PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال درباره سئو سایتهایی که آدرس عوض میکنند

ata3929
April 18th, 2016, 18:51
سلام
از عنوان تاپیک هم معلوم هست که سوالم درباره چی هست

سایتهایی هستند که با چند دامین بالا میان
مثلا دامین 1 بالا میاد دامین 2 هم بالا میاد دامین 3 هم بالا میاد ولی هیچ کدوم به همدیگر ریدایرکت نشده و درآدرس بار دامینی که تایپ کردی نشون میده

طور امکان داره که یک محتوا با چند دامین بالا بیاد و در صفحه اول گوگل هم هستند
میخوام بدونم اینا چطور این کارو میکنن که هر دامینی که می زنند باز هم در صفحه اول گوگل هستند

کسی راجب اینها اطلاعاتی داره ؟

iHSG
April 18th, 2016, 19:12
سلام
درباره متاتگ canonical تحقیق کنید متوجه میشید.

ata3929
April 18th, 2016, 22:07
سلام
درباره متاتگ canonical تحقیق کنید متوجه میشید.

مطالعه کردم ولی نفهمیدم دقیقا این کارو چجوری انجام میدن

T.Toosi
April 18th, 2016, 22:21
سلام، متا canonical همان کار ریدایرکت یا انتقال سایت را برای گوگل میکند اما این وسط سایتی به دامین دیگر منتقل نمیشود.

ata3929
April 18th, 2016, 22:57
سلام، متا canonical همان کار ریدایرکت یا انتقال سایت را برای گوگل میکند اما این وسط سایتی به دامین دیگر منتقل نمیشود.

می تونید واضح تر بگین که چجوری انجام میدن ؟
من مبتدی هستم

mr.jabbari
April 19th, 2016, 00:04
سلام دوستان من هم دوس دارم بدونم که چطوری انجام میشه اینکار ؟ و توضیح بیشتری میخام

m2n
April 19th, 2016, 02:23
ببنید شما دوتا ادرس دارید یکی site.ir و یکی site.com دامنه اصلی شما در site.ir هست ولی خوب به هر دلیلی می خواین با .com هم سایتتون بالا بیاد حال دو راه دارید:

1-استفاده از ریدایرکت که وقتی کسی دامنه .com زد بیاد .ir
2-استفاده از هر دو ادرس.

-مورد اول که مشکلی نداره نه گوگل مشکل داره نه کاربرا.
-مورد دوم اگر با دو آدرس بالا بیاد یعنی همزمان دوتا از اون مطلب وجود داره علاوه بر اینکه .Ir شما رنک نمی گیره .com شما هم ارزشی نداره (صرفا همون مطلب) برای اینکه ورودی با دو آدرس باشه ولی رنک یک دامنه حفظ بشه باید در هدر تمامی لینک های شما از متا تگ rel="canonical" استفاده بشه یعنی شما با صراحت اعلام می کنید این مطلب مختص یک دامنه خاص است، با این کار شما با دو دامنه مشکلی نخواهید داشت و روی سئو شما تاثیری نداره.

بازم سئوالی بود درخدمتیم

ata3929
April 19th, 2016, 09:24
ببنید شما دوتا ادرس دارید یکی site.ir و یکی site.com دامنه اصلی شما در site.ir هست ولی خوب به هر دلیلی می خواین با .com هم سایتتون بالا بیاد حال دو راه دارید:

1-استفاده از ریدایرکت که وقتی کسی دامنه .com زد بیاد .ir
2-استفاده از هر دو ادرس.

-مورد اول که مشکلی نداره نه گوگل مشکل داره نه کاربرا.
-مورد دوم اگر با دو آدرس بالا بیاد یعنی همزمان دوتا از اون مطلب وجود داره علاوه بر اینکه .Ir شما رنک نمی گیره .com شما هم ارزشی نداره (صرفا همون مطلب) برای اینکه ورودی با دو آدرس باشه ولی رنک یک دامنه حفظ بشه باید در هدر تمامی لینک های شما از متا تگ rel="canonical" استفاده بشه یعنی شما با صراحت اعلام می کنید این مطلب مختص یک دامنه خاص است، با این کار شما با دو دامنه مشکلی نخواهید داشت و روی سئو شما تاثیری نداره.

