PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : چگونگی راه اندازی " سرور " در منزل ؟

alisc
October 25th, 2010, 15:28
با سلام خدمت تمامی کاربران عزیز انجمن ،

میدونم این یک موضوع خیلی خیلی خیلی تکراری است ، که بار ها و بارها داخل انجمن بحث و گفتگو شده ، اما لا اقل من نتیجه ای نگرفتم ، یکی میاد میگه در ایران مشکل پهنای باند هست ، یکی میگه مشکل برق هست ( میدونم حقیقت هست ، اما صرف نظر از این حرف ها ) هر کی به نحوی قصد منصرف کردن رو داره و دوستانی هم که وارد هستن ، ماشاالله انقدر کلی صحبت می کنند ، که آدم چزی سر در نمیاده :)

دوستان لطفا کمک کنند تا به یک نتیجه ای برسیم :)

سوال کلی : چگونه میشه داخل منزل سرور راه اندازی کرد ؟

1. نوع سیستم :
CPU : Intel Quad 6MB cache
Ram : 4GB Geil DDR3 1333
HDD : 1TB Segate
Power : 485 Green
این سیستم رو تهیه کنم کافیه ؟

2. روش باید چه نوع سیستم عاملی نصب کنم ؟ لینوکس ؟

3. روی اون سیستم عامل لینوکس ، ( برای کار هاستینگ ) باید چیزی نصب کنم ؟ ( مثلا Cpanel و . . . ) چه چیز هایی باید نصب کنم ؟

4. آیا به غیر از این سیستم ، به سخت افزار دیگری هم نیاز دارم ؟ چه سخت افزاری ؟

5. آیا با اینترنت 512 میشه این کار رو انجام داد ؟ پهنای باند چقدر باید باشه ؟ IP اختصاصی باید تهیه شود ؟

( آیا نیازی به تهیه پهنای باند اختصاصی هست )

دوستا لطفا با در نظر گرفتن این که :
مشکل برق رو رفع شده بدونیم
مشکل اینترنت رو هم رفع شده بدونیم
ممنون میشم به سوالات من پاسخ دهید .

پیشاپی : با تشکر از همه دوستانی که در این تاپیک شرکت می کنند .

Warez-Host.IR
October 25th, 2010, 15:34
5. آیا با اینترنت 512 میشه این کار رو انجام داد ؟به نظر خودتون میشه ؟؟ :71:

ما با اینترنت 15 مگ انگلیس هم این کار را انجام ندادیم - حالا با 512 فکر میکنم کلاً نشدنی باشه
یعنی ما اونجا هر 300 مگ را تو 20 ثانیه دانلود می کردیم

alisc
October 25th, 2010, 15:38
به نظر خودتون میشه ؟؟ :71:

ما با اینترنت 15 مگ انگلیس هم این کار را انجام ندادیم - حالا با 512 فکر میکنم کلاً نشدنی باشه
یعنی ما اونجا هر 300 مگ را تو 20 ثانیه دانلود می کردیم

والا من خبر ندارم ، اگر اطلاعی داشتم سوال نمی پرسیدم ، فقط میخوام ببینم میشه یانه ؟ ( خوب پس اینهایی که سرور دارن چی کار می کنن ؟ سرعتشون چند هست ؟ با وایرلس میشه ؟ )

Online24
October 25th, 2010, 15:39
1- بله میتونید از همین سیستم استفاده کنید .

2- بسته به نیاز و تصمیم شما میتونید سیستم عامل انتخاب کنید . Linux رو به شما پیشنهاد میکنم .

3- بعد از نصب سیستم عامل ، نرم افزار های سرویس دهنده ( مثل webserver , FTP server , Database ) را نصب کنید . اگر لینوکس را انتخاب کردید ، با نصب کنترل پنل ( برای مثال Cpanel ) تمامی نرم افزار های مورد نیاز به همراه این کنترل پنل نصب خواهند شد و شما نیاز به نصب و تنظیم تک تک این برنامه ها پیدا نمیکنید .

