PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : برای هاستینگ لب تاپ یا pc?

peym@n
March 3rd, 2016, 17:41
سلام خسته نباشید
عزیزان برای کار هاستینگ لب تاپ خوبه یا کامپیوتر؟
لطفا دلایل خودتون رو بفرمائید
007
March 3rd, 2016, 17:43
س فرقی نمیکنه.
هرکدوم راحت تری بگیر
اگر زیادم اینور اون ور نمیری خوب پی سی قاعدتا بهتره و فواید بهتری داره
ارادت

Amy
March 3rd, 2016, 17:52
لپتاپ Y5070 لنوو :-s

یکی از بهترین لپتاپ های جهانه با قیمت ارزون بین 3-4 میلیون تومن

ولی حداقلش دیگه هنگ نمیکنه
سی پی یو هم مشکل ندارین
رم و گرافیک هم بالاست

همه جا هم میتونید ببرید

قیمتش هم مناسبه نسبت به امکاناتش

ضمانت 2 ساله هم داره ( واقعیه ) محصولات lenovo نمایندگی داره تو ایران :71:

موفق باشین :53:

armin.rf
March 3rd, 2016, 17:56
سلام
به نظر من لب تاب بهتره

همه جا قابل حمله و خیلی سریع تر و مدرن تره

rastindata
March 3rd, 2016, 18:04
از اونجایی که کار هاستینگ آدمو درگیر میکنه من 2 تا پیشنهاد دارم به شما !

1 . توجه به دکوراسیون اتاق و میزکار (مسخره نکنید خیلی روی روحیه تاثیر داره !)
2. یک صندلی راحت !

حالا میتونید روی میزکارتون PC یا Laptop قرار بدید ...

ولی PC بدلیل بزرگتر بودن صفحه ی نمایشش نسبت به Laptop و مسلط بودن به کیبورد بهتره ...

peym@n
March 3rd, 2016, 18:07
ممنون از عزیزان منتظر نظرات بقیه عزیزان هستم

gholamkale
March 3rd, 2016, 18:07
بودجه چقدره؟
پی سی بهتره در کنارش میتونی لپ تاپ هم داشته باشی ولی اولویت رو پی سی بزار ;)

iran-developers
March 3rd, 2016, 18:09
برای کار هاستینگ پیشنهاد بنده این هست
که شما لپتاب خریداری کنید
و یک مانیتور 27-29 اینج + موس و کیبورد
با پورت اچ تی ام آی لپتاب رو به مانیتور کانکت کنید و با بهترین تسلط و کیفیت کار خود را انجام دهید

peym@n
March 3rd, 2016, 18:14
سلام
به نظر من لب تاب بهتره

همه جا قابل حمله و خیلی سریع تر و مدرن تره
صرفا این نظر سنجی برای کارایی هست کدومشون میخوام ببینم به کار هاستینگ میاد؟
از لحاض قدرت و کارایی

- - - Updated - - -

بودجه چقدره؟
پی سی بهتره در کنارش میتونی لپ تاپ هم داشته باشی ولی اولویت رو پی سی بزار ;)
2 و نیم

- - - Updated - - -

برای کار هاستینگ پیشنهاد بنده این هست
که شما لپتاب خریداری کنید
و یک مانیتور 27-29 اینج + موس و کیبورد
با پورت اچ تی ام آی لپتاب رو به مانیتور کانکت کنید و با بهترین تسلط و کیفیت کار خود را انجام دهید
بازم که همون جا اشغال میشه
یکی از دلایل خریدن لب تاپ اینه که میخوام از شر این فضایی که اشغال شده توسط کامپیوتر از بین بره
تنها مشکلم اینه
ایا میتونم کارایی که با کامپیوتر میکشم رو با لب تاپ بکشم؟

