PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : متخصصان عزیز در مورد معرفی دی سی راهنمایی کنن

starting
March 4th, 2016, 23:43
سلام
من قصد دارم برای 2 تا از سایتهام که برام پینگ و پایداری شبکشون بسیار با اهمیت هست سرور از خارج تهیه کنم. ولی با توجه به آماری که دارم و رقبای من که داخل ایران هستن میخوام جایی باشه که حداقل اختلاف پینگ نصب به سایتهایی که در ایران میزبانی میشند داشته باشه. هزینه خیلی مهم نیست بیشتر برام همون شبکشون مهمه و بعد هم طبیعتا سخت افزارهای قابل قبولی ارائه بدن. ضمنا هتزنر سالهاست استفاده میکنم مورد نیاز نیست.
سایر نیازمندی ها:
1.ارسال ایمیل زیاد هست تو سرور (با توجه به این که کاربر محوره)
2.طبیعتا سایت کاربرمحور ابیوز هم داره. مثل آلمانی ها بی منطق نباشن هر کی از راه رسید ایمیل داد بهشون نخونده ابیوز بدن به ما

لطفا دوستان بطور صادقانه معرفی کنن. و جبهه گیری رو لحاظ نفرمائید. بنده خودم سرور رو مستقیم از دی سی میخرم چون مدارک و شرایط خارج کشور رو سالهاست دارم. پس از این حیث مشکلی نیست
من سایتم نمیخوام ایران باشه(بخاطر خود کاربرام که دی سی بدون هماهنگی من اطلاعات رو نده مراجع)
تشکر فراوان از همه شما بزرگوارها

OnlineServer
March 4th, 2016, 23:46
xlhost

starting
March 4th, 2016, 23:49
xlhost

ممنون از شما اما به نسبت سرورهای داخل ایران به نسبت کند نیست؟ بعضا پینگ تا 3 برابر کمتر؟ چند سال پیش داشتم کند بود. پولم به ارز مرجع میدادم یک اصفهانی بود اشتباه نکنم حساب سامان داشت؟

farssub
March 4th, 2016, 23:50
درود خدمت شما دوست عزیز
از دیتاسنتر های هلندی استفاده بکنید کیفیت و پایداری خوبی دارن
در مورد ایمیل اطلاعیی ندارم متاسفانه

OnlineServer
March 4th, 2016, 23:54
بله مدیریت ایرانی هست و به ریال هم میتونید پرداخت کنید .( سعید خرازی )
اگر لود سریع میخواهید باید نتورک داخلی و انتخاب کنید . اما رو حساب سرویس دهنده خارجی که شبکه و سخت افزار خوب بده xlhost خوبه گزینه ی اروپایی مثل رپید سویچ هم هستند که کیفیت خوبی ارایه میده.

viasky
March 4th, 2016, 23:55
باسلام

دیتاسنترهای مناسب برای شما
Location UK
Rapidswitch
http://www.rapidswitch.com/

Location Netherlands
Leaseweb
https://www.leaseweb.com/

موفق باشید

starting
March 4th, 2016, 23:56
درود خدمت شما دوست عزیز
از دیتاسنتر های هلندی استفاده بکنید کیفیت و پایداری خوبی دارن
در مورد ایمیل اطلاعیی ندارم متاسفانه
درود بر شما
هلند فکر کنم 4-5 دی سی مشهور داره لیزوب ورداستریم و.. کدوم؟ ابیوز ندارند؟ منظورم ابیوز مثل هتزنر که یک عکس مسخره فارسی رو ابیوز میده که اصلا معلوم نیست چی به چیه. کلا در محدوده زبان فارسی گیر نباشه. طبیعتا ابیوز فیشینگ و تورنت و... عیب نداره

farssub
March 4th, 2016, 23:59
درود بر شما
هلند فکر کنم 4-5 دی سی مشهور داره لیزوب ورداستریم و.. کدوم؟ ابیوز ندارند؟ منظورم ابیوز مثل هتزنر که یک عکس مسخره فارسی رو ابیوز میده که اصلا معلوم نیست چی به چیه. کلا در محدوده زبان فارسی گیر نباشه. طبیعتا ابیوز فیشینگ و تورنت و... عیب نداره
لیزوب و اکاتل
دیتا سنتر رپید سوئیچ انگلیس هم مناسب هستش.
و دیتاسنتر کولوکراسینک امریکا هم کیفیت بالایی داره سرویس هاشون

starting
March 4th, 2016, 23:59
باسلام

دیتاسنترهای مناسب برای شما
Location UK
Rapidswitch
http://www.rapidswitch.com/

Location Netherlands
Leaseweb
https://www.leaseweb.com/

موفق باشید
ممنونم
راپید سویچ ساپورتش چطوره؟
لیزوب خیلی به تلفن متکیه و یکی از دوستان که داشت میگفت بعضی وقتها مرغشون فقط یکپا داره؟!

