PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : دی ان اس اختصای

yozar30f
April 2nd, 2016, 12:25
درود دوستان
من یک دامنه ای ار دارم که در قسمت دی ان اس هاش ای پی سرور مجازیمو وارد کردم و دی ان اس اختصاصی گرفتم
حالا میخام از یک سرور دیگه هم با همین دی ان اس اختصاصی استفاده کنم ایا امکانش هست اگه هست چگونه؟

OnlineServer
April 2nd, 2016, 12:33
سلام.
خیر شما وقتی ایپی سرور دادید به چیلد نیم تون , فقط به همون ادرس اشاده میکنه .
میتونید با همون دامین و چیلد نیم های متفاوت , dns های دیگر برای سرور های دیگر بسازید

yozar30f
April 2nd, 2016, 13:12
میشه لینک اموزش و یا واضح تر توضیح بدید؟

persiancoder
April 2nd, 2016, 13:23
میشه لینک اموزش و یا واضح تر توضیح بدید؟

منظورشون این هست ک اگر فرضا ns1 و ns2 رو برای سرور اولتون قرار دادید
برای سرور دوم از ns3.yourdomain و ns4.yourdomain استفاده کنید

yozar30f
April 2nd, 2016, 13:26
ینی جلو ان اس سه و چهار ای پی سرور جدید رو بزنم؟

alimoein
April 2nd, 2016, 21:46
اگر دی ان اس های شما در سرور اول
ns1.yourdomain یا ns2.yourdomain هستش حالا باید نیم سرور هاتون رو در سرور دوم ns3.yourdomain و ns3.yourdomain کنید

mvasmous
April 2nd, 2016, 22:28
خیر امکانش نیست شما برای ثبت dns داخل اینترنت فقط تاچهار نیم سرور روی هر سرور تنطیم میکنید بدین بوسیله با ثبت دامین ها نیم سرور تنظیم میشه و هر dns فقط یه ای پی میتونید در زمان ثبت بزنید برا همین امکان استفاده دو نیم سرور مشترک روی دو سرور نیست

salar123-user8
April 3rd, 2016, 00:44
میتونید. باید به این صورت تعریف کنید.
domain panel
ns1.namedomain
ns2.namedomain

بعد dns های دیگر رو از داخل سرور 1 تعریف کنید.

nameserver.namedomain
ns10.namedomain
ns11.namedomain

iranhostcom
April 5th, 2016, 00:00
همانطور که دوستان توضیح دادند باید Child name server جدیدی برای ip سرور دیگر خود تعریف نمایید. در صورت امکان سناریو اصلی مورد نظر خود را بفرمایید تا راهنمایی دقیقتر صورت بگیرد.

Sajjad88
April 6th, 2016, 23:37
در ابتدا بهتر است از استفاده از دامنه ir برای اتصال به دو سرور صرف نظر کنید چراکه متاسفانه در ساختار دامنه های ir بخش Child Host و DNS مجزا نیستند. با این حال راهکار زیر پیشنهاد میشه:

چنانچه دامنه شما domain.com باشد، ns1,ns2 برای سرور اول و ns3,ns4 رو برای سرور دوم در نظر بگیرید. حال چنانچه وبسایت متصل به دامنه در سرور اول است، در پنل NIC تنها موارد زیر را تنظیم کنید:
ns1.domain.com > آی پی سرور اول
ns2.domain.com > آی پی سرور دوم

در مرحله بعد به پنل هاست در سرور اول مراجعه کنید و رکوردهای زیر رو در DNS Zone دامنه domain.com ایجاد کنید:

domain.com. NS ns1.domain.com
domain.com. NS ns2.domain.com
ns1 A آی پی سرور اول
ns2 A آی پی سرور اول
ns3 A آی پی سرور دوم
ns4 A آی پی سرور دوم

در مرحله بعد به سرور دوم لاگین و یک DNS Zone برای دامنه domain.com ایجاد و رکوردهای زیر رو در اون قرار بدید:
domain.com. NS ns3.domain.com
domain.com. NS ns4.domain.com
ns1 A آی پی سرور اول
ns2 A آی پی سرور اول
ns3 A آی پی سرور دوم
ns4 A آی پی سرور دوم

تموم شد!

موفق باشید :)