4- به تجهیزات شبکه ( کارت شبکه و همین طور روتر که میتونه همون مودم شما باشه ) نیاز دارید .

5- بسته به نیازتون پهنای باند اینترنت رو تهیه کنید . ip valid رو هم حتما نیاز دارید .

این تاپیک ها رو هم مطالعه کنید :

http://www.webhostingtalk.ir/f10/2038/

http://www.webhostingtalk.ir/f10/200/

IFACO.Net
October 25th, 2010, 15:51
در هر مکانی میشه سرور شخصی راه اندازی کرد ولی نه برای هاستینگ ! ، برای راه اندازی سرور هاستینگ فاکتورهای زیادی مانند اینترنت - شبکه و برق استیبل و همچنین امنیت مکانی و ... شدیدا مورد نیاز هست (مشابه دیتاسنترهای معروف)

Warez-Host.IR
October 25th, 2010, 16:37
در هر مکانی میشه سرور شخصی راه اندازی کرد ولی نه برای هاستینگ ! ، برای راه اندازی سرور هاستینگ فاکتورهای زیادی مانند اینترنت - شبکه و برق استیبل و همچنین امنیت مکانی و ... شدیدا مورد نیاز هست (مشابه دیتاسنترهای معروف)

خدا خیرت بده
من هم همین را میگم
برای هاستینگ فایده ای نداره

alisc
October 25th, 2010, 18:15
1- بله میتونید از همین سیستم استفاده کنید .

2- بسته به نیاز و تصمیم شما میتونید سیستم عامل انتخاب کنید . Linux رو به شما پیشنهاد میکنم .

3- بعد از نصب سیستم عامل ، نرم افزار های سرویس دهنده ( مثل webserver , FTP server , Database ) را نصب کنید . اگر لینوکس را انتخاب کردید ، با نصب کنترل پنل ( برای مثال Cpanel ) تمامی نرم افزار های مورد نیاز به همراه این کنترل پنل نصب خواهند شد و شما نیاز به نصب و تنظیم تک تک این برنامه ها پیدا نمیکنید .

4- به تجهیزات شبکه ( کارت شبکه و همین طور روتر که میتونه همون مودم شما باشه ) نیاز دارید .

5- بسته به نیازتون پهنای باند اینترنت رو تهیه کنید . ip valid رو هم حتما نیاز دارید .

این تاپیک ها رو هم مطالعه کنید :

http://www.webhostingtalk.ir/f10/2038/

http://www.webhostingtalk.ir/f10/200/

Online24 عزیز ، حیف که نمیشه بیشتر از یک باز " تشکر " زیر پستتون زد . ( توضیحاتتون کامل و مفید بود ) ممنون :)

---------- Post added at 06:09 PM ---------- Previous post was at 06:05 PM ----------

Iweb که نمیخوام راه بندازم :)) ، حالا میشه امنیت رو پله به پله برقرار کرد ، نمیشه ؟
مشکل برق رو که میتونم به صورت 101% حل کنم ،

---------- Post added at 06:15 PM ---------- Previous post was at 06:09 PM ----------

1- 4- به تجهیزات شبکه ( کارت شبکه و همین طور روتر که میتونه همون مودم شما باشه ) نیاز دارید .

روتر برای چی ؟

نفرمودید که با ADSL میتونم ؟ یا باید برم دنبال Wireless ?

mr.he3am
October 25th, 2010, 18:15
میشه مشکل امنیت هم حل کرد هم زمان 2 اینترنت داشته باشید مثلا یک vimax و یک adsl

alisc
October 25th, 2010, 18:21
میشه مشکل امنیت هم حل کرد هم زمان 2 اینترنت داشته باشید مثلا یک vimax و یک adsl

یعنی چه جوری ؟ ( یعنی اگر DSL قطع شد ، با Wimax کانکت شیم ؟ منظورتون همینه ؟ )

