PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کانفیگ iis برای سرور دانلود

taba2000
February 22nd, 2016, 22:24
با عرض سلام و احترام
از یه سرور با ویندوز 2008 نسخه R2 و iis 7.5 به عنوان هاست دانلود استفاده می کنم .
مشخصات خود سرور هم خوبه رم 6 و 4 هسته و پورت یک گیگ سرعت نت 1 به 1 تقریبا 800 مگابیت
اما باز همچین اونجور که باید باشه نیست - کنده (دیر کانکشن میده و..
iis هم با تنظیمات دیفالت نصب کردم و ماژولی اضافه نکردم .
حالا می خوام بدونم چی کار کنم سرعت بره بالا ؟
چطوری لیمیت کنم که به سرور فشار نیاد
پهنای باند - کانکشن - تایم اوت کانکشن
چقدر لیمیت بشه ؟
چه ماژول هایی اضافه کنم ؟
امنیت رو چطور بالا ببرم
و....
بعد آیا نیازه انتی ویروس نصب کنم ؟ اگه هست نورتون انتی ویروس نصب کنم با لایسنس اورجینال ؟
ممنون میشم کمک کنید .
با تشکر

soheil869
February 23rd, 2016, 00:29
با عرض سلام و احترام
از یه سرور با ویندوز 2008 نسخه r2 و iis 7.5 به عنوان هاست دانلود استفاده می کنم .
مشخصات خود سرور هم خوبه رم 6 و 4 هسته و پورت یک گیگ سرعت نت 1 به 1 تقریبا 800 مگابیت
اما باز همچین اونجور که باید باشه نیست - کنده (دیر کانکشن میده و..
Iis هم با تنظیمات دیفالت نصب کردم و ماژولی اضافه نکردم .
حالا می خوام بدونم چی کار کنم سرعت بره بالا ؟
چطوری لیمیت کنم که به سرور فشار نیاد
پهنای باند - کانکشن - تایم اوت کانکشن
چقدر لیمیت بشه ؟
چه ماژول هایی اضافه کنم ؟
امنیت رو چطور بالا ببرم
و....
بعد آیا نیازه انتی ویروس نصب کنم ؟ اگه هست نورتون انتی ویروس نصب کنم با لایسنس اورجینال ؟
ممنون میشم کمک کنید .
با تشکر
آیا سرورت اختصاصیه یا وی پی اسه؟
پورتش 1 گیگه یا 100 مگا بیت
آیا هاردت ssd یا hdd
این بالایی ها مال سرعت سایت هست و همینطور جایی که سرورت هست شبکش چطوره
قسمت دوم بهتره کنترل پنل نصب کنی روش تا کاراتو انجام بده و امنیت رو حفظ کنه
بله آنتی ویروس بریز حالا نود 32 کسپر و ... هر چی که بیشتر قبول داری

emperatoor73
February 23rd, 2016, 01:09
داخل تنظیمات iis میشه محدودیت سرعت و پهنای باند اعمال کرد ولی شنیدم وقتی تعداد یوزر ها بالا بره هنگ میکنه و خوب کار نمیکنه

در مورد انتی ویروس هم فکر کنم باعث کم شد سرعت بشه
( بازهم دوستان با تجربه تو این کار در این مورد نظر بدن ) چون من خودمم قبلا میخواستم انتی ویروس نصب کنم ولی پشیمون شدم

Mr.Pouria
February 23rd, 2016, 01:11
مشکل سما از سمت پورت هست به دیتاسنتر درخواست بدید پورتتون رو چک بکنن ....

البته اگه سرور اختصاصی هستین ...

DaryaHost
February 23rd, 2016, 02:25
تنظیمات iis در بهترین حالت قرار داره و لیمیت هم نشده

چند مورد میتونه روی سرعت شما تاثیر بذاره

نوع هارد و رید و رایت هارد نسبت به سرور اصلی
و مقدار پورت سرور اصلی و شیر پورتی که به شما میرسه

برای سایت های اینچنینی و پربازدید اصولا از چنیدن سرور بجای یک سرور استفاده میکنند که هم فشار کمتری به هارد و پورت میاد هم بار سرور تقسیم میشه هم اطلاعات امن تر هستند

