PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نمایش متن داخل فایل txt در بالای قالب ( سخن روز )

alisc
October 27th, 2010, 12:02
با سلام و عرض خسته نباشید خدمت تمامی دوستان عزیز ( مخصوصا کاربر Hello )

من قصد دارم بالای یکی از قالب های دیتالایف انجین ، قسمتی ایجاد کنم ، که بشه بدون ویرایش کردن قالب داخلش یک متن قرار داد :

یعنی مثلا داخل یکی از پوشه های هاست ، یک فایل php یا html یا txt یا . . . ایجاد کنم ، هر متنی رو که دوست دارم داخلش بنویسم ، بعد بالای قالب اون متن بیفته ، ( به صورت متحرک ، از راست به چپ بره )( قدیما تو وبلاگ یه جاوا اسکریپت قرار میدادیم متن متحرک میشد ، با اون ! )

یعنی ، مدیر سایت به جای اینکه بره ، فایل قالب رو ویرایش کنه ، بره این فایل رو ویرایش کنه و متنش رو داخلش بنویسه ، بعد بالای سایتش نمایش داده بشه ،

دوستان عزیز میشه این کار رو انجام داد ؟ اگر میشه لطفا کمک کنید ؟

با تشکر فراوان ، از تمامی کسانی که در این تاپیک شرکت می کنند :)

mdf092
October 27th, 2010, 13:02
یه تابع برات نوشتم که فایلی رو در ورودی گرفته و یکی از سطرها را براساس آنکه گفته باشی به صورت تصادفی باشد یا نمایش میدهد و اگر نه آخرین سطر رو نمایش میده

<?php
function daily_message($file='daily.txt', $random=1){
$lines = file($file);
$message = '';
if ($random) {
$message = $lines[rand(0, count($lines))];
} else {
$message = end($lines);
}
return $message;
}
?>

فایل هم میتونه این جوری باشه

یک ماشین می‌تواند کار پنجاه مرد عادی را انجام دهد، اما هیچ ماشینی نمی‌توانند کار یک مرد فوق‌العاده را انجام دهد. البرت هوبارد
عموما هوش مصنوعی بر حماقت طبیعی پیروز می‌شود
عموما هوش مصنوعی بر حماقت طبیعی پیروز می‌شود. ناشناس
علوم کامپیوتر دیگر تنها به کامپیوترها مربوط نمی‌شود، همان طور که نجوم محدود به تلسکوپ‌ها نیست.ادسگر دایکسترا (Edsger W. Dijkstra)
«این راهنمای کاربری به شما می‌آموزد که نرم‌افزار ما واقعا چه کارهایی می‌تواند بکند، صرف نظر از این که مسئول فروش‌مان به شما چه گفته باشد!» بخشی از راهنمای یک کارت گرافیک - سال 1985
یک ماشین می‌تواند کار پنجاه مرد عادی را انجام دهد، اما هیچ ماشینی نمی‌توانند کار یک مرد فوق‌العاده را انجام دهد. البرت هوبارد (Elbert Hubbard)
«رفیق متاسفانه باید بهت بگم که کامپیوترت هک شده. الان تمام فایل‌های شخصی‌ات روی سرور اف‌تی‌پی آدرس 127.0.0.1 گذاشته شده. باور نداری خودت لاگین کن و ببین!»شوخی کلاسیک با کاربران جدید یونیکس
کامپیوتر انجام خیلی از کارها را ساده می‌کند. اما خیلی از این کارهایی که ساده شده‌اند، اصولا نیازی به انجام‌شان نیست!اندی رونی
ریبوت کردن کامپیوتر داروی شگفت‌انگیزی است؛ تقریبا هر دردی را درمان می‌کند.گارت هیزل
خود بشر هنوز شگفت‌انگیزترین کامیپوتر است.جان اف کندی

مطالب بالا رو هم از پیام روز سایت زیر برداشتم
(سایت جالبی هست)
ماهنامه فناوری دانش (http://www.knowtechmag.com/)

alisc
October 27th, 2010, 19:42
با تشکر فراوان از کاربر mdf092 که اطلاعات کاملی را قرار دادند ،

1. این کد جواب کار من رو نداد ، ( من خیلی بد منظورم رو رسوندم )
من میخوام یک فایل مثلا با نام : salam.php روی هاست باشه ، بعد یک کدی باشه که بندازم تو قالب ، که بشه با اون کد متن های داخل فایل salam.php رو بالای سایت نمایش داد ،

مثلا میخوام تو فایل salam.php بنویسیم : سلام ، امرزو دوشنه مصادف با . . . . . . روز فلان بر شما عزیزان مبار باد .
بعد مثلا کد x رو که داخل قالب قرار بدم ، اون سخن که خودم داخل فایل salam.php نوشتم ، داخل قالب نمایش داده بشه .

