PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : Vmها به اینترنت وصل نمیشوند !!!!!!

exijen
March 13th, 2016, 16:16
سلام به همه دوستان.
یه مشکل خیلی حاد برام پیش اومده، 2 روزه، کلافه شدم. لطفا هر یک از دوستان تجربه ای داره کمک کنه.
یه سرور ESXi گذاشتیم تو دیتاسنتر. دیتاسنتر بهمون یک Public IP داده که ست کردیم روی سرور (هاست) که با اون IP میتونیم از طریق Vsphere client به کنسول ESXi وصل بشیم و کار کنیم.

حالا مشکل اینجاست که ماشین هایی (VMها) که میسازیم هیچکدوم اینترنت ندارن. روی ماشین ها باید چه IP هایی ست کنیم؟ ماشین های ساخته شده حتی IP ست شده روی هاست رو هم نمی تونن Ping کنن.
ضمنا همه ی ماشین ها روی همون vswitch0 که به کارت شبکه فیزیکیِ فعالِ هاست وصله، قرار دارند.

البته فکر نکنم این مشکل به IP های ست شده روی هاست ربطی داشته باشه ولی با این حال فرض کنید IP ها به صورت زیر هستند.
NetID: 81.120.10.21/30
Public IP: 81.120.10.23
subnet mask: 255.255.255.252
Gateway: 81.120.10.22
تصویر وضعیت VMها و شبکه داخلی سرور هم به پیوست ارسال کردم.

- - - Updated - - -

لطفا هر کی میتونه کمک کنه. خیلی گیرم

iServerco
March 13th, 2016, 16:17
سلام

سرور از کدوم دیتاسنتره؟

چه سیستم عاملی رو نصب میکنید روی vps ها ؟

کانفیگ شبکه کامل انجام شده ؟

exijen
March 13th, 2016, 22:36
سلام

سرور از کدوم دیتاسنتره؟

چه سیستم عاملی رو نصب میکنید روی vps ها ؟

کانفیگ شبکه کامل انجام شده ؟

ممنون از پاسختون. روی VM ها ویندوز سرور 2012 r2 نصب هست. گرچه فکر نکنم ربطی داشته باشه. دیتاسنتر هم پارس آنلاینه. مشکل ما همون کانفیگ شبکه هست. چطوری باید تنظیمش کنیم که بتونه اینترنت رو از کارت شبکه فیزیکی سرور دریافت کنه؟

- - - Updated - - -

فکر کنم باید روتر راه اندازی کنم !!!! درسته؟

- - - Updated - - -

کسی نمی تونه راهنمایی کنه؟