PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : درخواست سرور اختصاصی جهت دیتابیس با حجم بالا

mhd24
March 5th, 2016, 00:24
سلام عزیزان الان من یک سرور اختصاصی دارم با رم 32 و هارد 4 ترا و سی پیو 8 هسته ای

این این سرور جهت موتور جستجو استفاده می شه . اما با گذشت زمان حجم دیتایس خیلی بالا رفته و سرعت لود هم کمتر می شود .چون دائما در حال افزوده شدن حجم به دیتابیس هستش.

حالا نمی دانم کسی یا شخصی چیزی دارند بتونند به من کمک کنند.

یا حداقل خودشون ادامه بدهند .

Hostpolis
March 5th, 2016, 00:25
سلام

یکم بیشتر توضیح بدید؟ این موتور جستجو چه کاری انجام میده؟

مشکل شما سر read هست یا write؟

mhd24
March 5th, 2016, 00:28
سلام

یکم بیشتر توضیح بدید؟ این موتور جستجو چه کاری انجام میده؟

مشکل شما سر read هست یا write؟

http://karabama.com

جهت ایندکس گذاری سایت های استخدامی

- - - Updated - - -

کلا مشکل دارم .

Hostpolis
March 5th, 2016, 00:28
پس متا سرچ هست؟ خیلی کند هست. تمایل دارید بیشتر صحبت کنیم؟ من میتونم کمکتون کنم به نحوی

mhd24
March 5th, 2016, 00:31
متا چیه خیر متا نیست نپست دوست گرامی

اگه میخواستم متا سرچ بزنم این همه سختی نمی کشیدم

نمی دونم چرا

- - - Updated - - -

خیلی خوشحال میشم هر کی تشریف بیاره خوش اومده

Hostpolis
March 5th, 2016, 00:32
اطلاعات تماس رو براتون میفرستم. فکر میکنم لازمه با هم صحبت کنیم.

mhd24
March 5th, 2016, 00:32
اول ها سرعت لود خوب بود بعدش دیتابیس سنگین شد و سرعت لود پایین اومد

TeraServerCo
March 5th, 2016, 00:33
سلام عزیزان الان من یک سرور اختصاصی دارم با رم 32 و هارد 4 ترا و سی پیو 8 هسته ای

این این سرور جهت موتور جستجو استفاده می شه . اما با گذشت زمان حجم دیتایس خیلی بالا رفته و سرعت لود هم کمتر می شود .چون دائما در حال افزوده شدن حجم به دیتابیس هستش.

سلام حجم دیتابیس چقدر هست؟

mhd24
March 5th, 2016, 00:38
سلام حجم دیتابیس چقدر هست؟

الان حجم دیتابیس شده 10 گیگ ولی موقعی سایر سایت ها رو اینکس گذاری می کنیم mysql مقدار زیادی ار رم را اشغال می کنه .

- - - Updated - - -

دوستان راستی بنده گوشی لمسی ندارم فقط یه سامسونگ ساده

company_hosting
March 5th, 2016, 00:40

سلام

حجم این دیتابیس 10 گیگ برای چند وقت هست ؟

سرور با رم 48 یا 64 جوابگو خواهد بود برای یک مدت زمان

اما انالیز گزدن نوع داده و گانفیگ مناسب مهمتر از سرور با مشخصات بالا میباشد

با تشکر

mhd24
March 5th, 2016, 00:46
سلام

حجم این دیتابیس 10 گیگ برای چند وقت هست ؟

سرور با رم 48 یا 64 جوابگو خواهد بود برای یک مدت زمان

اما انالیز گزدن نوع داده و گانفیگ مناسب مهمتر از سرور با مشخصات بالا میباشد

با تشکر

3 روزه

البته کانفیگ خیلی مهمه

بعضی کارا رو انجام داده بشه سرعت بالا میره

اما دست تنها هستم

starting
March 5th, 2016, 00:49
من احتمال میدم سایتهای جمع کننده مطالب هست
طبق تجربم سعی کنید دیتابیس رو بشکونید.
بدین شکل که اگر مطالب رو میریزید در تیبل پست یا هرچیزی به این نام. بیایید برای 40 هزار تای اول تیبل یک تعریف کنید و... بدین شکل برید جلو از سیستم کش تو در تو استفاده کنید.
مثلا پستها رو ام دی 5 کنید بعد در فولدر کش 36 فوادر دارید و در داخل هر فولدر 36 فولدر دیگه تا 3 مرحله برید. و سعی کنید برای دیتا بیستون از سروری که هارد اس اس دی داره استفاده کنید و از 50% فضاش بیشتر استفاده نکنید و با پورت 3306 بهش کانکت شید فقط برای روبوت و موارد کش کردن.
غیر از این باشه سیستم مای اس کیو ال بالای 800 مگ که دی بی میره نیاز سخت افزاری تصاعدی میشه و به مشکل میخورید .
بهرحال ببخشید خارج از بحث سرور صحبت کردم.

- - - Updated - - -

تکمیلی:
حجم هر تیبل بیشتر از 500 مگ نشه و تعداد تیبل ها بیشتر از 1000 تا و اگر احتمال میدین بیشتر خواهد شد از چند دیتا بیس با موضوع بندی پشت پرده بهره بگیرید

Hostpolis
March 5th, 2016, 00:50
من براتون پیام خصوصی ارسال کردم. اگر تمایل داشتید میتونم یک برنامه نویس فول استک و یک سیس ادمین بیارم روی اسکایپ صحبت کنیم و سرور مناسب براتون کانفیگ کنیم.

mhd24
March 5th, 2016, 00:51
من احتمال میدم سایتهای جمع کننده مطالب هست
طبق تجربم سعی کنید دیتابیس رو بشکونید.
بدین شکل که اگر مطالب رو میریزید در تیبل پست یا هرچیزی به این نام. بیایید برای 40 هزار تای اول تیبل یک تعریف کنید و... بدین شکل برید جلو از سیستم کش تو در تو استفاده کنید.
مثلا پستها رو ام دی 5 کنید بعد در فولدر کش 36 فوادر دارید و در داخل هر فولدر 36 فولدر دیگه تا 3 مرحله برید. و سعی کنید برای دیتا بیستون از سروری که هارد اس اس دی داره استفاده کنید و از 50% فضاش بیشتر استفاده نکنید و با پورت 3306 بهش کانکت شید فقط برای روبوت و موارد کش کردن.
غیر از این باشه سیستم مای اس کیو ال بالای 800 مگ که دی بی میره نیاز سخت افزاری تصاعدی میشه و به مشکل میخورید .
بهرحال ببخشید خارج از بحث سرور صحبت کردم.

درسته ولی ما موتور جستجو هستیم البته درسته مشکل داریم

company_hosting
March 5th, 2016, 00:53
3 روزه

البته کانفیگ خیلی مهمه

بعضی کارا رو انجام داده بشه سرعت بالا میره

اما دست تنها هستم

با این حجم کاری

شما نیاز به چند سرور دارید
و بهتر هست از چند سرور استفاده کنید تا یک سرور مثلا 128 گیگ رم ...
از رید 10 و هارد اس اس دی استفاده کنید
سی پی یو e5
برای کانفیگ و ... هم جداگانه باید درخواست بدهید ...

starting
March 5th, 2016, 01:07
با این حجم کاری

شما نیاز به چند سرور دارید
و بهتر هست از چند سرور استفاده کنید تا یک سرور مثلا 128 گیگ رم ...
از رید 10 و هارد اس اس دی استفاده کنید
سی پی یو e5
برای کانفیگ و ... هم جداگانه باید درخواست بدهید ...
موافقم و باید ری***ت ها رو شیر کنید روی سرورهاتون. بهرحال موتور جستجو بودن. بطور جد میشه عمده سختیش رو تامین نیاز سخت افزاری دونست تا برنامه نویسیش

novin-web
March 5th, 2016, 10:44
سلام

از ایران در دیتاسنتر های زیر میتونیم تقدیم کنیم.
اگر میزان ترافیک مصرفی و بودجه در نظر گرفته شده رو بگید افر متناسب با اون میتونیم ارایه بدیم.

سرور-اختصاصی-ایران/زیرساخت-کولو-اختصاصی (http://www.novinhost.org/index.php/dedicated-server/%D8%B3%D8%B1%D9%88%D8%B1-%D8%A7%D8%AE%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D8%B5%DB%8C-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86/%D8%B2%DB%8C%D8%B1%D8%B3%D8%A7%D8%AE%D8%AA-%DA%A9%D9%88%D9%84%D9%88-%D8%A7%D8%AE%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D8%B5%DB%8C.html)
سرور-اختصاصی-ایران/دیتاسنتر-پارس-انلاین (http://www.novinhost.org/index.php/dedicated-server/%D8%B3%D8%B1%D9%88%D8%B1-%D8%A7%D8%AE%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D8%B5%DB%8C-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86/%D8%AF%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D8%B3%D9%86%D8%AA%D8%B1-%D9%BE%D8%A7%D8%B1%D8%B3-%D8%A7%D9%86%D9%84%D8%A7%DB%8C%D9%86.html)
سرور-اختصاصی-ایران/دیتاسنتر-افرانت (http://www.novinhost.org/index.php/dedicated-server/%D8%B3%D8%B1%D9%88%D8%B1-%D8%A7%D8%AE%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D8%B5%DB%8C-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86/%D8%AF%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D8%B3%D9%86%D8%AA%D8%B1-%D8%A7%D9%81%D8%B1%D8%A7%D9%86%D8%AA.html)
سرور-اختصاصی-ایران/دیتاسنتر-شهراد-شبکیه (http://www.novinhost.org/index.php/dedicated-server/%D8%B3%D8%B1%D9%88%D8%B1-%D8%A7%D8%AE%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D8%B5%DB%8C-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86/%D8%AF%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D8%B3%D9%86%D8%AA%D8%B1-%D8%B4%D9%87%D8%B1%D8%A7%D8%AF-%D8%B4%D8%A8%DA%A9%DB%8C%D9%87.html)
سرور-اختصاصی-ایران/دیتاسنتر-جایگاه (http://www.novinhost.org/index.php/dedicated-server/%D8%B3%D8%B1%D9%88%D8%B1-%D8%A7%D8%AE%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D8%B5%DB%8C-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86/%D8%AF%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D8%B3%D9%86%D8%AA%D8%B1-%D8%AC%D8%A7%DB%8C%DA%AF%D8%A7%D9%87.html)

------------------------------------------------------------------------------------------------

برای اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشد :

تیکت : ارسال درخواست (http://www.novinhost.org/client/submitticket.php)

تلفن شرکت: فروش (66594104-021) - فنی (66913139-021) داخلی 103
موبایل: 3715950-0937
وایبر: 09213601063

کانال تلگرام: novinhost
ایمیل :admin@novinhost.org

یاهو : novinhost
------------------------------------------------------------------------------------------------

نمای کلی از شرکت و کارکنان نوین هاست (http://www.novinhost.org/index.php/%D9%BE%D8%B4%D8%AA%DB%8C%D8%A8%D8%A7%D9%86%DB%8C/%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D9%84%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D8%B4%D8%B1%DA%A9%D8%AA.html)
دارای نماد اعتماد
تا 24 ساعت بک مانی
کیفیت شعار نیست

IrIsT
March 5th, 2016, 10:52
سلام و درود.
به نظرتون این موتور جستجو با آپاچی میشه کار کرد؟شما کانفیگ سرورتون مشکل داره.
وگرنه راحت جواب میده.سرورتون رو اگه درست کانفیگ کنید,خیلی سرعت لود بالاتر میشه.معلومه دیگه اپاچی جوابگو نیست.لایت اسپید و کانفیگ فوق العاده خوبش برای شما روی همین سرورتون جوابگو هستش.
با آپاچی که موتور جستجو نمیزنن.
الان من یک vps 10 گیگ دادم به سایت پر بازدیدم با 6 گیگ دیتابیس.داره کارشو میکنه خیلی خوب.
شما کانفیگتون رو باید بدین یک نفر خوب و کاربلد درست کنه.با همین سرور هم میتونید خیلی راحت انجام وظیفه کنید.
خوب آپاچی معلومه نمیتونه کاری بکننه.

rezaonline.net
March 5th, 2016, 11:20
Mysql قابلیت پارتیشن بندی براساس محتوای یک فیلد رو داره استفاده کنید

هر چند انتخاب mysql برای کارتون اشتباه بود
بجاش از mongo یا لااقل postgresql استفاده میکردید

arc1o0
March 5th, 2016, 12:14
سلام

شما حتما باید از سرورهای داخلی استفاده کنید.

حتما حتما از هارد ssd استفاده کنید. هیچ نیازی به رید ندارید، عمر رید تا حد زیادی به سر آمده و برای شما کارایی ندارد!

متاسفانه دوستان فروم از رید به عنوان بکاپ استفاده می کنند! در حالی که از فلسفه ایجاد رید اطلاعی ندارند!

یه سرور 32-64 گیگ برای شروع پاسخگوی شما خواهد بود

soheil869
March 6th, 2016, 09:57
سلام

شما حتما باید از سرورهای داخلی استفاده کنید.

حتما حتما از هارد ssd استفاده کنید. هیچ نیازی به رید ندارید، عمر رید تا حد زیادی به سر آمده و برای شما کارایی ندارد!

متاسفانه دوستان فروم از رید به عنوان بکاپ استفاده می کنند! در حالی که از فلسفه ایجاد رید اطلاعی ندارند!

یه سرور 32-64 گیگ برای شروع پاسخگوی شما خواهد بود
دوست عزیر من فکر کنم شما نمی دانید رید چیست
Disk mirroring, also known as RAID 1, is the replication of data to two or more disks. Disk mirroring is a good choice for applications that require high performance and high availability such as transactional applications, email, and operating systems.
https://en.wikipedia.org/wiki/Standard_RAID_levels

رید 1 هم برای حفظ اطلاعات و هم برای خواندن استفاده میشه و این کاملا هم از اسمش مشخص است
چون زمان خواندن اگر 200 بار اطلاعات بخواهیم می توانیم از چند گذرگاه مختلف بخوانیم
از گمراه کردن دیگران بپرهیزید
این هم خطای رید 1 است یعنی به تعداد هارهای آینه شده منهای 1 عدد اطلاعات ازبین نمی رود و هزینه بالایی دارد برای همین هست سرورهای بکاپ گران هستند و خوبی هم همین هست اگر درایوی سوخت سرور بدون مشکل به کار خودش ادامه می دهد

n − 1 drive failures

عمر رید به سر آمده؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
اگر کیفیت خدمات شما پایین است و رید استفاده نمی کنید دلیل بر این نمی شود به سر آمده باشد البته شما حق دارید برای همین است هر روز رید کنترلرهای قوی تر و گران تر و باتوانایی بیشتر تولید می شود چون عمرش به سر آمده !!!

- - - Updated - - -

دوست عزیز یک موتور جستجو نیاز بسیار زیادی به طراحی نرم افزار صحیح دارد
و همین طور باید از قوانین سیستم های توزیع شده استفاده نمایید
شما باید دیتابیس های توزیع شده طراحی کنید
در هر صورت جستجوگر نوشتن در دنیا به چند ابر شرکت سرمایه دار بیشتر ختم نشده است
و همانطور که می دانید سرور شما باید ایندکس گذاری در دیتابیس خودش قرار دهد و ... که در سرچ انجین ها مطرح است
شما تا حدی میتوانید از یک سخت افزار کار بکشید و نباید انتظاری بیش از حد واقعی داشته باشید
این خدمات توسط سوپر کامپیوتر ها ارایه می گردد

arc1o0
March 6th, 2016, 11:55
سهیل جان، عزیزم

شما از راه برس، بزار عرقت خشک بشه، بعد به بزرگتر ها ایراد بگیر!

soheil869
March 6th, 2016, 12:02
سهیل جان، عزیزم

اگر منظور به فعالیت است اکانت من خیلی قدیمیتر زا این حرف هاست و این اکانت مخصوص شرکت است
اگر منظور بزرگتر بودن تعداد پست است که به دلیل زمان بدست می آید
اگر منظور از بزرگتر بودن نداشتن اطلاعات است بله شما بزرگترید
جو نگیره خواهشا!! بزرگترها 8-|
شما مطبی را بدون علم و اطلاع نوشتید و بنده با سند و مدرک معتبر به شا اثبات نمودن اشتباه می کنید
در این زمان یا بهتر است سکوت کنید و یا از اینکه چیزی آموزش دیدید متشکر باشید که تا پایان عمر در این جهل نمانده اید
البته در یک شهر خاص از کشور تا موس دست گرفتند فکر میکنند مهندسن و ادعایش آنجای ... پا... اما فقط ادعا هستند و ما هم به آنها عادت داریم
موفق و مویید باشید

mhd24
March 6th, 2016, 15:57
سلام به همه شماها

من واقعا از همه تان ممنون هستم که وقت برای این مطلب گذاشته و جواب هایی برای بنده ارسال کرده اید .

من به درستی نم دانستم read چیست نمی دانم حتی الان درست نوشتم یا نه

حتی نمی دانستم آپاچی دقیقا چیست .

و دانسته های من خیلی کمتر از دانسته های شما هست.

خب به نظر شما الان چی کار کنم .

soheil869
March 6th, 2016, 16:04
سلام به همه شماها

من واقعا از همه تان ممنون هستم که وقت برای این مطلب گذاشته و جواب هایی برای بنده ارسال کرده اید .

دوست عزيز
Raid درست است
سرور هاي خاص بايد كانفيگ خاص نيز بشوند

Sent from my iPhone using Tapatalk

viasky
March 6th, 2016, 16:10
اگر منظور به فعالیت است اکانت من خیلی قدیمیتر زا این حرف هاست و این اکانت مخصوص شرکت است
اگر منظور بزرگتر بودن تعداد پست است که به دلیل زمان بدست می آید
اگر منظور از بزرگتر بودن نداشتن اطلاعات است بله شما بزرگترید
جو نگیره خواهشا!! بزرگترها 8-|
شما مطبی را بدون علم و اطلاع نوشتید و بنده با سند و مدرک معتبر به شا اثبات نمودن اشتباه می کنید
در این زمان یا بهتر است سکوت کنید و یا از اینکه چیزی آموزش دیدید متشکر باشید که تا پایان عمر در این جهل نمانده اید
البته در یک شهر خاص از کشور تا موس دست گرفتند فکر میکنند مهندسن و ادعایش آنجای ... پا... اما فقط ادعا هستند و ما هم به آنها عادت داریم
موفق و مویید باشید
بنده شرکت های بزرگی زیادی و از نزدیک دیدم
IBM IT
Cosmote Gr
Wind Gr
Cyta Gr
Vodafone Ge

همه از Raid استفاده می کنند از انواع مختلفش
LSI MegaRAID SAS3یکی از مورد Raid هست که هنوز هم داره استفاده میشه
پس Raid نخواهد مرد
موفق باشید

TU5
March 6th, 2016, 16:22
قبل تهیه سرور حتما از قسمت نرم افزار بهینه سازی انجام بدین.
سایت شما با یک اسکریپت ساده که کوئری جستجو انجام میده از دسترس خارج میشه.

#!/bin/bash
for i in {100..1000}
do
wget "http://karabama.com/index.php?query=$i&search=1"&
done

bigm
March 6th, 2016, 16:23
سلام به همه شماها

با توجه به سطح دانسته هاتون توصیه میکنم به یک فرد حرفه ای بدید تا براتون کانفیگ کنه
چون مشکل شما سخت افزار سرورتون نیست بلکه نحوه کانفیگشه
http://www.webhostingtalk.ir/showthread.php?t=111185

و
در مورد وبسرور این رو هم بخونید
http://www.gooyait.com/1391/09/15/what-is-web-server.html

company_hosting
March 6th, 2016, 16:23
سهیل جان، عزیزم

ای کاش اکانت خودت بود بعد این حرف میزدی ...
رید مرده ؟ این از علم بیش از حد متیونه باشه که نشون بده چقدر سن شما بیشتر از این بنده خدا بوده که اینو گفتید

علم نه به سن نه به تجربه

علم ، عملی هست که درست باشه حالا از زبون هر کس تو هر سنی متیونه گفته بشه

mhd24
March 6th, 2016, 16:37
با توجه به سطح دانسته هاتون توصیه میکنم به یک فرد حرفه ای بدید تا براتون کانفیگ کنه
چون مشکل شما سخت افزار سرورتون نیست بلکه نحوه کانفیگشه

اینجا پر از آدمایی هست که میتونن کمک کنن یا بهتر بگم بلدند چیکار کنند

اما
I do not have enough money

به هر حال ما دریک جامعه زندگی می کنیم و برای رفع نیاز های یکدیگر در اینجا جمع شده ایم

- - - Updated - - -

این وسط کی پسورد سرور منو عوض کرده

به خدا هیچی نداریم .

viasky
March 6th, 2016, 16:38
1. روی سرور مجازی ساز نصب شده؟
2. مدل دقیق پردازنده هم بفرمایید لطفا
mhd24
March 6th, 2016, 16:43
جانم هان
سایت شما با یک اسکریپت ساده که کوئری جستجو انجام میده از دسترس خارج میشه.
کد:
#!/bin/bash
for i in {100..1000}
do
wget "http://karabama.com/index.php?query=$i&search=1"&
done

- - - Updated - - -

مدل سی پی یو دقیقا یادم نیست 2600 داشت ولی نهایتش از 20 درصد توان سی پی یو استفاده می شد

دوستان لطف کرده اند و پسورد سرور منو عوض کرده اند دسترسی به چیزی ندارم از طریق روت هم کاری از دستم بر نمی آید .

گفته اند مجازی ساز نصب شده است

soheil869
March 6th, 2016, 16:45
جانم هان

- - - Updated - - -

مدل سی پی یو دقیقا یادم نیست 2600 داشت ولی نهایتش از 20 درصد توان سی پی یو استفاده می شد

دوستان لطف کرده اند و پسورد سرور منو عوض کرده اند دسترسی به چیزی ندارم از طریق روت هم کاری از دستم بر نمی آید .

براي سرچ انجين ايراني مي خواهي؟

viasky
March 6th, 2016, 16:50
جانم هان

- - - updated - - -

سرور مارکتی هتزنر
پردازنده i7-2600
البته این موارد مهم نیست
بنده مایل هستم که بهتون کمک کنم
از هر طریقی که شده و کاملا رایگان

- - - Updated - - -

با بنده یک تماس برقرار کنید تا بتونم کمکتون کنم
https://telegram.me/irvsk
موفق باشید

mhd24
March 6th, 2016, 16:54
براي سرچ انجين ايراني مي خواهي؟

حالا قصد داریم چند تا سایت استخدام و کاریابی ایندکس کنیم تا خدا چی بخواد به خدا اصلا ادعا نیست

بنده مایل هستم که بهتون کمک کنم
از هر طریقی که شده و کاملا رایگان

خیلی ممنون دوستان دیگری هم لطف کرده اند برای من پیام فرستاده و اعلام کمک کرده اند سعی می کنم با شما تماس بگیرم .

- - - Updated - - -

به خدا اصلا تلگرام و واتس آپ ندارم چون گوشی من از ساده هاست فقط ایمیل یا تلفن موبایل

- - - Updated - - -

شماره تماس ایران: 09394113228

با همین تماس بگیرم ؟

viasky
March 6th, 2016, 16:55
حالا قصد داریم چند تا سایت استخدام و کاریابی ایندکس کنیم تا خدا چی بخواد به خدا اصلا ادعا نیست

خیلی ممنون دوستان دیگری هم لطف کرده اند برای من پیام فرستاده و اعلام کمک کرده اند سعی می کنم با شما تماس بگیرم .

- - - Updated - - -

به خدا اصلا تلگرام و واتس آپ ندارم چون گوشی من از ساده هاست فقط ایمیل یا تلفن موبایل

- - - Updated - - -

با همین تماس بگیرم ؟

متاسفانه در این لحظه ایران نیستم
اگر تلگرام پیغام ارسال بفرمایید ممنون میشم
چنانچه تلگرام موجود نیست اطلاع بدید بنده راه دیگه ای و در نظر بگیرم
soheil869
March 6th, 2016, 16:55

شما بايد با شبكه هاي عصبي داده ها تبديل به داده هاي خاصي براي خود بكنيد و تا جايي كه ميتوانيد ميزان ايندكس را كم كني
اما اگر منظورتان از ايندكس گذاري
خواندن اطلاعات سايت هاي ديگر و قرار دادن ان درسايت خودتان است پيشنهاد ميكنم پايگاه داده تان را توزيع كنيد و يا اطلعات را هش كنيد

viasky
March 6th, 2016, 16:57
می تونید برای ویندوز خود از نسخه مخصوص تلگرام یا اسکایپ استفاده بفرمایید
موفق باشید

mhd24
March 6th, 2016, 17:01
شما بايد با شبكه هاي عصبي داده ها تبديل به داده هاي خاصي براي خود بكنيد و تا جايي كه ميتوانيد ميزان ايندكس را كم كني
اما اگر منظورتان از ايندكس گذاري
خواندن اطلاعات سايت هاي ديگر و قرار دادن ان درسايت خودتان است پيشنهاد ميكنم پايگاه داده تان را توزيع كنيد و يا اطلعات را هش كنيد

طول می کشه

soheil869
March 6th, 2016, 17:04
اول بگوييد چه كرديد

mhd24
March 6th, 2016, 17:12
اول بگوييد چه كرديد

من این پست را زدو چون دوست داشتم اونایی که تجربه خاصی در مورد موتور های جستجو دارن بیان صحبت کنن

درسته اونا نیامدن اما دوستای دیگری اومدن که جای تشکر داره خیلی خوبه هر کی تجربه داره در هر زمینه ای حالا شکست خورده یا موفق شده که فکر نکنم کسی بدون شکست بین ما باشه

هر کی سوال داره بفرماید بالاخره از بین تجربیات ناقص بنده اطلاعاتی هست که کمک دوستان شود .

soheil869
March 6th, 2016, 17:18
من این پست را زدو چون دوست داشتم اونایی که تجربه خاصی در مورد موتور های جستجو دارن بیان صحبت کنن

درسته اونا نیامدن اما دوستای دیگری اومدن که جای تشکر داره خیلی خوبه هر کی تجربه داره در هر زمینه ای حالا شکست خورده یا موفق شده که فکر نکنم کسی بدون شکست بین ما باشه

هر کی سوال داره بفرماید بالاخره از بین تجربیات ناقص بنده اطلاعاتی هست که کمک دوستان شود .

دوست عزيز موتور هاي جستجو بحث بسيار پيچيده و گسترده ايست از عنكبوت ها گرفته تا هش كد هايش و ديگر مباحث ان
براي شما بهترين حالت براي گرفتن نتيجه
يك طبقه بندي ديتابيس
٢ ايندكس گذاري ديتابيس
٣ استفاده از ديتابيس sql سرور
بر روي يك سرور ٦٤ بيتي
همراه استفاده از ريد ١ بر روي يك سرور ssd است
اطلاعات تماس ما هم كه زير هر پست هست

mhd24
March 6th, 2016, 17:23
دوست عزيز موتور هاي جستجو بحث بسيار پيچيده و گسترده ايست از عنكبوت ها گرفته تا هش كد هايش و ديگر مباحث ان

همه چیز قبول

مثل دوچرخه سواری هستش دوچرخه سوار اولش یخورده تلو تلو می خوره بعدش راه می افته

این حدیث از حضرت علی را هم داشته باشید .

هر گاه کاری برایت سخت شد در مقابل آن سختی نشان بده برایت آسان می شود .

hamid53214
March 6th, 2016, 17:45
سلام خسته نباشید
شما فکر کنم خودتون اسکریپت نوشتید
روی اسکریپتتون کار کنید
اصلا دیتابیس رو سنگین نکنید
دیتابیس رو فقط واسه ایندکس کلمات کلیدی استفاده کنید نه کل متن
به راحتی شما تا 1000 سایت رو میتونید با یه سرور ایندکس کنید.
چون گفتید تو نوشتن مشکل داره حتما از ایندکس جداول هست. ایندکس باید رو جدولایی صورت بگیره گه روش نوشتن ندارید

mobinhost.in
March 6th, 2016, 17:47
با سلام

آفر ویژه فروش سرور های اختصاصی ما را مشاهده نمایید
(http://www.webhostingtalk.ir/showthread.php?t=161662)

mhd24
March 6th, 2016, 18:10
سلام خسته نباشید
شما فکر کنم خودتون اسکریپت نوشتید
روی اسکریپتتون کار کنید
اصلا دیتابیس رو سنگین نکنید
دیتابیس رو فقط واسه ایندکس کلمات کلیدی استفاده کنید نه کل متن
به راحتی شما تا 1000 سایت رو میتونید با یه سرور ایندکس کنید.
چون گفتید تو نوشتن مشکل داره حتما از ایندکس جداول هست. ایندکس باید رو جدولایی صورت بگیره گه روش نوشتن ندارید

سلام خیر دوستان اروپایی لطف کرده اند و نوشته اند sphider فکر کنم فهمیدید چی هست

arc1o0
March 6th, 2016, 18:42
ای کاش اکانت خودت بود بعد این حرف میزدی ...
رید مرده ؟ این از علم بیش از حد متیونه باشه که نشون بده چقدر سن شما بیشتر از این بنده خدا بوده که اینو گفتید

علم نه به سن نه به تجربه

علم ، عملی هست که درست باشه حالا از زبون هر کس تو هر سنی متیونه گفته بشه

دوستان فقط میان تز میدن میرن!

این بنده خدا پول یه سرور آشغال هتزنر رو به زور داره میده، اون وقت شما میگید هارد SSD بگیر دونه ای فلان تومن، تازه بیا رید1 هم بکن که اگر سوخت فنا نری!

لازمه بدونید که سامسونگ هاردهاش رو 10 سال وارانتی داده، یعنی اگه تا 10 سال سوخت بیار رایگان عوض می کنیم، می تونید عمق ماجرا رو درک کنید؟

یعنی عملا داره میگه هارد من سوختن تو کارش نیست!

بعد دوستان تز میدن رید1 بکن، برین تو سرعت هاردSSD ،

هاردی که 500 مگابایت سرعت داره با رید1 چقدر افت میکنه؟

هاردی که نمی سوزه چرا باید ریدش کنیم؟

خنده داره والا، هیچ کس نمیگه یه استوریج برای بکاپ بگیر، اما همه میگن SSD رو رید1 کن که اگه سوخت..!

سری که درد نمی کنه دستماش چیه؟!

رید مال HDD 7K هست نه اس اس دی

ما الان داریم p840/4g های اچ پی رو باز می کنیم، (4 میلیون تومان) وقتی قراره اس اس دی بشنه، اونوقت شما میفرمایید اس اس دی رو رید کن؟ که چی بشه؟ که نسوزه؟

بجای این که فکر سوختن باشید، فکر استوریج باشید برا بکاپ!

bigm
March 6th, 2016, 19:24
د

لازمه بدونید که سامسونگ هاردهاش رو 10 سال وارانتی داده، یعنی اگه تا 10 سال سوخت بیار رایگان عوض می کنیم، می تونید عمق ماجرا رو درک کنید؟

خنده داره والا، هیچ کس نمیگه یه استوریج برای بکاپ بگیر، اما همه میگن SSD رو رید1 کن که اگه سوخت..!

ما الان داریم p840/4g های اچ پی رو باز می کنیم، (4 میلیون تومان) وقتی قراره اس اس دی بشنه، اونوقت شما میفرمایید اس اس دی رو رید کن؟ که چی بشه؟ که نسوزه؟

بنده با شما موافقم که رید یک برای هارد های SSD فایده نداره و باید از سرور بکاپ استفاده کرد
ولی برای رید 0 و 10 داستان فرق میکنه و دیدم دوستی با هارد های SSD (سامسونگ مدل 850 پرو) به سرعت 2.5 گیگابایت در رید رسیده (اگر اشتباه نکنم سرور های ایران دوریس وب که با نام کاربری الفا وی پی اس هستش)
و اینکه هارد های SSD که در بازار هستند بیشتر برای دسکتاپ و هنوز نسخه های حرفه ای سرور و اینترپرایز در بازار کمه (یا بهتره بگم اصلا نیست)

و حتی همین هارد های سامسونگ یه استاندارد خرابی دارند به اسم MTBF : دو میلیون ساعت (البته رقم بالایی هستش که میشه 228 سال! )
لینک مشخصات در دیجی کالا
http://www.digikala.com/Product/DKP-104101/Samsung-850-Pro-SSD-Drive-1TB/%D8%AD%D8%A7%D9%81%D8%B8%D9%87-SSD-%D8%B3%D8%A7%D9%85%D8%B3%D9%88%D9%86%DA%AF-%D9%85%D8%AF%D9%84-850-%D9%BE%D8%B1%D9%88-%D8%B8%D8%B1%D9%81%D9%8A%D8%AA-1-%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D8%A8%D8%A7%D9%8A%D8%AA/keyword-SSD

شما استاد بنده هستید ولی RAID رو باید با توجه به نوعش بررسی کرد

mhd24
March 6th, 2016, 19:28
این بنده خدا پول یه سرور آشغال هتزنر رو به زور داره میده، اون وقت شما میگید هارد SSD بگیر دونه ای فلان تومن، تازه بیا رید1 هم بکن که اگر سوخت فنا نری!

یه مقدار مشکل هست چرا دروغ بگم آره

فقط جون هر کی دوست دارید دعوا نکنید

یه چیزی هم بگم به جز خدا هیچ چیز مطلق نیست

soheil869
March 6th, 2016, 19:46
دوستان فقط میان تز میدن میرن!

بنده با شما موافقم که رید یک برای هارد های SSD فایده نداره و باید از سرور بکاپ استفاده کرد
ولی برای رید 0 و 10 داستان فرق میکنه و دیدم دوستی با هارد های SSD (سامسونگ مدل 850 پرو) به سرعت 2.5 گیگابایت در رید رسیده (اگر اشتباه نکنم سرور های ایران دوریس وب که با نام کاربری الفا وی پی اس هستش)
و اینکه هارد های SSD که در بازار هستند بیشتر برای دسکتاپ و هنوز نسخه های حرفه ای سرور و اینترپرایز در بازار کمه (یا بهتره بگم اصلا نیست)

و حتی همین هارد های سامسونگ یه استاندارد خرابی دارند به اسم MTBF : دو میلیون ساعت (البته رقم بالایی هستش که میشه 228 سال! )
لینک مشخصات در دیجی کالا
http://www.digikala.com/Product/DKP-104101/Samsung-850-Pro-SSD-Drive-1TB/%D8%AD%D8%A7%D9%81%D8%B8%D9%87-SSD-%D8%B3%D8%A7%D9%85%D8%B3%D9%88%D9%86%DA%AF-%D9%85%D8%AF%D9%84-850-%D9%BE%D8%B1%D9%88-%D8%B8%D8%B1%D9%81%D9%8A%D8%AA-1-%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D8%A8%D8%A7%D9%8A%D8%AA/keyword-SSD

شما استاد بنده هستید ولی RAID رو باید با توجه به نوعش بررسی کرد
دوست عزیز من روی سرورهایم 3xSSD850 Pro دارم و حتی هارد های سیستم های شرکت نیز از همین مدل است
اما رید کردن و یا رید نکردن ربطی به طول عمر ندارند و همه می دانیم استوریج بکاپ همیشه از اطلاعات عقب است و دیتای زمان واقعی را ندارد و برای بازگرداندن اطلاعات باید ساعت هاا سرور خاموش می باشد
واقعا این مبحث که رید 1 نداریم روی SSD از کجا آمده است؟!!
در هر صورت همچنان رید 0 در حال استفاده است و اگر شما 6 عدد هارد روی سرور دارید مگر میشود رید 0 نکنید که 1 هارد با 6 برابر ضرفیت داشته باشید
در هر صورت احساس می کنم همه از مبحث گم شده اند

دوست گرامی ایشون که قرار نیست هارد بخرند اگر بخواهند سرور آلمان اجاره کنند SSD اجاره می کند
جالب بر این است شما خودتان اولین پست گفتید حتما SSD!!

دوست عزیز شما در اینجا دارید در مورد سرچ انجین و ایندکس سوال می پرسید
و نظر خود را به شما گفتم

bigm
March 6th, 2016, 20:54
دوست عزیز من روی سرورهایم 3xssd850 pro دارم و حتی هارد های سیستم های شرکت نیز از همین مدل است
اما رید کردن و یا رید نکردن ربطی به طول عمر ندارند و همه می دانیم استوریج بکاپ همیشه از اطلاعات عقب است و دیتای زمان واقعی را ندارد و برای بازگرداندن اطلاعات باید ساعت هاا سرور خاموش می باشد
واقعا این مبحث که رید 1 نداریم روی ssd از کجا آمده است؟!!
در هر صورت همچنان رید 0 در حال استفاده است و اگر شما 6 عدد هارد روی سرور دارید مگر میشود رید 0 نکنید که 1 هارد با 6 برابر ضرفیت داشته باشید

دوست گرامی ایشون که قرار نیست هارد بخرند اگر بخواهند سرور آلمان اجاره کنند ssd اجاره می کند
جالب بر این است شما خودتان اولین پست گفتید حتما ssd!!

و نظر خود را به شما گفتم

بنده با شما موافقم که رید یک برای هارد های ssd فایده نداره و باید از سرور بکاپ استفاده کرد
صرفا از لحاظ سرعتی تاثیر و فایده ندارند نه اینکه بیام بگم اصلا نمیشه.
بهتره در مورد مشکل این بنده خدا پست بزارمی در این موردم بحث به جایی نمیرسه و بنده خدا سر در گم میشه.

arc1o0
March 7th, 2016, 10:19
دوست عزیز من روی سرورهایم 3xSSD850 Pro دارم و حتی هارد های سیستم های شرکت نیز از همین مدل است
واقعا این مبحث که رید 1 نداریم روی SSD از کجا آمده است؟!!

دوست گرامی ایشون که قرار نیست هارد بخرند اگر بخواهند سرور آلمان اجاره کنند SSD اجاره می کند
جالب بر این است شما خودتان اولین پست گفتید حتما SSD!!

و نظر خود را به شما گفتم

ببینید وقتی شما یک سناریو می خواید ارائه بدید، 1001 مولفه توش دخیل هست، که مهمترینش هزینه هست.

هزینه، حجم دیتا، پهنای باند شبکه، پهنای باند هارد دیسک ها، نوع دیتا، تعداد کاربران، بحرانی بودن و نبودن دیتا، میزان حساسیت، نرم افزار ها، شبکه، سرعت رید و رایت، IOps و ....
ما امسال 2 تا اطاق سرور برا شرکت های خصوصی راه اندازی کردیم، 3 تاهم برای سال بعد در مرحله قرارداد هست.

یعنی کاملا از تمام زاویه ها مجبور شدیم به سناریو ها نگاه کنیم. هرجا میریم حرف اول و آخر رو هزینه میزنه، طرف پشت تلفن همچین آرمانی حرف میزنه، اینو میخوام، اونو می خوام فلان باشه، بهمان باشه، بعد میری سرجلسه، هزینه ها و پیش فاکتور ها رو میزاری جلوش، کم کم 60% از خواسته های قبلی عقب نشینی می کنه و آخرش هم میگه هرچی شما بگید، فقط از هزینه فلان قدر بیشتر نشه!

بنده هم رید رو رد یا نقض نکردم، گفتم به درد این دوستمون نمی خوره، چون قبلش تاکید کرده بودم که از اس اس دی استفاده بکنه. طبق تجربه چند ساله نظر بنده این هست که اس اس دی نیازی به رید نداره ( مگر تو شرایط خاص) وگرنه در حالت کلی اس اس دی بدون رید استفاده بشه بهتر هست.

رید صرف نظر از مدلش، اساسا چه امکاناتی در اختیار ما میزاره؟

1- افزایش سرعت
2- افزایش پایداری ( بدون قطعی امکان تعویض هارد معیوب فراهم هست)

معایب:

1- افزایش هزینه ها
2- کاهش حجم قابل استفاده

حالا به نظر شما اس اس دی نیاز به افزایش سرعت داره؟
نیاز به افزایش پایداری چطور؟ با فرض این که حداقل (3 سال از 10 سال) رو بدون کوچکتری مشکلی کار خواهد کرد.

پس چرا باید معایب رید رو تحمل کنیم برای مزایایی که هیچ وقت به دردمان نخواهد خورد؟ ( همون ارزش خرید که تو سایت های فروشگاهی مطرح میشه)

همه می دانیم استوریج بکاپ همیشه از اطلاعات عقب است و دیتای زمان واقعی را ندارد و برای بازگرداندن اطلاعات باید ساعت هاا سرور خاموش می باشد

اگر فرضیه شما درست باشد که بانک ها باید بدبخت بشن!

همه ما می دونیم که ایشون دیر یا زود باید بیان ایران، الان شاید یوزر کم هست اما بعد از یه مدت حجم بسیار بالای کانکشن ها کندی بسیار شدیدی ایجاد خواهد کرد، حالا هرچه این کانکشن ها سریعتر جواب داده شوند رضایت بازدید کننده سایت رو فراهم می کند. و رضایت بازدید کننده می تونه منجر به برگشته هزینه بشه.

موفق و شاد باشید.

viasky
March 7th, 2016, 14:12
بنده دارم کارای ایشون و پیگیری میکنم و انشالله تا پایان هفته تموم میشه
متاسفانه موردی که دوستان اصلا توجه نفرمودند و فقط مورد بحث قرار گرفت
ایشون در حدود 4 ترابایت فضا نیاز دارند پس عملا SSD ممکن نیست
با توجه به بودجه ای هم که دارند Raid1 یا 10 هم ممکن نیست
ولی میشه در بهترین وضعیت ممکن با توجه به بودجه مشخص شده پروژه را راه اندازی کرد
موفق باشید