PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشورت ! شما برای هاستینگ کنترل پنل CPanel را پیشنهاد میدهید یا DirectAdmin ؟

Sohan Roh
February 11th, 2016, 21:23
با سلام و احترام خدمت همه دوستان.

شما دوست عزیز برای هاست میزبانی ، هاست با کنترل پنل CPanel را پیشنهاد میدهید یا DirectAdmin ؟ چرا ؟

از همه دوستان به خاطر اینکه لطف می کنند و تجربیات خودشون رو در اینجا به اشتراک میگذارند بسیار سپاسگزارم.

سربلند باشید.

ممنونم.

zambi
February 11th, 2016, 21:29
سی پنل
امکانات بیشتر
محیط کار راحت تر
سادگی در عین کار امد بودن و غیره

CYCLONER
February 11th, 2016, 21:44
با سلام

دایرکت ادمین ( کنترل پنل بسیار ساده )
امنیت بیشتر نسبت به سی پنل
بهینه تر بودن از سی پنل

fireserver
February 11th, 2016, 21:47

شما دوست عزیز برای هاست میزبانی ، هاست با کنترل پنل cpanel را پیشنهاد میدهید یا directadmin ؟ چرا ؟

از همه دوستان به خاطر اینکه لطف می کنند و تجربیات خودشون رو در اینجا به اشتراک میگذارند بسیار سپاسگزارم.

سربلند باشید.

ممنونم.

با سلام و عرض احترام

در نهایت از سی پنل استفاده خواهید کرد

دارای ماژول های بسیار کاربردی می باشد

در صورت انتقال کاربران نیز راحت خواهند بود

محیط کاربری و مدیریت جذاب (gui)

می توان گفت 80 - 90٪ از سی پنل استفاده می کنند.

هر سروری اگر کانفیگ امنیتی نشود قابل نفوذ است !

CYCLONER
February 11th, 2016, 21:56
می توان گفت 80 - 90٪ از سی پنل استفاده می کنند.

منبع ؟

دوست عزیز از این صحبت های بیهوده نکنید بیشتر هاستینگ های ایران از دایرکت ادمین استفاده می کنه می تونید خودتون با گردش در سایت ها ببینید

erfan1374
February 11th, 2016, 22:01
ببینید هر کدو از اینا معایب و ویژگی های خاص خودشو داره....من خودم دایرکت ادمین استفاده میکنم به خاطر ارزون تر بودنشو سرعت بالاترش نسبت به سی پنل ولی خب سی پنل از نظر رابط کاربری زمین تا آسمون با دایرکت ادمین فرق داره...سی پنل از این جهت خیلی بهتره!!!ولی خب سی پنل گرون تره...از نظر امنیت هم زیاد فرقی ندارن..اگه شما مسئله پول برات مهم نیس از سی پنل استفاده کن

kool
February 11th, 2016, 22:03

شما دوست عزیز برای هاست میزبانی ، هاست با کنترل پنل CPanel را پیشنهاد میدهید یا DirectAdmin ؟ چرا ؟

سربلند باشید.

ممنونم.

سلام
در کل هر دو خوب هستن. و 100% یکی بر دیگری برتری کامل نداره به هیچ عنوان.
هر دو رو میشه به whmcs متصل کرد و تحویل آنلاین تنظیم کرد.
هر دو ایمن هستن. (بعد از کانفیگ)
هر دو دارای امکانات کافی هستند.
انتقال و بکاپ گیری در هر دو به سادگی انجام میشه.
بیشتر نرم افزار ها مثل ایمیل و دیتابیس و پی اچ پی و ... نیز دقیق مشترک هستن و هر دو یک چیز رو استفاده میکنن.

اما از نظر مشکلات تحریم چون فعلا دایرکت ادمین تحریمی اعمال نکرده بنده دایرکت ادمین رو ترجیح میدم تا احتمالا کاربران اذیت و... نشن.
و نیز از نظر سبک بودن دایرکت ادمین عالی هست/. در کل پیشنهاد بنده در شرایط کنونی دایرکت ادمین هست.

OmidX
February 11th, 2016, 22:04

شما دوست عزیز برای هاست میزبانی ، هاست با کنترل پنل cpanel را پیشنهاد میدهید یا directadmin ؟ چرا ؟

سربلند باشید.

ممنونم.

