PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : اینترنت سال ۹۵ ارزان می شود

clack
March 10th, 2016, 17:11
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از برنامه کاهش قیمت اینترنت در سال ۹۵ خبر داد و گفت: طرح کاهش قیمت پهنای باند اینترنت را به کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات می‌بریم.

به گزارش ایتنا از مهر، محمود خسروی درخصوص برنامه‌های وزارت ارتباطات برای کاهش قیمت پهنای باند اینترنت و دسترسی کاربران اظهارداشت: مانند هر سال درصدد کاهش قیمت پهنای باند برای سال ۹۵ هستیم و در این زمینه ارزیابی از وضعیت موجود آغاز شده است.

مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت، با بیان اینکه در حال ارزیابی وضعیت فعلی قیمت پهنای باند با توجه به تغییرات قیمت جهانی خرید، هستیم اضافه کرد: با هماهنگی وزیر ارتباطات، تا پایان سال جاری، پیشنهاد مدنظر برای کاهش این قیمت را ارائه خواهیم داد.

معاون وزیر ارتباطات گفت: هنوز جمع‌بندی نهایی در مورد میزان کاهش قیمت پهنای باند اینترنت صورت نگرفته اما به طور قطع رقم قابل توجهی است که در صورت تصویب در کمیسیون تنظیم مقررات، برای کاربران نهایی اینترنت نیز ملموس خواهد بود.

خسروی که در حاشیه مراسم جایزه ملی کیفیت ict در جمع خبرنگاران سخن می‌گفت در مورد عدم حضور بسیاری از اپراتورهای ارتباطی و ارائه دهندگان خدمات در این جایزه، گفت: این جایزه الزامی نبوده و اپراتورهایی که علاقه‌مند به ارزیابی وضعیت و کیفیت خود بودند درخواست حضور در این طرح را داشتند. این جایزه با آنچه که رگولاتوری هر ۳ ماه یکبار به عنوان ارزیابی اپراتورها اعلام می‌کند متفاوت است و ارزیابی رگولاتوری برای اپراتورها الزامی و اجباری است.

وی در مورد ارائه قرارداد سطح کیفی خدمات (sla) به اپراتورهای ارتباطی نیز گفت: شرکت ارتباطات زیرساخت، به تمامی تعهدات خود مبنی بر ارائه این خدمات و سطح بندی آن در صورت قرارداد، پایبند است و حتی ظرفیت خالی برای شبکه دیده شده است که در صورت بروز مشکل، اختلالی در برقراری ارتباط پیش نیاید.

mha1368
March 10th, 2016, 17:18
فقط میشه گفت "باشه"

yasserhost
March 10th, 2016, 17:24
خواهیم دید:d

mohsen_sh
March 10th, 2016, 17:27
ما می گیم آره! شما هم بگید باشه!

هآستینگ
March 10th, 2016, 17:29
ما هم میگیم به بار

بلافرض آقا مفت هم که کرده باشی قیمت . نت افتضاحه

من از مخارات دارم هم دیشب قطع بود هم امروز ظهر از12 تا 15

اخه ما بدبختا چه گناهی کردیم که رفتی محله ما فیبر نوری انداختی بقیه چه فرقی با ما داشتن؟

gholamkale
March 10th, 2016, 17:44
معاون تو که راست میگی!

clack
March 10th, 2016, 17:55
ما هم میگیم به بار

بلافرض آقا مفت هم که کرده باشی قیمت . نت افتضاحه

من از مخارات دارم هم دیشب قطع بود هم امروز ظهر از12 تا 15

اخه ما بدبختا چه گناهی کردیم که رفتی محله ما فیبر نوری انداختی بقیه چه فرقی با ما داشتن؟

من اینترنتم از شرکت صبانت .
کیفیت نسبتآ عالی داره .
اما چند روزی قطعی زیاد داره .
شنیدم در زیرساخت دارن تغییراتی میدن .

- - - Updated - - -

معاون تو که راست میگی!

ما می گیم آره! شما هم بگید باشه!

