PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : فرق MIT license با GPL license چیست؟

grafinweb
March 28th, 2016, 02:00
لایسنس mit چیست ؟ برای کارهای تجاری از پلاگین های تحت لایسنس mit میشه استفاده کرد ؟

elementary
March 28th, 2016, 02:06
لایسنس mit شبیه gpl هست با این تفاوت که هرکسی میتونه پروژه متن باز با این مجوز رو ادیت کنه و به صورت متن بسته منتشر کنه و استفاده تجاری از اون بکنه

بله میتونید در هردو مجوز میتونید برای کارتجاری از سورس استفاده کنید

ولی پروژه ای که مجوز gpl داره رو نمیتونید به صورت متن بسته منتشر کنید

iHSG
March 28th, 2016, 13:08
لایسنس mit شبیه gpl هست با این تفاوت که هرکسی میتونه پروژه متن باز با این مجوز رو ادیت کنه و به صورت متن بسته منتشر کنه و استفاده تجاری از اون بکنه

بله میتونید در هردو مجوز میتونید برای کارتجاری از سورس استفاده کنید

ولی پروژه ای که مجوز gpl داره رو نمیتونید به صورت متن بسته منتشر کنید

با اجازه استارتر یه سوال هم من دارم.
اگر ما نرم افزار یا اسکریپتی ساخته باشیم که بخوایم تحت لایسنس مثلاً gpl منتشر کنیم باید در سایتی جایی نرم افزار یا اسکریپتمون رو ثبت کنیم یا همینطوری می تونیم تو نرم افزار یا اسکریپت بنویسیم تحت لایسنس gpl ؟ یعنی در کل منظورم اینه که باید در سیستم جهانی چیزی ثبت بشه یا نه؟

elementary
March 28th, 2016, 13:56
با اجازه استارتر یه سوال هم من دارم.
اگر ما نرم افزار یا اسکریپتی ساخته باشیم که بخوایم تحت لایسنس مثلاً gpl منتشر کنیم باید در سایتی جایی نرم افزار یا اسکریپتمون رو ثبت کنیم یا همینطوری می تونیم تو نرم افزار یا اسکریپت بنویسیم تحت لایسنس gpl ؟ یعنی در کل منظورم اینه که باید در سیستم جهانی چیزی ثبت بشه یا نه؟

نیازی نیست اسکریپت رو جایی ثبت کنید فقط کافیه در اسکریپت اعلام کنید تحت کدام لایسنس است ولی معمولا اگه علاقه به انتشار و بین المللی شدن اسکریپت یا سورس نرم افزارتون داشته باشید میتونید در سورس فورج یا گیتهاب یا سرویس های مشابه سورس نرم افزارتون رو اپلود کنید