تجربه ثابت کرده هر کدوم از این کنترل پنل ها کاربران خاص خودشو داره ، مثلا ما کاربر داریم ک فقط هاست دایرکت ادمین میخواد ! یا بر عکس فقط هاست سی پنل !

یک جورایی سلیقه ای هست برای اند یوزر ها ...

برای ادمین سرور هم زیاد تفاوتی وجود نداره ، شاید یکسری کارها در سی پنل ب دلیل gui قوی تر راحت تر انجام شه ، ولی اینطوری نیست ک در دایرکت ادمین غیر قابل انجام باشه ...

CYCLONER
February 11th, 2016, 22:05
ببینید هر کدو از اینا معایب و ویژگی های خاص خودشو داره....من خودم دایرکت ادمین استفاده میکنم به خاطر ارزون تر بودنشو سرعت بالاترش نسبت به سی پنل ولی خب سی پنل از نظر رابط کاربری زمین تا آسمون با دایرکت ادمین فرق داره...سی پنل از این جهت خیلی بهتره!!!ولی خب سی پنل گرون تره...از نظر امنیت هم زیاد فرقی ندارن..اگه شما مسئله پول برات مهم نیس از سی پنل استفاده کن

دوست عزیز از نظر امنیت زیاد فرق ندارند ؟

اگر شما به عنوان مصرف کننده هستید شاید فرقی براتون حس نشه چون توسط مدیر سرور حتما امنیت دهی شده است

اگر سی پنل و دایرکت ادمین را هر دو به صورت هیچ تغییر نصب کنید و شروع به نفوذ به سرور کنید مطمئن باشید که سی پنل 10 دقیقه نشده می خوره

دایرکت ادمین هم نفوذ میشه ولی نه به دست هر کسی

TN Projects
February 11th, 2016, 22:20
درود
هرچند که این مورد بیشتر سلیقه ای و تجربی هست اما نظرات زیر می تونه کمک کنه :
1- ابتدا باید ببینید کاربرهاتون چه کسانی هستند؟
اگر سایت های پربازدید رو میزبانی میکنید طبیعتا با میزبانی سایت های تازه کار متفاوت تره
چون سایت های تازه کار معمولا سی پنل رو انتخاب میکنند چه از لحاظ گرافیکش چه از لحاظ انتخاب هاش

2- اصلا دقیقا برا یچه کارهایی میخواید؟ یعنی نمایندگی دادن یا صرفا میزبان بودن؟
معمولا دوستانی که نمایندگی زیاد میدن بیشتر سی پنل رو بخاطر آپشن هاش انتخاب میکنن.

3- سرورتون چه میزان منابع داره؟
اگر منابع سرورتون نسبت به استفاده احتمالی کاربرهاتون زیاد نیست پیشنهاد میکنم حتما دایرکت ادمین تهیه کنید.

4- از لحاظ مالی چطورید؟
اگر از لحاظ مالی میخواید صرفه جویی کنید و آینده نگر باشید صد در صد دایرکت ادمین رو پیشنهاد میکنم.
چون هم وضعیت مالی هاستینگر ها و هم وضعیت بازار برای همه ما مشخصه و ممکنه این وسط برای شما وضعیت مالی اوضاع خوبی نداشته باشه.

اما پیشنهاد خودم :
اگر بنده باشم هزینه اضافه لایسنس سی پنل رو به افزایش کیفیت سرورها و مانده رو برای لایسنس دایرکت ادمین میزارم.
اگر بنده باشم بخاطر سبک بودن و بهینه بودن این پنل، دایرکت ادمین رو انتخاب میکردم.
اگر بنده باشم بخاطر خوش دست بودن و از نظر بنده زیبا بودن احاطه آسان و راحت تر به کنترل پنل، دایرکت ادمین رو انتخاب میکردم.
..............................
درخصوص امنیت هم نمیشه تفاوت چندانی قائل بود و براحتی قابل چشم پوشیه !
چون سی پنل آپشن های زیادی داره طبیعتا کانفیگش زمان برتر و کارش بیشتره برای همین در حالت پیشفرض امنیتش ضعیف تره و این نقطه ضعفش نیست !