آیا میشه این کار رو انجام داد ؟

با تشکر فراوان

mdf092
October 27th, 2010, 20:11
دوست عزیز شما قالب فایل salam.php رو عنوان کنید
بعد اگه قرار باشه که فقط یک خط رو نشون بده این کار خیلی معنا نداره
اما باز هم کد فوق جواب میده
میتونید تابع daily_message رو به صورت زیر فراخوانی کنید

echo daily_message("salam.php",0);
در این فراخوانی هموراه آخرین خط فایل نمایش داده میشه
حالا اگر هم میخوای افکت جاوااسکریپتی هم بدی میتونی از منابع زیر استفاده کنی

Typewriter Ticker 2.0 - Free Javascript Typewriting Script (http://vbarsan.com/typewriterticker.htm)
Typewriter News Ticker,Typewriter Vertical News Ticker,Typewriter Ticker (http://news-ticker.vbarsan.com/)
JavaScript Typing Effect (http://www.permadi.com/tutorial/jsTypewriter/index.html)

یا هر افکت دیگه
باز هم نشد بگو یه کار دیگه کنیم

Rezash
October 28th, 2010, 11:52
با جاوا اسكريپت هم يك نمونه نوشتم :
فايل رو با نام مثلا text.js ذخيره كنيد.

var rand = new Array();
rand[0] = "یک ماشین می‌تواند کار پنجاه مرد عادی را انجام دهد، اما هیچ ماشینی نمی‌توانند کار یک مرد فوق‌العاده را انجام دهد. البرت هوبارد";
rand[1] = "عموما هوش مصنوعی بر حماقت طبیعی پیروز می‌شود";
rand[2] = "علوم کامپیوتر دیگر تنها به کامپیوترها مربوط نمی‌شود، همان طور که نجوم محدود به تلسکوپ‌ها نیست.ادسگر دایکسترا (Edsger W. Dijkstra)";
rand[3] = "«این راهنمای کاربری به شما می‌آموزد که نرم‌افزار ما واقعا چه کارهایی می‌تواند بکند، صرف نظر از این که مسئول فروش‌مان به شما چه گفته باشد!» بخشی از راهنمای یک کارت گرافیک - سال 1985";
rand[4] = "یک ماشین می‌تواند کار پنجاه مرد عادی را انجام دهد، اما هیچ ماشینی نمی‌توانند کار یک مرد فوق‌العاده را انجام دهد. البرت هوبارد (Elbert Hubbard)";
rand[5] = "«رفیق متاسفانه باید بهت بگم که کامپیوترت هک شده. الان تمام فایل‌های شخصی‌ات روی سرور اف‌تی‌پی آدرس 127.0.0.1 گذاشته شده. باور نداری خودت لاگین کن و ببین!»شوخی کلاسیک با کاربران جدید یونیکس";
rand[6] = " کامپیوتر انجام خیلی از کارها را ساده می‌کند. اما خیلی از این کارهایی که ساده شده‌اند، اصولا نیازی به انجام‌شان نیست!اندی رونی";
rand[7] = "ریبوت کردن کامپیوتر داروی شگفت‌انگیزی است؛ تقریبا هر دردی را درمان می‌کند.گارت هیزل";
rand[8] = "خود بشر هنوز شگفت‌انگیزترین کامیپوتر است.جان اف کندی";
var i = Math.floor((rand.length)*Math.random())
document.write(rand[i]);

فراخواني در قالب html :

<script src="http://www.site.com/text.js" type="text/javascript">

اين فقط متن رو رندوم و به صورت ساده چاپ مي كنه
* ميتونيد با افكت هاي ساده جاوا اسكريپت نمايش متن رو زيبا تر كنيد.
* براي نمايش و حذف جمله ها مي تونيد طبق الگو آرايه رو گسترش يا كاهش بديد.

alisc
October 29th, 2010, 12:14
hello عزیز ممنون ، این کد جواب کار من رو داد .

