PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : برای راه اندازی هاستینگ چه دانش هایی نیازه؟

jahanweb
February 11th, 2016, 18:59
درود
خسته نباشید..
برای راه اندازی هاستینگ حالا چه روی وی پی اس یا اختصاصی یا نماینده.. چه دانش نیاز هست که خودم بتونم پشتیبانی کاربران رو از همه لحاظ انجام بدم؟

joomla2
February 11th, 2016, 19:11
سلام.
برای نمایندگی کار با سی پنل را یاد داشته باشید و اینکه مثلا جوملا یا وردپرس و اسکریپت ها را برای مشتری نصب کنید کافیه.
در کل اگه مشتریان شما آماتور باشند سوال های پیش پا افتاده می پرسند و چیز سختی نیست. مثلا می خواهند براشون وردپرس نصب کنید. رمز سی پنل را عوض کنید. دیتابیس بسازید و کلا سوال های مربوط به سی پنل.

و اگر مشکل خواصی هم داشتید که خودتون تخصص کافی را نداشته باشید می توانید با پشتیبانی هاستینگ که ازش نمایندگی گرفتید مشکل را حل کنید.
اگر علاقه دارید با نمایندگی شروع کنید. کم کم راه میوفتید. خیلی سخت نگیرید

موفق باشید

armin.rf
February 11th, 2016, 19:13
البته ذکر کنم که دانش به تنهایی کافی نیست بلکه نیاز به تجربه هم داره

چرا چون زمانی که مشکل خوردید بر اساس تجربیات اون رو رفع کنید

saeed1988m
February 11th, 2016, 19:17
در مورد دانش دوستمون تا حدود زیادی جهت راه اندازی اولیه ذکر کردند

اما بنده مهمترین بخش رو میگم خدمتتون(حداقل از نظر شخص بنده) تعهد داشته باشید به کاربرانتون باور کنید یک مشتری راضی کوهی از مشتری با خودش داره ولی یک مشتری ناراضی برای شما کافیه که زحماتتون به باد بره
تعهد و رسیدگی به کاربران به نظر من اصلی ترین رکن هست

TN Projects
February 11th, 2016, 19:59
درود
شاید الان یه خورده سردرگم باشید که بهترین نقطه برای شروع کجاست
1- بنظر بنده برای یک مدیر سرور خوب بودن بهتره قبل از هر چیزی یک وبمستر حرفه ای باشید !
2- با کنترل پنل های دایرکت ادمین و سی پنل + ویندوز سرور ابتدا خوب کار کنید و یادبگیرید
3- یادبگیرید که وب سایت های مختلف از لحاظ میزبانی چه چیزهایی نیاز دارند که بیشترین بازدهی رو داشته باشند (به عنوان مثال از ورژن پی اچ پی تا وب سرورها و پلاگین های خاص و....)
4- بعد کم کم یادبگیرید اصلا سرور چیه و انواع سرورها رو بشناسید
5- بعد سیستم عامل ها - انواع سیستم های عامل - از همه مهمتر تفاوت ها و کاربردهای این سیستم عامل ها رو بشناسید
6- بعد به مطالعه وب سرورهایی نظیر آپاچی ، انجین ایکس ، لایت اسپید که سه تا از رایج ترین وب سرورها هستند بپردازید. این مورد خیلی خیلی مهمه.
به عنوان مثال وقتی میگن بهترین وب سرور برای چت روم ها nginx+apache+.... هست الان دیگه میدونید چرا. چون این وب سرورها رو مطالعه کردین و از تفاوت ها و تا حدودی با نحوه کار کردنشون آشنا هستید.

*حالا که پیشنیازها رو یادگرفتید می تونید بصورت حرفه شروع به یادگیری مباحث مدیریت سرور کنید.
7- الان در این مرحله باید به یادگیری لینوکس و توزیع های مختلف بپردازید.
8- برای یادگیری کانفیگ ها زمان زیادتری میخواد
چون کانفیگ ها متفاوت هستند و هرکدوم تفاوت های خودشون رو دارن.
خود کانفیگ کردن یک مسئله جداست و مدیریت کردن هم خودش یک مقولست !
چرا که مدیریت کردن بیشتر تجربه میخواد که با خطاهای مختلف و مشکلات مختلف آشنا بشید.

موارد کلی و ریزه کاریهای بیشتری در شروع کارتون هست اما رویه ای که باید بشناسید اینه.
این موارد هم نه سخت هستند و نه آسان. اگر انگیزه ای برای کارتون داشته باشید دیگه بحث، بحث سختی و آسونی نیست
فقط باید یادبگیرید که توی کارتون صبر داشته باشید چرا که شکست توی این کار خیلی زیاده و ممکنه فکر ول کردن شغلتون به سرتون بزنه.

توی این کار بودجه خیلی مهمه پیشنهاد میکنم سهل انگاری های مالی رو که خود بنده و خیلی از همکارا تو این حرفه مرتکب شدیم رو تکرار نکنید.

آخرین پیشنهاد بنده فراگیری زبان انگلیسیه. چون این شغل بیشتر از هر چیز نیاز به بروز بودن داره و منابع فارسی چیزخاصی برای گفتن ندارن و خود مدیریت سرور هم کلا با زبان انگلیسیه.
پیشنهاد میکنم حتما و حتما همین اول کار شروع به فراگیری زبان انگلیسی کنید.

امیدوارم تونسته باشم کمکی کرده باشم سوالی بود درخدمتم.