PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راهی برای تشخیص سرعت هاستینگ!!

3hdvd
April 9th, 2016, 22:06
سلام خدمت همه اساتید و دوستان

در 2 ماهه گذشته بنابه دلایلی مجبور شدم 3 هاست 1 و 2 گیگ هنتزآلمان, سی پنل, ssd, لینوکس از 3 شرکت مختلف خریداری کنم.

روی هر سه هاستها هم اپن کارت نصبه

تقریبا بیش از 99 درصد امکانات هاست و اسکریپتها یکسانه , حتی رنج ای پی ها هم به این صورته: *.*. 148.251

حالا مشکل اینه که یکی از هاستها سرعت پردازش و لود بسیار عالی داره
یکی معمولیه
یکی دیگه بسیار افتضاحه!

(لازمه عرض کنم اون هاست معمولی قیمت بسیار بالا پرداختم, و اون 2 تای دیگه قیمت معمولیه)

حالا سوالم اینه که:
چطور میشه سرعت یه هاست را تست کرد ؟ حالا یا قبل از خرید یا بعد از خرید که حداقل بشه به مدیر هاستینگ قبولوند که سرویسهات مشکل داره؟
یا اصلا این موضوع ربط به سرور داره یا مشکل جای دیگس؟؟؟

ممنون میشم راهنمایی کنید

Rezash
April 9th, 2016, 22:49

در 2 ماهه گذشته بنابه دلایلی مجبور شدم 3 هاست 1 و 2 گیگ هنتزآلمان, سی پنل, ssd, لینوکس از 3 شرکت مختلف خریداری کنم.

تقریبا بیش از 99 درصد امکانات هاست و اسکریپتها یکسانه , حتی رنج ای پی ها هم به این صورته: *.*. 148.251

یکی معمولیه
یکی دیگه بسیار افتضاحه!

(لازمه عرض کنم اون هاست معمولی قیمت بسیار بالا پرداختم, و اون 2 تای دیگه قیمت معمولیه)

حالا سوالم اینه که:
چطور میشه سرعت یه هاست را تست کرد ؟ حالا یا قبل از خرید یا بعد از خرید که حداقل بشه به مدیر هاستینگ قبولوند که سرویسهات مشکل داره؟

ممنون میشم راهنمایی کنید

قبل از خرید درخواست نمونه سایت میزبانی شده روی سرور مورد تقاضا رو بدید
لیست وب سایت های میزبانی شده رو استخراج کنید
پینگ سایت ها رو از مناطق مختلف به صورت دستی یا سایت هایی مثل host-tracker بررسی کنید.
سایت های میزبانی شده رو از نظر سرعت بررسی کنید.
با مدیر سایت های میزبانی شده تماس بگیرید و نظرشون رو در مورد کیفیت و سرعت هاستینگ مورد نظر بپرسید.
مطمئن باشید بهترین نظرات رو میتونید از مشتریان هاستینگ بدست بیارید.

gharibion
April 9th, 2016, 22:52

یکی معمولیه
یکی دیگه بسیار افتضاحه!

حالا سوالم اینه که:

ممنون میشم راهنمایی کنید

ممکن هست در سروری که از سرعت بالایی برخوردارید تعداد یوزر کمتر (خلوت تر ) و در سروری که دارای سرعت مطلوبی نیستید تعداد کاربران بیشتر ( سرور شلوغ تر ) باشد.

shetabanhost
April 9th, 2016, 23:04

یکی معمولیه
یکی دیگه بسیار افتضاحه!

حالا سوالم اینه که:

ممنون میشم راهنمایی کنید
سلام

میتونید با خرید یک سرویس یکماهه با حداقل قیمت، یک ماه هاستینگ مورد نظر رو زیر نظر داشته باشید و خودتون متوجه بشین که آیا پشتیبانی، سرعت، کیفیت و سایر موارد در حدی هستند که رضایت شما رو کسب کنن یا نه...