viasky
March 5th, 2016, 00:02
برای مورد درخواستی شما بهترین پشنهاد و دادم

Hostpolis
March 5th, 2016, 00:11
سلام
من قصد دارم برای 2 تا از سایتهام که برام پینگ و پایداری شبکشون بسیار با اهمیت هست سرور از خارج تهیه کنم. ولی با توجه به آماری که دارم و رقبای من که داخل ایران هستن میخوام جایی باشه که حداقل اختلاف پینگ نصب به سایتهایی که در ایران میزبانی میشند داشته باشه. هزینه خیلی مهم نیست بیشتر برام همون شبکشون مهمه و بعد هم طبیعتا سخت افزارهای قابل قبولی ارائه بدن. ضمنا هتزنر سالهاست استفاده میکنم مورد نیاز نیست.
سایر نیازمندی ها:
2.طبیعتا سایت کاربرمحور ابیوز هم داره. مثل آلمانی ها بی منطق نباشن هر کی از راه رسید ایمیل داد بهشون نخونده ابیوز بدن به ما

لطفا دوستان بطور صادقانه معرفی کنن. و جبهه گیری رو لحاظ نفرمائید. بنده خودم سرور رو مستقیم از دی سی میخرم چون مدارک و شرایط خارج کشور رو سالهاست دارم. پس از این حیث مشکلی نیست
من سایتم نمیخوام ایران باشه(بخاطر خود کاربرام که دی سی بدون هماهنگی من اطلاعات رو نده مراجع)

سلام خدمت شما

جسارتا پینگ چقدر تاثیر داره در کیفیت سایت؟

starting
March 5th, 2016, 00:14
برای مورد درخواستی شما بهترین پشنهاد و دادم
لطف کردین
الان راپید سویچ و لیزوب رو بررسی کردم و سخت افزار مورد نیازم رو یک پیش فاکتور کردم
راپید سویچ یک مشکل بزرگ که داره بعد از ترافیک 10 ترابایت برای پورت 1000 مگ یک دفعه میشه 500 پوند در ماه و مثلا من فقط 40 ترا نیاز دارم و هم میخوام پورتم 1000 مگ بمونه

در لیزوب قیمتها خیلی بالاست بخصوص برای رم. آیا واقعا مثلا آمستردامش ارزش داره ماهی 500 یورو برای سرور هزینه کنم؟ چون بعضی مواقع گرونی دلیلی بر کیفیت نیست. بهرحال کیفیت خوب باشه میشه یک مقداری بر هزینه ها چشم رو بست. بعد اینا ترافیک رو متقارن حساب میکنن یا فرقی نمیکنه؟ دی سی آمستردامش بهتره یا سنگاپورش؟

viasky
March 5th, 2016, 00:16
لطف کردین
الان راپید سویچ و لیزوب رو بررسی کردم و سخت افزار مورد نیازم رو یک پیش فاکتور کردم
راپید سویچ یک مشکل بزرگ که داره بعد از ترافیک 10 ترابایت برای پورت 1000 مگ یک دفعه میشه 500 پوند در ماه و مثلا من فقط 40 ترا نیاز دارم و هم میخوام پورتم 1000 مگ بمونه

در لیزوب قیمتها خیلی بالاست بخصوص برای رم. آیا واقعا مثلا آمستردامش ارزش داره ماهی 500 یورو برای سرور هزینه کنم؟ چون بعضی مواقع گرونی دلیلی بر کیفیت نیست. بهرحال کیفیت خوب باشه میشه یک مقداری بر هزینه ها چشم رو بست. بعد اینا ترافیک رو متقارن حساب میکنن یا فرقی نمیکنه؟ دی سی آمستردامش بهتره یا سنگاپورش؟
شما به یک سرور مجازی نیاز دارید از دیتاسنتر مسقیم تهیه بشه
فرمودید ایمیل و...
این دو مورد پیشنهادی اصلا ابیوز دریافت نمی کنید
کیفیت مناسبی هم دارند
ولی اگر خواستید بفرمایید تا بنده باز هم بررسی کنم و چند مورد دیگه عرض کنم
starting
March 5th, 2016, 00:20
سلام خدمت شما