پیشنهاد میکنم اگر میخواید وارد این حرفه بشید حتما و حتما از دایرکت ادمین شروع کنید و هزینه ها رو برای کیفیت بیشتر و آینده بزارید.
چون از نظر بنده دایرکت ادمین با قالب کپری از سی پنل هم زیباتر و خیلی خوش دست تره. البته این مورد نظر شخصیه و تجربه چندساله ی بندست.

davood1156
February 11th, 2016, 22:21
درود
به نظر من هم نمیشه یکی رو نسبت به دیگری ارجح تر دونست و باید جفتش رو امتحان کنی تا ببینی کدام از هر لحاظ براتون بهتره و باهاش راحت تر هستید.
پیروز باشید

kouroshez
February 12th, 2016, 00:37

سربلند باشید.

ممنونم.

درود
اگر بحث اینکه به دنبال این هست که روی سرور خودتون نصب کنید که صد درصد دایرکت ادمین به صرفه تر هست!‌
مورد بعدی اینکه هر دو کنترل پنل های خوب و قدرتمندی هستند !
طبیعتا پلاگین و.. برای سی‌پنل بیشتره !‌ کار باهاش ساده تره و محیط خیلی زیبایی داره مخصوصا بیلد اخرش که از نظر زیبایی سنگ تموم گذاشته! از نظر امنیت هر کدوم بهتر کانفیگ بشه!
باز اگر بحث سرور مطرح باشه شما توی سی‌پنل نمیتونی هاست نیم دات ای ار تنظیم کنی! یا اصلا بفهمن ایرانی هستی اکانتت ساس و لایسنست اکسپایر میشه ! ولی دایرکت ادمین هیچ مشکلی نداره !
و مورد در چه زمینه ای میخوایید استفاده کنید !؟‌ برای فروش برای سایت خودتتون تکی ؟

smhnw
February 12th, 2016, 00:41
بستگی داره

اگر حوصله دردسر ندارید دایرکت ادمین

اگر حوصله دردسر دارید سی پنل

البته اینایی گفتم واسه کسانی هست که تجربه کافی ندارند !

افراد استاد و با تجربه که جای خود دارند ...

k-h
February 12th, 2016, 00:56
درود
سی پنل محیط کاربری قوی تری داره و کاربران بیشتری به خودش جذب کرده
اگر هم توجه کرده باشید بیشتر هاستینگ های معتبر در جهان هم از سی پنل استفاده میکنند
البته کنترل پنل دایرکت ادمین هم قابلیت های بسیار بالایی داره ولی رابط گرافیکی ضعیف تری نسبت به سی پنل داره وگرنه با هر دو میتوانید یک هاستینگ با کیفیت فعال کرد.

hostorder
February 12th, 2016, 01:16
دایرکت ادمین مشتری های خاصی داره ولی برای حرفه ای بود بابد سی پنل باشه ولی هر دو هم باشه بهتر میشه

farmanrava
February 12th, 2016, 01:33
دوست عزیز از نظر امنیت زیاد فرق ندارند ؟

اگر شما به عنوان مصرف کننده هستید شاید فرقی براتون حس نشه چون توسط مدیر سرور حتما امنیت دهی شده است

اگر سی پنل و دایرکت ادمین را هر دو به صورت هیچ تغییر نصب کنید و شروع به نفوذ به سرور کنید مطمئن باشید که سی پنل 10 دقیقه نشده می خوره

دایرکت ادمین هم نفوذ میشه ولی نه به دست هر کسی

جاااان ؟؟؟؟؟
میتونم بپرسم شما بر طبق چیزی همچین صحبتی میکنید ؟!

مطمئن باشید که سی پنل 10 دقیقه نشده می خوره

- - - Updated - - -

سربلند باشید.

ممنونم.

دوست گرامی سی پنل محبوبیت و قدرت خاص خودش رو داره . بنده ایران رو کاری ندارم هیچ چیز اینجا درست نیست که این بخواد درست باشه
شما جهان رو در نظر بگیرید ، متوجه میشید که اکثریت از سی پنل استفاده میکنند و مابقی هم برای تمکیل سرویس هاشون دایرکت ادمین رو اضافه میکنند

یکسری از دوستان کم لطفی دارند در مورد امنیت سی پنل ... از نظر بنده این نشون از بی تجربگی هستش ...

موفق باشید

shivahost
February 12th, 2016, 01:41
من دایرکت ادمین را ترجیح میدم، تنها برتری cpanel رو برای کاربران فقط file manager اون می دونم که در صورت عادت کردن به فایل منیجر دایرکت ادمین دیگه هیچی کم نداره! ضمن اینکه file manager هم با آمدن filezilla و اسکریپ های php دیگه اهمیت چندانی نداره.