3hdvd
April 10th, 2016, 00:24
قبل از خرید درخواست نمونه سایت میزبانی شده روی سرور مورد تقاضا رو بدید
لیست وب سایت های میزبانی شده رو استخراج کنید
پینگ سایت ها رو از مناطق مختلف به صورت دستی یا سایت هایی مثل host-tracker بررسی کنید.
سایت های میزبانی شده رو از نظر سرعت بررسی کنید.
با مدیر سایت های میزبانی شده تماس بگیرید و نظرشون رو در مورد کیفیت و سرعت هاستینگ مورد نظر بپرسید.
مطمئن باشید بهترین نظرات رو میتونید از مشتریان هاستینگ بدست بیارید.

ممنون از راهنمایی شما
بغیر از پینگ و تماس با مشتریان اون هاستینگ, بقیه موارد را معمولا تست میکنم

اما حتما این موارد را برای دفعات بعد رعایت میکنم.

ممکن هست در سروری که از سرعت بالایی برخوردارید تعداد یوزر کمتر (خلوت تر ) و در سروری که دارای سرعت مطلوبی نیستید تعداد کاربران بیشتر ( سرور شلوغ تر ) باشد

ممنون دوست عزیز, ولی فکر کنم وظیفه هر شرکت هاستیگ اینه که به همه موارد سرویسهایی که ارائه میده رسیدگی کنه و وضعیت و تعداد هاست های میزبانی شده روی یک سرور را مدیریت کنه که باعث افت نشه!

میتونید با خرید یک سرویس یکماهه با حداقل قیمت، یک ماه هاستینگ مورد نظر رو زیر نظر داشته باشید و خودتون متوجه بشین که آیا پشتیبانی، سرعت، کیفیت و سایر موارد در حدی هستند که رضایت شما رو کسب کنن یا نه...

ممنون از راهنمایی شما
دقیق یکی از راهکارهای من برای خرید هاست خوب همین موضوع بود در چند سال گذشته!
برای هاستی که مشکل سرعت دارم هم دقیقا همین کارو کرده بودم و ابتدا یک هاست 2 گیگ یک ماهه خریداری کردم
خداییش در ماه اول (تست) همه چیز اوکی بود, اما بعداز تمدید و خرید یک ساله بارها به مشکل های جور وا جور خوردم

بارها با پشتیبانی تماس گرفتم, اما متاسفانه فایده ای نداشت
که الان مجبور شدم از اون هاست فقط برای نگهداری بک آپ استفاده میکنم. :102:

- - - Updated - - -

__________________________________________________ _

متاسفانه در انجمن هایی مانند اینجا یا انجمن های دیگه هم تا یه پست کمک برای معرفی یه هاستینگ خوب میزنی, بالافاصله

چندین آفر و تبلیغ هاست با قیمت های مختلف روبرو میشی که بیشتر آدم گیج میشه !

گاهی فقط آفر هست و هیچ استفاده کننده ای نظرشو نمیگه! 8-|

persiancoder
April 10th, 2016, 00:24
شما از همون سرویس دهنده ای ک راضی هستی سرویس ماهیانه بگیر ک اگر ی روزی هم ب مشکل خورد بدون ضررمالی انتقال بدی
در کل فک نکنم هیچ سروری باشه که همیشه کیفیت مطلوب و یکسانی داشته باشه

shetabanhost
April 10th, 2016, 00:25
ممنون از راهنمایی شما
دقیق یکی از راهکارهای من برای خرید هاست خوب همین موضوع بود در چند سال گذشته!
برای هاستی که مشکل سرعت دارم هم دقیقا همین کارو کرده بودم و ابتدا یک هاست 2 گیگ یک ماهه خریداری کردم
خداییش در ماه اول (تست) همه چیز اوکی بود, اما بعداز تمدید و خرید یک ساله بارها به مشکل های جور وا جور خوردم

بارها با پشتیبانی تماس گرفتم, اما متاسفانه فایده ای نداشت
که الان مجبور شدم از اون هاست فقط برای نگهداری بک آپ استفاده میکنم. :102:
طی یکسال صد در صد همه هاستینگا مشکلاتی خواهند داشت
اما شما در همین مدت یک ماهی که سرویس دارید میتونید پشتیبانی هاستینگ رو هم تست کنید و فکر نمیکنم پشتیبانی یک هاستینگ طوری باشه که وقتی مشتری خرید ماهانه کرده، پاسخگویی و رسیدگی خوبی داشته باشن اما وقتی خرید سالانه هست دیگه پشتیبانی و رسیدگی نشه !
اگر پشتیبانی هم به درستی تست بشه میشه خرید موفق تری داشت تا بعدها اگر مشکلی داشتین براتون رسیدگی کنند

