PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مقدار رم و هارد مورد نیاز برای جلوگیری از کرش سرور

upnull50
February 13th, 2016, 21:07
سلام دوستان

چه مقدار یا چند درصد از رم و هارد سرور ( برای میزبانی سایت) باید خالی باشه تا پیشگیری کنه از کرش سرور ؟و به فرض اگر مقدار هارد در حال پر شدن بود به عنوان مثال 80 درصد هارد پر شده بود اگر از شرکت هاستینگ بخواییم هارد اضافه کنه این می تونه جلوی کرش سرور را بگیره یا این مواقع حتما" باید کل سرور را ارتقا داد؟

SaMaN0861
February 13th, 2016, 22:41
سلام دوستان

چه مقدار یا چند درصد از رم و هارد سرور ( برای میزبانی سایت) باید خالی باشه تا پیشگیری کنه از کرش سرور ؟و به فرض اگر مقدار هارد در حال پر شدن بود به عنوان مثال 80 درصد هارد پر شده بود اگر از شرکت هاستینگ بخواییم هارد اضافه کنه این می تونه جلوی کرش سرور را بگیره یا این مواقع حتما" باید کل سرور را ارتقا داد؟

لطفاً اعلام کنید از چه کنترل پنلی برای راه اندازی استفاده میکنید ؟

upnull50
February 13th, 2016, 23:11
لطفاً اعلام کنید از چه کنترل پنلی برای راه اندازی استفاده میکنید ؟

سی پنل

SaMaN0861
February 13th, 2016, 23:30
سی پنل

پلن پایه خودتون رو بر پایه رم 2 گیگ و 1 هسته اختصاصی پایگذاری کنید.
بعد از این مقدار منابع نسبت به تعداد سایت میزبانی شده بر روی سرور شما دارد که منابع آن را انتخاب کنید.
پیشنهاد میکنم سعی کنید مجازی ساز vmware استفاده کنید یعنی اینکه سرور شما تحت سرور vmware باشد و اینکه نسخه لینوکس centos 6.7 64bit minimal استفاده شود !

upnull50
February 15th, 2016, 20:13
پلن پایه خودتون رو بر پایه رم 2 گیگ و 1 هسته اختصاصی پایگذاری کنید.
بعد از این مقدار منابع نسبت به تعداد سایت میزبانی شده بر روی سرور شما دارد که منابع آن را انتخاب کنید.
پیشنهاد میکنم سعی کنید مجازی ساز vmware استفاده کنید یعنی اینکه سرور شما تحت سرور vmware باشد و اینکه نسخه لینوکس centos 6.7 64bit minimal استفاده شود !

من منظورم این نبود
ببینید من قبلا" سایت هام روی یک وی پی اس 20 گیگ هارد و با یک هسته سی پی یو و 4 گیگ رم بود منابعش کافی بود منتها مصرف هارد رسید به صد در صد منم تجربه نداشتم و نمی دونستم برای همین سرور به خاطر پر شدن هارد کرش کرد من الان کل منابع سرور را بردم بالا مثلا" هارد را رسوندم به چهل گیگ من سوالم اینه دقیقا" چه موقع باید دوباره منابع را زیاد کنم؟ الان 41 درصد از هارد پر شده این درصد وقتی به چند برسه من باید دوباره منابع زیاد کنم که دوباره سرور کرش نکنه؟

- - - Updated - - -

دوستان اینجا کسی جواب ما را نمی دونه؟

imostafa
February 17th, 2016, 09:46
سلام دوستان

1 - چه مقدار یا چند درصد از رم و هارد سرور ( برای میزبانی سایت) باید خالی باشه تا پیشگیری کنه از کرش سرور ؟

جواب : بستگی به کنتزل پنل که نصب کردید و امکاناتی که روی اون فعال کردی داره / بستگی به نوع هارد - رم و سی پی یو داره / . اگه برای هاست های اشتراکی میخواید انجام بدید برای شروع سروری با رم 16 گیگ جواب میده ولی اگه تعداد سایت های میزبانی شما بیش از 50 سایت و 20 سایت وردپرس هست باید فکر اضافه کردن رم باشید.

طبق تجربه ای که دارم برای cPanel در صورتی که ماژول های انتی شل - آنتی ویروس - CSF و ... رو نصب کنید باید فقط 4 گیگ بزارید برای cPanel که خوب جواب بده

2 - و به فرض اگر مقدار هارد در حال پر شدن بود به عنوان مثال 80 درصد هارد پر شده بود اگر از شرکت هاستینگ بخواییم هارد اضافه کنه این می تونه جلوی کرش سرور را بگیره ؟

جواب : ببینید بستگی به شرکتی که به شما خدمات میده داره . مثلا خود ما این کار رو میکنیم ولی باید ازشون بخواید ببینی انجام میدن یا نه . اگه رو سرور هارد باشه که کاری نداره براتون میشه اضافه کرد.
در ضمن با دستور df -h همیشه محتویات /tmp رو چک کنید
بعضی مواقع ممکنه پر شدن این پوشه کار بده دستتون و باعث افت شدید در سرعت سایت و یا از کار انداختن apache و یا mysql بشه ( توجه داشته باشید در صورتی که apache به صورت خوبی Config بشه . بهترین وب سرور هست . همینطور که اکثر سایت های معتبر دنیا از Apache استفاده میکنند. )

در مورد هارد اضافه باید بگم اگه مشکل از حجم هارد باشه که سرور کرش میکنه که بله با اضافه کردن هارد مشکل حل میشه . ولی بعضی مواقع به هارد ربطی نداره و ممکنه از رم - سی پی یو و باید سرور بررسی بشه و زیر ذره بین قرار بگیره .