TN Projects
March 3rd, 2016, 18:19
درود
تو بحث هاستینگ چون انعطاف پذیری زیاد هست و همچنین موارد غیرمنتظره زیاد هست
پیشنهاد بنده لپ تاپ هست
چون همه ی ما بخوبی بر این موضوع واقف هستیم که همیشه نیاز به بروز بودن و یادگیری هست و چون زمان نسبتا زیادی رو باید تمرین و به یادگیری اختصاص بدین باید بدنتون خسته نشه و همچنین بتونید حالت های بدنتون رو تغییر بدین که اذیت نشید.
و همچنین چون در خیلی از موارد نیاز به پشتیبانی و.... هست و طبیعتا نمیشه 24 ساعت روی یک صندلی بشینید بهتره از یک وسیله انعطاف پذیرتر نظیر لپ تاپ استفاده کنید.
و شبانه اگر سایت 3 شب هم خواستید وارد مدیریت سایت و... شین راحت تر کارهاتون رو انجام میدین و از روشن کردن کامپیوتر و... منصرف نمیشید.
اگر لپ تاپ پیشنهاد هم خواستید معرفی کنم اطلاع بدین باتوجه به بودجتون بگم خدمتتون

joomla2
March 3rd, 2016, 18:24
سلام.
من تا 2 سال قبل pc داشتم برای هاستینگ. بعد وقتی لپ تاپ گرفتم فهمیدم اون مدت که pc داشتم چقدر سختی و زجر می کشیدم!

شک نداشته باشید یک لپ تاپ خوب معرکه است برای اینکار و قطعا بهتر از pc خواهد بود برای یک مدیر هاستینگ!

موفق باشید

peym@n
March 3rd, 2016, 18:37
درود
پیشنهاد بنده لپ تاپ هست
چون همه ی ما بخوبی بر این موضوع واقف هستیم که همیشه نیاز به بروز بودن و یادگیری هست و چون زمان نسبتا زیادی رو باید تمرین و به یادگیری اختصاص بدین باید بدنتون خسته نشه و همچنین بتونید حالت های بدنتون رو تغییر بدین که اذیت نشید.
و همچنین چون در خیلی از موارد نیاز به پشتیبانی و.... هست و طبیعتا نمیشه 24 ساعت روی یک صندلی بشینید بهتره از یک وسیله انعطاف پذیرتر نظیر لپ تاپ استفاده کنید.
و شبانه اگر سایت 3 شب هم خواستید وارد مدیریت سایت و... شین راحت تر کارهاتون رو انجام میدین و از روشن کردن کامپیوتر و... منصرف نمیشید.
اگر لپ تاپ پیشنهاد هم خواستید معرفی کنم اطلاع بدین باتوجه به بودجتون بگم خدمتتون
بودجه 2 و 2 ونیم
برند asus چه چیزی پیشنهاد میکنید؟

yasserhost
March 3rd, 2016, 18:42
با سلام

نظر بنده اگه میخوایید بیرون برید و کارتون سریعتر انجام بشه لب تاب بهتره چون قابل حمله
ولی نظر بنده کامپیوتر بهتره مزایای خودش رو داره!

rastindata
March 3rd, 2016, 18:44
بودجه 2 و 2 ونیم

سری k !

gholamkale
March 3rd, 2016, 18:46
لپ تاپ تنها مزیتش قابل حمل بودن و باتریشه
ولی نسبت به بودجه، شما 2.5 بدی لپ تاپ نصف یه پی سی 2.5 تومنی هم برات کار نمیکنه از لحاظ قدرت پردازش و سخت افزار و ...
کلا پیشنهادم اینه پی سی بگیر بعداً که پول اومد دستت یه لپ رم 4 تا 1 - 1.5 میلیون بگیر فقط برا کارای سبک و بیرون بردن

TN Projects
March 3rd, 2016, 19:06
بودجه 2 و 2 ونیم
خواهش میکنم
قبل پاسخ به سوالتون یه مورد رو بگم خدمتتون
احتمالا این ابهام تو ذهنتون هست که احتمالا کامپیوتر از لپ تاپ مزایاش بیشتره
اما باید بگم خدمتتون تفاوت خاصی نیست و از این بابت کاملا خیالتون راحت باشه.

