PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : هزنیه های کولو در دیتاسنتر های ایران ؟!!

Mr.Pouria
April 9th, 2016, 19:05
سلام میخواستم بدونم من یه سرور خریداری بکنم و بخوام کولو کنم به صرفه هست ؟!

هزینه کولو یه سرور مثلا 3 یونیتی چقدر تموم میشه ؟!

ممنون میشم یه قیمت حدودی از هر دیتاسنتری که کارکردید یا میکنید بهم بدید تا بدونم ارزش ئاره یا نه ...

پهنای باند مورد استفاده هم اینترانت فقط و بدون نیاز به اینترنت ...

:x

soheil869
April 9th, 2016, 19:31

ممنون میشم یه قیمت حدودی از هر دیتاسنتری که کارکردید یا میکنید بهم بدید تا بدونم ارزش ئاره یا نه ...

سلام دوست عزیز
3 یونیت تو ایران بستگی داره کجا باشه
3 یونیت زیرساخت 900 هزار بدون ترافیک دانلود
3 یونیت افرا/پارس/آسیا 300 هزار با 300 گیگ ترافیک

بستگی به خیلی چیزا داره
من فکر میکنم خیلی از شرکت ها سرور های ایران رو یا برای کار خاصی دارند و یا هزینه خودشو فقط میده

این نظر من هست
دوستان نظرات دیگه ای باید داشته باشند
من بعد از تست چند دیتا سنتر نهایت به زیر ساخت رو آوردم که از مبین هاست گرفتمش و تا امروز نگرانی نداشتم
خوبیش اینه تو ایران خیلی خوب جواب میده اما ارتباطش با خارج از ایران خیلی ضعیفه
من هم به اون ارتباط نیاز خاصی ندارم البته بعضی اوقات هم خیلی خوبه

اونطوری فقط برای ایران باید یک لینک مجزا برای اینترانت بپیری با پهنای باند
موفق باشید

آها
البته از قیمت تخیلی بودن سرور تو ایران هم که خبر دارید :|

RoobinaServer
April 9th, 2016, 20:36

با سلام و احترام

بستگی به نوع زیرساخت آن سرویس دارد. نوع پشتیبانی شبکه و نوع تجهیزات شبکه و ... فراهم شده برای میزبانی سرور.

از مرکز آپادانا هر یونیت 275 هزار تومان میباشد که طبیعتا روی 3 یونیت قیمت کمی کمتر هست و ترافیک خوبی میتوان ارائه کرد.

در ایران دیگه یونیت ها معمولا از حدود 100 شروع میشوند تا به بالا.

باتشکر

Mr.Pouria
April 9th, 2016, 21:18
سلام دوست عزیز
3 یونیت تو ایران بستگی داره کجا باشه
3 یونیت زیرساخت 900 هزار بدون ترافیک دانلود
3 یونیت افرا/پارس/آسیا 300 هزار با 300 گیگ ترافیک

بستگی به خیلی چیزا داره
من فکر میکنم خیلی از شرکت ها سرور های ایران رو یا برای کار خاصی دارند و یا هزینه خودشو فقط میده

این نظر من هست
دوستان نظرات دیگه ای باید داشته باشند
من بعد از تست چند دیتا سنتر نهایت به زیر ساخت رو آوردم که از مبین هاست گرفتمش و تا امروز نگرانی نداشتم
خوبیش اینه تو ایران خیلی خوب جواب میده اما ارتباطش با خارج از ایران خیلی ضعیفه
من هم به اون ارتباط نیاز خاصی ندارم البته بعضی اوقات هم خیلی خوبه

اونطوری فقط برای ایران باید یک لینک مجزا برای اینترانت بپیری با پهنای باند
موفق باشید

آها
البته از قیمت تخیلی بودن سرور تو ایران هم که خبر دارید :|

با سلام و احترام

بستگی به نوع زیرساخت آن سرویس دارد. نوع پشتیبانی شبکه و نوع تجهیزات شبکه و ... فراهم شده برای میزبانی سرور.

از مرکز آپادانا هر یونیت 275 هزار تومان میباشد که طبیعتا روی 3 یونیت قیمت کمی کمتر هست و ترافیک خوبی میتوان ارائه کرد.

در ایران دیگه یونیت ها معمولا از حدود 100 شروع میشوند تا به بالا.

باتشکر

از هر دو عزیز ممنون هستم که پاسخ گو بنده بودن

من میخوام یه سرور ترجیحا سوپر مایکرو بخرم که هزینش ارزون تموم بشه .. یه جورایی پول برند رو ندیم دیگه ..

مشخصاتی که در حال حاظر در نظر گرفتم کانفینگ زیر هست :

E7 8880 V3 یا 2x E5 2699 V4

رم 256GB DDR4

مادربرد رو نمیدونم چون توی این بخش از سرور اطلاعاتی ندارم ...

Hard : 4x Sumsong SSD pro 512

کارت شبکه 10 گیگ

و سایر ابزاری که مورد نیاز هست و من خبر ندارم ...