بازم سئوالی بود درخدمتیم

افزونه yoast seo در هدر سایت وردپرس کد

<link rel="canonical" href="http://site.com/" />

و قرار میده
1- این کد کفایت میکنه ؟
2- چجوری یک سایت رو با 2 تا دامین مختلف بالا بیاریم؟

Majiiid
April 19th, 2016, 10:21
افزونه yoast seo در هدر سایت وردپرس کد

<link rel="canonical" href="http://site.com/" />

و قرار میده
1- این کد کفایت میکنه ؟
2- چجوری یک سایت رو با 2 تا دامین مختلف بالا بیاریم؟
راجب سوال اول دقیقا طرز استفاده از این کد رو یادم نیست بصورت قطعی نمیتونم پاسخ بدم
برای سوال دوم باید Addon domin کنید در پنل هاست

ata3929
April 19th, 2016, 14:28
راجب سوال اول دقیقا طرز استفاده از این کد رو یادم نیست بصورت قطعی نمیتونم پاسخ بدم
برای سوال دوم باید Addon domin کنید در پنل هاست
Add Domin نمیشه که
وقتی 2 دامین را به یک محتوا با Document Root وصل می کنیم سایت دوم کامل و درست بالا نمیاد مثلا فونت ها بالا نمیاد

T.Toosi
April 19th, 2016, 14:30
Add Domin نمیشه که
وقتی 2 دامین را به یک محتوا با Document Root وصل می کنیم سایت دوم کامل و درست بالا نمیاد مثلا فونت ها بالا نمیاد

وردپرس استفاده میکنید ؟ به دلیل اینکه در وردپرس یک آدرس بیشتر برای سایت نمیشود وارد کرد و تمامی استایل و فونت و .. از آدرس وارد شده در تنظیمات لود خواهد شد، برای چند دامین باید شبکه کنید.

ata3929
April 19th, 2016, 14:35
وردپرس استفاده میکنید ؟ به دلیل اینکه در وردپرس یک آدرس بیشتر برای سایت نمیشود وارد کرد و تمامی استایل و فونت و .. از آدرس وارد شده در تنظیمات لود خواهد شد، برای چند دامین باید شبکه کنید.

بله وردپرس هست

شبکه کنم ؟
منظورتون چی هیت ؟ چجور باید این کار و انجام بدم ؟

iHSG
April 19th, 2016, 16:00
بله وردپرس هست

شبکه کنم ؟
منظورتون چی هیت ؟ چجور باید این کار و انجام بدم ؟

نیازی به شبکه کردن وردپرس نیست فقط سایر دامنه های اضافی رو در هاست پارک کنید و سپس در فایل wp-config.php کد زیر رو بدون هیچ تغییری اضافه کنید تا فایل ها و تصاویر برای هر دامنه از همون دامنه لود بشه:

define('WP_SITEURL', 'http://' . $_SERVER['HTTP_HOST']);
define('WP_HOME', 'http://' . $_SERVER['HTTP_HOST']);

اما با این کد ممکنه متاتگ canonical هم که توسط افزونه Yoast WordPress SEO تولید میکنید نیز آدرسش با هر دامنه تغییر کنه که بهترین کار اینه که این متاتگ رو دستی در کد های قالب و فایل header.php قرار بدید و قرار دادن خودکارش در افزونه Yoast WordPress SEO رو غیرفعال کنید.

ata3929
April 19th, 2016, 16:18
نیازی به شبکه کردن وردپرس نیست فقط سایر دامنه های اضافی رو در هاست پارک کنید و سپس در فایل wp-config.php کد زیر رو بدون هیچ تغییری اضافه کنید تا فایل ها و تصاویر برای هر دامنه از همون دامنه لود بشه:

define('WP_SITEURL', 'http://' . $_SERVER['HTTP_HOST']);
define('WP_HOME', 'http://' . $_SERVER['HTTP_HOST']);

اما با این کد ممکنه متاتگ canonical هم که توسط افزونه Yoast WordPress SEO تولید میکنید نیز آدرسش با هر دامنه تغییر کنه که بهترین کار اینه که این متاتگ رو دستی در کد های قالب و فایل header.php قرار بدید و قرار دادن خودکارش در افزونه Yoast WordPress SEO رو غیرفعال کنید.

دامین حذف شد و با استفاده از Document Root در ادد دامین محتوای هر دو سایت یکی پوشه شد
کد داده شده را هم قرار دادم ولی باز هم فونت ها و... لود نمیشه

iHSG
April 19th, 2016, 18:53
دامین حذف شد و با استفاده از Document Root در ادد دامین محتوای هر دو سایت یکی پوشه شد
کد داده شده را هم قرار دادم ولی باز هم فونت ها و... لود نمیشه

دوست عزیز Addon Domain کلاً یه سایت جدا ایجاد میکنه شما چطوری با Addon Domain دو دامنه رو یکی کردید؟
برای یکی کردن دو دامنه باید به بخش Park Domains برید و دامنه های جدید رو پارک کنید.

این کد هم هیچ مشکلی نداره و تست شده اگر امکانش هست آدرس سایتتون و آدرس دامنه های پارک شده رو پیام خصوصی کنید تا بررسی کنم.