PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تفهیم مشکل به کاربر

Sajad
April 15th, 2016, 21:59
همه ما کاربرانی داریم که گاها مشکلات سیستمی خودشان را هم به گردن هاستینگ میندازند و توقع دارن این دسته مشکلات توسط پشتیبانی هاستینگ رفع بشه. البته این موضوع فقط به هاستینگ ختم نمیشه و معمولا در تمام مجموعه‌هایی که خدمات میدن این چالش دیده میشه.
طبق تجربه من این دسته کاربران معمولا با لحن حق به جانب و با اسحله‌ای که به سمت شما گرفتن مشکلشون رو مطرح میکنند و تقصیر را به گردن هاستینگ میندازن. بدترین رفتاری هم که نشان میدهند این هست که هیچ همکاری خاصی انجام نمیدن و فقط میشینن تا مشکل از سمت سرور رفع بشه.

چند مثال:
به دلیل کدنویسی غیراستاندارد سایتشون لود نمیشه و خطا میده
به دلیل مشکلدار بود کدنویسی‌ها و یا هر دلیل دیگه دائما آیپیشون بلاک میشه و میگن سرور قطع شده
سایت‌هایی با حجم +۵مگ طراحی (البته فقط نصب) میکنند و انتظار دارند در ۱ ثانیه لود بشه
از *****شکن و ... استفاده میکنند که پورت‌ها در اون لیمیت هست و میگن مثلا سیپنل باز نمیشه
سایت را آپدیت نگه نمیدارن و هک میشه و امنیت سرور را زیر سوال میبرند
نحوه کار با سایت و ابزارهای مربوط به نگهداری سایت را بلد نیستند اما مشکل را از سمت سرور میبینن. مثلا در تنظیم ftp یا email مشکل دارن
انتظار دارند روی سرور اشتراکی تمامی پیش‌نیازهای اسکریپت اونها قابل اجرا باشد و سرور مطابق نیاز اونها کانفیگ شده باشه

شما در برخورد با اینطور مشتری‌ها چه پاسخی میدید و به چه شکل به مشکلشون رسیدگی میکنید؟
پ.ن: این تاپیک صرفا جهت همفکری و آشنایی با راه‌حل‌های ممکن هست.

viasky
April 15th, 2016, 22:10
باسلام
بنده شخصا کوچکترین مشکلی مشاهده کنم
هرچی که باشه و از هر طرفی باشه
سرویس و کنسل میکنم و مبلغ و برگشت میزنم
اصلا خودم و درگیر این چنین کش مکش ها نمی کنم
هر سرویسی باشه بنده این کار و انجام میدم
چون اگر این کار و انجام ندم هم دردسر الکی برای خودم درست کردم بخاطر سودی که هر چقدر هم باشه ارزش درد سر نداره
هم انرژی زیادی باید بزارم برای یک سرویس که من ترجیح میدم انرژی خودم و صرف پایداری سرورها کنم نه چانه زدن با کاربر
و از همه بدتر این نوع درگیری ها روی اخلاق من هم تاثیر میزاره . باعث میشه نتونم با دیگر کاربران ارتباط مناسبی برقرار کنم
چون اکثر کاربران که با بنده در ارتباط بودند حتما در خاطرشون هست و تایید می فرمایید که همیشه سعی کردم در کمال ادب و حتی حفظ نکات ادبی + مهربانی ارتباط برقرار کنم باهاشون
در نتیجه پیشنهاد نهایی بنده
سعی کنید هرچیزی که شمارا به حاشیه میکشه حذف کنید - نابود کنید
حتی اگر یک سرور خراب باشه! اصلا به فکر برطرف سازی مشکل به هر قیمتی نباشید
سرور بگیرید و انتقال بدید ( مثال)
چون ما وظایفی داریم که در اولوین هست و از نظر من اول برخورد با مشتری ( مکالمه به هر شکلی) و بعد ارائه سرویس مناسب
معمولا در ماه بنده حدود 200 تا 300 هزار تومان در سفارشتان و کنسل میکنم ولی در عوض از برار کاری کم می کنم
کیفیت بالا میاد و می تونم به راحتی با کاربرانی در ارتباط باشم که درک - فهم - شعور - لطفا و... خیلی خصوصیات دیگه و در بهترین شکل داشته باشند
همیشه در همه حال هم به کاربران خودم افتخار کردم
همه مشکل دارند
منم هم برام مشکل پیش آمده
ولی اگر دقت کنید هیچ تاپیک شکایتی برعلیه بنده نیست یا تاپیک ها به انحراف کشیده نشده
دلیل این نیست که من فوق العاده خوب هستم و سرور های من مثل اون هیچ جا نیست
خیر اصلا اینطور نیست - فقط کاربران بنده درک و فهم بالایی دارند و خودم با تفکیک و دقت موفق شدم این شرایط و فراهم بیارم
به صورت فله ای سرویس ندادم
با اجازه استار عزیز مجدد از تمام عزیزانی که به ما لطف دارن تشکر میکنم
موفق باشید

