PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : وجود برق در بدنه کیس (فوری)

m2n
February 5th, 2016, 22:35
سلام دوستان و همکاران گرامی

یک مشکلی هست، بدنه کیس من برق 12 ولت یا شاید بیشتر هم داره وقتی سیم فن نولش وصل باشه بزنی به بدنه کیس قشنگ کار می کنه و اینکه فازمترم میزنم بدنه کیس چراغش با تمام قدرت روشن میشه، تمامی اتصالات داخل کیس هم با وارنیش توسط خودم عایق کاری شده، دلیل چی می تونه باشه؟!

سپاس

davood1156
February 5th, 2016, 22:53
مشکل قبل از اینکه به کیس کامپیوتر شما برگرده ممکنه مربوط به غیر استاندارد بودن محافظ برقی باشه که استفاده میکنید و یک راه حل خیلی ساده داره، اگر از محافظ یا چند راهی برق استفاده میکنید فقط کافیه دوشاخه اصلی را که به پریز برق ساختمان وصل کردید برعکس کنید یعنی دوشاخه رو از برق بکشید و با چرخش 180 درجه ای اونرو به پریز برق بزنید با این کار در واقع مسیر فاز و نول ورودی به محافظ برق کامپیوتر رو جابجا میکنید فقط یادتون باشه دوشاخه خود محافظ رو برعکس کنید، به همین سادگی ممکنه مشکل شما حل شده باشه، حتی اگر بدون اینکه سیمها رو جابجا کرده باشید و بدون سابقه قبلی یکباره این اشکال ایجاد شده باشه باز هم این روش را امتحان کنید، مجانیه!اگر این راهکار جوابگو نبود باید موضوع بیشتر بررسی بشه، اگر برق بدنه کیس، ضعیف و مربوط به الکتریسیته القایی باشه با یک اتصال زمین مشکل حل میشه البته اصولا باید پایه های قطعات که متصل به بدنه کیس هستند مثل مادر برد، عایق باشند همچنین میشه تک تک قطعات رو بردارید و با قطعان جایگزین تست کنید که معمولا متهم اصلی! پاور هست که باید تست بشه و در صورت خرابی جایگزین بشه ولی چون امکانات و البته تجربه، لازمه بهتره کار رو به یک تعمیرکار مجرب و البته با انصاف ارجاع بدین. البته روشهایی مثل عایق کردن پاور با یک لایه از مواد عایق مثل پشم شیشه هم ممکنه مشکل رو حل کنه ولی روش ایمنی نیست و توصیه نمیشه. اصولا بهتره قطعه خراب، جایگزین بشه

softlayer
February 5th, 2016, 23:19

یک مشکلی هست، بدنه کیس من برق 12 ولت یا شاید بیشتر هم داره وقتی سیم فن نولش وصل باشه بزنی به بدنه کیس قشنگ کار می کنه و اینکه فازمترم میزنم بدنه کیس چراغش با تمام قدرت روشن میشه، تمامی اتصالات داخل کیس هم با وارنیش توسط خودم عایق کاری شده، دلیل چی می تونه باشه؟!

سپاس
درود
اگر بیش از 12 ولت هست قطعا از power شماست
یکبار پاور رو جدا کنید و یا اینکه با یک پاور دیگه امتحان کنید.
خروجی main board شما 12 ولت هست که بعید هست به کیس وارد بشه.
سپاس

kool
February 5th, 2016, 23:40
سلام
با دقت قطعات رو بررسی کنید ممکنه جایی از سوکت ها و ... پاور اتصال داره به کیس ... و نیز بهتره ولتاژ موجود رو بسنجید و ببینید دقیقا چقدر هست . اگه 12 و زیر اون باشه یا اتصال کوتاه جای وجود داره (مثلا ممکنه روغن بعد از لحیم کاری باشه یا جایی قلع افتاده باشه!)
و یا اینکه ممکنه مادربرد اشکالی پیدا کده که ولتاژ رو به گرند میده!