اما در خصوص سوالتون عرض کنم خدمتتون که نمیشه روی برندها زیاد تمرکز کرد
بله برند خودش یکسری تاثیرات رو در انتخاب داره اما بهتره روی مدل لپ تاپ تمرکز کنید.
اما اگر می خواید باتوجه به برند خرید کنید بشدت لپ تاپ زیر رو پیشنهاد میدم اما هزینش بالاست :
MSI GE60 2PC Apache - E (http://www.digikala.com/Product/DKP-57966/MSI-GE60-2PC-Apache-E/%D9%84%D9%BE-%D8%AA%D8%A7%D9%BE-%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B3-%D8%A2%D9%8A-GE60-%D9%85%D8%AF%D9%84-2PC-Apache)
و در خصوص لپ تاپ های
asus هم در کل لپ تاپ های خوبی هستند
اگر یه خورده بودجتون رو می تونستید بالاتر ببرید
لپ تاپ های گیمینگ msi عالی هستند

چون هم از لحاظ گرافیکی و قدرت و هم از لحاظ امکانات کلا برای چندین سال نیازتون رو برطرف میکنند و خیلی سریع هستند.
اما برای لپ تاپ پیشنهاد بنده لپ تاپ هایی با مشخصات زیره :
-رم بیش از 4 گیگ
-سی پیو حتما و حتما قوی باشه
-درخصوص صفحه نمایش سعی کنید صفحه نمایش مات خریداری کنید که وقتی بیرون از خونه بردید و نور زیاد بود بخوبی صفحه نمایش رو ببینید و تصویر محیط رو منعکس نکنه.
-باتری هم به هیچ وجه کمتر از 4 ساعت نباشه.

اما در خصوص مارک asus هم مارک خیلی خوبیه و پیشنهاد میکنم لینک زیر رو بخونید :
بهترین لپ‌تاپ‌های پیشنهادی بر اساس قیمت (بهمن و اسفند 94) (http://www.shahrsakhtafzar.com/fa/buyer-guide/1271-best-laptops-for-buy-with-price)

ToooPDL
March 3rd, 2016, 19:07
سلام

مواردی که ایشون فرمودن کاملا درسته و البته مهم هم هست:

درود
پیشنهاد بنده لپ تاپ هست

-----------

لپ تاپ تنها مزیتش قابل حمل بودن و باتریشه
ولی نسبت به بودجه، شما 2.5 بدی لپ تاپ نصف یه پی سی 2.5 تومنی هم برات کار نمیکنه از لحاظ قدرت پردازش و سخت افزار و ...
کلا پیشنهادم اینه پی سی بگیر بعداً که پول اومد دستت یه لپ رم 4 تا 1 - 1.5 میلیون بگیر فقط برا کارای سبک و بیرون بردن

ببینید باید با توجه به نیاز و کارایی که از لپ تاپ یا پی سی انتظار دارید، تصمیم گرفت؛

من خودم از pc استفاده میکنم ( چه برای میکس و تدوین، چه طراحی و فتوشاپ و.. ، چه برنامه نویسی و هاستینگ و طراحی وب و سایر موارد ) فعلا هم مشکلی نداشته و ندارم
چون کارایی هایی که من از یه کامپیوتر ( چه لپ تاپ چه پی سی ) نیاز دارم، بالاست و باید سیستم نسبتا قوی باشه تا نرم افزار های پریمیر و افترافکت و فتوشاپ رو در کنار کلی پیج و تب اینترنت همزمان بدون مشکل اجرا کنه. بقیه موارد مثل ویژوال استودیو و... بماند
که با این شرایط اگه بخوام لپ تاپی داشته باشم که مثل سیستم فعلیم، رم8 و گرافیک 4گیگ و.. داشته باشه حداقل 3برابر هزینش میشه. و بازم کارایی لازم رو نداره

که برای ایشون ماهم پیشنهاد میکنیم ک اگر فقط بحث پشتیبانی و انجام امور هاستینگ هست و کار خاص دیگه ای با لپ تاپ ندارید، یه لپ تاپ معمولی در بازه 1.5 تا 2 میلیون میتونه معقول باشه ( لپ تاپ های زیر 1.5 هم که می دونید دیگه گرفتنشون فقط ضرره )

alimosavi
March 3rd, 2016, 19:09
لپتاب . ولی تا جایی که ممکنه سبک وزن و با باتری زیاد . آلترابوک خوبه برای اینکار ..