خواهیم دید:d

فقط میشه گفت "باشه"

اما این بار فکر کنم موضوع جدیه .
من با چند تا از دوستان که اطلاعاتشون در این باره بالاست هم صحبت کردم میگن میخوان قیمت پهنای باند رو خیلی بیارن پایین .

اگه بشه چی میشه . ;;)

Santourio
March 10th, 2016, 17:58
من اینترنتم از شرکت صبانت .
کیفیت نسبتآ عالی داره .
اما چند روزی قطعی زیاد داره .
شنیدم در زیرساخت دارن تغییراتی میدن .

- - - updated - - -

اما این بار فکر کنم موضوع جدیه .
من با چند تا از دوستان که اطلاعاتشون در این باره بالاست هم صحبت کردم میگن میخوان قیمت پهنای باند رو خیلی بیارن پایین .

اگه بشه چی میشه . ;;)

مهم کیفیت و سرعت نت هست که باید بالا باشه وگرنه قیمت پایین و کیفیت بدتر جای نگرانی هم داره ! :d

clack
March 10th, 2016, 18:56
مهم کیفیت و سرعت نت هست که باید بالا باشه وگرنه قیمت پایین و کیفیت بدتر جای نگرانی هم داره ! :d

من الان با اینترنت 2مگ صبانت 500kb/s دانلود دارم .
دوستان من با اینترنت 10مگ شاتل 2تا3 mb/s دانلود دارن .
تازه ما فیر نوری نیستیم .

من که همین سرعت فعلآ برام بسه ... فقط مشکل اصلی ترافیک هست که گرونه .
اینا که میان فیبر نوری راه میندازن و میخوان قیمت پهنای باند بیارن پایین ... الکی این همه خرج نمیکنن.
100% به فکر بهبود کیفیت پورت و شبکه های اصلی دیتاسنتری و ... هم هستن . نه؟؟؟

Mr-MAMAD
March 10th, 2016, 19:03
من الان با اینترنت 2مگ صبانت 500kb/s دانلود دارم .
دوستان من با اینترنت 10مگ شاتل 2تا3 mb/s دانلود دارن .
تازه ما فیر نوری نیستیم .

من که همین سرعت فعلآ برام بسه ... فقط مشکل اصلی ترافیک هست که گرونه .
اینا که میان فیبر نوری راه میندازن و میخوان قیمت پهنای باند بیارن پایین ... الکی این همه خرج نمیکنن.
100% به فکر بهبود کیفیت پورت و شبکه های اصلی دیتاسنتری و ... هم هستن . نه؟؟؟
با سلام

سرعت و کیفیت فیبرنوری 100درصد از سیمی خیلی بیشتر هست.
امیدوارم به تصویب برسه این طرح حداقل سرعتمون کمه پول کمی هم بدیم

mha1368
March 10th, 2016, 19:10
منزل مخابرات و سر کار مودم سیم کارتی ایرانسل دارم..
با سرعت مشکلی ندارم...
مشکل هزینه ترافیکِ ..

مینا-صیفی
March 10th, 2016, 20:07
30 - 40 سالی عقب هستیم در این زمینه از اروپا درست میشه انشالاه

Majiiid
March 10th, 2016, 20:25
گرون نشه ارزون شدن پیشکش!

clack
March 10th, 2016, 22:09
با سلام

سرعت و کیفیت فیبرنوری 100درصد از سیمی خیلی بیشتر هست.
امیدوارم به تصویب برسه این طرح حداقل سرعتمون کمه پول کمی هم بدیم

سرعت اینترنت ایران که نسبت به سرعت خیلی از کشور های جهان پایین هست و قیمت هم نسبت به کیفیت بالا در حال حاضر . همه هم میدونیم .
شما حداقل چه سرعت دانلودی داشته باشی ,سرعت اینترنت رو خوب میدونی ؟((انتظار خود شما))
سرعت الان دانلود شما چند هست ؟؟

taksis
March 10th, 2016, 22:42
قیمت رو سه برابر کنید عوضش یه جو کیفیت رو ببرید بالا

alicpk
March 10th, 2016, 23:17
با این اینترنتی که ایران داره اگه حتی مفت هم بدن باید بگیم زکی
در جریان هستید که اگه مخابرات از فیبر نوری برای ارائه خدماتش استفاده بکنه باید دستگاهی روی خط شما قرار بگیرد به نام pcm که در این صورت هیچ یک از شرکتهای ارائه دهنده خدمات اینترنت نمیتوانند سرویس بدهند و فقط مخابرات میتونه سرویس دهی کند
حالا خودتون قضاوت کنید این کار به نفع کیست

ToooPDL
March 11th, 2016, 01:57
مانند هر سال درصدد کاهش قیمت پهنای باند برای سال ۹۵ هستیم.

مانند هر سال !

«ارزان شدن» شده لق لقه ی لسانِ مسئولین.
و البته خیلی خیلی هم بعیده حالا حالاها بخوان کاری کنن

طرف نفر دوم دولته اومده مثلا از کشاورزان داخلی حمایت کنه میگه ما به واردکنندگان میوه نمیگیم وارد نکنید، وارد کنید فقط از قیمت محصولات داخلی ارزانتر ندید! :|
با چنین افرادی طرفیم..

salar123-user8
March 11th, 2016, 02:40
من یادم میاد سال 81 قیمت اینترنت 128 کیلوبیت 3 گیگ شاتل بود 13,900 تومن الان هم که داره 95 میشه 128 کیلوبیت 4 گیگ رو دارن میدن 13,900 تومن .
دقیقا تو 14 سال قیمت اصلا تغییر نکرده.

amin0181
March 11th, 2016, 03:14
نمیدونم چرا همه بدبین هستیم !
وضعیت اینترنت الان با 3 سال پیش فرق نکرده ؟
آپلینک ها بهتر و دان تایم کمتر نشده ؟
هزینه ها کمتر نشده ؟ تعرفه های مناسب تر نشده ؟
6سال پیش اینترنت 512 - 2 گیگ داشتم ماهی 40.000 تومان
الان اینترت 1 - 4 گیگ 26.000 تومان
درسته زیاد تغییر نکرده و تفاوت انچنانی نیست اما با این وضع زیرساختی که کشور داره زمان میبره مشکلات حل بشه ( تعمیر یه چیز خراب زمان بر و سخت تر از تولید و مجدد هست )
امیدوارم بهتر بشه نسبت به چیزی که هست

salar123-user8
March 11th, 2016, 03:32
برای شهر های بزرگ زیاد تغییر نکرده ما 10 سال پیش قطی کمتر داشتیم . شرکت های بزرگ بهمون هم سرویس 128 رو 1مگ میدادن.
از لحاظ سرعت هم باید بالا میرفت چون 10 سال پیش یه انتی وروس بود 30 الی 45 مگ الان اون انتی ویرس شده 400 مگ.
و به همین ترتیت فرمت های دیگه. پس نسبت به پیشرفت تکنولوژی پسرفت داشتیم.
و در پایان سیستم های زیرساختی تعویض میشن نه تعمیر چون شما مبدل های coaxil رو نمتونی تبدیل کنی به فیبر.

amin0181
March 11th, 2016, 03:45
برای شهر های بزرگ زیاد تغییر نکرده ما 10 سال پیش قطی کمتر داشتیم . شرکت های بزرگ بهمون هم سرویس 128 رو 1مگ میدادن.
از لحاظ سرعت هم باید بالا میرفت چون 10 سال پیش یه انتی وروس بود 30 الی 45 مگ الان اون انتی ویرس شده 400 مگ.
و به همین ترتیت فرمت های دیگه. پس نسبت به پیشرفت تکنولوژی پسرفت داشتیم.
و در پایان سیستم های زیرساختی تعویض میشن نه تعمیر چون شما مبدل های coaxil رو نمتونی تبدیل کنی به فیبر.
این که شرکتی به شما چه سرویسی میداد مربوط به کل نمیشه و این که تعداد کاربرا در زمان کم چندین برابر شده قطعا پهنای باند کم میاد
بله سیستم های زیر ساختی و کابل ها همه تعویض میشه اما این که روی این تعویض دان تایم زیادی ایجاد نشه مهم هست که تو این مدت حدود دو سال قبل برخی از لینک ها ارتقا پیدا کرد و نو سازی شد
این که تعمیر زمان بر تر هست اصلاح هست ,
شما چند سال پیش مطمنا سرعت 600 کیلو واست رویایی بود و خیلی خوب بود اما الان چی ؟ انتظار سرعت 10 مگ دارین
به همون نسبت وضعیت بهتر شده در مقایسه با چیزی که بود
آنتی ویروسی هم ندیدم که حجمش از 40 مگ 400 مگ شده باشه
و در اخر از کابل
کواکسیال
در شبکه زیر ساختی اینترنت کشور استفاده نمیشه به دلیل محدودیت هاش

clack
March 11th, 2016, 21:03
مانند هر سال !

«ارزان شدن» شده لق لقه ی لسانِ مسئولین.
و البته خیلی خیلی هم بعیده حالا حالاها بخوان کاری کنن

طرف نفر دوم دولته اومده مثلا از کشاورزان داخلی حمایت کنه میگه ما به واردکنندگان میوه نمیگیم وارد نکنید، وارد کنید فقط از قیمت محصولات داخلی ارزانتر ندید! :|
با چنین افرادی طرفیم..

والا به نظر من که کیفیت خیلی بهتر شده نسبت به قبل .
درسته میگیم اینترنت ما ضعیفه اما اکثر شرکت هایی که سرویس اینترنت میدن... خیلی بالاتر از اون سرعتی که توی قرارداد نوشته به مشترک میدن .
مثلآ خود من اینترنت 256 کیلوبیت بر ثانیه داشتم که میشه سرعت دانلود 32 کیلوبایت بر ثانیه ... در حالی که اون زمان با سرعت حدودآ 350 کیلو بایت بر ثانیه دانلود داشتم .
یعنی در اصل روی کاغذ (قرارداد) اینترنت من 256 کیلوبیت بر ثانیه بود ..در حالی که در اصل 3مگابیت بر ثانیه بهم پورت تعلق گرفته بود .
خوب از این چیزام نباید گذشت .
من خودم مشکل اصلی الانم نه سرعت بلکه قیمت بالای ترافیک هست که باید مسئولین سعی داشته باشن ارزان شه .

armin.rf
March 11th, 2016, 21:10
نمیگیم نمیشه میشه اما جای دیگه شدید برامون جبران میکنن

خدایا خودمونو به تو میسپریم ....

hostorder
March 11th, 2016, 22:12
به جای ارزون کردن کیفیت رو ببرند بالا والا تو خوبه ما از 3مگ بالاتر نمیکشه

wp-Ammar
March 11th, 2016, 22:28
سایر استان ها رو نمیدونم ولی در گلستان
+ اینترنت نا محدود وجود نداره
+در منطقه مسکونی ما فقط اینترنت مخابرات هست و پارس انلاین اسیا تک و... ساپورت نمیکنن
سرعت نت هم 128 و در واقع 15kb هست امیدوارم حداقل قیمت کاهش پیدا کنه

shetabanhost
March 11th, 2016, 22:52
سلام

منطقه مسکونی ما متاسفانه فیبرنوری هست و تحت انحصار مخابرات
از کیفیت اصلا راضی نیستم و الان هم با رایتل کانکت شدم :|
نت دو مگ داریم سرعت دانلود در شرایط خوبش 290 و 300 کیلوبایت هست ولی چه فایده که اصلا راضی نیستیم و همین الانش هم با رایتل کانکت شدم
ارزونی نمیخوایم فقط کیفیت رو بالا ببرن که این اوضامون نباشه

اینطور که ما شاهد بودیم سال 95 هم شاهد ادامه این انحصار و شاهد همین کیفیت خواهیم بود...
به هرحال امیدوارم که کاری برای بهبود کیفیت اینترنت کشور انجام بدن