PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : پرداخت خسارت از سوي مركز داده

saeed25
October 27th, 2010, 10:37
با دروود
آيا به راستي مركز هاي داده در برابر خرابي ها و يا دشواري هايي كه براي مشتريان خودشان پيش بياورند خسارتي را پرداخت مي كنند يا خير؟ و آيا سر انجام اين خسارت پرداخت شده،به كاربر نهايي نيز خواهد رسيد يا خير؟
با سپاس

Vahid
October 27th, 2010, 11:06
بستگی به دیتاسنتر شما داره
شما بر روی کدوم دیتا سنتر هستید

saeed25
October 27th, 2010, 11:09
بادروود
هم اكنون singelhop
اما خواستم اگر برايتان ميسر است بفرماييد كه آيا مثلا قوانين در آمريكا و اروپا يكسان است و شكرت ها بايد خسارت بدهند؟و يا در خود آمريكا،همه مركز هاي داده اينگونه كار مي كنند؟

kingoftehran
October 27th, 2010, 11:23
تا جایی که من کار کردم از شما خسارت نگیرند شکر باید کرد چه برسه خسارت بگیرید.

mdf092
October 27th, 2010, 11:52
تا جایی که من کار کردم از شما خسارت نگیرند شکر باید کرد چه برسه خسارت بگیرید.
حسارت بگیرند یا بدهند؟
مسئله کدام است؟

IFACO.Net
October 27th, 2010, 13:52
به SLA ذکر شده در قراردادهای فروش سرور آن دیتاسنتر بستگی دارد، که معمولا بابت قطعی برق و شبکه خسارت پرداخت می کنند ولی برای مشکلات ناشی از خراب شدن هارد دیسک و ... چیزی پرداخت نمی کنند و به همین خاطر باید همیشه بک هارد دوم با raid-1 و بک آپ جداگانه داشته باشید

1Mizban
October 27th, 2010, 14:08
Caro یه بار به خاطر دون تایم خسارت داد.

saeed25
October 27th, 2010, 14:59
دروود
من از sla ها هيچ اگاهي ندارم،اگر ممكن است روشن تر بفرماييد،تكليف چيست؟
يك مركز داده مي گويد سرورهاي ما داراي 99.99 دسترس پذيري هستند،حال اگر اين ميزان شد 97 درصد،آيا آن شركت موظف به دادن خسارتي نيست؟و آيا ايا اگر در حسابداري آن مركز داده درباره مشتريان به اشتباهي كه رخ داده سبلب بسته شدن سرويس آنان شود،آن شركت موظف به دادن هيچگونه خسارتي در اين مورد نمي باشد؟

IFACO.Net
October 27th, 2010, 16:13
اگر مشکل واقعا از طرف دیتاسنتر باشه مثلا به خاطر نپرداختن جریمه abuse و ... سرور رو نبسته باشند و اشتباها سرور را خاموش کرده باشند، می تونید ادعای خسارت کنید و مثلا طبق sla قطعی شبکه یا موارد دیگر که معمولا دقیقه ای محاسبه می کنند خسارت قطعی سرور دریافت کنید.

saeed25
October 27th, 2010, 16:21
دروود
بگزاريد جور ديگري بيان كنم
شركتي به نمايندگي از يك مركز داده آغاز به كار مي كند،در ميانه كار همه سرور هايي كه اين شركت خريداري كرده است خاموش مي شوند و از سوي مركز داده نيز نپرداختن هزنيه ها را اعلام مي كنند،حل آنكه هزينه ها پرداخت شده اند!
پس از پيگيري به اين نيتجه مي رسند كه هزينه ها پرداخت شده است ،و پشتيبان بازگردانده مي شود،اما هيچ گونه خسارتي داده نمي شود،اين فرايند بيش از چند روز به درازا مي كشد!و پس از آن نيز امتياز هاي Cpanel نيز بردشاته مي شوند تا چند روز آينده نيز بايد براي درست كردن اين مشكل با مركز داده در تماس بود كه س از چند روز دسترسي به سي پانل نيز فراهم مي شود.
حال براي يك اينچنين اشتباهي،خسارتي در نظر گرفته مي شود يا خير؟
يا آنكه همانگنه كه پيشتر هم گفتم،اگر ميزان Down Time ها بالاتر برود،مثلا به جاي 99 به 98 يا 97 برسد،آيا مركز داده بايد خسارتي را بدهد يا خير؟

TukaNet
October 27th, 2010, 16:52
خوب ، شما باید پیگیری کنید که به چه دلیل سرورها خاموش شده ؟

اگر تاخیر در پرداخت و ... بوده که دیتاسنتر مسئول نیست و باید کسی که سرور رو تهیه کرده رو مسئول بدونید

اگر هم اشتباه از طرف دیتاسنتر بوده ( که بعید می دونم ) باید طبق sla رفتار کنند ، اگر نکنند می تونید شکایت کنید

* sla همون قوانینی و تعهداتی هست که در سایت دیتاسنتر نوشته شده و شما در هنگام خرید آنها رو قبول داشته اید

saeed25
October 27th, 2010, 17:10
دروود
گويا اشتباه در دريافت!يعني اينكه هزينه پرداخت شده بوده اما مركز داده به اشتابه پنداشته است كه پرداخت نشده!

TukaNet
October 27th, 2010, 17:22
همچین چیزی امکان نداره ، تمام دیتاسنترها دارای پنل های آنلاین برای پرداخت و ... هستند که اتوماتیک حساب ، کتاب می کنند

احتمال رخ دادن همچین چیزی یک در میلیارد هست !!! اون هم در دیتاسنتری مثل سینگل هاپ ....

ولی اگر این طور باشه ، باید به sla مراجعه کنید و ببنید که آیا خسارتی بابت این موارد پرداخت میشه یا نه

saeed25
October 27th, 2010, 17:28
دروود
اگر ممكن است بفرماييد sla را در كجاي تارنماي ويژه سينگل هاپ بايد بجويم و يا پيوندي از آن برايم قرار دهيد.
با سپاس

TukaNet
October 27th, 2010, 17:39
تقدیم به شما ~~> Complete Legal Documents (http://www.singlehop.com/legal/legal-complete.php)