m2n
February 6th, 2016, 00:04
مشکل قبل از اینکه به کیس کامپیوتر شما برگرده ممکنه مربوط به غیر استاندارد بودن محافظ برقی باشه که استفاده میکنید و یک راه حل خیلی ساده داره، اگر از محافظ یا چند راهی برق استفاده میکنید فقط کافیه دوشاخه اصلی را که به پریز برق ساختمان وصل کردید برعکس کنید یعنی دوشاخه رو از برق بکشید و با چرخش 180 درجه ای اونرو به پریز برق بزنید با این کار در واقع مسیر فاز و نول ورودی به محافظ برق کامپیوتر رو جابجا میکنید فقط یادتون باشه دوشاخه خود محافظ رو برعکس کنید، به همین سادگی ممکنه مشکل شما حل شده باشه، حتی اگر بدون اینکه سیمها رو جابجا کرده باشید و بدون سابقه قبلی یکباره این اشکال ایجاد شده باشه باز هم این روش را امتحان کنید، مجانیه!اگر این راهکار جوابگو نبود باید موضوع بیشتر بررسی بشه، اگر برق بدنه کیس، ضعیف و مربوط به الکتریسیته القایی باشه با یک اتصال زمین مشکل حل میشه البته اصولا باید پایه های قطعات که متصل به بدنه کیس هستند مثل مادر برد، عایق باشند همچنین میشه تک تک قطعات رو بردارید و با قطعان جایگزین تست کنید که معمولا متهم اصلی! پاور هست که باید تست بشه و در صورت خرابی جایگزین بشه ولی چون امکانات و البته تجربه، لازمه بهتره کار رو به یک تعمیرکار مجرب و البته با انصاف ارجاع بدین. البته روشهایی مثل عایق کردن پاور با یک لایه از مواد عایق مثل پشم شیشه هم ممکنه مشکل رو حل کنه ولی روش ایمنی نیست و توصیه نمیشه. اصولا بهتره قطعه خراب، جایگزین بشه

راه حل خیلی خوبه، ممنون دوست گرامی تست می کنم انشالله باراهکار شما ایراد برطرف بشه.
سپاس

زیرساخت
February 6th, 2016, 00:12

سپاس

در نقاط اتصال مادربرد به پایه ها از پلیت پلاستیکی یا فوم استفاده کنید.

m2n
February 6th, 2016, 00:28
سلام
با دقت قطعات رو بررسی کنید ممکنه جایی از سوکت ها و ... پاور اتصال داره به کیس ... و نیز بهتره ولتاژ موجود رو بسنجید و ببینید دقیقا چقدر هست . اگه 12 و زیر اون باشه یا اتصال کوتاه جای وجود داره (مثلا ممکنه روغن بعد از لحیم کاری باشه یا جایی قلع افتاده باشه!)
و یا اینکه ممکنه مادربرد اشکالی پیدا کده که ولتاژ رو به گرند میده!

نه مطمئنم اتصاصلی نداریم چون خودم حساس هستم همه سیم ها سوکت ها عایق کاری شده.
12 ولت هست ولی آمپرش بالاست.
فقط ذهنم و مادربرد مشغول کرده باید مادربردو چک می کنم/.

سپاس از راهنمایی شما

- - - Updated - - -

درود
اگر بیش از 12 ولت هست قطعا از power شماست
یکبار پاور رو جدا کنید و یا اینکه با یک پاور دیگه امتحان کنید.
خروجی main board شما 12 ولت هست که بعید هست به کیس وارد بشه.
سپاس

سپاس از شما دوست گرامی

ipsat
February 6th, 2016, 01:09
وجود برق در بدنه کیس به خاطر جریان القایی کاملاً طبیعی هست.
راه حلش اینه هنگام کار با کیس پای شما نباید به صورت لخت با زمین تماس داشته باشه و از عایق استفاده کنید مانند فرش یا موکت.

m2n
February 6th, 2016, 01:25
دوستان امکانش هست با یک فاز متر بدنه کیس خودتونو چک کنید!

ثواب داره چون کابل hdmi مانیتور هم برق داره :63:

- - - Updated - - -

وجود برق در بدنه کیس به خاطر جریان القایی کاملاً طبیعی هست.
راه حلش اینه هنگام کار با کیس پای شما نباید به صورت لخت با زمین تماس داشته باشه و از عایق استفاده کنید مانند فرش یا موکت.