میخوام باهاشون یک شبکه گیم ایجاد بکنم البته به صورت کاملا حرفه ای ...

فک میکنم اجاره کردن این نوع سرور از شرکت های داخل ایران خیلی هزنیه بر باشه و بعدشم اگه موفق نشدی کلی ضرر کردی اما اگه سرور رو بخری و خودت کولو کنی و ضرر هم بکنی حداقلش اینه از سخت افزاری که دردست رست قرار داره میشه حدکاثر استفاده رو کرد ... (بفروشی یا تبدیلش کنی به یه کامپیوتر شخصی قدرت مند ...)

soheil869
April 9th, 2016, 21:23
خوب اره اين خوبي رو كلو داره
اما سرمايه اوليه چي؟!!
ايران توانايي گيم سروو نداره
براي محافظت حتما سوييچ ضد ديداس و فايروال هم بزاريد
گيم سرور ٣ يونيت!؟ ١ يونيتم زياده براش

Sent from my iPhone using Tapatalk

Mr.Pouria
April 9th, 2016, 21:32
خوب اره اين خوبي رو كلو داره
اما سرمايه اوليه چي؟!!
ايران توانايي گيم سروو نداره
براي محافظت حتما سوييچ ضد ديداس و فايروال هم بزاريد
گيم سرور ٣ يونيت!؟ ١ يونيتم زياده براش

Sent from my iPhone using Tapatalk

چیزی که مد نظر من هست خیلی پیچیده تر و سنگین تر از سایت هایی هست که سرور بازی ارائه میدن ...

برخی از دوستان من برنامه نویس و برخی هم در صنعت گیم فعالیت میکنن (طراحی بازی های رایانه ای) تصمیم دارم بخشی کوچک از این سرور رو فقط در اختیار بازی های شخصی که تولید میکنیم قرار بدم ... و هم چنین بخشی از سرور ار تبدیل به یه شبکه ملی کنم که یوزر ها از سر تا سر جهان تمامی بازی هایی که قابلیت شبکه شدن رو داره تحت سیستم ما اجرا کنن و بایک دیگر در سراسر ایران بازی کنن (ساخت یک شبکه Local در سطح کشور) و چندین ایده و تراژدی دیگه که تصمیم بر پیداه سازیش دارم ...

میخوام توی این مدت یک ماه آینده یه جمع بندی با دوستان انجام بدم مخارج کلی هزینه های پشتیبانی و غیره که مورد نیاز هست رو به دست بیاریم تا ببینیم میتونیم استارت کار را بزنیم خودمون یا خیر ...

مخابرات ایده رو پذیرفته و همه مخارج رو هم میگه گردن میگیره اما از مجموع سود پروژه 20 درصد مال ما بیشتر نیست !!! یه جورایی ناحقی هست .. همه تلاش از ما باشه پولش تو جیب یکی دیگه بره ...

company_hosting
April 9th, 2016, 21:39
سلام

پروژه خوبی اما سنگ بزرگ برداشتن نشونه .....

اگر به توان ملی و قصد درامد زایی بود شرکتهای مثل اسیاتک پارس انلاین همچین شبکه را میزدند
چون امکانش نیست نمیزنن نه اینکه نمیتونن

حقیقت گفتم امید وارم فکرهای کوچکتر کنید اما در سطحی که بشه گسترش داد نا فکر بزگ با کارهای کوچک

live
April 10th, 2016, 01:12
این حرف های شما از عدم آگاهیتون نشأت میگیره ، شما باید بدونید تو ایران به گیم سرورها بصورت گسترده حمله میشه ، بطوری که هاستینگهای داخلی که بخاطر ضعفی که دارن قادر به میزبانی شما نیستن ، پس فقط شبکه اینترانت میتونه به شما کمک کنه ، تازه اونم با سرورهای کرک شده داخلی همواره به شما حمله میشه درصورتی که خیلی معروف بشید باید پی همه چیو به تنتون بمالید

چیزی که مد نظر من هست خیلی پیچیده تر و سنگین تر از سایت هایی هست که سرور بازی ارائه میدن ...

برخی از دوستان من برنامه نویس و برخی هم در صنعت گیم فعالیت میکنن (طراحی بازی های رایانه ای) تصمیم دارم بخشی کوچک از این سرور رو فقط در اختیار بازی های شخصی که تولید میکنیم قرار بدم ... و هم چنین بخشی از سرور ار تبدیل به یه شبکه ملی کنم که یوزر ها از سر تا سر جهان تمامی بازی هایی که قابلیت شبکه شدن رو داره تحت سیستم ما اجرا کنن و بایک دیگر در سراسر ایران بازی کنن (ساخت یک شبکه Local در سطح کشور) و چندین ایده و تراژدی دیگه که تصمیم بر پیداه سازیش دارم ...

میخوام توی این مدت یک ماه آینده یه جمع بندی با دوستان انجام بدم مخارج کلی هزینه های پشتیبانی و غیره که مورد نیاز هست رو به دست بیاریم تا ببینیم میتونیم استارت کار را بزنیم خودمون یا خیر ...

