PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : استفاده از اینترنت برای ایرانیان شرطی می‌شود !

Ramin
April 8th, 2016, 13:44
http://up.vbiran.ir/uploads/12518146010794442801_sorate_internet_iran.jpg

برنامه دولت جهت "تأمین امنیت و صیانت از حقوق و حریم‌های فردی و اجتماعی در شبکه‌های ارتباطات و فناوری اطلاعات" طبق اظهارات مسئولان، به سمتی می‌رود که شاید طی پنج شش سال آینده برای ورود به اینترنت یا اینترانت نیازمند ورود نام کاربری و گذرواژه باشیم.

به گزارش تسنیم، شورای برنامه‌ریزی ارتباطات و فناوری اطلاعات در ارتباط با تحقق شاخص تأمین امنیت و صیانت از حقوق و حریم‌های فردی و اجتماعی در شبکه‌های ارتباطات و فناوری اطلاعات، برنامه خود را در قالب یکی از اهداف برنامه ششم توسعه به سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور اعلام کرده است.

قرار است طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، تا پایان سال 99 این شاخص به صورت 100 درصدی محقق شود.

چهار راهبرد برای دستیابی به این هدف کلی از قبیل تحقیق، توسعه و تولید و بکارگیری محصولات بومی امنیت شبکه در نظر گرفته شده است.

تسلط بر دروازه‌های ورودی و خروجی شبکه‌های ارتباطی و فناوری اطلاعات کشور، مشارکت اپراتورهای دسترسی و توزیع صیانت اجتماعی شبکه به لایه‌های دسترسی، گذر از IPv4 به IPv6 با قابلیت اصالت‌سنجی و ارتقاء قابلیت‌های امنیتی شبکه‌های ICT هم‌زمان با توسعه شبکه نیز بخش دیگری از راهبردهای در نظر گرفته شده برای تحقق این معیار تا پنج سال آینده هستند.

قرار است طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته سالانه به ترتیب 20، 40، 60، 80 و نهایتا 100 درصد از این پروژه طی پنج سال اجرایی شود.

دولت پیش‌بینی کرده که برای پیاده‌سازی کامل این بند از برنامه توسعه‌ای مجموعا به 10500 میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.

حدود یک سال و نیم گذشته، نصرالله جهانگرد –رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران- در نشست تخصصی دولت الکترونیک که از سوی معاونت توسعه مدیریت و منابع انسانی ریاست جمهوری برگزار شد با بیان اینکه حاکمیت باید بداند در فضای مجازی چه سرویسی به چه شهروندی و در کجا ارائه می‌شود، اظهار کرد: از این رو قرار است تماس بدون شناسه روشن (آی‌دی) در شبکه ملی اطلاعات سرویس نگیرد.

وی تصریح کرد: براین اساس شهروندان شبکه ملی اطلاعات باید آدرس مشخص داشته باشند و اگر آدرس یک کاربر احراز نگردد باید به مراجع قضایی رجوع کنند و شناسه خود را به ثبت برسانند.

با کنار هم قرار دادن این اظهارات و بند مذکور برنامه توسعه‌ای، ارتباطات کشورر به سمتی می‌رود که تا پنج شش سال آینده دسترسی به اینترنت و شبکه ملی اطلاعات محدود به ورود اطلاعات یکتا (شناسه مشخص برای هر کاربر) می‌شود رد غیر این صورت سرویسی به مشترکان داده نخواهد شد.

در اینکه چنین الگوریتمی به صورت فنی قابلیت اجرا و پیاده‌سازی دارد جای هیچ شکی نیست اما واقعا کسانیکه شناخته نشوند دیگر به اینترنت و اینترانت دسترسی نخواهند داشت؟! آیا دولت با این کار درصدد پایش فضای مجازی است؟! یا اینکه قرار است فعالیت ایرانیان در فضای مجازی زیر ذره‌بین قرار گیرد که در صورت تحقق چنین موضوعی بحث حریم خصوصی چه می‌شود؟!

company_hosting
April 8th, 2016, 13:59
سلام

پروژه کارت هوشمند سوخت در این دولت هم راه افتاد ... با کارت هوشمند اینترنت .....
:69:

این کار محدود سازی هست نه پایش ...