جسارتا پینگ چقدر تاثیر داره در کیفیت سایت؟

درود
بستگی به سایتش داره
برای نمونه ما که کدهای تبلیغاتیمون تو اکثر سایتها هستند اگر پینگ سایتمون کمتر از سایت تبلیغ کننده باشه ممکنه با ما قطع همکاری کنه
بخصوص در مورد اپلیکیشنهامون پینگ خیلی مهمه

- - - Updated - - -

شما به یک سرور مجازی نیاز دارید از دیتاسنتر مسقیم تهیه بشه
فرمودید ایمیل و...
این دو مورد پیشنهادی اصلا ابیوز دریافت نمی کنید
کیفیت مناسبی هم دارند
ولی اگر خواستید بفرمایید تا بنده باز هم بررسی کنم و چند مورد دیگه عرض کنم
نه منابع مورد استفاده ما حداقل 15 گیگا هرتز به بالا سی پی یو و 48 گیگ رم خواهد بود نیاز به ددیکیت هست

Hostpolis
March 5th, 2016, 00:21
پینگ اصولا فقط در ریکویست اول موثر هست. فرضا اختلاف پینگ ۲۰۰ میلی ثانیه باشه. و سرعت لود صفحه ۶ ثانیه تفاوت میشه ۳٪.

پیشنهاد من این هست به جای اینکه به پینگ توجه کنید (که یک ابزار تبلیغاتی شده برا کشوندن مردم تو دیتاسنترهای ایرانی) به کیفیت سخت افزار و پایداری شبکه توجه کنید.

ما در کانادا سایت هایی رو میزبانی میکنیم که از نمونه ایرانیشون سریعتر باز میشن در ایران. با آرزوی موفقیت در تحقیقی که انجام میدید.

---

پینگ در تبلیغات امروز حکایت امگا ۳ در تخم مرغ در تبلیغات ۱۰ سال پیش هست (تلاونگ یادتون میاد؟)

viasky
March 5th, 2016, 00:26
درود
بستگی به سایتش داره
برای نمونه ما که کدهای تبلیغاتیمون تو اکثر سایتها هستند اگر پینگ سایتمون کمتر از سایت تبلیغ کننده باشه ممکنه با ما قطع همکاری کنه
بخصوص در مورد اپلیکیشنهامون پینگ خیلی مهمه

- - - Updated - - -

سپاس
نه منابع مورد استفاده ما حداقل 15 گیگا هرتز به بالا سی پی یو و 48 گیگ رم خواهد بود نیاز به ددیکیت هست
اگر مصرف بالایی دارید
http://ecatel.co.uk/order.php?id=51
این سرور می تونه مناسب باشه
99 یورو
چون دو هارد داره می تونید رید هم ایجاد کنید که کارایی سرور بالاتر میره
من فکر می کنم برای کا شما مناسب باشه
http://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=Intel+Xeon+E3-1230+V2+%40+3.30GHz

پردازنده چون مستقل کار می کنه و مجازی سازی انجام نمدیدی خیلی کارایی خوبی داره
مورد عدم دریافت ابیوز هم که عرض کردم اینجا هم وجود داره
موفق باشد

starting
March 5th, 2016, 00:32
پینگ اصولا فقط در ریکویست اول موثر هست. فرضا اختلاف پینگ ۲۰۰ میلی ثانیه باشه. و سرعت لود صفحه ۶ ثانیه تفاوت میشه ۳٪.

پیشنهاد من این هست به جای اینکه به پینگ توجه کنید (که یک ابزار تبلیغاتی شده برا کشوندن مردم تو دیتاسنترهای ایرانی) به کیفیت سخت افزار و پایداری شبکه توجه کنید.

ما در کانادا سایت هایی رو میزبانی میکنیم که از نمونه ایرانیشون سریعتر باز میشن در ایران. با آرزوی موفقیت در تحقیقی که انجام میدید.

