PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : دیتاسنتر خانگی

MmDAlBoo
March 30th, 2016, 18:27
با سلام.

من از کاربران این سوال را دارم امید وارم جواب دهید.

دوستان ما اگر یک کیس کامپیوتر با مشخصات قوی و بالا بخریم و انرا بازکنیم و در فضای باز دارای کولر بزاریم و کسی رو در انجا قرار دهیم که همیشه کیس را چک کند

و اینترنت شرکتی که پهناباند را اخر ماه پولش را دهیم ایا امکاش هست که دیتا سنتر خانگی داشته باشیم

rastindata
March 30th, 2016, 18:35
دوست عزیز ، این مبحث خیلی جای بحث داره

ولی اول تا آخرش یک کلمست

​خیر !

MmDAlBoo
March 31st, 2016, 01:22
اقا نظر بیشتر بدید ممنون

persiancoder
March 31st, 2016, 01:32
اقا نظر بیشتر بدید ممنون

درکل همون خیر که دوستمون گفت.

اما به چندین از پیش نیاز ها که برخی در خانه امکان پذیر نیست اشاره میکنم:
- تهیه پورت حداقل 1Gbps با آپتایم 100% <-- حداقل این مورد در خانه غیرممکن هست
- سرور قدرتمند با هارد ssd و رم حداقل 128gb
- سرور قدرتمند دوم با عنوان سرور پشتیبان
- برق اضطراری و ...

softlayer
March 31st, 2016, 01:32
درود
دوست عزیز در این مورد خیلی در انجمن بحث شده در صورتی که جستجو کنید، اما!
سرویس دهی در فضای مجازی به صورت رسمی مستلزم داشتن حداقل استانداردها و گواهی نامه هایی هست.
ما واژه دیتاسنتر داریم اما دیتاسنتر خانگی خیر، موردی که میفرمایید برای تست و تحقیقات و برآورد پاسخگو هست.
اما سرویس دهی رسمی شرایط و قوانین خاصی داره که صرفا داشتن یک کیس و یک اپراتور و یک کولر پاسخگو نیست، اینها کوچکترین جزء سرویس دهی هستد.

Rezash
March 31st, 2016, 01:34
سلام
تاپیک های زیر رو مطالعه کنید :
http://www.webhostingtalk.ir/showthread.php?t=23569
http://www.webhostingtalk.ir/showthread.php?t=62804
http://www.webhostingtalk.ir/showthread.php?t=16318
http://www.webhostingtalk.ir/showthread.php?t=53935

OmidX
March 31st, 2016, 01:36
با سلام.

دوستان ما اگر یک کیس کامپیوتر با مشخصات قوی و بالا بخریم و انرا بازکنیم و در فضای باز دارای کولر بزاریم و کسی رو در انجا قرار دهیم که همیشه کیس را چک کند

و اینترنت شرکتی که پهناباند را اخر ماه پولش را دهیم ایا امکاش هست که دیتا سنتر خانگی داشته باشیم

دوست عزیز ، اولا ک راه اندازی هاستینگ طبق قوانین سازمان تنظیم مقررات رادیویی خلاف قوانین سرویس دهنده های اینترنت خانگی هست ، در ثانیه حتی اگر خلاف قوانین هم نبود ، بازم نمیشد و صرفه اقتصادی نداشت ، کمی بیشتر تحقیق کنید .

karwan125
March 31st, 2016, 01:40
به نظرم این همه اگر بخوای هزینه و وقت بذاری .. به قول شما دیتاسنتر خانگی بزنی ، حداقل ش میشه با حتی نصف اون پولی که میخوای هزینه بکنی , مستقیم از دیتاسنتر های خارجی و داخلی سرور اجاره میکردید بدون دردسر.
شما باید خیلی از موارد رو لحاظ بکنید.

برق اضطراری
دما ، رطوبت
پایداری شبکه
.
...

Hi Data
March 31st, 2016, 01:50
با سلام.

اگر میخواید سرور مال خودتون باشه بهتره تو دیتاسنترهای داخل کلو کنید تا از نظر اینترنت و امنیت و ... مشکلی نداشته باشید.

M_Piyer
March 31st, 2016, 02:04
سلام
به نظر من اینطوری هم باید امنیت اینترنت همه چیشو ردیف کنی که خرجش بالا خواهد بود

live
March 31st, 2016, 02:42
با سلام.