در امریکا این موارد انجام نمیشه با توجه به این همه قوانین سخت کپی رایت و .... اما به هر شخص ایپی اختصاص داده میشه تا موارد امنیتی پیگیری شود نه این که هر شخص شناسه کاربری داشته ... باشه ... این همان مورد اخر هست که ذکر شده

ذرهبین گرفتن افراد ...

چون منطقی نیست و نمیشه حریم خصوصی و شناسه کاربری در کنار هم داشت

blackz
April 8th, 2016, 13:59
از 10 سال پیش دارن میگن اینترنت ملی ، اینترنت ملی

اما کو ؟ !

هیچ کاری نمیتونن بکنن همش بلدن حرف بزنن اهل عمل که نیستن !

afshinaz
April 8th, 2016, 14:19
یادی کنیم از گوانتانامو

viasky
April 8th, 2016, 14:23
نرخ سرویس اینترنت نیز در سال پیش رو روبه افزایش است
حدودا ۳۰ درصد گرون میشه
خدابهتون صبر بده در نهایت

Mr.Pouria
April 8th, 2016, 14:27
این پروژه پیاده سازی بشه من که پا میشم میرم عراق زندگی میکنم :| حداقل حریم خصوصیم حفظ میشه :|

aghaye_x
April 8th, 2016, 14:37
تا 5-6 سال دیگه اوترنت (https://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A7%D9%88%D8%AA%D8%B1%D9%86%D8%AA) دارن همه ایرانیا :)))))

Mr.Pouria
April 8th, 2016, 14:45
تا 5-6 سال دیگه اوترنت (https://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A7%D9%88%D8%AA%D8%B1%D9%86%D8%AA) دارن همه ایرانیا :)))))

اوترنت به صورت رسمی غیر قانونی اعلام شده توی ایران ...

98M!zban
April 8th, 2016, 14:51
دوستان اما قضیه مربوط به این مورد هست

خارجیه : شما چطور اختلاس میکنید؟
.
.
.

ایرانیه : این پروژه رفاهی و عمرانی رو میبینی؟
خارجیه : نه، من که چیزی نمیبینم !
ایرانیه : آ قربون دهنت، همین چهل میلیارد خرج برداشته ...

host-net
April 8th, 2016, 14:59

یعنی موقع کار باهاش مث ماهواره پارازیت میندازن روش؟:-b ولی اگر قرار باشه اینکارو بکنن هزینه سنگینی روی دس دولت میزاره
همین الانشم با اینکه شبکه های کمی رو پارازیت میندازن کلی هزینه دادن
به این راحیا هم نیست که از اینکارا بکنن
ولی خب ایرانیا انجام میدن
هرچی محدودیت بیشتر فجاهت بیشتر
اینترنت ایران سرعت حلزون داره اونجوری هم بشه چه شود
بعدش گیر میدن به فرانسه و انگلیس که حقوق بشر و حریم شخصی اونا رعایت نمیشه
خب سرک کشیدن تو کار مردم وفضولی تو کارشون یعنی چی؟
دین اسلام رو زیر سوال میبرن اینا

saeed1988m
April 8th, 2016, 15:04
فقط افسوس برای مدیرانی که سررشته ای از فناوری اطلاعات و فضای وب و اینترنت ندارند و مثل یک دشمن به اینترنت نگاه می کنند
این طرح فقط و فقط ایجاد محدودیت میکنه و صد البته ورود به حریم خصوصی افراد مثل داستان همون امر به معروف شده تو ماشین خودتم حریم خصوصی نداری
حقیقتا من که شنیدم تعجب نکردم تنها و تنها افسوس...