مخابرات ایده رو پذیرفته و همه مخارج رو هم میگه گردن میگیره اما از مجموع سود پروژه 20 درصد مال ما بیشتر نیست !!! یه جورایی ناحقی هست .. همه تلاش از ما باشه پولش تو جیب یکی دیگه بره ...

alirezakaj
April 12th, 2016, 19:19
این حرف های شما از عدم آگاهیتون نشأت میگیره ، شما باید بدونید تو ایران به گیم سرورها بصورت گسترده حمله میشه ، بطوری که هاستینگهای داخلی که بخاطر ضعفی که دارن قادر به میزبانی شما نیستن ، پس فقط شبکه اینترانت میتونه به شما کمک کنه ، تازه اونم با سرورهای کرک شده داخلی همواره به شما حمله میشه درصورتی که خیلی معروف بشید باید پی همه چیو به تنتون بمالید
الان جدیدا مد شده با سرور های ایران پنل اتک درست میکنن اونم یه مشت بچه تیله که سنو سالشونو بفهمی خندت میگیره
یعنی دقیقا همون ماجرایی که رو اینترنت براتون پیش میاد روی اینترانت هم پیش میاد دیگه سویچر و اینا ج نمیده
به امید روزی که تو ایران در زمینه امنیت سرمایه گزاری بشه و با بهره گیری از علم کشور های خارجی بتونیم شبکه ملی رو حداقل امن کنیم

Iranicaserver
May 28th, 2016, 13:40
قیمت ها واقعا در دیتاسنتر ها زمین تا هوا هست

در افرانت پارس . تبیان هر یونیت روی 130 هست تقریبا
ریزساخت الان یکم بالا پاین هر یونیت حدود 400 هست

شما ببینید مصرفتون چی هست برای چه نوع سرویسی می خواهید ارائه کنید
زیرساخت هزینه ترافیکش پاینتر است به ماباقی مناسب تانلینگ و میکروتیک مناسب است

سایت های دولتی و شخصی هم افرانت پارس انلاین تبیان مناسب می باشد

nevergotme
May 28th, 2016, 13:52
اقا ببخشید این بونیت که میگن یعنی چی

Iranicaserver
May 28th, 2016, 14:09
بونیت نیست دوست عزیز یـــــــونیت هست

ببینید رک یا قفسه که تعداد زیادی سرور سخت افزاری در اون قرار می گیرند با طبقه بندی می شود و اکثرا یک رک یا همون قفسه 48 طبقه دارد در اون و هر طبقه رو یونیت می گویند

حالا هر سرور سخت افزاری کیس های اون از یک یونیت تا چند یونیت هستند که می گویند سرور من دو یونیت هست

حالا قیمت هر یونیت دیتاسنتر هم فرق داره وقتی سروری دو یونیت است باید قیمت دو یونیت را پرداخت کند

:d با زبان بسیار ساده گفتم

behravesh
May 29th, 2016, 08:33
بونیت نیست دوست عزیز یـــــــونیت هست

ببینید رک یا قفسه که تعداد زیادی سرور سخت افزاری در اون قرار می گیرند با طبقه بندی می شود و اکثرا یک رک یا همون قفسه 48 طبقه دارد در اون و هر طبقه رو یونیت می گویند

حالا هر سرور سخت افزاری کیس های اون از یک یونیت تا چند یونیت هستند که می گویند سرور من دو یونیت هست

حالا قیمت هر یونیت دیتاسنتر هم فرق داره وقتی سروری دو یونیت است باید قیمت دو یونیت را پرداخت کند

:d با زبان بسیار ساده گفتم
میزان پورت ها روی هر رک یکسان هست؟
یا ممکنه مثلا در رک اول پورت متفاوتی تعریف شده باشه؟ اگر تصویری در این زمینه دارید لطفا بگذارید

TukaNet
May 29th, 2016, 11:08

سلام

اگر پروژه شما به این صورت باشه فکر نمی کنم مشکل خاصی داشته باشید، چون با استفاده درست از فایروال و مانیتورینگ دائمی به مشکل بر نخواهید خورد.

البته مسئله اصلی در مورد دی داس استفاده شدن ترافیک شماست که البته برای این موارد هم میتوان راه چاره ای پیدا کرد.

در مورد سخت افزار هم فکر کنم راه های بهتری مثل کلاستر و استفاده از رایانش ابری هست که هزینه شما را کاهش داده و در عوض کارایی بالاتری خواهد داشت.

میزان پورت ها روی هر رک یکسان هست؟
یا ممکنه مثلا در رک اول پورت متفاوتی تعریف شده باشه؟ اگر تصویری در این زمینه دارید لطفا بگذارید

منظور شما از میزان پورت ، سرعت هست یا ترافیک ؟

این موارد تماما از طریق روتر و سوئیچ های موجود در شبکه قابل تنظیم هستند

ممکن هست تمام کاربران از میزان سرعت و ترافیک یکسان برخوردار باشد یا کاربری در اولویت بالاتری قرار داشته باشد