PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مقایسه سرعت پردازش و مصرف منابع در php 5.3 - 5.4 - 5.5

InterServer.ir
April 9th, 2016, 18:44
به درخواست یکی از دوستان مقایسه سرعت پردازش و مصرف منابع در نسخه های متفاوت php را در این پست قرار میدم تا مدیران سرور و مشتریان هاست های ابری انتخاب درست تری در نسخه php سرور یا هاست داشته باشند.

30721

طبق این تست که توسط سایت lourdas.eu انجام شده سرعت پردازش بر روی php 5.3 تقریبا سریع تر از سایر نسخه ها بوده ولی مصرف رم بسیار بیشتر از نسخه php 5.4 و php 5.6 می باشد.

منبع پارس کلاود (https://parscloud.net/knowledgebase.php?action=displayarticle&id=8)

m2n
April 9th, 2016, 21:13
بسیار عالی واسه خود منم سئوال بود

IrIsT
April 9th, 2016, 21:24
سلام و درو
در مورد 5.6 و 5.7 چی؟
یک سوال،برای سایت های پربازدید یا کلا سرورهای مهم،بهترین گزینه چیه؟الان چندتا سرور دهی بزرگ ایرانی رو دیدم یا 5.4 استفاده میکنند،یا بالای 5.6
ایا رو سرعت و بازدهی تاثیر داره؟
درسته که هرکدوم مشکلات و فواید داره،اما ایا واسه هاستینگ مخصوصا پربازدید یا کلا یکم پرمصرف.،کدوم ورژن مناسب تره؟
اینکه میگید 5.3 من واقعا قبول دارم و ممنون از آموزشتون.خودم همیشه همینو استفاده میکنم.
پیشنهاد هم میکنم برای دیگران.اما ورژن های بعدی چه بدی هایی داره و چه خوبی ها؟
ممنون

soheil869
April 10th, 2016, 01:01
سلام
در نسخه php7 خیلی سرعت تغییر یافته است
از استارتر محترم میخوام تا سرعت ورژن 7 هم اضافه کنند تا تفاوتش کاملا به وضوح مشخص شود
یک سوال دیگه بی ربط داشتم
چطور عکس نوشته شما بزرگ شده است من نمیتوانم سایز عکس مطلب را بزرگ نمایش دهم

Aria90
April 10th, 2016, 01:21
درود
در این لینک اطلاعات کاملی از مقایسه بین پلتفرم php 7 و HHVM و php 5.6 انجام شده که میتونید مطالعه کنید به همراه گراف ها و نمودار های مختلف

https://www.symfony.fi/entry/symfony-benchmarks-php-56-hhvm-and-php-7

لینک زیر هم مقایسه جامعی داشته بین php 7 و php 5.5 تحت اسکریپت آموزش مجازی
moodle

http://www.enovation.ie/php-5-5-vs-php-7-performance-comparison-moodle-3-0/

InterServer.ir
April 10th, 2016, 02:44
سلام و درو
در مورد 5.6 و 5.7 چی؟
یک سوال،برای سایت های پربازدید یا کلا سرورهای مهم،بهترین گزینه چیه؟الان چندتا سرور دهی بزرگ ایرانی رو دیدم یا 5.4 استفاده میکنند،یا بالای 5.6
ایا رو سرعت و بازدهی تاثیر داره؟
درسته که هرکدوم مشکلات و فواید داره،اما ایا واسه هاستینگ مخصوصا پربازدید یا کلا یکم پرمصرف.،کدوم ورژن مناسب تره؟
اینکه میگید 5.3 من واقعا قبول دارم و ممنون از آموزشتون.خودم همیشه همینو استفاده میکنم.
پیشنهاد هم میکنم برای دیگران.اما ورژن های بعدی چه بدی هایی داره و چه خوبی ها؟
ممنون

فعلا نسخه های بالاتر از 5.5 پیشنهاد نمیشه حتی نسخه 5.5 مشکلاتی دارد . عاقلانه نیست به نسخه های جدید که احتمال دارا بودن باگ امنیتی و .. اونها زیاد هست اعتماد کنیم.

بهترین نسخه فعلا به نظر من 5.4 هست چون احتمال مشکلات امنیتی کمتر از نسخه های جدید هست. معمولا 30-50 آپدیت در هر نسخه php به خاطر مشکلات امنیتی و ... ارائه میشه که نشون میده اون نسخه چند بار اصلاح شده و نسخه 5.4 تا الان 45 بار اصلاح شده و مطمئن تر از سایر نسخه ها هست. البته باید اینم در نظر داشته بسیاری از اسکریپت ها با نسخه های جدید سازگار نیستند و سازگاری اونها طول میکشه پس در انتخاب نسخه های جدید باید مواظب بود .

