PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بهینه سازی Nginx+Apache

فال
March 24th, 2016, 22:25
سلام

من از این راهنما استفاده کردم
http://cepa.io/devlog/high-performance-web-server-with-nginx-and-php-fpm

ولی پوشه php5 و کلا این فایل /etc/php5/fpm/pool.d/www.conf
اصلا نیست
می تونم خودم بسازمش براساس همین راهنما ؟ یا لازمه کار دیگه ای کنم ؟
سیستم سنتس 6.5 x64،
Nginx+Apache fpm
opcache
دایرکت ادمین
وردپرس با w3
یک سایت هست روی سرور

با تشکر

nginxweb
March 24th, 2016, 22:34
درود

دوست گرامی آموزش فوق به کارتون نمیاد چون در دایرکت ادمین مسیر و نام فایل ها متفاوت هستش و بجای www.conf از fastcgi.conf استفاده میشه و خیلی موارد متفاوت هستش و طبق template های تعریف شده انجام می شود

فال
March 25th, 2016, 15:39
با سلام
ولی من فایل nginx.conf رو به طور کلی با همین راهنما جایگزین کردم همشو و سرعت وردپرسم فوق العاده بهتر شده
با اینکه w3 نصب کردم ولی افزایش سرعت این دفعه واقعا محسوس هست

با تشکر

nimafire
March 25th, 2016, 16:36
دوست عزیز کانفیگ سرور بر اساس این راهنما ها نیست
بر اساس حتی نسخه php متفاوت میباشد به خصوص زمانیکه پنل دارید مثل دایرکت ادمین و ... .
پیشنهاد میکنم در بخش درخواست سرویس، درخواست کانفیگ ارسال فرمایید تا بر اساس نیاز شما سرور دقیقا توسط متخصص کانفیگ شود.
این یک مورد را از کمک متخصص استفاده کنید.

IrIsT
March 25th, 2016, 16:54
سلام و درود.
این آموزش,برای ubnto هستش.اما کانفیگ هست.بر اساس همین,شما فایل nginx.conf رو پیدا کنید.فایل های کانفیگ رو داخلش میبینید که فراخوانی شده و مسیرش رو میتونید پیدا کنید.
اینکه میگید این پوشه نیست,شما داخل nginx.conf فرامین رو میبینید و اینکه میبینید فایل های کانفیگ از کجا هستند که فراخوانی شده.بعد شما فایل های کانفیگ و مسیر رو پیدا کردین,میرین دنبال کانفیگ ها,بعد این قسمت ها رو میتونید پیدا کنید.شاید آموزش یکم قدیمی باشه.آما بسیار کارآمد هستش.چون مثل سایت های دیگه,یکی یکی مطلب نذاشته.این رو اگه شما ببینید از کرنل تا خود انجنیکس و چیلد ها رو مشخص کرده.
به همین آموزش تنها اکتفا نکنید.یکم بیشتر بگردین.با اینکه اکثر سایت ها یکم مثل همین هستند.اما یکم کانفیگ پیشرفته ترش کنید.فقط یک نصیحت,اگه میخواید ببینید چه تاثیری داشته,کاری رو که کردین ریست کنید و چک کنید.
اینم بگم,دو یا سه تا فرامین هستش که واسه تعداد کانکشن و حجم پکت ها و .... هستش که اگه اونو درست تنظیم نکنید,در اپلود فایل,بازدید ها و .... تاثیر میذاره.یک جورایی مثل memory limite و upload file در php.ini هستش.مثال زدم.
آموزش خوبیه.آفرین.ادامه بدین.

فال
March 25th, 2016, 18:56
سلام و درود.
این آموزش,برای ubnto هستش.اما کانفیگ هست.بر اساس همین,شما فایل nginx.conf رو پیدا کنید.فایل های کانفیگ رو داخلش میبینید که فراخوانی شده و مسیرش رو میتونید پیدا کنید.
اینکه میگید این پوشه نیست,شما داخل nginx.conf فرامین رو میبینید و اینکه میبینید فایل های کانفیگ از کجا هستند که فراخوانی شده.بعد شما فایل های کانفیگ و مسیر رو پیدا کردین,میرین دنبال کانفیگ ها,بعد این قسمت ها رو میتونید پیدا کنید.شاید آموزش یکم قدیمی باشه.آما بسیار کارآمد هستش.چون مثل سایت های دیگه,یکی یکی مطلب نذاشته.این رو اگه شما ببینید از کرنل تا خود انجنیکس و چیلد ها رو مشخص کرده.
به همین آموزش تنها اکتفا نکنید.یکم بیشتر بگردین.با اینکه اکثر سایت ها یکم مثل همین هستند.اما یکم کانفیگ پیشرفته ترش کنید.فقط یک نصیحت,اگه میخواید ببینید چه تاثیری داشته,کاری رو که کردین ریست کنید و چک کنید.
اینم بگم,دو یا سه تا فرامین هستش که واسه تعداد کانکشن و حجم پکت ها و .... هستش که اگه اونو درست تنظیم نکنید,در اپلود فایل,بازدید ها و .... تاثیر میذاره.یک جورایی مثل memory limite و upload file در php.ini هستش.مثال زدم.
آموزش خوبیه.آفرین.ادامه بدین.

با تشکر

nginx.conf هیچ تغییری نکرده و هیچ آدرسی هم درش نیست