UGP.ir
March 3rd, 2016, 19:15
)سلام
به نظرم نوت بوک بهتر هست هم قابل حجم هست هم معمولا با مشخصاتی که دارد می تواند جوابگوی کار شما باشد فقط باید مبحث ارتقا و امنیت(سرقت) را فدا کرد در غیر این صورت نوت بوک خیلی بهتر از کامپیوتر هست بخصوص در حوزه ای که شما می خواهید کار کنید.

Amy
March 3rd, 2016, 19:15
من خیلی خلاصه میگم

پیشنهاد من لپتاپ های گیمینگ هست

از شرکت لنوو : امکانات بالا و هزینه ی پایین و داشتن ضمانت در ایران

و شرکت msi : امکانات بالا ، هزینه ی بالا ، داشتن ضمانت در ایران

سعی کنید یکم بودجه رو اضافه کنید و یه لپتاپ قوی بخرید

لپتاپ های متوسط و ضعیف اخرش پشیمونی میاره

و سعی کنید از شرکتی بخرید که در ایران ضمانت رسمی داشته باشه

شرکت ایسوس هم بد نیست هم نمایندگی رسمی داره و هم محصولات خوبی داره اما نسبت به اون 2 تا در درجه ی 3 قرار داره

besthosti.com
March 3rd, 2016, 19:59
سلام
من خودم لپ تاپ از برند ایسوس دارم. بر روی لپ تاپم نرمز افزار های سنگین و حرفه ای مثل فتوشاپ، ویژوال استودیو و ... رو استفاده می کنم و روزانه حداقل 10 ساعت به صورت مداوم روشن هست و داره کار می کنه و بدون مشکل و هنگ هست.
به نظر من هم از برند ایسوس بگیرید بی شک پشیمان نمیشین.

m2n
March 3rd, 2016, 22:03
مگه می خواین سایت بیارین روش :65:

taksis
March 3rd, 2016, 23:20
اتفاقا سوال خیلی خوبی کردید این خیلی رو بازدهی کارتون تاثیر داره.
باید ببینید رو کدوم مسلط ترید
مثلا من خودم رو پی سی مسلط ترم.اما اگر مانیتور روی میز باشه،کج باشه،سمت پایین یا بالا باشه نمیتونم !!!
میزو چسبوندم به دیوار موس و کیبورد روی میزه مانیتورو زدم به دیوار دقیقا رو بروی چشمم!
مانیتور قبلیم هم که به دیوار نمیخورد از این نگهدارنده ها گرفته بودم براش
http://s9.divarcdn.com/static/pictures/Dh2D-xtqw.jpg
ولی خب یه لپ تاپ هم دارم که پروژه ای میخوام جایی ببرم نشون بدم راحت باشم.اما لپ تاپو زیاد قدرتمند نخریدم چون کار خاصی باهاش ندارم.حالا شما بجای لپ تاپ میتونی یه سرفیس بخری
+
اگر از لحاظ پردازش و سرعت پرسیدید که بازم پی سی بهتره.

محمد محمدیی
March 3rd, 2016, 23:32
سلام کامپیوتر خیلی بهتر است.

alicpk
March 4th, 2016, 00:01
سلام
مسلما پی سی خیلی قوی تر و حرفه ای تر از لپ تاپ هستش
البته اگه نظر شخصی بنده رو بخواید لپ تاپ در مقابل با پی سی قابل مقایسه نیست و تنها قابلیتی که لپ تاپ داره قابل حمل بودنشه . البته برای کار هاستینگ معمولا دوستان پشت میز کار میشینن و یا توی شرکت یا منزل هستند بهتره از پی سی استفاده بشه
اگه برای پشتیبانی بخواید میتونید از تبلت یا گوشی برای پشتیبانی 24 ساعته استفاده کنید تا کاربرانتون بتونن همیشه با شما در ارتباط باشن

iHSG
March 4th, 2016, 11:24
سلام
لپ تاپ تا موقعی خوبه که 1.شارژرش خراب نشه 2.دی وی دی رایترش خراب نشه.
متاسفانه من دو لپ تاپ یکی Dell و اون یکی Acer داشتم هر دو تاش شارژر و دی وی دی رایترشون خراب شد.

peym@n
March 4th, 2016, 11:54
خواهش میکنم
قبل پاسخ به سوالتون یه مورد رو بگم خدمتتون
احتمالا این ابهام تو ذهنتون هست که احتمالا کامپیوتر از لپ تاپ مزایاش بیشتره
اما باید بگم خدمتتون تفاوت خاصی نیست و از این بابت کاملا خیالتون راحت باشه.