Democratic
April 8th, 2016, 15:22
اگر عملی بشه من از ایران میرم
بدون شوخی دارم اینو میگم :)
چون این یعنی توهین و تحقیر مردم و وقتی این اینترنتشه بقیه ی اوضاع مملکت در آینده مشخصه ;)
جیبوتی برای زندگی فکر کنم گزینه خوبی باشه :d

golzar84
April 8th, 2016, 15:37
ممنون از ارسال مطلب دوست عزیز

navid2zp
April 8th, 2016, 15:42
بعد میگن چرا فرار مغز ها
خوب وقتی یک عده بی سواد و میزارن روی کار و چنین حرکتی میزنه، اون فردی که سواد داره دیوانه که نیست بمونه اینجا هم از بین بره هم یه عمر زجر بکشه.
آدم با خوندن این خبر ها حتی اگر واقعا هم اتفاق نیافته، نمیدونه بخنده، گریه کنه، بزنه تو سر خودش ...
شما چنین خبری رو هر جای دنیا به عنوان شوخی هم بزنید همه قیافشون شبیه این :| میشه ولی چقدر جالبه که ما اینجا خیلی راحت دربارش بحث هم می کنیم :))

Kian
April 8th, 2016, 15:46
اگر عملی بشه من از ایران میرم
بدون شوخی دارم اینو میگم :)
چون این یعنی توهین و تحقیر مردم و وقتی این اینترنتشه بقیه ی اوضاع مملکت در آینده مشخصه ;)
جیبوتی برای زندگی فکر کنم گزینه خوبی باشه :d

حتما برید، اردوگاههای قرنطینه اجباری پناهندگانشون در جزایر اطراف کشورشون ، هنوز واسه چند نفر جا داره!

http://www.mashreghnews.ir/fa/news/493547/%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%82%D8%A8%D8%A7%D9%84-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7-%D8%A7%D8%B2-%D9%BE%D9%86%D8%A7%D9%87%D9%86%D8%AF%DA%AF%D8%A7%D 9%86-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D8%B1%D8%AF%D9%88%DA%AF%D8%A7%D9%87%E2%80%8 C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%84%D9%88%D8%AF%D9%87-%D9%88-%D8%AE%D8%B7%D8%B1%D9%86%D8%A7%DA%A9

https://sazmanmelal.wordpress.com/category/%D9%88%D8%B6%D8%B9%DB%8C%D8%AA-%D9%BE%D9%86%D8%A7%D9%87%D8%AC%D9%88%DB%8C%D8%A7%D 9%86-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7/

klax0n
April 8th, 2016, 15:58
اینترنت ملی، سیستم عامل ملی، موتور جستوجوی ملی و ...
چرا هیچ کدوم از این ها به بهره برداری واقعی نرسید؟
این طرح هم هیچ وقت عملی نمیشه، اصلا قرار نیست عملی بشه

به نظرم همه این‌ها پوششی برای ایجاد شغل! یا خرج بودجه کشور! هست
تنها قسمت مهم متن به نظرم «نیاز به ۱۰۰۰ ملیارد تومن هزینه» بود

Ramin
April 8th, 2016, 16:03
برای آیدی سناریو های زیادی تا کنون پیشنهاد شده . تاکید می کنم همه در حد پیشنهاد هستند و در برنامه توسعه این موضوع ظرف چند سال آینده باید به بهره برداری برسد.

اما برخی از مواردی که برای پیاده سازی این موضوع تا کنون پیشنهاد شده : 1- استفاده از کارت هوشمند ملی برای اتصال به شبکه اینترنت ( شناسایی هویت کاربر از این طریق) 2- استفاده از کد ملی 3- ایجاد اکانت هویتی مجزا در سرور های تعیبه شده برای این کار

به هر حال هر روشی که پیاده سازی شود کل قضیه بدین شکل است که هر بار ظاهرا برای استفاده از نت باید لاگین کنید با اکانت خودتان . مسئولیت استفاده از سرویس نیز برعهده شخصی است که مالک اکانت است . تقریبا چیزی شبیه به آیپی های اختصاصی که در کشور های دیگر در اختیاز هر مشترک قرار می گیرد

company_hosting
April 8th, 2016, 16:08
سلام جناب رامین

جدا این خبرا پخش نشه بهتر برای ما ها ....
نمیدونیم بخندیم
گریه کنیم
بحالشون بخندیم
بحالشون گریه کنیم
براشون افسوس بخوریم....

تا موقع اجرا شدن چیزی ندونیم بهتره یا این وضعیت اشفته بازار نت ایران و یا تغییر وضعیت میدهیم یا در اون زمان فکری براش میکنیم از حالا ....