فقط میخوام یک زحمت دیگه هم به شما بدم :

1. چه جوری میشه ، این متن رو متحرک کرد ( یعنی از سمت راست بره سمت چپ ) ( جاوا اسکریپت این کار رو دارم ، اما نمیدونم چه جوری قرارش بدم )
2. چه جوری میشه رنگ نوشته و سایز نوشته رو عوض کرد ؟ ( میشه یک استایل براش نوشت ؟ )

Rezash
October 29th, 2010, 13:51
خواهش مي كنم.
نمونه :

var rand = new Array();
rand[0] = "یک ماشین می‌تواند کار پنجاه مرد عادی را انجام دهد، اما هیچ ماشینی نمی‌توانند کار یک مرد فوق‌العاده را انجام دهد. البرت هوبارد";
rand[1] = "عموما هوش مصنوعی بر حماقت طبیعی پیروز می‌شود";
rand[2] = "علوم کامپیوتر دیگر تنها به کامپیوترها مربوط نمی‌شود، همان طور که نجوم محدود به تلسکوپ‌ها نیست.ادسگر دایکسترا (Edsger W. Dijkstra)";
rand[3] = "«این راهنمای کاربری به شما می‌آموزد که نرم‌افزار ما واقعا چه کارهایی می‌تواند بکند، صرف نظر از این که مسئول فروش‌مان به شما چه گفته باشد!» بخشی از راهنمای یک کارت گرافیک - سال 1985";
rand[4] = "یک ماشین می‌تواند کار پنجاه مرد عادی را انجام دهد، اما هیچ ماشینی نمی‌توانند کار یک مرد فوق‌العاده را انجام دهد. البرت هوبارد (Elbert Hubbard)";
rand[5] = "«رفیق متاسفانه باید بهت بگم که کامپیوترت هک شده. الان تمام فایل‌های شخصی‌ات روی سرور اف‌تی‌پی آدرس 127.0.0.1 گذاشته شده. باور نداری خودت لاگین کن و ببین!»شوخی کلاسیک با کاربران جدید یونیکس";
rand[6] = " کامپیوتر انجام خیلی از کارها را ساده می‌کند. اما خیلی از این کارهایی که ساده شده‌اند، اصولا نیازی به انجام‌شان نیست!اندی رونی";
rand[7] = "ریبوت کردن کامپیوتر داروی شگفت‌انگیزی است؛ تقریبا هر دردی را درمان می‌کند.گارت هیزل";
rand[8] = "خود بشر هنوز شگفت‌انگیزترین کامیپوتر است.جان اف کندی";
var i = Math.floor((rand.length)*Math.random())
var Style = 'font-family: Tahoma; font-size: 10pt; color: blue;direction:rtl';
var Direction = 'right';
document.write('<marquee scrollamount="2" scrolldelay="5" style="'+Style+'" direction="'+Direction+'">'+rand[i]+'</marquee>');

mdf092
October 29th, 2010, 14:33
من شنیده بودم که این تگ marquee رو دیگه نباید استفاده کرد
و مرورگرها دیگه پشتیبانی نمیکنن
درسته؟

Rezash
October 29th, 2010, 14:42
درسته؟
من همچين چيزي رو نشنيده بودم،ولي الان در آخرين نسخه هاي FF و IE به خوبي پشتيباني ميشه و در گوگل هم مطلبي در اين مورد پيدا نكردم و در سايت هاي معتبر جهاني مثل w3 نمونه هاي استفادش رو ديدم كه توضيحي مبني حذف اين تگ مفيد نداده بودند.اگر در اين مورد مطلب/منبعي داريد لطفا به اشتاك بگذاريد.
البته اگر از اين تگ هم استفاده نكنيم با چند خط جاوااسكريپت ميتونيم كد متحرك سازي رو بنويسيم.

alisc
October 29th, 2010, 18:07
درسته؟

من از این تگ داخل قالب دیتالایف استفاده کردم ، متاسفانه داخل مرورگر Netscape اجرا نمیشه ! بله من هم قبول دارم ، بعضی از مرورگرها نمیتونن این تگ رو اجرا کنند !
( نه از همین کدی که دوستمون Hello لطف کردن نوشتن ، من از کدی استفاده می کنم ، برای نمایش محصولات یک شرکت ، که در برخی مرورگرها پشتیبانی نمیشن ! )