همیشه این رو در نظر داشته باشید که برای هر کار خاصی موارد خاصی در نظر گرفته میشه ینی اینکه کیس کامپیوتر برای انجام کارهای روزمره کلاینت در نظر گرفته شده و تمام عاملهای نرم افزاری سرور هم مناسب سخت افزار سرور ساخته شده و جنبه خدماتی داره ، عین این میمونه که بگید بجای استفاده خانگی برای کارهای روزمره میخواید بجای کیس کامپیوتر از سرور استفاده کنید

hoster
March 31st, 2016, 11:40
داداش با این اینترنت ها اشتراکی که 60 نفر رو میزارن تو یه لاین میخوای دیتاسنتر راه بندازی ؟!

باید سیستم های زد حریق ، تحویه ، .......... بخری!

باید یه سری مجوز ها بگیری

salar123-user8
March 31st, 2016, 16:45
1- بصرفه نیست لاین 20 مگ تقریبا ماهی 100 هزار تومن در میاد برای یه سایت خوبه ولی برای دیتاسنتر نه. اگه حتی توافق کنید و ... که با یه قیمت پایین 500 مگ پهنای باند فقد اپلود بگیرین بازم اگه یکی از کاربرا تخلف کنه دردسر دارین. :) . سرور کلو کنید خیلی به صرفه تره.

navidmadrid
March 31st, 2016, 16:59
سلام
دیتاسنتر خانگی فکر نکنم ایده جالبی باشه
چرا که هزینه های زیاد هم در بر میگیره
از دیتاسنتر های ایرانی استفاده کنید به صرفه تره

alimosavi
March 31st, 2016, 17:31
خیلی خوبه برای یادگیری و ارتقاع سطح دانش . فقط استفاده تجاریش با توجه به قیمت پهنای باند ایران و عدم وجود پایداری مقرون به صرفه نیست.
سعی کن انجام بدی و استفاده شخصی داشته باشی ..

abed65
June 24th, 2016, 17:16
سلام. یه چند وقتی میشه که این سوال ذهنمو درگیر کرده. من واسه اموش میخوام دیتا سنتر خانگی بزنم. لطفا اگه کسی اطلاعاتی داره درمیون بذاره

mizban97
June 24th, 2016, 17:35
درکل همون خیر که دوستمون گفت.

اما به چندین از پیش نیاز ها که برخی در خانه امکان پذیر نیست اشاره میکنم:
- تهیه پورت حداقل 1Gbps با آپتایم 100% <-- حداقل این مورد در خانه غیرممکن هست
- سرور قدرتمند با هارد ssd و رم حداقل 128gb
- سرور قدرتمند دوم با عنوان سرور پشتیبان
- برق اضطراری و ...

درود
حتما پورت نباید 1 گیگ باشه.
پورت 100 مگ هم باشه خوبه.
این مواردی که شما عرض کردید برای یک دیتاسنتر اعظیم هست.

trust toiler
June 24th, 2016, 17:49
با سلام.

شما حتی اگر سیستم های خوبی تهیه کنید و به خوبی مدیریت کنید، باز هم با مشکل پهنای باند و افت سرعت و ... مواجه میشید
اول اینکه اینترنت خانگی ایران به قدری گرون هست که اصلا امکان نداره این مورد رو احیا کنید
در ثانی، اینترنت به قدری اختلال و قطعی داره که سایت های روی سرور شما روزی چند بار داون میشه

دیتاسنتر ها بوسیله ماهواره، به صورت اختصاصی اینترنت دارند که مستقیم به ماهواره جهانی و ملی متصل میشن با پورت 1 گیگابیت. که در دیتاسنتر های ایرانی ماهواره های معمولی تهیه میشه و هر ماهواره برای 10 سرور قرار داده میشه که در نهایت میشه پورت 100 مگ . لبته اگر اورسل نکنند برای پورت !!

در حال حاضر برای ماهواره باید مجوز بگیرید و فکر نمیکنم به سادگی مجوز بهتون داده بشه

alimosavi
June 24th, 2016, 18:06
شما یک سرور خانگی درست کن و برای استاده شخصی نهایت چندتا از دوستان ایم مورد برای یاد گرفتن خیلی خوب هست . از چی می ترسید خیلی از این قول های عزیم از همین پروژه های خانگی شروع شدند .