جسارت نباشه برای اعلام خیر ...

iHSG
April 8th, 2016, 17:29
سلام
اگه این موضوع عملی بشه دیگه باید منتظر باشیم زنگ بزنن خونه بگن فلان چیز چیه سرچ کردی یا فلان سایت رو برای چی رفتی.
یعنی همه چیز میشه بر طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران و احتمالاً یه فیـلترشکن نمی تونیم استفاده کنیم.
اصلاً شاید یه ایرانی مسلمون نباشه و بخواد سایت های غیراخلاقی ببینه یا شاید یارو مسلمونم هست اما دوست داشته باشه موزیک ویدئو های غیر مجاز از سایت های فـیلتر دانلود کنه یعنی اینا حق دارن شنود کنن؟
وقتی خود مسئولین ما از فیـلترشکن استفاده میکنن و حساب فیس بوک و توئیتر و... دارن مثل همین محمد جواد ظریف پس چطوری می خوان این کار رو کنن؟ احتمال اینترنت هم میشه محل تبعیض و استفاده آقا زاده ها.
در کشور های خارجه هم آی پی اختصاصی هست دیگه سایت هایی که میری رو که شنود نمیکنن اما مطمئن باشید اگه تو ایران این بحث عملی بشه دیگه چهارچوب سایت هاتون میشه tebyan.net تا softgozar.com =))

smhnw
April 8th, 2016, 17:43
سلام
اگه این موضوع عملی بشه دیگه باید منتظر باشیم زنگ بزنن خونه بگن فلان چیز چیه سرچ کردی یا فلان سایت رو برای چی رفتی.
یعنی همه چیز میشه بر طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران و احتمالاً یه فیـلترشکن نمی تونیم استفاده کنیم.
اصلاً شاید یه ایرانی مسلمون نباشه و بخواد سایت های غیراخلاقی ببینه یا شاید یارو مسلمونم هست اما دوست داشته باشه موزیک ویدئو های غیر مجاز از سایت های فـیلتر دانلود کنه یعنی اینا حق دارن شنود کنن؟
وقتی خود مسئولین ما از فیـلترشکن استفاده میکنن و حساب فیس بوک و توئیتر و... دارن مثل همین محمد جواد ظریف پس چطوری می خوان این کار رو کنن؟ احتمال اینترنت هم میشه محل تبعیض و استفاده آقا زاده ها.
در کشور های خارجه هم آی پی اختصاصی هست دیگه سایت هایی که میری رو که شنود نمیکنن اما مطمئن باشید اگه تو ایران این بحث عملی بشه دیگه چهارچوب سایت هاتون میشه tebyan.net تا softgozar.com =))

http://***.ir/Index.aspx

v p n .ir

اتفاقا خیلیم خوبه !

این طرح لاقال امنیت افزایش پیدا کنه !!!

iHSG
April 8th, 2016, 17:59

v p n .ir

اتفاقا خیلیم خوبه !

قوانین همین سایتی که میگید رو خوندید:

این v p n جهت دور زدن فیـلترینگ نیست و در صورت استفاده برای این منظور، سوء استفاده محسوب شده و پیگرد قانونی خواهد داشت. متقاضیان برای گذر از فیـلترینگ می­ بایست با کمیته مصادیق مذاکره داشته باشند.

viasky
April 8th, 2016, 18:12
یه جورایی هم برخی از‌ کاربران اینترنتی مقصر هستند
رفتارهای ناشایست در شبکه های اجتماعی
کهن ترین تمدن ایران داره
بیشتر میزان توهین ، فوش و ناسزا در فضای مجازی هم ماله ماست
شما وارد اینستاگرام یک فرد مشهور بشید امکان نداره توهین و مشاهده نکنید
یعنی بنده خدا مدال طلایی المپیک هم بیاره.... آخرش با فوش های آنچنانی ازش قدردانی میشه
وای به‌روزی که فردی اشتباه کنه...

