PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : قطعی مکرر سرور اختصاصی vmware esxi

p2m
March 25th, 2016, 12:26
سلام

دوستان به یک مشکل خیلی جدی برخوردیم که راه حلی براش پیدا نکردیم امیدوارم راهنمایی شما چاره ساز ما بشه یک سرور اختصاصی ex40 از هتزنر داریم و 20 تا سرور مجازی روش داریم این سرور یک هفته ای هست مکررا دان میشه و وقتی هم ریست میدیم به vmware esxi و باید دوباره دستی تک تک سرورهای مجازی استارت بشن بعد چند ساعت دوباره کل سرور اختصاصی دان میشه و این روند هی ادامه داره خواهشمندم کمک و راهنمایی بفرمایید

viasky
March 25th, 2016, 12:37
الان چند ساعت هست که بالاست؟

farssub
March 25th, 2016, 12:52
درود خدمت شما سرور خود ب خود داون میشه؟
میشه بپرسم از کی خرید کردید؟گزینه خیلی مهمی هست

p2m
March 25th, 2016, 12:55
دوستان یه 10 ماهی میشه این سرور رو داریم الان یک هفتست اینجوری شده هی دان میشه خود به خود و با ریست برای چند ساعتی بالا میاد دقیقا نمیدونم چون مسافرت بودم ولی فکر کنم 6 ساعتی بالا میمونه بعد دان میشه

viasky
March 25th, 2016, 12:56
اگر ممکنه مشخصات و ارسال بفرمایید
چند راه حل برای پیشگیری اعمال خواهد شد
موفق باشید

farssub
March 25th, 2016, 12:59
دوستان یه 10 ماهی میشه این سرور رو داریم الان یک هفتست اینجوری شده هی دان میشه خود به خود و با ریست برای چند ساعتی بالا میاد دقیقا نمیدونم چون مسافرت بودم ولی فکر کنم 6 ساعتی بالا میمونه بعد دان میشه
درود خدمت شما شاید مشکل سخت افزاری باشه
با دیتا سنتر در تماس باشید

viasky
March 25th, 2016, 13:02
درود خدمت شما سرور خود ب خود داون میشه؟
میشه بپرسم از کی خرید کردید؟گزینه خیلی مهمی هست
خیر سخت افزاری نیست

p2m
March 25th, 2016, 13:21
دوستان یک راه حل اساسی ارائه بدید لطفا

farssub
March 25th, 2016, 13:22
خیر سخت افزاری نیست
درود جناب عبید همچین مشکلی رو ما در هارد سرور داشتیم
سرور خود ب خود اف میشد زمانی که سرور بالا میومد وی پی اسی روشن نمیشد مشکلی نبود
زمانی که سروری روشن میشد سرور داون میشد دیتا سنتر اعلام کرده بود مشکل سخت افزاری هست

nimafire
March 25th, 2016, 13:23
سلام
فعلا برای برطرف سازی مسله آپتایم هر سرور مجازی از تنظیمات esxi میتوانید ست کنید با آپ شدن سرور اختصاصی سرر های مجازی نیز آپ شوند
لطفا لاگ ها را بررسی کنید ببینید علت چه بوده. سر ریز منابع یا ... .
از وب سایت digiboy.ir بر اساس نسخه 5 یا 6 بودن esxi خود، پچ را دانلود و به آخرین نسخه سریعا بروز رسانی نمایید

dakkeh20
March 25th, 2016, 13:42
سلام

برای ما هم این مشکل بود / رم یا هارد سرور به مشکل خورده .

p2m
March 25th, 2016, 14:40
ممکنه برای اورسل شدن باشه؟

viasky
March 25th, 2016, 14:44
همونه

- - - Updated - - -

دسترسی برای مدیریت منابع می خواستم

speednet
March 25th, 2016, 14:59
سلام
هزارن دلیل میتونه داشته باشه
ایراد در سخت افزار
اورسل و کمبود منابع
حمالات دی داس
اسنیف در یکی از ماشین های مجازی

viasky
March 25th, 2016, 15:04
سلام
هزارن دلیل میتونه داشته باشه
ایراد در سخت افزار
اورسل و کمبود منابع
حمالات دی داس
اسنیف در یکی از ماشین های مجازی
شبکه سرور و ری استارت نمی کنه
مگر این که‌سرور....
سرور نباشه

p2m
March 25th, 2016, 15:10
خیر سرور طی این چند ماه اصلا موردی نداشته خودم احتمال میدم منابع کم میاد ایا دوستان تایید میکنن این مورد رو

viasky
March 25th, 2016, 15:12
فرض کنیم مشکل سخت افزاری ندارید
فقط پردازنده سرور و ری استارت میکنه
محدودیت اعمال کنید البته مدیریت شده
حتی رم هم پر بشه سرور ری استارت نمیشه
به وی ام ویر هم منابع اختصاصی بدید

nimafire
March 25th, 2016, 16:57
خیر سرور طی این چند ماه اصلا موردی نداشته خودم احتمال میدم منابع کم میاد ایا دوستان تایید میکنن این مورد رو