3hdvd
April 10th, 2016, 00:30
شما از همون سرویس دهنده ای ک راضی هستی سرویس ماهیانه بگیر ک اگر ی روزی هم ب مشکل خورد بدون ضررمالی انتقال بدی
در کل فک نکنم هیچ سروری باشه که همیشه کیفیت مطلوب و یکسانی داشته باشه

والا حدود چهار سال فقط با یه شرکت کار میکردم و واقعا از هر لحاظ عالی بود و هست (متاسفانه اسمشو بگم یجور تبلیغ محسوب میشه)

اما حقیقتش از ابتدای سال گذشته بطور سرسام آوری قیمتهاش افزایش پیدا کرده و دیگه توان پرداخت چنین زینه برام خیلی سخت شده بود
الان هم اگر جستجو کنید, میبینید بالاترین قیمت های هاست خارج از کشور را داره.

اما فکر کردم شاید بتونم یه هاست خوب دیگه با قیمت مناسب تر پیدا کنم

persiancoder
April 10th, 2016, 00:33
والا حدود چهار سال فقط با یه شرکت کار میکردم و واقعا از هر لحاظ عالی بود و هست (متاسفانه اسمشو بگم یجور تبلیغ محسوب میشه)

اما حقیقتش از ابتدای سال گذشته بطور سرسام آوری قیمتهاش افزایش پیدا کرده و دیگه توان پرداخت چنین زینه برام خیلی سخت شده بود
الان هم اگر جستجو کنید, میبینید بالاترین قیمت های هاست خارج از کشور را داره.

اما فکر کردم شاید بتونم یه هاست خوب دیگه با قیمت مناسب تر پیدا کنم

احتمالا هاست ایران هست. من هم به همین سرنوشت دچار شدم.
تقریبا قیمت رو ۶ یا ۷ برابر اقزایش دادند به یکباره. البته من ریسلر داشتم ازشون.
بعد از اون اومدم روی آبتین وب همه چی بخوبیه همون هاست ایران هست.

shivahost
April 10th, 2016, 00:39
موارد زیادی در سرعت هاست تاثیر داره که کانفیگ سرور هستند، مثلا نوع cpu و نوع میزان ram و همچنین مدل هارد موارد سخت افزاری تاثیر گذار هستند. همچنین کانفیگ نرم افزاری سیستم عامل و وب سرور و مود و ورژن های php و ... نیز تاثیر بسزایی در سرعت یک هاست دارند.

3hdvd
April 10th, 2016, 00:44
طی یکسال صد در صد همه هاستینگا مشکلاتی خواهند داشت
اما شما در همین مدت یک ماهی که سرویس دارید میتونید پشتیبانی هاستینگ رو هم تست کنید و فکر نمیکنم پشتیبانی یک هاستینگ طوری باشه که وقتی مشتری خرید ماهانه کرده، پاسخگویی و رسیدگی خوبی داشته باشن اما وقتی خرید سالانه هست دیگه پشتیبانی و رسیدگی نشه !
اگر پشتیبانی هم به درستی تست بشه میشه خرید موفق تری داشت تا بعدها اگر مشکلی داشتین براتون رسیدگی کنند

حیف که نمیخوام تبلیغ از جایی بشه یا بر ضد شرکت دیگه حرفی زده بشه!
اما به جرات میتونم بگم شرکتی که 4 سال با هاشون کار میکردم هرگز به مشکل سرور و قطعی (حتی برای یک ساعت) نخورردم.
حتی زمانیکه قصد ارتقاء php ورژن 4 (قدیمیه) به نسخه 5 را داشت, یک ماه قبلش از طریق ایمیل و پنل کاربری به همه اطلاع داد که فلان روز کار ارتقاء انجام میشه و از همه خواست تا اسکریپتهاشون را بروز رسانی کنن تا دچار مشکل نشن . یا .........