بله من الان کابل HDMI مانیتورم چک کردم انم برق داشت.
اما کیس رو موکت هست پایه پلاستیکی هم داره.

amin0181
February 6th, 2016, 02:42
نباید تحت هیچ شرایطی بدنه برق داشته باشه ! برای بنده مشکلی نداشت
کاری که شما باید انجام بدی
با ولت متر میزان جریان و اندازی بگیرین
سیم های ورودی رو بررسی کنید
گاهی چون ماژول پاور مشکل داره که مربوط به قاب دور ورودی پاور هست با بدنه کیس برخورد میکنه
اول از سالم بودن پاور مطمن بشید و دوم ماژول ورودی رو بررسی کنید
کلید پاور پشت کیس رو بزنید و خاموش کنید ببینید باز هم برق داره یا خیر
بعید میدونم از بعد پاور باشه و مشکلی از مین برد اصلی باشه
چون این در صورتی هست که برق از روی مین عبور کنه و از طریق ماژول های اتصالی پشت سیستم به بدنه منتقل بشه که میتونه اسب بزنه به مین برد
در صورتی که کیس شما سیستم کولینگ و یا فن داره اونا رو هم بررسی کنید ممکن هست اشکال از اینا باشه

masterphp
February 6th, 2016, 03:11
مین بورد و چک کنید اتصال به بندنه نداشته باشه

kool
February 6th, 2016, 10:04
نه مطمئنم اتصاصلی نداریم چون خودم حساس هستم همه سیم ها سوکت ها عایق کاری شده.
12 ولت هست ولی آمپرش بالاست.
فقط ذهنم و مادربرد مشغول کرده باید مادربردو چک می کنم/.

سپاس از راهنمایی شما

در این صورت ممکنه از خود پاور باشه... اگه بتونید پاور رو از کیس جدا کنید و به صورتی که بدنه اش با کیس و قطعات تماس نداشته باشه تست کنید (فقط دقت کنید خرابی پیش نیارید)

Amy
February 6th, 2016, 11:00
با سلام

چندوقت پیش این مشکل برای منم پیش اومد

با این که کیس نو تهیه کرده بودم و تمامی قطعات نو و آکبند بودن

اما برای از بین بردن برق بدنه

یک محافظ برق ( ثابت کننده جریان برق ) گرفتم

و یک سیم رو برداشتم یک سرش رو به بدنه ی کیس چسبوندم و یک سرش رو به زمین ( در واقع همون اتصال به زمین )

مشکل حل شد :d

امیدوارم برای شما هم جواب بده

hadi2002
February 6th, 2016, 11:01
دوست عزیز به احتمال زیاد مشکل از پاور شماست متاسفانه پاورهای موجود در بازار بیشترشون غیراستاندارد هستند و این مشکل پیش میاد پاور را از کیس جدا کنید و تست کنید اگر مشکل برطرف شد یک پاور خوب تهیه کنید

atige
February 6th, 2016, 11:30
آقا جان بدنه رو زمین کن قال قضیه کنده بشه!
اگه چاه ارت ندارید از بدنه یه سیم بکش به لوله کشی فلزی گاز و آب

m2n
February 6th, 2016, 19:05
با سلام

چندوقت پیش این مشکل برای منم پیش اومد

با این که کیس نو تهیه کرده بودم و تمامی قطعات نو و آکبند بودن

اما برای از بین بردن برق بدنه

یک محافظ برق ( ثابت کننده جریان برق ) گرفتم

و یک سیم رو برداشتم یک سرش رو به بدنه ی کیس چسبوندم و یک سرش رو به زمین ( در واقع همون اتصال به زمین )

مشکل حل شد :d

امیدوارم برای شما هم جواب بده

آقا جان بدنه رو زمین کن قال قضیه کنده بشه!
اگه چاه ارت ندارید از بدنه یه سیم بکش به لوله کشی فلزی گاز و آب

واقعا شما کارتون 20e خیلی جالب بود وصل کردم به در بالکن، الان هیچ جا برق نداره مشکل کامل حل شد. :53:

خیلی ممنون از همه دوستان عزیزم، مشکل به لطف شما و البته چند تجربه که می دونم یه جایی به کارم میاد حل شد.:53:

Amy
February 6th, 2016, 19:12
واقعا شما کارتون 20e خیلی جالب بود وصل کردم به در بالکن، الان هیچ جا برق نداره مشکل کامل حل شد. :53:

خیلی ممنون از همه دوستان عزیزم، مشکل به لطف شما و البته چند تجربه که می دونم یه جایی به کارم میاد حل شد.:53:

خواهش میکنم دوست عزیزم :x
انشاالله که دیگه مشکلی پیش نیاد

موفق باشید :53: