچ مشکلی با وصل شدن به Wi-Fi این مودم Asus ندارم اما یکی دیگه از اعضای خانواده Xperia M داره که متاسفانه هر از چند گاهی با اینکه گوشی نزدیک مودم هم هست میزنه در دسترس نیست در صورتی که همین گوشی با مودم D-Link هیچ مشکلی نداره.البته بعضی اوقات شانسکی وصل میشه ها اما در اکثر اوقات حتی با اینکه می چسبونیمش به مودم میگه در دسترس نیست.
علاوه بر این گوشی یه تبلت Lenovo هم هست که این مشکل در دسترس نبودن Wi-Fi رو فقط با مودم Asus داره.

خواستم از مهندسین انجمن بپرسم به نظرتون مشکل از کجاست؟

ناگفته نمونه که مودم Asus که مشکل داره از مدل های جدید با دو آنتن است در صورتی که مودمی که مشکلی نداره یعنی همون D-Link از مدل های قدیمی تک آنتن است.

همچنین مودم Asus با هر دو خط داخلی منزل تست شده و این مشکل رو با هر دو خط داره.

فریمور داخلی مودم Asus هم به تازگی به آخرین نسخه از طریق Wizard خود مودم آپدیت کردم.

حالا مشکل از چی می تونه باشه؟

البته اینم بگم که هر دو مودم تقریباً کنار هم هستن آیا ممکنه با همدیگه تداخل داشته باشن؟ اگر بله حداقل چند سانتی متر باید از همدیگه دورشون کنم؟

VipSc
April 19th, 2016, 14:43
با سلام،
ممنم دقیقا همین مشکل رو داشتم، و از یکی پرسیدم، گفتند که Channel مودم رو پایین بیارید، همین کارو کردم درست شد، مشکل اینجا بود که، دو تا مودم من، باهام تداخل داشتن و بعضی از موبایل ها پیدا نمیکردن WIFI رو، این کارو کردم درست شد.
حالا نمیدونم برای شما هم جواب میده یا خیر

iHSG
April 19th, 2016, 15:36
با سلام،
ممنم دقیقا همین مشکل رو داشتم، و از یکی پرسیدم، گفتند که Channel مودم رو پایین بیارید، همین کارو کردم درست شد، مشکل اینجا بود که، دو تا مودم من، باهام تداخل داشتن و بعضی از موبایل ها پیدا نمیکردن WIFI رو، این کارو کردم درست شد.
حالا نمیدونم برای شما هم جواب میده یا خیر

سلام
فکر نکنم راه حلش این باشه آخه به تازگی مودم D-Link رو روشن کردم و قبلش که اصلاً مودم دیگه ای هم نبود باز مودم Asus در بعضی دستگاه ها مثل اونایی که در پست اول گفتم مشکل داشت و داره.

farhadhelix
April 19th, 2016, 15:40
چنل مودم asus رو عوض کنید
ربطی به این نداره که اون یکی روشنه یا نه

iHSG
April 19th, 2016, 15:44
چنل مودم asus رو عوض کنید
ربطی به این نداره که اون یکی روشنه یا نه

D-Link چنلش به صورت پیش فرض روی 1 بود اما Asus که مشکل داره روی Auto بود که الان گذاشتمش روی 2 تا ببینم مشکل حل میشه یا نه.
اگر حل شد همین جا اطلاع میدم آخه فعلاً به گوشی Xperia M و تبلت Lenovo که گفتم دسترسی ندارم چند ساعت دیگه می تونم تست کنم.

MihanTech
April 19th, 2016, 15:53
سلام

این مشکل مربوط به رنج فرکانس و Channle هست . گاهی اوقات هم ممکنه از بروز نبودن فریمور مودم باشه . هر حالت رو باید چک کنید .