---

پینگ در تبلیغات امروز حکایت امگا ۳ در تخم مرغ در تبلیغات ۱۰ سال پیش هست (تلاونگ یادتون میاد؟)

صبحتهای شما کاملا صحیح میباشد. اما قبول کنید زیرساخت اینترنت ایران بعضا با بعضی دی سی ها سازگار نیست یا عمدا یا سهوا مشکل دار هستند. یعنی در شرایط مساوی پینگ زیاد مشهود نیست.
اما وقتی موقعش بشه که در کشور سالی چند بار میشه دی: بعضا سایتهای که امریکا میزبانیمیشند کمی اختلال دارند. البته این تجربه شخصی خودمه. و اصراری روش ندارم.
بهرحال اینکه سخت افزار خوب میتونه خیلی خیلی بهتر از زیرساخت شبکه مثمر ثمر باشه شکی توش نیست و هدف از ایجاد این تاپیک استفاده از تخصص و تجربیات شما همیهنان عزیزم هست برای انتخاب هرچه بهتر و جلوگیری از سعی و خطاهای فرسایشی که سالیان دور مجبور به تحملش بودیم
باز هم ممنونم و اگر در شرایط من بودین چه موردی رو انتخاب میفرمودین؟

viasky
March 5th, 2016, 00:38
به ایران اصلا فکر نکنید

starting
March 5th, 2016, 00:40
اگر مصرف بالایی دارید
http://ecatel.co.uk/order.php?id=51
این سرور می تونه مناسب باشه
99 یورو
چون دو هارد داره می تونید رید هم ایجاد کنید که کارایی سرور بالاتر میره
من فکر می کنم برای کا شما مناسب باشه
http://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=Intel+Xeon+E3-1230+V2+%40+3.30GHz

پردازنده چون مستقل کار می کنه و مجازی سازی انجام نمدیدی خیلی کارایی خوبی داره
مورد عدم دریافت ابیوز هم که عرض کردم اینجا هم وجود داره
موفق باشد
ممنون از شما اما زیر 1270 جوابگو کار من نیست + هارد هم بالای 4 ترا میخوام و اگر بشه رید 10 بست هم که عالی هست. حالا سخت افزاری یا نرم افزاری

- - - Updated - - -

به ایران اصلا فکر نکنید
در پست اولم عرض کردم ایران عمرا بیام جز برای موارد دانلودی و بی ارزش. اطلاعات ملت چیزی نیست که روش ریسک کنم

OnlineServer
March 5th, 2016, 00:50

---

پینگ که بی تاثیر نیست فرمایش شما هم صحیح ,اما صد البته که خودتون هم مطلعید علت کندی سرور های خارجی در ایران فقط پینگ نیست
کاربر داخلی هم تابع نتورک داخل هست .;)

Hostpolis
March 5th, 2016, 00:53
پینگ که بی تاثیر نیست فرمایش شما هم صحیح ,اما صد البته که خودتون هم مطلعید علت کندی سرور های خارجی در ایران فقط پینگ نیست
کاربر داخلی هم تابع نتورک داخل هست .;)

ممنون میشم اگر اطلاعاتی دارید به اشتراک بگذارید. وگرنه باقی محدودیت ها در اینترنت ایران سوای بحث حجم که کم و زیاد میشه و برای همه سایت های خارجی مشکل پیش میاد به پروتکل برمیگرده که اصولا یک سایت روی پروتکل های تانلینگ کار نمیکنه که براش مشکلی پیش بیاد.

به مورد بالا اضافه کنم که کماکان خیلی از سایت های پربازدید حتی سایت های دولتی که محتوای مدیا دارن قسمت کانتنت رو خارج از ایران میزبانی میکنن.

starting
March 5th, 2016, 01:01
ممنون میشم اگر اطلاعاتی دارید به اشتراک بگذارید. وگرنه باقی محدودیت ها در اینترنت ایران سوای بحث حجم که کم و زیاد میشه و برای همه سایت های خارجی مشکل پیش میاد به پروتکل برمیگرده که اصولا یک سایت روی پروتکل های تانلینگ کار نمیکنه که براش مشکلی پیش بیاد.