yasserhost
April 15th, 2016, 22:12
سلام دوست عزیز

تاپیک خوبی زدید ما هم از این مشتری ها زیاد داریم ولی هیچ جواب درستی نداریم بهشون بدیم
حتی من چندبار بصورت تلفی باهاشون حرف زدم سیستم هاتون آپدیت نیست و... ولی میگن از سروره ...

RoobinaServer
April 15th, 2016, 22:17
همه ما کاربرانی داریم که گاها مشکلات سیستمی خودشان را هم به گردن هاستینگ میندازند و توقع دارن این دسته مشکلات توسط پشتیبانی هاستینگ رفع بشه. البته این موضوع فقط به هاستینگ ختم نمیشه و معمولا در تمام مجموعه‌هایی که خدمات میدن این چالش دیده میشه.
طبق تجربه من این دسته کاربران معمولا با لحن حق به جانب و با اسحله‌ای که به سمت شما گرفتن مشکلشون رو مطرح میکنند و تقصیر را به گردن هاستینگ میندازن. بدترین رفتاری هم که نشان میدهند این هست که هیچ همکاری خاصی انجام نمیدن و فقط میشینن تا مشکل از سمت سرور رفع بشه.

چند مثال:
به دلیل مشکلدار بود کدنویسی‌ها و یا هر دلیل دیگه دائما آیپیشون بلاک میشه و میگن سرور قطع شده
سایت‌هایی با حجم +۵مگ طراحی (البته فقط نصب) میکنند و انتظار دارند در ۱ ثانیه لود بشه
از *****شکن و ... استفاده میکنند که پورت‌ها در اون لیمیت هست و میگن مثلا سیپنل باز نمیشه
نحوه کار با سایت و ابزارهای مربوط به نگهداری سایت را بلد نیستند اما مشکل را از سمت سرور میبینن. مثلا در تنظیم ftp یا email مشکل دارن
انتظار دارند روی سرور اشتراکی تمامی پیش‌نیازهای اسکریپت اونها قابل اجرا باشد و سرور مطابق نیاز اونها کانفیگ شده باشه

شما در برخورد با اینطور مشتری‌ها چه پاسخی میدید و به چه شکل به مشکلشون رسیدگی میکنید؟

با سلام

مهندس شما فکر کنم قبلا ادمین انجمن بودید درسته ؟

راهی برای فهماندن به این نوع کاربران ندارید فقط باید دانششون بالا بره و چون شما سیبل آنها هستید طبیعتا نمیتوانید دانشی به آنها اضافه کنید.

فقط باید راههایی رو انتخاب کنید که از این مشترکین فاصله بگیرید :

والا این مواردی که گفتید کاملا برخورد با end user هست سعی کنید از end user فاصله بگیرید و خدمات در حد سرویس پرووایدر ارائه کنید، مخصوصا که قدیمی هستید فکر کنم در اون سطح سرویس دهی بیشتر تواناییتون به چشم بیاد.

قیمت معقول بدهید نه بسیار ارزان - بگذارید قیمت های ارزان را دلال ها بدهند و با end user ها سر و کله بزنند و شما در عوض قیمتی که گذاشتید را صرف کیفیت بیشتر از آن دلال ها بکنید تا وقتی مشترک از end user بودن در آمد و خودش واسط چند مشترک شد که اطلاعی نداشتند و سطح آگاهیش بیشتر شد به سراغ کیفیت و درنتیجه شما بیاید.

اگر یک شرکت 100 شکایتی در سال از بین مشترکین جدید جذبی در آن سال یا مشترکین قدیمی خود داشته باشد و واقعا شرکت قدیمی و درستی باشد میتوان به جرات گفت 90 تا از این مشترکین شاکی به خاطر عدم اطلاعات کافی خودشان یا کوتاهی خودشان (مثل بکاب گیری های هاست ها و ... که تاپیک ها زیاد هست در انجمن) مشکل خورده اند.

