PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ویرایش تحت وب صفحات html

khudeman
October 28th, 2010, 19:25
با سلام
آقایان با تجربه آیا اسکریپتی چیزی سراغ دارید که بشود صفحات ساخته شده با فرانت پیج را بصورت آنلاین و تحت وب ویرایش کرد؟ یا لااقل مطالب داخلش را بشود ویرایش کرد؟ با تشکر

Rezash
October 28th, 2010, 19:32
با سلام
آقایان با تجربه آیا اسکریپتی چیزی سراغ دارید که بشود صفحات ساخته شده با فرانت پیج را بصورت آنلاین و تحت وب ویرایش کرد؟ یا لااقل مطالب داخلش را بشود ویرایش کرد؟ با تشکر
Preview هم داشته باشه يا نه ؟
اگر فقط كد نويسي و رنگ بندي مهم هست پيشنهاد من استفاده از codepress + چند خط ساده كد نويسي ! (كمتر از 10 خط ميشه در مجموع برنامه خيلي سادش)

khudeman
October 28th, 2010, 19:46
preview نداشته باشه هم اشکالی نداره. اما جز آنکه شما گفتین هیچ اسکریپتی مخصوص همینکار وجود داره ؟

be099
October 28th, 2010, 21:44
شما wysiwyg html یا همون ادیتور آنلاین میخواین ؟
اگر منطورتون همینه ادیتور های free زیاد هست
dynarch htmlarea (http://www.dynarch.com/projects/htmlarea/) (ادیتور بلاگفا)
tinymce
spaw
fckeditor و ...
ولی به نظر من dynarch (http://www.dynarch.com/projects/htmlarea/) از همه سریع تره و کد هاش هم ساده تره ولی مثلا امکان آپلود عکس و ... نداره که میشه براش ساخت

khudeman
October 28th, 2010, 21:53
فکر کنم این ادیتورها باید بخشی از یک اسکریپتی باشند که اینها را هم داشته باشه. گمون نکنم اینها را بشود تک و تنها ازشون استفاده کرد .

LordVPS
October 28th, 2010, 22:10
ادیتورهای بسیار جالب تر و کاملتری وجود دارند که بصورت یک سیستم کامل نصب می شوند، می توانید نمونه های آن را در سایت هایی همچون persianscript.ir و یا p30vel.ir پیدا کنید.

ارادتمند، علی تقوی

khudeman
November 1st, 2010, 17:41
از راهنمایی دوستان ممنونم. من مدتی با اینها سر و کله زدم. حالا میخوام برای سی ام اسی که ادیتور ندارد یک ادیتور بزارم. چطوری میتونم ادیتور را نصب کنم که در محیط سی ام اس فعال بشه ؟ با تشکر از همه

Rezash
November 1st, 2010, 17:48
از راهنمایی دوستان ممنونم. من مدتی با اینها سر و کله زدم. حالا میخوام برای سی ام اسی که ادیتور ندارد یک ادیتور بزارم. چطوری میتونم ادیتور را نصب کنم که در محیط سی ام اس فعال بشه ؟ با تشکر از همه

صفحه ارسال مطلب (يا صفحه اي كه براش ميخواهيد اديتور رو بذاريد) بهمراه اديتور انتخابي بذاريد تا بشه نظر داد.
كليتش اين هست كه در اكثرا موارد شما كافيه يك فايل جاوا اكسريپت رو در صفح فراخواني كنيد.يك تابع مشخص براي تنظيمات اديتور بنويسيد.به textarea شناسه يا كلاس مشخصي رو منتسب كنيم.

khudeman
November 1st, 2010, 18:14
یکی از ادیتورهای معروف مثلا tinymce را میخاهم به این فایل اضافه کنم: http://onefilecms.com/download/onefilecms_site_v1.1.1.zip
چون نتوانستم در اینجا فایل آپلود کنم ، لینکش را گذاشتم. از کمک دوستان مخصوصا آقای هلو خیلی ممنون

Rezash
November 1st, 2010, 18:28
بعد از دانلود اسكريپت و آپلود ميتونيد محتواي زير رو درصفحه بذاريد :

<script type="text/javascript" src="آدرس نصب فايلها/tiny_mce/tiny_mce.js"></script>
<script type="text/javascript">
tinyMCE.init({
mode : "textareas",
theme : "advanced"
});

function toggleEditor(id) {
if (!tinyMCE.get(id))
tinyMCE.execCommand('mceAddControl', false, id);
else
tinyMCE.execCommand('mceRemoveControl', false, id);
}
</script>

اين كد كه يكي از sample هاي خود tinymce هست تمام textarea هاي صفحه رو به شكل اديتور دار تبديل مي كنه
در كد شما نام textarea برابر با content هست.مي تونيد مانند نمونه زير لينكي براي انتخاب حالت درج يا حذف اديتور داشته باشيد :

<a href="javascript:toggleEditor('content');">حذف/درج اديتور</a>

khudeman
November 1st, 2010, 20:33
دکمه تشکر کم بود اقای هللو. خبلی ازتون ممنونم که وقت گذاشتید

---------- Post added at 07:33 PM ---------- Previous post was at 06:08 PM ----------

اینکار را انجام دادم و ادیتور فعال شد. اما یک مشکلی هست که حتما دوستان با تجربه راه حلش را بلدند . وقتی یک پست را با ادیتور در حالت html باز میکنم تمام کدهای اولیه که قبلا نوشته بوده ام حذف میشوند. یعنی از head تا اول محتوای مطلب content خودبخود پاک میشن. یعنی هیدر و متاتگ و غیره . چکار باید کرد که هیچ کدی حذف نشه ؟ با تشکر

Rezash
November 1st, 2010, 20:45
اینکار را انجام دادم و ادیتور فعال شد. اما یک مشکلی هست که حتما دوستان با تجربه راه حلش را بلدند . وقتی یک پست را با ادیتور در حالت html باز میکنم تمام کدهای اولیه که قبلا نوشته بوده ام حذف میشوند. یعنی از head تا اول محتوای مطلب content خودبخود پاک میشن. یعنی هیدر و متاتگ و غیره . چکار باید کرد که هیچ کدی حذف نشه ؟ با تشکر
دقيقا متوجه منظورتون نشدم، يعني محتواي textarea كاملا پاك ميشه ؟

khudeman
November 1st, 2010, 21:10
یعنی قبل از body هر چی هست پاک میشه. از قبیل head - meta- background همه اینها حذف میشوند. از آخرش هم /body و /html حذف میشوند

Rezash
November 1st, 2010, 21:34
پلاگين fullpage رو بايد استفاده كنيد :
TinyMCE:Plugins/fullpage - Moxiecode Documentation Wiki (http://wiki.moxiecode.com/index.php/TinyMCE:Plugins/fullpage)
نمونه استفادش در ليست example هاي tinymce هست.