سلام
در نسخه php7 خیلی سرعت تغییر یافته است
از استارتر محترم میخوام تا سرعت ورژن 7 هم اضافه کنند تا تفاوتش کاملا به وضوح مشخص شود
یک سوال دیگه بی ربط داشتم
چطور عکس نوشته شما بزرگ شده است من نمیتوانم سایز عکس مطلب را بزرگ نمایش دهم

درسته سرعت بسیار بالاتر هست ولی تجربه نشون داده تغییرات بزرگ مشکلات بزرگی هم ایجاد می کنند هنوز نمیشه به امنیت نسخه 7 اطمینان کرد و احتمال ناسازگاری اسکریپت ها بسیار بالاتر هست.
بهتره بیشتر صبر کنیم تا نسخه های مطمئن تری ارائه شه.

در مورد عکس هم روی عکس کلیک کنید تنظیمات عکس در پنجره جدید باز میشه اندازه عکس رو می تونید مشخص کنید.

IrIsT
April 10th, 2016, 09:05
فعلا نسخه های بالاتر از 5.5 پیشنهاد نمیشه حتی نسخه 5.5 مشکلاتی دارد . عاقلانه نیست به نسخه های جدید که احتمال دارا بودن باگ امنیتی و .. اونها زیاد هست اعتماد کنیم.

بهترین نسخه فعلا به نظر من 5.4 هست چون احتمال مشکلات امنیتی کمتر از نسخه های جدید هست. معمولا 30-50 آپدیت در هر نسخه php به خاطر مشکلات امنیتی و ... ارائه میشه که نشون میده اون نسخه چند بار اصلاح شده و نسخه 5.4 تا الان 45 بار اصلاح شده و مطمئن تر از سایر نسخه ها هست. البته باید اینم در نظر داشته بسیاری از اسکریپت ها با نسخه های جدید سازگار نیستند و سازگاری اونها طول میکشه پس در انتخاب نسخه های جدید باید مواظب بود .

درسته سرعت بسیار بالاتر هست ولی تجربه نشون داده تغییرات بزرگ مشکلات بزرگی هم ایجاد می کنند هنوز نمیشه به امنیت نسخه 7 اطمینان کرد و احتمال ناسازگاری اسکریپت ها بسیار بالاتر هست.

در مورد عکس هم روی عکس کلیک کنید تنظیمات عکس در پنجره جدید باز میشه اندازه عکس رو می تونید مشخص کنید.

سلام و درود.
در مورد امنیت گفته بودین.دوستان از کیفیت خیلی میدونن.اما من از امنیت و این چیزا.
طی یک سال,چندیت باگ از php منتشر شده.حدودا 5.3 که هیچ.
5.4 حدودا 23 گزارش که بعضی ها فیک بودن.و اصل کاری ها حدودا 5 تا
5.5 بالای 20 تا بوده
5.6 این روی بورس بوده و هستش و هنوزه,دارم ازش مشکل امنیتی منتشر میکنن و خیلی چیزای دیگه خصوصی هستش.
5.7 فقط دو مورد مشاهده کردم
نمونه ای که بخواین ببینید :

http://iedb.ir/search.php

php 5
رو سرج کنید.
تا من بتونم لیست کامل بدم.
بیشترین باگی که داره منتشر میشه از 5.6 می باشد.5.5 هم کم نیستو5.4 زیادتر نسبت به اینا نبوده.سعی کردن فقط اطلاع رسانی کنند تا پخش کنن
5.3 هم که گفتم.بهترین اینا از این لحاظ 5.3 بوده
البته یک نکه : دوتا باگ هستش که از 5.3 تا 5.6 رو جواب میده و نوع آسیب پذیری based memory corruption Vulnerability می باشد و داخل این که ریموتت هستش باعث اختلال در سرور خواهد شد.تست شده و کاملا روی همه ورژن هایی که گفته.خصوصی می باشد.

با شکر از استارتر.خوب چیزایی یاد میگیریم و گرفتیم
اینم بخش امنیت که کوچک شما امیر نمونه ای برای شما گذاشت.
موفق باشید.

MR.HASH
April 10th, 2016, 09:24
مرسی از استارتر
برام جالب بود

IrIsT
April 10th, 2016, 09:25
سک سوال,از این تاپیک خوشم اومده و ممنون از استارتر.یکی از تاپیک های خوب هستشبه نظرم.
بعضی توابع در لاگ ها نشون میده و مینویسه ساپورت نمیکنه یا نمیشناسه مثل data یا چیزای دیگ,اینا از ورژن خود php هستش؟باید جدید باشه یا مشکل جای دیگس؟
سوال دوم,برای بازدهی بیشتر بر روی سرور دایرکت ادمین و اپاچی و انجنیکس,چه نوع ورژنی مناسبه؟ممنون.

iHSG
April 10th, 2016, 09:39
سلام
آقا یه سوال اگر میگید ورژن های جدید php باگ دارن پس چرا تو لیست تغییرات اخیر ورژن های جدید php تازه می نویسن که فلان باگ ورژن های قبلی Fix شده؟
الان لیست Changes Log ورژن php 7 رو بخونید کلی Bug Fix می بینید پس یعنی اینکه باگ های ورژن های قدیمی در ورژن جدید حل شده چیز مهمی نیست؟
اما به نظر من اصولاً باید از هر چیزی جدید ترینش رو استفاده کرد این مشکل اسکریپت ها است که خودشون رو با جدید ترین وفق بدن نه php.
حداقل من که از سرورم استفاده شخصی برای سایت های خودم میکنم همیشه از php 7 استفاده میکنم.

