PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل صدای زیاد هارد

Ringmoon
February 7th, 2016, 09:41
با سلام
هارد یکی از سیستم هام چند وقتی هست خیلی صدا میده وقتی هم توی task manager چک میکنم میبینم داره 100% کار میکنه در صورتی که مثلا فقط یک مرور گر بازه تا چند دقیقا روی 100% کار میکنه بعدش به حالت عادی بر میگرده که توی اون چند دقیقه صدای خیلی زیادی میده

کسی میدونه چرا اینجوری شده ؟
sarwhost
February 7th, 2016, 10:00
هارتون به احتمال زیاد به مشکل خورده از اطلاعاتتون بکاب بگیرید

Ringmoon
February 7th, 2016, 10:14
هارتون به احتمال زیاد به مشکل خورده از اطلاعاتتون بکاب بگیرید

نزدیک 600 گیگ اطلاعات هست یکم سخته بک آپ گیریش ممکنه مشکل نرم افزاری باشه ؟ و راه حلی داشته باشه ؟

scary-x2
February 7th, 2016, 10:19
اگه هاردت می چسبه درگیره زحمت بکش بنداز رو یک سیستم دیگه ببین بازم درگیره

اگه درگیر نبود مشکل ویندوز و ویروسه چند وقت پیش همچین ویروسی به سیستمم سر زد من از خجالتش در اومدم

درغیر این صورت بکاپ بردار تا پاک نشده

sarwhost
February 7th, 2016, 10:21
همچین کار سختی هم نیست یک هارد جدید بگیرید بزنید بره البته اگر هاردتون خراب شده باشه انتقال به سختی انجام میشه یا نمیشه
قبلا یک مورد داشتم 750گیگ بود برای گارانتی هم فرستادم و مشکل حل نشد بعد گارانتی که گفتن درست شده 1 ماه بیشتر کار نکر و کلا خوابید

Ringmoon
February 7th, 2016, 10:25
اگه هاردت می چسبه درگیره زحمت بکش بنداز رو یک سیستم دیگه ببین بازم درگیره

اگه درگیر نبود مشکل ویندوز و ویروسه چند وقت پیش همچین ویروسی به سیستمم سر زد من از خجالتش در اومدم

درغیر این صورت بکاپ بردار تا پاک نشده

تشکر از پاسختون ، اینو تست کردم دیروز باز همینطوری بود یعنی هرچی هست از خوده هارده فکر نکنم از ویندوز یا ویروس یا چیز دیگه باشه

- - - Updated - - -

همچین کار سختی هم نیست یک هارد جدید بگیرید بزنید بره البته اگر هاردتون خراب شده باشه انتقال به سختی انجام میشه یا نمیشه
قبلا یک مورد داشتم 750گیگ بود برای گارانتی هم فرستادم و مشکل حل نشد بعد گارانتی که گفتن درست شده 1 ماه بیشتر کار نکر و کلا خوابید

بله خب به این شکل که زیاد سخت نیست بیشتر میخواستم ببینم راهی داره همینو درست کنم یا نه

mizban97
February 7th, 2016, 10:39
با سلام
هارد یکی از سیستم هام چند وقتی هست خیلی صدا میده وقتی هم توی task manager چک میکنم میبینم داره 100% کار میکنه در صورتی که مثلا فقط یک مرور گر بازه تا چند دقیقا روی 100% کار میکنه بعدش به حالت عادی بر میگرده که توی اون چند دقیقه صدای خیلی زیادی میده

سلام
دوست عزیز هارد شما اینترنال هست یا اکسترنال؟

Ringmoon
February 7th, 2016, 10:44
سلام
دوست عزیز هارد شما اینترنال هست یا اکسترنال؟

هارد اینترنال وسترن دیجیتال بلک 1 ترا هست
wdc wc 1002faex

mizban97
February 7th, 2016, 10:50
هارد اینترنال وسترن دیجیتال بلک 1 ترا هست
wdc wc 1002faex

صدای تق تق میده؟
اکثرا مشکل میتونه از شکسته شدن هد یا سیلندر باشه یا هر قطعه دیگه...
اگر گارانتی داره ببرید نمایندگی چک کنند براتون هارد عوض کنند یا تعمیر کنند.
پیشنهاد من اینه قبل از بردن به نمایندگی یا هر عمل دیگری یکبار از اطلاعات بکاپ تهیه کنید.