اما هیچوقت از قالب کپری دایرمت ادمین خوشمان نیامده و همیشه از قالب ساده enhanced استفاده کردیم. اما در حال طراحی و تست قالب جدید خودمون هستیم که کاملا هم ریسپانسو و موبایلی هست که دموی اون رو بهتون پیشنها می کنم بررسی کنید:

http://78.47.80.79:6364
نام کاربری: demo_user
رمز: demo

29982

T.Toosi
February 12th, 2016, 14:50
من دایرکت ادمین را ترجیح میدم، تنها برتری cpanel رو برای کاربران فقط file manager اون می دونم که در صورت عادت کردن به فایل منیجر دایرکت ادمین دیگه هیچی کم نداره! ضمن اینکه file manager هم با آمدن filezilla و اسکریپ های php دیگه اهمیت چندانی نداره.

اما هیچوقت از قالب کپری دایرمت ادمین خوشمان نیامده و همیشه از قالب ساده enhanced استفاده کردیم. اما در حال طراحی و تست قالب جدید خودمون هستیم که کاملا هم ریسپانسو و موبایلی هست که دموی اون رو بهتون پیشنها می کنم بررسی کنید:

http://78.47.80.79:6364
نام کاربری: demo_user
رمز: demo

سلام، قالب تمیزی با بوت استرپ در اومده. کار خودتونه ؟

CYCLONER
February 12th, 2016, 14:58
جاااان ؟؟؟؟؟

- - - Updated - - -

دوست گرامی سی پنل محبوبیت و قدرت خاص خودش رو داره . بنده ایران رو کاری ندارم هیچ چیز اینجا درست نیست که این بخواد درست باشه
شما جهان رو در نظر بگیرید ، متوجه میشید که اکثریت از سی پنل استفاده میکنند و مابقی هم برای تمکیل سرویس هاشون دایرکت ادمین رو اضافه میکنند

یکسری از دوستان کم لطفی دارند در مورد امنیت سی پنل ... از نظر بنده این نشون از بی تجربگی هستش ...

موفق باشید

آقا ما بی تجربه شما یه سی پنل نصب کن بده 10 دقیقه بشمر من رمز روت رو بدم :)

بدون هیچ کانفیگی

- - - Updated - - -

بر طبق تجربه خودم :)

salar123
February 12th, 2016, 15:02
1- هیچ فرقی نمیکنن تمام افرونه هایی که سی پنل دارن رو حتی بعضی رو به رایگان رو دایرکت ادمین نصب کردم کار باهاش هم از لحاظ فنی راحتره.
ولی سی پنل محیط کاربری زیباتر و کاربر پسند تره.
قیمت دایرکت ادمین خیلی پایین تره لایسنس دایرکت ادمین ماهی 11 هزار تومن و سی پنل 55 وی پی اس و اختصاصی 77 هزار تومنه.
ولی به هر حال اگه بخواید رو سرور ایران نصب کنید بهتره از دایرکت ادمین استفاده کنید.
در کل تفاوت انچنانی بین این دو پنل وجود نداره.

shivahost
February 12th, 2016, 15:11
سلام، قالب تمیزی با بوت استرپ در اومده. کار خودتونه ؟

بله کاملا، هنوز قسمت های مربوط به ایمیل رو انجام ندادیم البته.

CYCLONER
February 12th, 2016, 15:13
بله کاملا، هنوز قسمت های مربوط به ایمیل رو انجام ندادیم البته.

درود

جناب قالب خوبی هستش

کی تموم میشه و آیا برای فروش خواهید گذاشت یا نه ؟

shivahost
February 12th, 2016, 15:22
درود

جناب قالب خوبی هستش

کی تموم میشه و آیا برای فروش خواهید گذاشت یا نه ؟

خیلی کار ی بره؛ بعد از اتمام در مورد فروش و قیمت تاپیک خواهم زد. فعلا فقط هم روی بخش user کار کردیم. این تاپیک بحثش چیز دیگه ایه.

CYCLONER
February 12th, 2016, 15:24
خیلی کار ی بره؛ بعد از اتمام در مورد فروش و قیمت تاپیک خواهم زد. فعلا فقط هم روی بخش user کار کردیم. این تاپیک بحثش چیز دیگه ایه.

شرمنده که از بحث جدا شدم ولی قالب خوبی بود