IrIsT
April 10th, 2016, 14:28
سلام
آقا یه سوال اگر میگید ورژن های جدید php باگ دارن پس چرا تو لیست تغییرات اخیر ورژن های جدید php تازه می نویسن که فلان باگ ورژن های قبلی Fix شده؟
الان لیست Changes Log ورژن php 7 رو بخونید کلی Bug Fix می بینید پس یعنی اینکه باگ های ورژن های قدیمی در ورژن جدید حل شده چیز مهمی نیست؟
اما به نظر من اصولاً باید از هر چیزی جدید ترینش رو استفاده کرد این مشکل اسکریپت ها است که خودشون رو با جدید ترین وفق بدن نه php.
حداقل من که از سرورم استفاده شخصی برای سایت های خودم میکنم همیشه از php 7 استفاده میکنم.

سلام داداش گلم
حرفت کاملا درسته.وقتی آپدیت میشه یعنی مشکلات برطرف میشه.اما میون این همه ورژن،واقعا هیچ مشکلی رو نداشتم
فقط روی یک سایت لاگ هارو میبینم،یک دوتا تابع ساپورت نمیشن.نمیدونم از خود php هستش یا مشکل برنامه نویس.واسه همین سوال گردم
هر ورژن که منتشر شده،به طور جداگانه آپدیت میشه.البته 5.3 خیلی کمتر شده آپدیتش
من 5.6 و 5.7 استفاده نکردم اما میگن با زند اینکورد و یکی دوتا ماژول مشکل داره
ولی اگه داخل http://iedb.ir جستجو کنید،میبینید واشه 5.5 و 5.6 چه باگ های ریموت بدی اومده
اما 5.7 هنوز باگ هاش پابلیک نشدن.فقط تیم امنیتشون خودشون میگن و پتچ میکنن.بجز چند مورد،هنوز 5.7 باگ خطرناک نداده

InterServer.ir
April 10th, 2016, 21:07
سلام

در هر نسخه php تغییرات زیادی داده شده و ممکن هست مشکلات بسیاری سر هم تغییرات ایجاد شده باشه که به مرور زمان نیاز به رفع داره. نمیشه گفت نسخه 7 تمامی مشکلات نسخه های قبل رو رفع کرده و امن ترین هست ممکن هست سر همین تغییراتی که برای افزایش سرعت داده شده مشکلات امنیتیی ایجاد بشه که در نسخه های قبل نیست ! به عنوان مثال همونطور که دوست عزیز توضیح دادند مشکلات امنیتی 5.6 ممکن هست روی 5.3 وجود نداشته باشه با اینکه 5.6 سریعتر و کم مصرف تر هست !

برای همین عرض کردم بهتر هست صبر کنیم تا بعد مدتی مشکلات جدی و امنیتی تا حدودی رفع بشه.

miladtnt
June 16th, 2016, 17:22

بهترین نسخه از نظر من 5.6 هست

خیلی از اسکریپتا رو امتحان کردم 5.6 تنها نسخه ای بوده که کمترین ارور هارو داشته

IrIsT
June 16th, 2016, 17:55
بهترین نسخه از نظر من 5.6 هست

خیلی از اسکریپتا رو امتحان کردم 5.6 تنها نسخه ای بوده که کمترین ارور هارو داشته

سلام و درود.
من تست نکردم.اما از لحاظ اسکریپت ها تست کردین.بسیار عالی.پس مشکل توی برخی توابع و اسکریپت ها نداره
از لحاظ مصرف منابع چی؟
همچنین امنیت این ورژن؟تستی داشتین؟
دیروز یک پروژه خصوصی رو آغاز کردیم.طی اون کار با توابع php هستش.و اتک روی php
روی ورژن 5.5 به بالا،دوتا تست فعلا شده که هردوتا راحت جواب مثبت دادن.نتایجشو میذارم کامل شه
حالا دوستانی که سررشته دارن و شما داداش گلم،یکم بیشتر میگین؟
الان یکی از مشکلاتی که سرعت روی نت افراز و یکی دوجای دیگه که معروفن،قابل مشاهده هستش،همین تغییر به ورژن بالاست
همچنین تغییرات چیزایی رو حذف کردن،سیف مود و همچنین دیکدرها باید بروز رسانی شه
یکم بیشتر این رو دوستان توضیح میدن.