از این مورد هم بگذریم شاهکار بعدی انتشار و پخش تصاویر ویدیویی یا عکس های خانوادگی همه دیگر...
به هر شکلی که از دستموم بر بیاد در این زمینه کوتاهی نمی کنیم
بنده خودم حتی در قالب ایمیل گروهی هم مشاهده کردم
موارد زیادی هست
چقدر زیاد هست همچین موردهای که دختر و‌پسر مجازی آشنا شده
و‌در نهایت تنها‌ثمره‌اون سواستفاده سرکار آقا به نحوهای مختلف بوده بخاطر داشتن چندتا عکس که از دختر بیچاره داره
۶۰ میلیون حساب تلگرام فعال هست
یعنی ۶۰ میلیون به نوعی با تلگرام در ارتباط هستند
بنده به شما قول میدم
اصلا فرض کنید ۲۰ میلیون فعال واقعی اینترنت داشتخ باشیم اصلا
ازشون سوال کنید هیچ استفاده از اینترنت ندارند بجز دانلود آهنگ و...
رفرش مداوم صفحات اجتماعی که سوژه برای همون فوش و توهین و دعوا پیدا بشه
حتی کار به مسی ، امینم ، ش***ا ، برلوسکونی ، مرکل و یاس هم رسید...

یک مدتی هم راه اندازی صفحات جعلی (fake page) مد شده بود
هرکی یک دامین رایگان می گرفت و یه اسکریپت
هرچی در توانش بود ، از ایمیل تا حساب بانکی سایت بالا می آورد
بنده شخصا کشورهای مختلفی بودم و نوع استفاده از اینترنت و دیدم

شما به خودتون نگاه می کنید و از این که محدودیت هست ناراحت خواهید شد
چون شما کاربردحرفه ای هستید ، من می پذیرم این نوعی توهین محسوب میشه
ولی به صراحت عرض کنم
فضای اینترنت ایران ، آلودترین و فاسدترین محیطی هست که میشه در تمام دنیا پیدا کرد
و‌متاسفانه خیلی هم ادعا داریم در این زمینه....

پیروز باشید

- - - Updated - - -

اضافه شد:
لطفا آمار واژه های سرچ شده در موتورهای جستجوگر توسط ایرانی های عزیز و نوع فعالیت عمده کانال های تلگرام بررسی کنید
بدنیست

Kian
April 8th, 2016, 18:16
سلام

از کجا فهمیدی که در خارج از ایرن اینترنت مردم رو شنود نمی کنند:

روزنامه آمریکایی واشنگتن‌پست می‌گوید که بسیاری از کسانی که اطلاعاتشان توسط آژانس امنیت ملی آمریکا شنود می‌شده است، شهروندان عادی آمریکایی بوده‌اند که هیچ ظن اطلاعاتی و امنیتی در موردشان وجود نداشته است.واشنگتن‌پست این ادعا را بر مبنای تحقیقی چهار ماهه بر روی آرشیوی از اطلاعات که ادوارد اسنودن (http://www.bbc.co.uk/persian/world/2014/01/140129_u07_snowden_nobel_peace_prize.shtml) در اختیار این روزنامه گذاشته مطرح می‌کند.
بنا به گزارش این روزنامه اطلاعات بسیاری از این افراد در جریان جاسوسی و شنود از کسانی که هدف اصلی بودند ضبط شده است و خود آنها هدف نبودند، با این وجود اطلاعات آنها بایگانی شده است.
واشنگتن‌پست می‌گوید نسبتی چشمگیر از فایل‌ها، حدود نیمی از آنها، حاوی آدرس ایمیل و اسامی شهروندان عادی ایالات متحده بوده است.
بیش از یک سال است که ادوارد اسنودن اسنادی را از جاسوسی‌های امنیت ملی آمریکا را افشا کرده است.
گستردگی این اقدامات، از جمله شنود رهبران کشورهای متحد آمریکا، شنود گسترده مکالمات شهروندان عادی کشورهای مختلف و فعالیت‌های تخریبی، انتقادهای وسیعی را در داخل و خارج آمریکا متوجه آژانس امنیت ملی این کشور کرده است.
البته به تازگی یک هیات آزادی‌های مدنی و حریم خصوصی در آمریکا گفته است که فعالیت‌های این نهاد اطلاعاتی و امنیتی "قانونی و موجه" بوده است.