سرعت DSL چند باشه خوبه ؟ با 512 OK هست ؟

mr.he3am
October 25th, 2010, 18:29
هر چی بشتر باشه بهتر
ولی وقتی یک نفر از سرور پهنای باند مصرف میکنه از پهنای باند اینترنت شما هم کم میشه
شما اگر یک سرور خوب بخوای راه بندازی دیگه باید یک adsl یک مگابایت براش اوکی کنی
که داخل ایران فکر کنم حدود 300 هزار تومان بشه درماه

---------- Post added at 05:29 PM ---------- Previous post was at 05:26 PM ----------

وقتی هم بخوای ماهی 300 هزار تومان تازه کم کم پول اینترنت سرور بدی به نظر خودت یک سرور بخری خیلی راحت تر نیستی؟؟‌

alisc
October 25th, 2010, 22:22
---------- Post added at 05:29 PM ---------- Previous post was at 05:26 PM ----------

[/COLOR]وقتی هم بخوای ماهی 300 هزار تومان تازه کم کم پول اینترنت سرور بدی به نظر خودت یک سرور بخری خیلی راحت تر نیستی؟؟‌

چرا خرید سرور خیلی بهتر هم هست ، گزینه اول خرید سرور هست ، اما بابا آدم میمونه از کی بگیره ؟
با این اوضاع !!! تجربه دارم دیگه :) طرف یا بعد از گذشت مدتی دیگه ساپورت نمیکنه یا جمع میکنه میره ! حالا من میمونم و مشتری ها !!!!!!
کلی میگردم یک نفر که معتبر هست رو پیدا می کنم ، بعد از گذشت 5 ماه ، یه هو غیبش میزنه !

کسانی هم که 100% معتبر هستن ، و آدرس و جا و مکان دارن ، قیمت هاشون سر به فلک میکشه !

mr.he3am جان عزیز ، الان من اگر بخوام یک سرور خیلی ارزان ولی خوب بگیرم که کار هاستینگ انجام بدم ، چقدر درمیاد ؟
از کجا بگیرم ؟
آیا Cpanel و . . . تمام چیز هایی که برای کار هاست نیاز هست ، روش نصب هست ؟

به نظر شما سرور کدوم کشور بهتر است ( کدوم دیتا سنتر )

با تشکر فراوان که راهنمایی کردید

akbari
October 25th, 2010, 22:28
با اینترنت 128 هم میتونی این کار را انجام بدی :65: یه بنده خدایی این کار رو کرده بود و به خلق الله به قول خودش هاست زد چیز میداد :55:

alisc
October 25th, 2010, 22:29
سرور مجازی یا سرور اختصاصی ؟

آیا میتونم خودم به بقیه ریسلر هاست بدم ؟

---------- Post added at 10:29 PM ---------- Previous post was at 10:29 PM ----------

با اینترنت 128 هم میتونی این کار را انجام بدی :65: یه بنده خدایی این کار رو کرده بود و به خلق الله به قول خودش هاست زد چیز میداد :55:

کیفیتش چطور بود ؟ آپتایم ؟

mohsen1
October 25th, 2010, 22:49
ببینید اگه اصرار دارید که حتما ایران باشه با دیتاسنتر های افرانت ، پارس آنلاین ، مخابرات و ... تماس بگیرید.
سرور خودتون رو براشون می فرستید و اونها ، برق ، آی پی ، پهنای باند و ... رو براتون تامین می کنند و ازتون در قبال اینها بسته به فضایی که سرور شما اشغال می کنه و تعداد آی پی و ... هزینه می گیرند.
بعد که به این مرحله انجام شد با آی پی خودتون می تونید برای گرفتن لایسنس دایرکت اذمین اقدام کنید و بعد از نصب دایرکت ادمین ،، شما سرور آماده برای هاستینگ دارید و هم می تونید ریسلر بدید هم هاست بدید هم ... .
مرحله بعدی کانفیگ سرور چه از نطر امنیت و چه از نظر کارایی هست.
این بهتر از اینه که سرور تو خونتون باشه.

mr.he3am
October 25th, 2010, 22:56
چرا خرید سرور خیلی بهتر هم هست ، گزینه اول خرید سرور هست ، اما بابا آدم میمونه از کی بگیره ؟
با این اوضاع !!! تجربه دارم دیگه :) طرف یا بعد از گذشت مدتی دیگه ساپورت نمیکنه یا جمع میکنه میره ! حالا من میمونم و مشتری ها !!!!!!
کلی میگردم یک نفر که معتبر هست رو پیدا می کنم ، بعد از گذشت 5 ماه ، یه هو غیبش میزنه !