به مورد بالا اضافه کنم که کماکان خیلی از سایت های پربازدید حتی سایت های دولتی که محتوای مدیا دارن قسمت کانتنت رو خارج از ایران میزبانی میکنن.

میشه چند تا سایت رو نام ببرید؟
ببینید برای اینترنت مخابرات بارها شده سایتهای که داخل ایرانن راحت باز میشند و سایتهای با میزبانی خارج از کشور نیاز به ریلود چند باره هست. یک جورهایی ساختار اینترانت رو بازی میکنن که ربطی به پروتکل نداره. البته اینو برای اطمینان یافتن خودم گفتم و ممکنه درست نباشه بهرحال من در زمینه شبکه آدم واردی نیستم و در حد نیاز شخصیم ازش میدونم

Hostpolis
March 5th, 2016, 01:03
مثال

عذر مخوام لینک اشتباه شد. لینک رو خصوصی میفرستم

OnlineServer
March 5th, 2016, 01:09

اختلالات و بحث فنی و نادیده میگیریم . همین حجمی که خودتون اشاره کردید موضوعیه که مدتهاست روی کیفیت سرویس خیلی جاها مثل مخابرات تاثیر چشم گیر گذاشته . برای نمونه بنده یک اشتراک 2 مگ دارم از مخابرات که برای وب گردی کلا تعطیله . به محتوای شما چطور میتونم دسترسی داشته باشم ؟ همین انجمن و چندین بار باید رفرش کرد تا لود شه . کاربر داخلی ایزوله شده جناب راستگو.
بنده مطلقا بحثم در مورد کیفیت سرویس ها نیست و کاملا به تفاوت سرویس های داخلی و خارجی اگاهم امید وارم سو برداشت نکرده باشید

Hostpolis
March 5th, 2016, 01:12
البته انجمن رو من هم چند بار ریفرش میکنم ولی فرمایش شما صحیحه.

mhiizadi
March 5th, 2016, 01:12
سلام
سایر نیازمندی ها:

سلام .
بنده نظرم با لیز وب هلند/ آلمان و سینگل هاپ هلند است .

viasky
March 5th, 2016, 01:18
ممنون از شما اما زیر 1270 جوابگو کار من نیست + هارد هم بالای 4 ترا میخوام و اگر بشه رید 10 بست هم که عالی هست. حالا سخت افزاری یا نرم افزاری

- - - Updated - - -

در پست اولم عرض کردم ایران عمرا بیام جز برای موارد دانلودی و بی ارزش. اطلاعات ملت چیزی نیست که روش ریسک کنم
worldstream.nl
یک سرور مناسب شما بستم حدود 88 یورو شد
4 ترابایت هارد
32 گیگ رم
Intel Xeon E3-1276v3 3.60GHz
پورت 1 و ترافیک 50 ترابایت ( قابل ارتقا)
از نظر فنی مناسبه
ولی انتخاب با شماست
به 100 یورو برسه خیلی سرور خوبی میشه
میشه سرور بهتری تهیه کرد

starting
March 5th, 2016, 01:28
worldstream.nl
یک سرور مناسب شما بستم حدود 88 یورو شد
4 ترابایت هارد
32 گیگ رم
Intel Xeon E3-1276v3 3.60GHz
پورت 1 و ترافیک 50 ترابایت ( قابل ارتقا)
از نظر فنی مناسبه
ولی انتخاب با شماست
به 100 یورو برسه خیلی سرور خوبی میشه
میشه سرور بهتری تهیه کرد
از اینکه وقت میزارید ممنونم. از نظر هزینه تا 200 یورو هم مشکلی نیست برای هر سرور اما مهم همون کیفیته هست. پشتیبانی/کیفیت سخت افزار/پایداری شبکه/گیر ندادن الکی/
وگرنه یک چیز تو مایه
https://www.hetzner.de/ot/hosting/produkte_rootserver/px91
با اضافه کردن چند هارد برام عالی میبود اما هتزنر واقعا آدم رو کلافه میکنه الان چند سرور هم اونجا دارم اما در حد اسپمرهام هستند و سایتهای مهم رو عمرا اونجا نمیبرم. یهو آی پی رو میبنده سر یک صفحه فارسی که هیچی نیست جز یک خبری در مورد گاو مشتی حسن