منبع خبر: http://www.bbc.com/persian/world/2014/07/140706_l45_nsa_privacy

persiancoder
April 8th, 2016, 18:19
ب کجا چنین شتابان :-b

peym@n
درود
عزیزانی که قصد رفتن از ایران را دارند :)
ثبت نام میکنیم برای اعزام به جیبوتی :d
در تماس باشید

viasky
شنود در‌تمام دنیا وجود داره
البته تا حدی
وارد‌حریم خصوصی‌شما نخواهند شد
ولی‌در لایه ای‌که‌شنود‌وجود داره‌مورد مشکوکی از‌شما مشاهده بشه
حساسیت بیشتر شده‌و مرحله‌شنود هم بیشتر‌میشه
طبقه‌بندی داره
برای‌مثال: بلژیک‌در این لحظه در حالت شنود کامل‌به‌سر‌می برد
ولی‌فنلاند و کانادا اینطور نیست...

سیدرضا بازیار
April 8th, 2016, 18:35
از تصویری که در اول خبر گذاشته شد همه چیز رو میشه فهمید... :d

- - - Updated - - -

شما اگه به کسی بدون اجازه اس ام اس ارسال کنید حریم خصوصی اون رو تقض کردید... حریم خصوصی ما وقتی از بین رفت که رییس جمهور تصمیم گرفت در کنار اپراتور ها برای ما اس ام اس ارسال کنه

InterServer.ir
April 8th, 2016, 18:36
هر دم از این باغ....

جاسوسی از اطلاعات مردم با بهانه حفظ حریم شخصی

سوره حجرات، آیه 11، : «یا ایهاالذین امنو اجتنبوا کثیرا من الظن ان بعض الظن اثم و لاتجسسوا... ای کسانی که ایمان آورده اید از بسیاری گمان ها بپرهیزید زیرا بعضی از گمان ها گناه است و هرگز در کار دیگران تجسس نکنید...»

امام علی (ع) : «تفتیش در امور دیگران از بدترین گناهان است. پس از آن اجتناب کن.»

کسانی که این تصمیمات رو میگیرند یا خودشون رو از خدا بالاتر می بینند یا مسلمان نیستند!

kool
April 8th, 2016, 18:42
دولت پیش‌بینی کرده که برای پیاده‌سازی کامل این بند از برنامه توسعه‌ای مجموعا به 10500 میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.

وقتی که بودجه کشور همواره به خاطر طرح های بی سر و ته و مسخره که بدون تفکر ... بیکاری و بدبختی کل کشور رو فرا میگیره! واقعا برای این دوره زندگی متاسفم.
(بعد وقتی میگم کاش برق اختراع نمیشد، برخی میگن چرا! چون حداقل اونوقت بدون استرس و قوانین مسخره زندگی عادی رو حداقل میشد داشت! مو.شک بم.ب ا.تم و... هم نبود که برخی آقایون بپرن به هم!!!)

- - - Updated - - -

1- استفاده از کارت هوشمند ملی برای اتصال به شبکه اینترنت ( شناسایی هویت کاربر از این طریق) 2- استفاده از کد ملی 3- ایجاد اکانت هویتی مجزا در سرور های تعیبه شده برای این کار

با اینها هم نمیشه باز ممکنه اکانت و اطلاعات کاربر دست خیلیا بتونه بیوفته. بس که کاربران ساده در نت داریم که حتی با یه پیامک اطلاعاتشون رو ارائه میدن و ...

xwoman2
April 8th, 2016, 18:43
این رو هم در نظر بگیرید که پس فردا آقای ایکس حالا به هر نحوی وارد اکانت کاربری آقای ایگرگ میشه و چنتا جرم انجام میده.بعد آقای ایکس باید پاسخ گو باشه.
واقعا این ها این قدر نادان هستند که واسه خودشون دردسر درست کنن؟
حداقل آی پی اختصاصی این مورد رو نداره.(کار نشد نداره ولی امکانش کمتر هست)
جمع کنیم بریم کابل
تو کافی نت بودم یه بنده خدای افغانی با عصبانیت بلند شد از پشت سیستم رفت بیرون.گفت این وصعیه دیگه !!!

kool

v p n .ir

اتفاقا خیلیم خوبه !