کسانی هم که 100% معتبر هستن ، و آدرس و جا و مکان دارن ، قیمت هاشون سر به فلک میکشه !

mr.he3am جان عزیز ، الان من اگر بخوام یک سرور خیلی ارزان ولی خوب بگیرم که کار هاستینگ انجام بدم ، چقدر درمیاد ؟
از کجا بگیرم ؟
آیا Cpanel و . . . تمام چیز هایی که برای کار هاست نیاز هست ، روش نصب هست ؟

به نظر شما سرور کدوم کشور بهتر است ( کدوم دیتا سنتر )

با تشکر فراوان که راهنمایی کردید
اگر از دیتا سنتر خارجی میخوای
theplanet و softlayer البته با ایران مشکل دارند که زیاد پیشنهاد نمیشه اما دیتا سنتر های عالی هستند
اگر میخواید دیتا سنتر خوبی باشه و با ایران مشکلی نداشته باشه iweb
اگر از دیتا سنتر ایرانی میخواید afranet
که سرور ایران نگیرید بهتر هست چون هزینه میره بالا
یک سرور مجازی ایران از شرکت نگاه روشن پارس بگیرید هم قیمت مناسب هست هم کیفیت که 100٪‌ تضمین میشند که خودشون از دیتا سنتر afranet سرور خریداری میکنند

---
October 25th, 2010, 23:38

بعدش مخابرات اومد و زد تو کاسه کوزه این بنده خدا . البته واقعا هاستاش زد چیز بود . خلاصه اگه میخواید به سرنوشت اون بنده خدا دجار نشید باید اینتر نت بالای 2 مگ بگیرید و اینترانت هم بگیرید و یکم سرعت بره بالا
اما خوب اگه می خواید از خارج خرید کنید که آی وب خیلی خوبه اما یکم تو پرداختا به مشکل می خورید از همه لحاظ عالیه اما جمعیت بالا داره و قاطیه یه جورایی این اپراتورا هماهنگ نیستن مثلا من یه ماه پول سرور رو دادم ولی هرروز میگه پول سرور نریختید (البته پی پال مدرک دارم اما زیر بار نمیرن )بازم از لحاظ کیفیت آپتایم و ساپورت از نظر من تک هستن .
سرور داخل ایران نمیصرفه چون سرعت پایین و ما ایرانیا اکثرا عقلمون چشممونه (سو تفاهم نشه )یوزر به سرعت نگاه میکنه و لب به شکایت و گاهی به فحش هم باز میکنه و دیگه کلا خیلی حرف میاد روش و ...
پول نت که بخواهید بدید تو ایران = پول یه سرور مولتی سی پی یو مثلا تو کاناداست . نمیصرفه مگه این که colo بگیری

IranianServer
October 26th, 2010, 01:53
اگر adsl ات مثل ماله من باشه که می تونی !!
الان من 256 دارم ولی تا 2 مگ جواب میده !
پهنای باند نامحدودش هم ماهی 40 هزار تومانه :113:

alisc
October 26th, 2010, 11:15
اگر از دیتا سنتر خارجی میخوای
theplanet و softlayer البته با ایران مشکل دارند که زیاد پیشنهاد نمیشه اما دیتا سنتر های عالی هستند
اگر میخواید دیتا سنتر خوبی باشه و با ایران مشکلی نداشته باشه iweb
اگر از دیتا سنتر ایرانی میخواید afranet
که سرور ایران نگیرید بهتر هست چون هزینه میره بالا
یک سرور مجازی ایران از شرکت نگاه روشن پارس بگیرید هم قیمت مناسب هست هم کیفیت که 100٪‌ تضمین میشند که خودشون از دیتا سنتر afranet سرور خریداری میکنند