kool
February 7th, 2016, 11:10
با سلام

سلام
مورد فشار احتمالا از سمت ویروس باشه.
ولی صدای زیاد مشکل سخت افزاری در هارد میتونه باشه. به نظر من از اطلاعات خیلی مهم خود بکاپ تهیه کنید و بعد همان صورت استفاده کنید. مگر اینکه گارانتی واقعا معتبری داشته باشه که ارزش استفاده از گارانتی باشه!
البته همیشه هم صدای زیاد هارد باعث خرابی نمیشه یعنی ممکنه چندین سال هم در همین شریط کار کنه. مثلا من روی یکی از سیستم ها که بچه ها باهاش کارتون اینا میبینن یه هارد مکستور دارم فکر کنم بیش از 10 سال هست دارای صدا هست و اطلاعات رو با صدای خرت خرت میخونه!
به شخصه چون اطلاعات هارد شوخی بردار نیست به هیچ عنوان برای گارانتی یا تعمیر ارسال نمیکنم!

البته برخی مشکلات با آپدیت فریمور هارد میتونه برطرف شه!

Ringmoon
February 7th, 2016, 11:47
صدای تق تق میده؟
اکثرا مشکل میتونه از شکسته شدن هد یا سیلندر باشه یا هر قطعه دیگه...
اگر گارانتی داره ببرید نمایندگی چک کنند براتون هارد عوض کنند یا تعمیر کنند.
پیشنهاد من اینه قبل از بردن به نمایندگی یا هر عمل دیگری یکبار از اطلاعات بکاپ تهیه کنید.

تق تق که نه اما یه صدای کلفتی میده مثل صدایی که مثلا شما بیای یه دی وی دی داخل داستگاه بزاری و به شدت این بچرخه اینم دقیقا همونطوره داره میچرخه به سرعت به خاطر اینکه روی 100% هست میزان استفاده از هارد اونم با باز کردن یک مرورگر یعنی حدود 5 دقیقه به شدت هارد کار میکنه صدایی هم که میده ناشی از همینه

- - - Updated - - -

سلام
مورد فشار احتمالا از سمت ویروس باشه.
ولی صدای زیاد مشکل سخت افزاری در هارد میتونه باشه. به نظر من از اطلاعات خیلی مهم خود بکاپ تهیه کنید و بعد همان صورت استفاده کنید. مگر اینکه گارانتی واقعا معتبری داشته باشه که ارزش استفاده از گارانتی باشه!
البته همیشه هم صدای زیاد هارد باعث خرابی نمیشه یعنی ممکنه چندین سال هم در همین شریط کار کنه. مثلا من روی یکی از سیستم ها که بچه ها باهاش کارتون اینا میبینن یه هارد مکستور دارم فکر کنم بیش از 10 سال هست دارای صدا هست و اطلاعات رو با صدای خرت خرت میخونه!
به شخصه چون اطلاعات هارد شوخی بردار نیست به هیچ عنوان برای گارانتی یا تعمیر ارسال نمیکنم!

البته برخی مشکلات با آپدیت فریمور هارد میتونه برطرف شه!

پیشنهاد خوبیه چون هارد تاریخ انقضای گارانتیش گذشته به نظرم بهتره از چیزای مهم بک آپ بگیرم و استفاده کنم تا هر موقع که کلا خراب شد عوضش کنم
اینم بگم سرعت هارد خوبه تغییری نکرده مشکل فقط همون 100% استفاده کردنشه که نمیدونم دلیلش چیه

kool
February 7th, 2016, 12:50
پیشنهاد خوبیه چون هارد تاریخ انقضای گارانتیش گذشته به نظرم بهتره از چیزای مهم بک آپ بگیرم و استفاده کنم تا هر موقع که کلا خراب شد عوضش کنم
اینم بگم سرعت هارد خوبه تغییری نکرده مشکل فقط همون 100% استفاده کردنشه که نمیدونم دلیلش چیه

بله. معمولا گارانتی حوصله میخواد که تعمیر کنن هم هارد معمولا خوب جواب نمیده. مگر اینکه تعویض داشته باشه. و معمولا هر کی ارسال میکنه میگن که باز کردید خودتون و برمیگردونن و هزینه ارسال هر از جیبش میره!
بهتره یکبار با ویروس یاب هایی معتبر چون کسپرسکی و... ویروس کشی کنید و بعد از اطلاعات مهم بکاپ تهیه کرده و سیستم عامل رو مجدد نصب کنید. مورد فریمور هم چک کنید ممکنه مشکل رو رفع کنه به کل.
همچنین فقط وقتی دور بالا میره صدا میده ممکنه در جای خودش هم فیکس نباشه ... مثلا ممکنه فقط پیچ های یک سمت رو زمان اسمبل کردن بسته باشن