خوب باید لاگ هارا بررسی کنید برای این موضوع

ourweb
March 25th, 2016, 17:04
سلام

دوستان به یک مشکل خیلی جدی برخوردیم که راه حلی براش پیدا نکردیم امیدوارم راهنمایی شما چاره ساز ما بشه یک سرور اختصاصی ex40 از هتزنر داریم و 20 تا سرور مجازی روش داریم این سرور یک هفته ای هست مکررا دان میشه و وقتی هم ریست میدیم به vmware esxi و باید دوباره دستی تک تک سرورهای مجازی استارت بشن بعد چند ساعت دوباره کل سرور اختصاصی دان میشه و این روند هی ادامه داره خواهشمندم کمک و راهنمایی بفرمایید

میتونه از هارد های شما باشه I/O سرور هاتون رو چک کنید ببینید روی چند هستند بصورت دستی بخواهید بزارید از نظر من روی 800 باشه اینطور مشکل نمیخوره فقط به این سوال جواب بدید وقتی دسترسی به وی ام ور قطع میشه سرور های شما بالا هست ؟ اگر هست می توانید با این دستور از طریق SSH سرویس هایVmware را ریستارت کنید و اینطور 100 درصد ارتباط تان با Vmware فعال می گردد . اما اگر اینطور شود می توانید بخاطر شلوغ بودن هار های شما باشد که با محدود کرد I/O این مشکلا برطرف میشه اما اگه از شبکه سرور باشد کارت شبکه سرور را تقسیم کنید بین مجازی ها همچنین نسخه VMWARE خود را اپدیت کنید.

services.sh restart

viasky
March 25th, 2016, 17:09
سرور ایشون هنگ نمی کنه
کلا ری استارت میشه ظاهرا
Force Reboot

ourweb
March 25th, 2016, 17:13
سرور ایشون هنگ نمی کنه
کلا ری استارت میشه ظاهرا
Force Reboot

مرسی از پاسخ تان ایشون اعلام کردن که دان میشود و ریستارت می دهند . که این می تواند بخاطر همون مشکل هارد ها باشد یا مدیریت نا درست vmware شان. تا وقتی که دسترسی ندن نمیشه فهمید از کجاست این مشکل.

viasky
March 25th, 2016, 17:15
اگر هنگ کنه از پردازنده نیست
از رم و هارد هست
اگر ری بوت میشه از پردازنده

ourweb
March 25th, 2016, 17:17
اگر هنگ کنه از پردازنده نیست
از رم و هارد هست
اگر ری بوت میشه از پردازنده

بله دقیقا این سرور دان میشه و ریبوت میده چه بسا که دان میشه سرویس ssh فعال باشه و فقط وبش دان میشه ولی سرور ها دارن کار میکنن که همیشه این کار بخاطر رم و هارد هست که با اون دستور درست میشه ولی خب باید بیان محدودیت ایجاد کنند روی هارد و رم که این مشکل نخورد .

viasky
March 25th, 2016, 17:24
من شخصا از هتزنر بدم میاد

p2m
March 25th, 2016, 18:31
فکر میکنم کرش صورت میگیره و با یکبار ریبوت سرور بالا میاد و باید دستی تمام سرورهای مجازی روشن بشن ولی بعد چند ساعت دوباره سرور اختصاصی دان میشه

ourweb
March 25th, 2016, 18:34
فکر میکنم کرش صورت میگیره و با یکبار ریبوت سرور بالا میاد و باید دستی تمام سرورهای مجازی روشن بشن ولی بعد چند ساعت دوباره سرور اختصاصی دان میشه

پس بخاطر همون چیزی هست که گفتم فشار روی هارد های شما هست جناب با من در یاهو در ارتباط باشید تا بهتون کمک کنم
irhosting24@yahoo.com

taghi.karimi
March 25th, 2016, 18:40
یکبار سرور رو با 15 سرور مجازی بالا نگه دارید ببینید مشکل مجددا پا برجاست یا خیر.

mohsen1771
March 25th, 2016, 20:43
امان از این هتزنر !!!! بعید نیست

viasky
March 25th, 2016, 20:45
امان از این هتزنر !!!! بعید نیست
بنده یک لپ تاپ دارم از سرور اختصاصی هتزنر بهتر کار میکنه

Majiiid
March 25th, 2016, 21:03
بنده یک لپ تاپ دارم از سرور اختصاصی هتزنر بهتر کار میکنه
شما میگین لپ تاپ ولی من میگم سرعت و کیفیت گوشی من از هتزنر بهتره!

Cr0w
March 25th, 2016, 22:32
راستش و بخواین ما هم یک موتور داریم گوشه حیات خاک میخوره 0 تا 100ش یک ساعت طول میکشه موندم اون بهتره یا هتزنر ؟

Woshka
March 25th, 2016, 22:43
سلام

اگر ورژن 6 هست به آخرین ورژن و پچ آپگرید کنید چون این ورژن 6.0 یک باگ در مدیریت سی پی یو داره که باعث میشه کارت شبکه قطع بشه

OmidX
March 26th, 2016, 03:23
لاگ ها رو بررسی کنید ، در vmware هر اتفاقی ک برای سرور بیافته بصورت دقیق لاگش ذخیره میشه.

احتمال اینکه مشکل از پاور باشه زیاد هست ، مشکل مشابه در سرور ovh داشتیم ک از پاور بود و توسط دیتاسنتر پاور تعویض شد و بعدش دیگه مشکلی نبود.

iServerco
March 26th, 2016, 11:55
سلام

لاگ های سرور رو بررسی کنید....