ممنون از پاسختون ، اگر من سرور مجازی بگیرم جواب کارم رو میده ؟
الان ار آلتوس ریسلر دارم ، با سرور مجازی هم میتونم همون کار هاستینگ رو انجام بدم ؟ میتونم ریسلر بدم ؟

رم 256 جواب کار رو میده ؟

IranianServer
October 26th, 2010, 15:01
با سلام.
بله - وقتی که شما سرور مجازی بگیرید همانند یک سرور اختصاصی می توانید عمل کنید با این تفاوت که نمی توانید سرور مجازی ارائه کنید.
برای کار هاستینگ 256 مگ رم کمه ! چون اگر بخواید cPanel نصب کنید فقط همین cPanel 256 مگ رم می گیره خودش.

alisc
October 26th, 2010, 15:24
با سلام.
بله - وقتی که شما سرور مجازی بگیرید همانند یک سرور اختصاصی می توانید عمل کنید با این تفاوت که نمی توانید سرور مجازی ارائه کنید.
برای کار هاستینگ 256 مگ رم کمه ! چون اگر بخواید cPanel نصب کنید فقط همین cPanel 256 مگ رم می گیره خودش.

اگر پنل Direct Admin نصب کنم ، چقدر از رم مصرف می کنه ؟ ( راستی لایسنس دایرکت آی ، ماهی چنده ؟ )
رم 512 خوبه ؟

IranianServer
October 26th, 2010, 16:18
دایرکت ادمین تقریباً 128 مگ رم مصرف می کنه !
لیسانس شم ماهی 6~7 هزار تومانه .
----------------
الان من روی یک VPS با 1 گیگ رم cPanel نصب کردم که همیشه تو حالت عادیش 500 مگش داره مصرف می شه !
باید شرایط رو بسنجی ، نوع کانفیگ ، برنامه ی مورد استفاده ، سایت ها و ...

اما 512 به نظر من جواب میده !

aalireza439
October 26th, 2010, 19:26
برای راه اندازی دیتا سنتر چه مجوز هایی می خواهد؟

TukaNet
October 26th, 2010, 20:56
در کشور ما مجوز خاصی برای این کار طرح نشده ( فکرشون به دیتاسنتر نرسیده هنوز ! )

ولی چون نیاز به خرید و فروش پهنای باند اختصاصی هست باید مجوز isdp داشته باشید

البته با isp هم میشه کارهایی کرد !

البته تمام دیتاسنترهای موجود در ایران شرکت های pap ( مجوز ندا یا یک ملیاردی ) هستند

که نیازی به این مجوز ها که گفتم ندارند !

citykala
October 26th, 2010, 21:11
ولی هر چی باشه نمی صرفه

اصلا به صرفه نیست

باید یه 20 تومنی کنار بزارید تا یه چیز معمولی راه بندازید

aalireza439
October 26th, 2010, 22:29
با این حساب فقط یک پهنای باند بالا نیاز داریم و سخت افزار مناسب.
حالا اگه بخواهیم تو یک کشور دیگه دیتاسنتر بزنیم مثلا آلمان ، انگلیس یا کانادا ، مجوز خاصی نیاز داره.

Doublex
November 7th, 2010, 11:41
با این حساب فقط یک پهنای باند بالا نیاز داریم و سخت افزار مناسب.
حالا اگه بخواهیم تو یک کشور دیگه دیتاسنتر بزنیم مثلا آلمان ، انگلیس یا کانادا ، مجوز خاصی نیاز داره.

این دوستمون حرف جالبی زد از دوستان کسی از نحوه یا شرایط باز تاسیس دیتاسنتر در خارج اطلاع داره ... برای مثال دبی فکر کنم خیلی مناسبه یا ترکیه که از اون هم بهتره ..... فکر میکنم پهنای باند تو ترکیه خیلی ارزونتر باشه نسبت به ایران