PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ست کردن چندین آی پی

pyaz
October 22nd, 2010, 20:38
با سلام و عرض ادب

یک مشکلی دارم می خواهم در ویندوز و لینوکس با کمک برنامه vmware چندین آی پی ست کنم اما نمی دنم باید چه کار کنم لطفا راهنمای کنید.

amirizadi
October 22nd, 2010, 20:40
یک سرچ بزنید در موردش صحبت شده

pyaz
October 22nd, 2010, 21:11
سرچ زدم در سایت اما چیز که من نیاز داشتم پیدا نکردم

Online24
October 22nd, 2010, 21:20
با سلام و عرض ادب

یک مشکلی دارم می خواهم در ویندوز و لینوکس با کمک برنامه vmware چندین آی پی ست کنم اما نمی دنم باید چه کار کنم لطفا راهنمای کنید.

با استفاده از سیستم عامل Multiple Ip / Ip Alias تعریف کنید .

برای Windows :

http://0k.015.img98.com/out.php/i441852_win.jpg

http://0k.015.img98.com/out.php/i441853_win1.jpg

* عکس ها در پیوست پست موجود است .

برای Linux در محیط SHELL

cd /etc/sysconfig/network-scripts/

cp ifcfg-eth0 ifcfg-eth0:0

* این کار را صرفا جهت تنبلی ( :دی ) انجام دادیم . با این کار تنظیمات معمولی کارت شبکه به فایل جدید
( که توسط لینوکس به عنوان اینترفیس جدید و جداگانه شناخته میشود ) منتقل میشود
در آینده برای ست کردن ip بعدی این فایل را تغییرات بسیار جزئی میدهیم .
با یک ویرایشگر فایل جدید را ویرایش میکنیم

vi ifcfg-eth0:0

در صورت تمایل به جای vi از هر ویرایشگر متنی (در صورت وجود و نصب بودن ) میتونید استفاده کنید
( برای مثال استفاده از ویرایشگر نانو nano ifcfg-eth0:0

محتوای آن باید شبیه به سطر های زیر باشد :

DEVICE=eth0
BOOTPROTO=static
IPADDR=192.168.1.2
NETWORK=192.168.1.0
BROADCAST=192.168.1.255
NETMASK=255.255.255.0
GATEWAY=192.168.1.1
ONBOOT=yes

* توجه کنید که DEVICE=eth0 به معنای کارت شبکه ethernet اصلی (اولین و شماره 1 ) سیستم هست و به همین صورت نمایان گر interface پیش فرض و اصلی آن است . و DEVICE=eth0:0 به معنی همان کارت شبکه اصلی ولی این بار (0:0) به معنای اینترفیس مجازی (Alias) شماره اول ( در عمل دومین اینترفیس) میباشد .

پس برای اضافه کردن ip دوم تنظیمات فایل ifcfg-eth0:0 را اینگونه تغییر میدهیم ( بوسیله ویرایشگر متنی که در مرحله قبل ذکر شد )

DEVICE=eth0:0
BOOTPROTO=static
IPADDR=192.168.x.x
NETWORK=192.168.x.x
BROADCAST=192.168.x.255
NETMASK=255.255.x.x
GATEWAY=192.168.x.x
ONBOOT=yes

* با توجه به آی پی ها و ابزار در دسترس شما مقادیر را جایگزین کنید .

*برای درک بیشتر نام گذاری اینترفیس ها : اگر بخواهید ip سومی به کارت شبکه بدهید ، نام Interface آن را باید eth0:1 قرار بدهید .

* در آخر سرویس شبکه خودتون رو راه اندازی مجدد کنید :

service network restart

پ.ن: آموزش تنظیم Multiple Ip / Ip Alias در لینوکس برای توزیع redhat - centos - fedora هست و نحوه کار برای debian و ubuntu و ... کمی تفاوت دارد .

maxieam
April 3rd, 2011, 16:49
خیلی ممنون از راهنمایی خوبتون.

من هنوز یه مشکل کوچیکی دارم . میشه من رو در این زمینه راهنمایی کنید.
اوکی، من آی پی جدید رو به کارت شبکه اضافه کردم .
حالا میخوام یه دامین رو فقط به این آی پی جدید اختصاص بدم طوری که اگه هرکسی و یا سایتی به دامین پینگ کرد و یا اطلاعات دامین رو خواست فقط این آی پی جدید رو ببینه و نتونه آی پی اصلی کارت شبکه رو بفهمه.

چطور باید تنظیم کنم.

اول اینکه یه میرم توی dns templates و یه dns جدید با این آی پی میسازم بعد توی تنظیمات خود دامین هم از این dns template جدید استفاده میکنم.

فقط این بخشش رو نمیدونم. فرض کنیم اسم دامین من zzz.com باشه.
توی Resseler Club ، توی بخش nameservers ، دو تا namesarver به نام های ns1.zzz.com و ns2.zzz.com ساختم.
حالا توی بخش child name servers این ns1 و ns2 باید آی پی اصلی کارت شبکه رو بگیرند یا آی پی جدیدی که به کارت شبکه دادم بودم و فقط برای این دامین بود؟

maxieam
April 3rd, 2011, 20:38
کسی نمی تونست کمک کنه؟