اما در خصوص سوالتون عرض کنم خدمتتون که نمیشه روی برندها زیاد تمرکز کرد
بله برند خودش یکسری تاثیرات رو در انتخاب داره اما بهتره روی مدل لپ تاپ تمرکز کنید.
اما اگر می خواید باتوجه به برند خرید کنید بشدت لپ تاپ زیر رو پیشنهاد میدم اما هزینش بالاست :
MSI GE60 2PC Apache - E (http://www.digikala.com/Product/DKP-57966/MSI-GE60-2PC-Apache-E/%D9%84%D9%BE-%D8%AA%D8%A7%D9%BE-%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B3-%D8%A2%D9%8A-GE60-%D9%85%D8%AF%D9%84-2PC-Apache)
و در خصوص لپ تاپ های
asus هم در کل لپ تاپ های خوبی هستند
اگر یه خورده بودجتون رو می تونستید بالاتر ببرید

لپ تاپ های گیمینگ msi عالی هستند

چون هم از لحاظ گرافیکی و قدرت و هم از لحاظ امکانات کلا برای چندین سال نیازتون رو برطرف میکنند و خیلی سریع هستند.
اما برای لپ تاپ پیشنهاد بنده لپ تاپ هایی با مشخصات زیره :
-رم بیش از 4 گیگ
-سی پیو حتما و حتما قوی باشه
-درخصوص صفحه نمایش سعی کنید صفحه نمایش مات خریداری کنید که وقتی بیرون از خونه بردید و نور زیاد بود بخوبی صفحه نمایش رو ببینید و تصویر محیط رو منعکس نکنه.
-باتری هم به هیچ وجه کمتر از 4 ساعت نباشه.

اما در خصوص مارک asus هم مارک خیلی خوبیه و پیشنهاد میکنم لینک زیر رو بخونید :

بهترین لپ‌تاپ‌های پیشنهادی بر اساس قیمت (بهمن و اسفند 94) (http://www.shahrsakhtafzar.com/fa/buyer-guide/1271-best-laptops-for-buy-with-price)
ممون بابت وقتی که گذاشتید
لب تاپ برند asus سفارش دادم
با مشخصات زیر
گرافیگ:2gb GF930
صحفه نمایش:15.6 LED
حافظه:1T
رم:8 gb
پردازنئه سری :cor i7 k556-uf
نظرتون؟

nevergotme
March 4th, 2016, 12:45
لپ تاپ فقط Lenovo ! سال 90 ، مدل y560 لنونو رو گرفتم 1 تومن دقیق ، نزدیک به 4 سال باور شاید نکنید ، 24 ساعته تو برق ، هیچ مشکلی نداشتم باهاش..