OmidX
June 24th, 2016, 18:17
دوست عزیز ، اولا ک راه اندازی هاستینگ طبق قوانین سازمان تنظیم مقررات رادیویی خلاف قوانین سرویس دهنده های اینترنت خانگی هست ، در ثانیه حتی اگر خلاف قوانین هم نبود ، بازم نمیشد و صرفه اقتصادی نداشت ، کمی بیشتر تحقیق کنید .

جالب هست ک ب پست بنده توجه نکردید ، متن اصلیش رو میزارم بخونید :

https://www.arianserver.net/up/isp-ded-ips.jpg

متن فوق در تمام ISP های داخلی صادق هست.

آرکانت
June 24th, 2016, 18:57
دیتا سنتر خیر! شما نهایتا میتونید سرور روم داشته باشید! باید استاندارد هارو رعایت کنید!

melismspanel
June 24th, 2016, 20:35
با این کارتون نهایت بتونین سرور راه اندازی کنید که به اتصال اینترنت قوی نیاز دارید.

دیتاسنتر خیر

srsh
June 24th, 2016, 22:50
راه اندازی دیتاسنتر خانگی
www.aparat.com/v/TEiqA/راه_اندازی_دیتاسنتر_خانگی_ف از_اول

behnamy01
June 25th, 2016, 10:10
دیتاسنتر ها بوسیله ماهواره، به صورت اختصاصی اینترنت دارند که مستقیم به ماهواره جهانی و ملی متصل میشن با پورت 1 گیگابیت. که در دیتاسنتر های ایرانی ماهواره های معمولی تهیه میشه و هر ماهواره برای 10 سرور قرار داده میشه که در نهایت میشه پورت 100 مگ . لبته اگر اورسل نکنند برای پورت !!

در حال حاضر برای ماهواره باید مجوز بگیرید و فکر نمیکنم به سادگی مجوز بهتون داده بشه
اگر منظورتون از مـاهواره همون چندتایی هستش که روی پشت بوم دیتاسنتـرهایی مثل پـارس آنلایـن وجود داره، بعید میدونم اونا اصلا ربـطی به اینـترنت سرورها داشته باشه!! 2دلیل به ذهنم میرسه: 1- با اتصال به مـاهواره از اینتـرنت بدون چـیلتـر استفاده میکنید! حالا ممکنه به دلایل خاصی به یک شـرکتی که نیاز داشته باشه مجوز بدن که ازش استفاده کنه ولی اینکه به دیتاسنـتر اجازه بدن، امکان نداره! چون اینجوری عملا عموم مـردم به اینـترنت اصـلی دسـترسی خواهند داشت! اصلا شما اینو به من بگو، دیتـاسنتر ایـرانی تا حالا دیدید که سـرورش اینتـرنت بـدون چـیلتـر داشته باشه؟!

2- از طـریق مـاهواره به هیچ وجه نمیشه به سرعت های 1گیگابیت و ... رسید که بشه ازش برای اینتـرنت اصلی سـرور استفاده کرد! تنها راه این سرعت ها کابل هستش.
__________________________________________________ _____________________

من تا اونجایی که میدونم بعضی دیتـاسنتر های خارجی که در محوطـه دیتـاسنترشون از مـاهواره استفاده میکنن فقط 2 دلیل داشته: 1- استفاده از اینـترنت مـاهواره فقط به عنوان راه جایگـزین در مواقعی که کل شبکه شون دسترسی به اینتـرنت رو از دست میده و با کمک مـاهواره فقط میخوان همچنان آنلاین بمونن که بفهمن چه اتفاقی افتاده و یا پهنای باندی در حدی که مدیر سـرور بتونه فقط یه SSH بزنه! یا فقط دوربین های کنتـرلی و kvm over IP ها یا IPMI ها رو به مـاهواره وصل میکنن در صورت لزوم، نه کل سـرور ها رو. که بازم خیلی بعیده! معمولا اکثرا به جای این کارا از چند provider مختلف اینـترنت میخـرن!
مورد دوم هم برای اسـتفاده های مربوط به خـود بحث های مـاهواره هستش. مثلا دیتـاسنتـرهایی هستن که میگه اگه میخـواین فلان قدر پـول بدید و ما سرور شما رو علاوه بر اینـترنت به مـاهـواره فلان هم وصل میکنیم که بتونیـد آنلاین broadcast کنید و محـتواتون رو روی شبکه مـاهوارتون نشون بدید.

پ.ن: دوستان دیگه هم اگه نظری دارن بگن. بحث آموزشیه و هدف یادگیریه.