آنتی ویروس هم ضرورتی نداره و گاهی اوقات حتی برای سایت های دانلودی که فایل های کرک نرم افزار ارائه میدن خیلی دردسر ساز میشه ولی نصبش هم مقداری از رم و سی پی یو رو اشغال میکنه و همچنین رید و رایت هارد رو بالا میبره

taba2000
February 23rd, 2016, 09:40
مرسی از پاسخ هاتون عزیزان
سرور مجازی هستش. لوکیشن المان
پورت یک گیگه و دوتا کارت شبکه روی سرور هست .
سرعت نت خوبه با اسپید تست چک میکنم دانلود و اپلود روی 800 مگابیته .
هارد hdd
الان می خوام بدونم در iis چی کار کنم که سرعت بره بالاتر و فشار نیاد به سرور در مواقعی که تعداد یوزر ها میره بالا
مثلا
پهنای باند رو روی چقدر لیمیت کنم ؟ (الان خودم گذاشتم روی 12600000 بایت یعنی حداکثر سرعت دانلود هر ای پی 12 مگابایت باشه)
تایم اوت کانکشن رو رو چند بذارم ؟ روی 120 بود گذاشتم رو 90 خودم.
تعداد کانکشن رو روی چند بزارم بهتر ؟ الان روی 10 ولی احساس می کنم پایینه و کاربر اذیت میشه مخوام بزارم رو 350
چه ماژول های اضافه کنم ؟
کش رو رو چه حالتی بزارم
gzip یا همون داینامیک کمپرس را نصب کنم یاه نه تنظیمات چطوری باشه ؟
و......
اگه کسی میتونه کمک کنه که بهترین بهینه سازی رو داشته باشم . ممنون میشم
بعد به سئوال دیگه چی کار کنم که لینک هارو دانلود منیجر باز کنه به صورت خودکار و از طریق دانلودر خود مرورگر دانلود نکنه .
الان این سایت (http://serverdl.me/) رو ران کردم برای تست و سرعت دانلود لیمیت شده روی 12 مگابایت و کانکشن ها روی 10 تا وقتی میزنم برای دانلود مستقیم به دانلود منیجر لینک نمیده و باید url رو دستی وارد کنم تو دانلود منیجر مشکل چیه ؟
با تشکر

mashiat
February 23rd, 2016, 12:39
درود

پهنای باند رو روی چقدر لیمیت کنم ؟ (الان خودم گذاشتم روی 12600000 بایت یعنی حداکثر سرعت دانلود هر ای پی 12 مگابایت باشه)

این لیمیتی که گذاشتید کل پهنای باند اون سایت رو محدود میکنه . تک و توک آموزشهای فارسی که توی نت در اینباره هست کاملا غلط هست و لیمیت رو روی کل پهنای باند و سایت اعمال میکنه
اگر میخواهید روی لینک دانلود لیمیت بذارید باید ماژول نصب کنید
من تمام این راهها رو رفتم . اون آموزشهایی که برخی دوستان ندونسته گذاشتند ( شاید هم میدونند و بروز نمیدند و نمیخوان یاد بدند ! ) کل پهنای باند رو لیمیت میکنه
میتونید امتحان کنید . مثلا لیمیت رو بذارید روی 100 کیلوبایت . یک فایل 200 کیلویی دانلود کنید بعد سرور ارور http میده

- - - Updated - - -

الان این سایت (http://serverdl.me/)
رو ران کردم برای تست و سرعت دانلود لیمیت شده روی 12 مگابایت و کانکشن ها روی 10 تا وقتی میزنم برای دانلود مستقیم به دانلود منیجر لینک نمیده و باید url رو دستی وارد کنم تو دانلود منیجر مشکل چیه ؟
با تشکر
این مشکل برای مرورگر کروم هست که با دانلود منیجر در ورژن جدید مچ نیست
اگر با فایرفاکس بزنید درسته و لینک میده به دانلود میجر
البته راه داره که برای کروم هم درست بشه

emperatoor73
February 23rd, 2016, 15:49
دوست عزیز من لینک 10 گیگ و یک گیگ را همزان گذاشتم دانلود
یه مشکلی که هست اینه که فقط یکی از لینک ها با سرعت 12 مگ دانلود میشه و اون یکی ارور میده یا دانلود نمیشه
خودتون هم چک کنید متوجه میشید

taba2000
February 23rd, 2016, 18:07
دوسته خوبم بله برای لیمیت کانکشنه که روی 10 بود که فایل اولی 10 تارو گرفته بوده الان لیمیت رو بردم بالا الان می تونید امتحان کنید 380 تا کانکشن بازه الان
پهنای باند هم لیمیت هست ولی بالا هر ای پی 24 مگابایت

emperatoor73
February 23rd, 2016, 18:52
واسه سرور مجازی خیلی سرعت خوبی هست. سرور را از کدام شرکت تهیه کردید؟

به نظر من بهتره سرعت را محدود نکنید. چون دردسر های خودش را داره
البته من خودمم سایت فیلم و سریال دارم و یکی از مشکلاتم اینه که با وی پی اس دانلود میکنن ولی چاره ای ندارم
همینطوری گذاشتم .