TN Projects
March 4th, 2016, 16:03
ممون بابت وقتی که گذاشتید
لب تاپ برند asus سفارش دادم
با مشخصات زیر
گرافیگ:2gb GF930
صحفه نمایش:15.6 LED
حافظه:1T
رم:8 gb
پردازنئه سری :cor i7 k556-uf
نظرتون؟
خواهش میکنم.
اگر مدل ASUS K556UF - A - 15 inch Laptop (http://www.digikala.com/Product/DKP-110325/ASUS-K556UF-A-15-inch-Laptop/%D9%84%D9%BE-%D8%AA%D8%A7%D9%BE-15-%D8%A7%D9%8A%D9%86%DA%86%D9%8A-%D8%A7%D9%8A%D8%B3%D9%88%D8%B3-%D9%85%D8%AF%D9%84-K556UF/) منظورتونه
یکی از بهترین انتخاب ها در این رنج قیمته
از لحاظ امکانات نسبت به سایر مدل های ایسوس در این رنج قیمت عالیه که خوشبختانه صفحه نمایشش هم ماته.
از لحاظ پردازش هم واقعا عالیه بخصوص سی پیوش که کمترین فشار رو به باتری وارد میکنه.
اما یک نکته در خصوص باتری بگم خدمتتون : وقتی که با نرم افزارهای سنگین و با پردازش بالا کار میکنید و همچنین اگر در اون لحظه دسترسی به آداپتور برق رو دارید سعی کنید تا حد امکان ابتدا باتری رو جدا کنید و مستقیما با جریان برق آداپتور با لپ تاپتون کار کنید. این مورد باتوجه به نوع باتری لپ تاپتون موجب افزایش طول امر باتری میشه.
اگر بخوام 3 ایراد از این لپ تاپ بگیرم :
1- تعداد پورت اتصالات (2.0 و 3.0) کمه یعنی هر پورت فقط یکی داره که طبیعتا با توجه به تنوع در نوع پورت ها این یک امر عادیه و شاید ایراد محسوب نشه.
2- نداشتن نور پس زمینه کیبورد. اکثر لپ تاپ ها این مزیت رو ندارن اما خرید یک چراغ usb دار مخصوص کیبورد لپ تاپ این مشکل برای شب ها هم براحتی قابل حله.
3- فقط از ویندوز 10 پشتیبانی میکنه. یعنی اگر وارد سایت ایسوس بشید فقط می تونید درایورهای windows 10 64bit رو دانلود و استفاده کنید.
البته ویندوز 10 از همه لحاظ از سایر ویندوزهای شرکت مایکروسافت برتری داره که خوشبختانه این مورد هم براتون مشکل ساز نمیشه. :)

peym@n
March 4th, 2016, 16:08
درود
بازم تشکر میکنم وقتتون رو در اختیارم گذاشتید
بله تحقیق های زیادی کردم با توجه به بودجه بهترین گزینه بود
از معایب که فرمودید شماره 1 مهم نیست شماره 2 به قول خودتون یک چراغ میخرم شماره 3 فعلا تا 1-2 سال با 10 سر کنیم ببینیم چی میشه
فقط یک مورد بعضی جاها شنیده بودم که مستقیم از برق استفاده کنیم ضرر داره؟
ممکن سوخت نمیشود؟

iHSG
March 4th, 2016, 16:22
درود
از معایب که فرمودید شماره 1 مهم نیست شماره 2 به قول خودتون یک چراغ میخرم شماره 3 فعلا تا 1-2 سال با 10 سر کنیم ببینیم چی میشه
ممکن سوخت نمیشود؟

یادمه تو یکی از شماره های ماهنامه دانش و کامپیوتر در بخش پرسش و پاسخ یکی دقیق همینو پرسیده بود که آیا در آوردن باتری و اتصال مستقیم به برق اصلاً درسته که میگن باعث افزایش عمر باتری میشه که کارشناس اونا هم گفت این موضوع فقط برای لپ تاپ های 10 سال پیش صدق میکنه وگرنه لپ تاپ های جدید همه خودشون سیستم مکانیزه ای برای رساندن برق به باتری دارند که هرگز بهش آسیب نمی رسونه بعد حتی این کارشناس میگفت که در آوردن و جا زدن های مکرر باتری لپ تاپ سر این موضوع باعث خرابی زود رس باتری یا حتی جای باتری اون میشه.

اینا رو معمولاً فروشنده ها میگن اما درست نیست سعی کنید هرگز الکی باتری لپ تاپ رو در نیارید برای اثبات این موضوع حتی بعضی از شرکت ها لپ تاپ هایی با باتری غیر قابل تعویض (یعنی نمیشه درشون آورد) ساختن.

TN Projects
March 4th, 2016, 16:24
درود
ممکن سوخت نمیشود؟
نه بستگی داره
البته برای خیلی از شهرها و مناطق این مورد فرمودین تا حدودی صحیحه.
بنده این مورد رو به چند دلیل گفتم :
- وقتی پردازش بالا میره و همزمان با باتری کار میکنید و همچنین به برق متصله موجب میشه دمای باتری بالا بره و طول عمر باتری رو کاهش بده + همچنین این افزایش دما روی سایر قطعات تاثیر خواهد گذاشت.
- بالا رفتن چرخه شارژ که مشکل ساز خواهد شد
(در کل مستقیما موجب کاهش طول عمر باتری و گاها هم غیرمستقیم موجب مشکلاتی در سایر قطعات میشه.)