viasky
March 5th, 2016, 01:30
خواهش میکنم انجام وظیفه می کنم
اگر هدف فقط کیفیت بود من عرض می کردم فقط دو دیتا سنتر
OVH - Redstation
اما در مورد ایمیل و ابیوز فرمودید کمی باید با احتیاط تصمیم گرفت
نمیشه از هر دیتاسنتری سرور تهیه کرد
ولی تا 200 یورو میشه انتخاب های زیادی داشت

starting
March 5th, 2016, 01:34
خواهش میکنم انجام وظیفه می کنم
اگر هدف فقط کیفیت بود من عرض می کردم فقط دو دیتا سنتر
OVH - Redstation
اما در مورد ایمیل و ابیوز فرمودید کمی باید با احتیاط تصمیم گرفت
نمیشه از هر دیتاسنتری سرور تهیه کرد
ولی تا 200 یورو میشه انتخاب های زیادی داشت

در مورد ایجاد ایمیل رولی نمیشه ایمیل رو از دی سی دیگه گرفت؟ او وی اچ هم به نسبت قیمتش خوبه اما عالی نیست فکر کنم الان از لوکیشن کاناداش یک وی پی اس دارم که اصلا ساپورت خوبی ندارند.

viasky
March 5th, 2016, 01:39
در مورد ایجاد ایمیل رولی نمیشه ایمیل رو از دی سی دیگه گرفت؟ او وی اچ هم به نسبت قیمتش خوبه اما عالی نیست فکر کنم الان از لوکیشن کاناداش یک وی پی اس دارم که اصلا ساپورت خوبی ندارند.
در مورد پشتیبانی باید عرض کنم
کمی لازم هست انتظارتون و تغییر بدید
وقتی تمام امکانات و دارید
یک پلن کامل جهت مدیریت و نصب سیستم عامل دلخواه....
پشتیبانی فقط برای موارد سخت افزاری هست
اگر از ovh تهیه کنید یا هر دیتاسنتر دیگه ای فرق نمی کنه میشه ایمیل و مسدود کرد
یا هر پورتی که خودتون مایل باشید
نهایتا موفق به این کار نشدید بنده کمکتون میکنم

- - - Updated - - -

میشه ایمیل و از یک دیتاسنتر دیگه بگیرید بله مشکلی نداره
اونم میشه کانفیگ کرد
یک سرور مجازی هم کافیه

javadezati
March 5th, 2016, 02:13
سلام
یه سری هم به اکاتل هلند بزنید
http://ecatel.net/
پورت 1 اختصاصی روی سرور می دهد و قیمت و کیفیت خوبی دارد
و ما بجز network flood ابیوز دیگری نداشتیم در مدت دو سال... که اون هم با یک روتر برطرف شد
همچنین ما رابطه خوبی با این دیتاسنتر داریم و می توانیم زیر قیمت سایت براتون سرور تهیه کنیم
فقط کافیست پلن مورد نظر رو معرفی کنید
پیروز باشید

soheil869
March 5th, 2016, 10:52
عزیز یه شرکت هست همه چی میتونی توش بزاری و هر کاری می تونی بکنی به جز تر و . ریستی و س... کودکان
http://www.cyberbunker.com/web/index.php
پینگ پایینی هم داره

hegza
March 5th, 2016, 15:07
عزیز یه شرکت هست همه چی میتونی توش بزاری و هر کاری می تونی بکنی به جز تر و . ریستی و س... کودکان
http://www.cyberbunker.com/web/index.php
پینگ پایینی هم داره
با این قیمتی که این میده این بنده خدا میتونه برا کولو کنه با بهترین سخت افزارها دی:

viasky
March 5th, 2016, 15:11
با این قیمتی که این میده این بنده خدا میتونه برا کولو کنه با بهترین سخت افزارها دی:
سرور درخواستی ایشون نرخش به تنهایی حدود 2 هزار یورو میشه
هزینه نگهداری هم بالا میشه چون از هلند خواستند
باید 2u تهیه کنند
پورت 1
ترافیک خیلی بالا...
اونم زیاد میشه
ایشون حدودا 850 هزار تومان در ماه قصد داره هزینه که
اونقدر زیاد نیست که بشه کولو کرد (سلامت سخت افزار هم پای خودشون هست)

hegza
March 5th, 2016, 15:11
ظاهرا پرشین تولز هم اونجاست سانفرانسیسکو؟