مشتری اول و آخر باید شما را بفهمد باید سرویسی که میدهید را درک کند و متوجه آن باشد تا اعتماد پیدا کند اگر اعتماد نداشته باشد همیشه حق به جانب خواهد بود و اگر دانشی نداشته باشد که بفهمد شما چه سرویسی میدهید همیشه اعتمادی نخواهد کرد و در کوچک ترین مشکل ممکن هست برود، این روال بازار کار کامپیوتری هست و همیشه این نوع مشتری ها سمت دلال ها بیشتر میروند و در اصل باید دلال ها سر و کله بزنند نه یک پرووایدر، کلا در این چرخه هر کسی کار خود را انجام میدهد و اگر میخواهید توی این چرخه باشید مقاومتی نکنید فقط سعی کنید خودتان بالاتر بروید و از پائین بودن در چرخه فاصله بگیرید.

باتشکر

bahra
April 15th, 2016, 22:23

چند مثال:

بعضی افرار چنین انتظاراتی دارن درسته درک می کنم.
اول بهشون توضیح بدین اگر قبول نکرد هاست رو ترمیت و مبلغ رو بازگشت بدید.:71:

Yas-Host
April 15th, 2016, 22:43

display_errors را روشن و متن خطا را همراه یک راهنمایی براشون ارسال می کنیم.

لاگ mod_security و lfd رو براشون ارسال میکنیم و ذکر می کنیم که مشکل از سمت سرور نیست یا آی پی و رنجشون رو کاملا باز می کنیم.

نمونه سایتی با حجم کمتر همراه با لینک تست gtmetrix.com براشون ارسال میکنیم.

لینک ورودی سی پنل را در host-tracker.com و check-host.net میزنیم و براشون ارسال می کنیم.

این مورد را خیلی وقت ها نمی توان توجیه کرد جز اینکه کاربر به هاستینگ مربوطه اعتماد یا سطح سواد متوسط <= بالایی داشته باشد.

البته ارائه لاگ فایل های get شده همراه با error log های php + اسکن وب سایت راه خوبی نیز می باشد.

معمولا شخصا نمونه کد php برای استفاده از smtp و ftp را داریم و اسکرین شات از connect کردن به ftp.

اینگونه افراد را بهتر است بر روی سرور های cloudlinux یا سروری که قابلیت select php version داشته باشد میزبانی می کنیم البته باز هم نمی توان 100درصد باشد.

Sajad
April 15th, 2016, 23:02
مهندس شما فکر کنم قبلا ادمین انجمن بودید درسته ؟
درسته عزیز، هر از گاهی اینچنین تاپیک‌هایی میزنم تا دورهمی با طرز فکرها و راه‌حل‌های مختلف آشنا بشیم و چیز جدید از هم یاد بگیریم:)
در مورد enduser هم خواه یا ناخواه به شکل‌های مختلف وارد سیستم میشن (تایید میکنم که بیشترین مشکل هم با این دسته افراد هست)
خودم به شخصه چندین سال هست که در سه مجموعه خدماتی به عنوان سیبل مشتریان ناراضی کار میکنم و تقریبا اصول برخورد با این دسته افراد را آشنایی دارم (حداقل رو در رو راضی و قانع میشن، پشت سر چی میگن رو نمیدونم، اما با توجه به تغییراتی که در سن و اطلاعات افراد و روند پیشرفت دنیای مجازی هست نیاز هست که دائما با شرایط جدید وفق پیدا کنیم... رفتاری که چند سال پیش میشد با مشتری داشت الان قابل انجام نیست و طرز برخوردها عوض شده... سطح توقعات عوض شده... دیدگاه‌ها عوض شده... جمعیت جامعه مجازی زیاد شده و عقاید مختلف برخورد میکنیم و ...

اول بهشون توضیح بدین اگر قبول نکرد هاست رو ترمیت و مبلغ رو بازگشت بدید.

سرویس و کنسل میکنم و مبلغ و برگشت میزنم

طبعا این موضوع آخرین انتخاب هست.