اما موردی هم که فرمودین درسته
در خیلی از مناطق باتوجه به نوسانات برق و بالا و پایین رفتن ولتاژ یکسری مشکلات درست میشه.
اما با استفاده از محافظ و اتصالات استاندارد تا حدودی این مشکل حل میشه
همیشه اول دوشاخه رو به پریز وصل کنید و بعد به لپ تاپ متصل کنید
قبل از درآوردن باتری حتما ببینید چیزی به لپ تاپ متصل نیست و لپ تاپ هم خاموش باشه.

این مورد برای موارد خاصی پیشنهاد کردم یعنی زمان هایی که "چند ساعت" با لپ تاپ "کارهای سنگین" انجام میدین

که هم جلوگیری از فشار به باتری بشه و هم مجبور نباشید همزمان هم از برق برای شارژ باتری و هم از شارژ باتری استفاده کنید که موجب کاهش طول عمر این باتری ها میشه.
که البته اگر احساس میکنید که برق منطقه یه خورده نوسانش بالاست می تونید بجای اینکار برای جلوگیری از داغ شدن از استند و پایه خنک کننده استفاده کنید.

مینا-صیفی
March 4th, 2016, 20:12
درکل خوب لب تاپ نسل جدیدتر کامپیوتر هست قابل حمل و راحت تر هست برای ما ( البته اگر لب تاپ خوب و قیمت خوبی یگیرید )
در اینکه لب تاپ ارزون بگیرید بعد مشکلات سخت افزاری بعد از 1 سال یا غیره رخ میده .

navidmadrid
March 4th, 2016, 20:28
هیچ فرقی نمیکنه
نکات مهم :
اینترنت شما
سخت افزار شما

هآستینگ
March 4th, 2016, 20:30
لب تاب

T.Toosi
March 4th, 2016, 21:12
سلام خسته نباشید
عزیزان برای کار هاستینگ لب تاپ خوبه یا کامپیوتر؟
لطفا دلایل خودتون رو بفرمائید
سلام بنده لپ تاپ را ترجیح میدهم به دلیل قابل حمل بودن و اینکه من بیشتر روی تخت دراز کشیدم کار هامو انجام میدم و لپ تاپ بنده از عید پیش شاید 3 4 بار خاموش شده باشه :->

alirezakiani
March 4th, 2016, 21:43
باسلام ، توی این مورد صلاح دونستم که نظر کارشناسانه ارائه کنم :
ببینید شما اصلا نباید این دو مقوله رو قاطی کنید ! لپ تاپ یه سری ویژگی های منحصر به فرد داره ؛ pc هم به همچنین! اگه بخوایم این دو رو راجب کار مد نظر شما با هم مقایسه کنیم جدا اشتباه محظه !
پیشنهاد بنده تهیه 2 نوع پلتفرم هست در واقع اینطوری خدمتتون عرض کنم :
1- خرید لپ تاپ و pc باهم :
( چرا؟ چون لپ تاپ فقط برای یه سری استفاده شخصی و انجام شدن کارهای روزمره ماست نه اینکه بیایم باهاش کار حرفه ای انجام بدیم لپ تاپ چونکه قابل حمله کل قطعاتش من جمله هارد ، رم ، گرافیک ، سی پیو ، فن و... همگی به صورت کاملاً فشرده ساخته شده اند همین امر سبب میشه اگه به مدت یک الی دو ساعت پیوسته کار حرفه ای باهاش انجام بدید (حتی اگه لپ تاپ مشخصات فنی بالایی هم داشته باشه ) مثل : دریم ویور ، پریمیر و افتراکت ، فتوشاپ ، ویژوال استودیو ، مایا یا 3dmax فوراً داغ میکنه و این در طولانی مدت بسیار مضر هست !
جمع بندی اول : انجام کار های حرفه ای با pc که مشخصات فنیش بالا باشه ، کار های عمومی با یک لپ تاپ ترجیحا مشخصات فنی نسبتاً بالا از یک برند مشهور.
2- خرید یک Tablet یا Ipad : برای امورات پشتیبانی ، ارتباط با مشتریان ، تغییرات جزئی و...
امیدوارم قانع شده باشید.