به تاریخ فعالیت این طرح خیلی مونده هنوز :|

قابل توجه مراجعه کنندگان گرامی شروع ثبت نام اشخاص حقوقی از تاریخ 27 بهمن 1391 می باشد و ثبت نام اشخاص حقیقی متعاقبا اعلام می شود به پایگاه رسمی ثبت نام وی پی ان خوش آمدید

iHSG
دوست عزیزی که میگی خارج هم شنود میکنه درسته حق با شماست می دونم حتی گوگل و یاهو و اپل و... هم همگی شنود میکنن اما شما شنود ایران با اونا رو یکی میکنید؟
خارجی ها شنود میکنن تا مسئله امنیت ملی و سیاسی نباشه بهتون گیر نمیدن اما مطمئن باشید اگر ایرانی ها شنود کنن چهار تا سایت درست و حسابی هم پیدا کنی که هنوز فیـلتر نیست فیـلترش میکنن یا اگه ببینن چیز بد سرچ کردی خفتت میکنن و یا ازت جریمه میگیرن یا تعهد نامه که دیگه چیز بد سرچ نکنی.
یعنی آزادی که در شنود خارج با ایران هست زمین تا آسمون فرق میکنه.
بعد من حاضرم 100 پشت خارجی طالاعاتم رو شنود کنن تا ایرانی.

Democratic
April 8th, 2016, 18:59
نخواستم این پست رو بنویسم اما خدایی دلم نیومد نگم
من توی خبرگذاریها میچرخیدم بچه 1 ساله و دو ساله که خانواده هاشون اونا رو بخاطر فقر (شاید نیازشون به یه میلیون هم نشه) توی کیسه زباله گذاشته بودن و... رو میخوندم بخدا قلبم به درد اومد اما بیشتر از اون درد این هزینه های فورمالیته برای این طرح هاست.
از همه دردناک تر طرفداری عده ای از این طرح هاست به بهانه ی اینکه در تمام دنیا این شنودها هست !!!! :|:|
دوستان شنود چندین نوع هست.
اون شنودی که شما میگید کلمات سرچ شده رو بر اساس درصد به موسسات و سازمان های آماری میده
و شنود دیگه ای که رایجه جلوگیری از تروریسمه و بر اساس یکسری الگوریتم هاست.

من نمیگم توی اروپا صد در صد اوضاع خوبه اما نسبت به اینجا اوضاعش عالیه.
چیزی که عیان است چه حاجت به بیان است ؟

عزیز من این کار توی ایران برای جلوگیری از نظرات مخالفه آیا در اروپا که رسانه ها مستقیما دولت رو فحش بارون میکنن برای جلوگیری از مخالفت میان شنود میکنن؟
تو ایران شنود خودش جدا الان میخوان کنترل هم بکنن !!! یعنی رسما جلوی آدم رو هم میگیرن :) !!!
درضمن اگر وقت کردین یه سر هم به لینک زیر بزنید :D
https://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%AC%DB%8C%D8%A8%D9%88%D8%AA%DB%8C

Sajad
April 8th, 2016, 19:09
اگه سهم هر ایرانی رو از اون بودجه بهش بدن و بگن قول بده تو اینترنت بچه خوبی باشی و شیطونی نکنی فکر کنم بهتر جواب بده (:|

hegza
April 8th, 2016, 20:29
غیره عملی بودن این طرح از همین الان قابل رویت میباشد.
اینترنت که حساب بانکی نیست. یک شبکه با ساختارهای متفاوته که برای عملی کردنش نیاز به سخت افزارهای خونگی هم دارند.
هنوز که هنوزه نتونستن این سیستم پلاک ملی یا شماره تلفن همراه رو از دسترس سوء استفاده گران خارج کنن که یک کار بسیار ساده و پیش پا افتاده ای هست در مقابل طرح مک انسانی

aghaye_x
April 8th, 2016, 23:24

مام که همه قانونگرا :دی
ولی جدا حداقل تو چندین سالی که خودم دارم اخبار و پیشرفتها رو میبینم چندین برابر خرجی که برای ارتقای کیفیت شبکه شده ، خرج محدود کردن دسترسی کردن ....