اما الان شرکتی هست که خواستید بفرمایید تا اسمشو بگم, تیکت خرید میدی بلافاصله جواب میده, اما تیکت برای رفع مشکل که میدی ....

اما با حرفتون موافقم که پشتیبانی خوب باشه, به احتمال زیاد خدمات خوبی هم ارائه میدن

- - - Updated - - -

احتمالا هاست ایران هست. من هم به همین سرنوشت دچار شدم.
تقریبا قیمت رو ۶ یا ۷ برابر اقزایش دادند به یکباره. البته من ریسلر داشتم ازشون.
بعد از اون اومدم روی آبتین وب همه چی بخوبیه همون هاست ایران هست.

نه اتفاقا, هاست آمریکا داشتم از اون شرکت. و قیمتهای همین هاستهای آمریکا را بطور فضایی افزایش دادن!!
البته هاست ایران هم داره, اما بنده به دلایلی استفاده نمیکنم از هاست ایران.

InterServer.ir
April 10th, 2016, 22:42
سلام

سرعت هاست به خیلی از موارد مانند اورسل و مکان سرور و نوع سایت و .. مربوط هست ولی کانفیگ سرور هاستینگ جزو مهمترین موراد هست میشه با کانفیگ سرعت لود سایتی که روی هارد معمولی هست از سرور ssd هم بالاتر برد.

viasky
April 10th, 2016, 23:07
یک سناریو عرض کنم
فرض بفرمایید آلمان زندگی می کنید و یک اینترنت 50 مگابیت دارید
یک سیستم با رم 4 گیگ و پردازنده از سری i3 دارید ( سیستم متوسط)
پینگ شما به اروپا طبق تجربه بنده بین 20 تا 90 هست
و سوال:
کدام وب سرور برای شما به عنوان بازدید کننده بهتر است؟
کدام نوع نسخه از php؟
لوکیشن سرور؟
و......
شاید جوابی که بنده عرض کنم خیلی مخالف داشته باشه
ولی جواب از دید من اینه که : هیچ فرفی نمیکنه
هر سرویس حداقل استاندار و داشته باشه
یعنی بالا باشه و هنگ کرده باشه
تفاوت ها به میلی ثانیه کشیده میشه که اصلا برای کاربر مهم نیست و تشخیص هم داده نمیشه
اما در ایران به دلیل کیفیت پایین اینترنت
این میلی ثانیه به ثانیه تبدیل میشه
به همین جهت سعی می کنید هر چی دارید روی سرور تا جواب بهتری بگیرید
تنها در ایران هست که برای راه اندازی یک وب سایت حتی اگر شخصی باشه باید دقیق و اصولی و تخصیصی پیکربندی انجام بدید
چون مشکلات زیرساخت اینترنت بر دوش شماست
سرورهای داخلی تا حدی کمک میکنه ولی متاسفانه کیفیت اینترنت ایران از پایه مشکل داره
در خیلی از مواقع اصلا تفاوتی احساس نمیشه
در هر صورت پیشنهاد بنده اینه که سعی کنید با استاندار پیش برید ولی اصلا حساس نباشید
یک هاستی چند میلی ثانیه بهتر پاسخ دهی داره دلیل نمیشه حتما بهتر هست
خیلی فاکتورهای دیگه وجود داره
نسخه پشتیبان + امکانات + پشتیبانی + پنل + سیاست کاری شرکت مقابل و...
خیلی فاکتورها
پیروز باشید

aligoli
April 15th, 2016, 01:11

یکی معمولیه
یکی دیگه بسیار افتضاحه!

حالا سوالم اینه که:

ممنون میشم راهنمایی کنید

معمولا شرکت های معتبر 7 روز تست دارند.

هارد اس اس دی
کانفیگ سرور
وب سرور
cdn مخصوص
و ...

خصوصیاتی هست که میتونه یه هاست رو پر سرعت کنه.
اما متوجه نمیشم دقیقا نیاز به چه راهنمایی دارید ؟