display_errors را روشن و متن خطا را همراه یک راهنمایی براشون ارسال می کنیم.
لاگ mod_security و lfd رو براشون ارسال میکنیم و ذکر می کنیم که مشکل از سمت سرور نیست یا آی پی و رنجشون رو کاملا باز می کنیم.
نمونه سایتی با حجم کمتر همراه با لینک تست gtmetrix.com براشون ارسال میکنیم.
لینک ورودی سی پنل را در host-tracker.com و check-host.net میزنیم و براشون ارسال می کنیم.
این مورد را خیلی وقت ها نمی توان توجیه کرد جز اینکه کاربر به هاستینگ مربوطه اعتماد یا سطح سواد متوسط <= بالایی داشته باشد.
البته ارائه لاگ فایل های get شده همراه با error log های php + اسکن وب سایت راه خوبی نیز می باشد.
معمولا شخصا نمونه کد php برای استفاده از smtp و ftp را داریم و اسکرین شات از connect کردن به ftp.
اینگونه افراد را بهتر است بر روی سرور های cloudlinux یا سروری که قابلیت select php version داشته باشد میزبانی می کنیم البته باز هم نمی توان 100درصد باشد.
صحبت‌های شما تایید میشه، منظور بنده افرادی هست که حتی بعد از این توضیحات همچنان دید صحیحی به مشکل موجود ندارند. به طور مثال شما لینک تست gtmetrix را ارسال میکنید و مقایسه میکنید و توضیح میدید اما همچنان جوابشون این هست که سایت من چشه چرا درست نمیکنید که سریع بیاد بالا

Yas-Host
April 15th, 2016, 23:56
صحبت‌های شما تایید میشه، منظور بنده افرادی هست که حتی بعد از این توضیحات همچنان دید صحیحی به مشکل موجود ندارند. به طور مثال شما لینک تست gtmetrix را ارسال میکنید و مقایسه میکنید و توضیح میدید اما همچنان جوابشون این هست که سایت من چشه چرا درست نمیکنید که سریع بیاد بالا

Here's how to refund a payment:
Log in to your Hesab account.
Click Havaleye sahab near the top of the page.
Click the payment you want to refund.
Click Refund this payment.
For "Refund amount," enter the amount you want to refund (you may have the option to refund a partial amount of the payment), and then click Continue.

farhadhelix
April 16th, 2016, 00:24
ما هم این نوع کاربران رو داریم رو سرویس هامون
یه موردی که اخیرا برای ما پیش اومد این بود که طرف حالت سرور رو روی نشان دادن پیغام و دیسکانکت گذاشته بود و تیکت زده هنوز 5 دقیقه نشده سروراتون قطع شد!و به اضافه یک سری حرف های بیمورد دیگه
یا چند هفته پیش بود طرق تیکت زده بود ما 10 دقیقه ای جواب تیکت ایشون رو دادیم و به کارشون هم رسیدگی شد
فردا زنگ زده که اره از دیروز تیکت مارو نخوندین و این چه وضعشه و ...لحن بسار تند و حق به جانب که سرویس ایشون رو کلا ترمینت کردم

کلا این دسته از افراد تو هر زمینه کاری هستند و فقط مربوط به فضای اینترنت نیست.
راه حل به نظر بنده اینه که اول توضیح بدین بهشون اون چیزهایی که وافعا هست و اتفاق افتاده اگه فهمید که دستش درد نکنه
اگر هم نفهمید و متوجه نشد دیگه به کارشون رسیدگی نکنید و جواب تیکت ندید و در نهایت اگر خیلی پاپیچ بود ترمینت سرویس و خدانگهدار شما

موفق باشید

Sajad
April 17th, 2016, 10:48
ممنون از دوستانی که شرکت کردن. بقیه نظری دارن؟

novinvps.com
April 17th, 2016, 11:05
سلام
چیزی که همیشه برای همه ی ما اهمیت داره سلامتی هست
همینطور که همکارمون فرمودند:

چون اگر این کار و انجام ندم هم دردسر الکی برای خودم درست کردم بخاطر سودی که هر چقدر هم باشه ارزش درد سر نداره
هم انرژی زیادی باید بزارم برای یک سرویس که من ترجیح میدم انرژی خودم و صرف پایداری سرورها کنم نه چانه زدن با کاربر
و از همه بدتر این نوع درگیری ها روی اخلاق من هم تاثیر میزاره . باعث میشه نتونم با دیگر کاربران ارتباط مناسبی برقرار کنم

دقیقا همینطوره البته دو دسته هستند برای ما :

۱- همینطور که همه همکاران فرمودند فورا برگشت میزنیم چون واقعا غیر قابل تحمل هست به خصوص قسمت بدبینیشون که صد البته این افراد در زندگی شخصیشون هم مشکل خواهند خورد.

۲- دسته ای هستند که نرمالتر هستند برای ما مهم هست که مشترک نزد ما با ذهنیت بد نره. وقتی با چنین مشترکی برخورد میکنیم سعی میکنیم بدور از تنش و اینکه اعصابمون رو خورد کنیم بهش توضیح بدیم و اکثرا هم قانع میکنیم اما در صورت تکرار در دفعات دوم بهشون اطلاع میدیم که ماه اینده نمیتونیم میزبانتون باشیم و قطع همکاری میکنیم.