98M!zban
April 9th, 2016, 22:13
ولی این طرح همش و همش به خاطر موارد فراگیر شدن نت در ایرانه

سال های قبل 90 رو به یاد بیارین . کلمه برداشت از حساب بانکی فرد شنیده نشده بود . پلیس فتایی وجود نداشت

وقتی موردی فراگیر بشه در نتیجه نظارت در اون لازمه

در هر صورت اونقدر ها هم بد نیست . اما بهتر هست به هر فرد ایرانی یه آی پی داده بشه و هر فرد دارای آی پی خاص خودش باشه و در نتیجه هر جرمی از هر آی پی انجام بشه خیلی راحت میشه پیگیرش شد . طرحی که در خارج هست و موفق عمل کرده

اینکه بخوایم هر بار در اینترنت لاگین کنیم بسیار اینترنت رو سخت میکنه و مطمئنا به دیل کاهش مصرف مردم از اینترنت به شکست میخوره

اشکان
April 9th, 2016, 22:38
شما رو نمی دونم ولی من ی روز میرم از این مملکت ، می رم پشت سرم رو هم نگا نمی کنم
لعنت به این زندگی که ما داریم

hoster
April 9th, 2016, 23:09
تو کشور ما اول یه جیزی که میاد(مثلا ویچت) ممنوع میکنند ، بعد همه کاربرا ( عقده میگیرن) به صورت مخفی استفاده میکنند ، بعد میان قانون میزارن براش !
اما تو کشور های اوروپایی اول قانون میزارن بعد پخش میشه

وقتی این پست رو خوندم یاد این تصویر افتادم
30722

asrhosting
April 9th, 2016, 23:16
این کار شدنی نیست .

farssub
April 9th, 2016, 23:20
این پروژه پیاده سازی بشه من که پا میشم میرم عراق زندگی میکنم :| حداقل حریم خصوصیم حفظ میشه :|
بیا بریم عضو دائش بشیم یا بریم روسیه 15 هزار دلار بگیریم! اینجوری بهتره!!!!
ولی خدایی با این وضع مملکت بفروشیم بریم خدایی دیگه خسته شدیم اعلام میکنن تورم نداریم
بعد از افزایش 31 درصدی تورم صحبت میکنن!!!

Amy
April 10th, 2016, 10:21
اینترنت ماهواره ای :-| این همه خرج کنن همچین طرحی رو پیاده کنن

خرجش یه دیش ، یه ال ان بی ، یه روتر ، یه اکانت هکی

از اینترنت ماهواره ای با سرعت 5 مگ اصلی لذت ببرید

البته الان جرمه ، ولی اون موقع وقتی 1 میلیون نفر نصب کردن ، دیگه جلوی چی رو میشه گرفت ؟ :d

واقعا متاسفم واسه این طرح ها

آقا وقتی شما همین کنترل رو دارید و دارید پولتون رو در میارید ، این کارا دیگه چیه ؟
علم پیشرفت کرده ، نمیتونید همه رو مجبور کنید
وقتی همه برن اینترنت ماهواره ای نصب کنن
هم شما همین کنترلی که دارید از دست میدید
هم پولی که در میاوردید ;)
پس بهتره قبل از این که از این طرح ها ارائه بدید یکم روش فکر کنید

والا راه اندازه ای اینترنت ماهواره ای سرجمع 1 تومن هم خرج نداره

ولی خب ما هم به احترام قانون ، استفاده نمیکنیم و داریم پول میدیم و از همین نت ذغالی استفاده میکنیم
ولی وقتی یه همچین طرح مسخره ای اجرا بشه که بر خلاف حقوق بشر و ازادی بیان هست
آدم مجبور میشه یه رفتار متقابل نشون بده
[-(
ختم کلام اینکه آقا حالا یا خوب یا بد ما که داریم تحمل میکنیم و زندگی میکنیم
لطفا شما دیگه نیا یه سنگ بزن پای ما رو بشکونی :109:
همـــین