peym@n
March 4th, 2016, 22:11
نه بستگی داره
البته برای خیلی از شهرها و مناطق این مورد فرمودین تا حدودی صحیحه.
بنده این مورد رو به چند دلیل گفتم :
- وقتی پردازش بالا میره و همزمان با باتری کار میکنید و همچنین به برق متصله موجب میشه دمای باتری بالا بره و طول عمر باتری رو کاهش بده + همچنین این افزایش دما روی سایر قطعات تاثیر خواهد گذاشت.
- بالا رفتن چرخه شارژ که مشکل ساز خواهد شد
(در کل مستقیما موجب کاهش طول عمر باتری و گاها هم غیرمستقیم موجب مشکلاتی در سایر قطعات میشه.)

اما موردی هم که فرمودین درسته
در خیلی از مناطق باتوجه به نوسانات برق و بالا و پایین رفتن ولتاژ یکسری مشکلات درست میشه.
اما با استفاده از محافظ و اتصالات استاندارد تا حدودی این مشکل حل میشه
همیشه اول دوشاخه رو به پریز وصل کنید و بعد به لپ تاپ متصل کنید
قبل از درآوردن باتری حتما ببینید چیزی به لپ تاپ متصل نیست و لپ تاپ هم خاموش باشه.

این مورد برای موارد خاصی پیشنهاد کردم یعنی زمان هایی که "چند ساعت" با لپ تاپ "کارهای سنگین" انجام میدین

که هم جلوگیری از فشار به باتری بشه و هم مجبور نباشید همزمان هم از برق برای شارژ باتری و هم از شارژ باتری استفاده کنید که موجب کاهش طول عمر این باتری ها میشه.
که البته اگر احساس میکنید که برق منطقه یه خورده نوسانش بالاست می تونید بجای اینکار برای جلوگیری از داغ شدن از استند و پایه خنک کننده استفاده کنید.
پیشنهاد شما برای افزایش طول عمر باطری مستفیم به پریز وصل کنیم و از محافظ یا دو شاخه استفاده کنیم
درسته؟>

TN Projects
March 4th, 2016, 23:10
پیشنهاد شما برای افزایش طول عمر باطری مستفیم به پریز وصل کنیم و از محافظ یا دو شاخه استفاده کنیم
درسته؟>
این یه چیز ثابت نیست که بصورت فرمول استفاده کنیم در موارد خاص بنده این رو پیشنهاد میکنم نه همیشه.
به عنوان مثال یه روز کلی کار کانفیگ و در کنارش هم کارهای دیگه داریم و خودتون میدونید کارهای کانفیگ معمولا زمان بره و در زمان انجام فرآیندها همزمان کارهای زیاد دیگه ای هم توی لپ تاپ انجام میدیم و اینجا صرفا بحث دما مطرح نیست و چرخه شارژ باتری هم مطرحه که پیشنهاد میکنم در این موارد که کار هم سنگین و هم زیاده مستقیما از جریان برق با اتصالات "استاندارد" استفاده کنید. اما نه همیشه.
البته این موارد چیزی نیست که مشکلات شاخصی رو ایجاد کنه صرفا جهت افزایش طول عمر مفید قطعات هست.
ولی خب باتوجه به عادی نبودن نوسانات برق پیشنهاد میکنم برای اطمینان بیشتر سعی کنید مواردی که در لینک (20 نکته طلایی برای طول عمر باتری لپ‌ تاپ (http://www.yjc.ir/fa/news/4344243/20-%D9%86%DA%A9%D8%AA%D9%87-%D8%B7%D9%84%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%B7%D9%88%D9%84-%D8%B9%D9%85%D8%B1-%D8%A8%D8%A7%D8%AA%D8%B1%DB%8C-%D9%84%D9%BE%E2%80%8C%D8%AA%D8%A7%D9%BE)) بیان شده رو در اولویت قرار بدین.
در لینک بالا نکات قابل توجهی در خصوص افزایش طول عمرمفید باتری ها نوشته شده.