PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : پارتیشن بندی برای سی پنل

behta
February 5th, 2016, 11:28
با سلام خدمت دوستان عزیز

من یک سرور با هارد 4 ترابایت دارم
برای پارتیشن بندی این هارد برای سی پنل نظر شما چیه که همه فضا را به روت بدهم که بعدا فضا کم نیاد ؟ یعنی فقط روت را ایجاد کنم و داخل روت home , tmp , usr و ..... ایجاد بشه ؟ اینطوری بعدا مشکلی به وجود نمیاد

ممنون میشم بدونم که این کار اصولی هست یا نه

royl
February 5th, 2016, 11:31
سی پنل خودش اینطور گفته
ولی بهتر هست پوشه home و بک اپ مانت جداگانه داشته باشند
تا حداقل وقتی فضا پر شد و سیستم عامل بدون مشکل لود بشه
بااحترام

behta
February 5th, 2016, 11:56
آخه فضای زیادی دارم و فکر نمیکنم پر بشه .. من نگران پر شدن فضای روت به خاطر mysql هستم

- - - Updated - - -

اگر یک پوشه در
home برای بکاپ استفاده بشه مشکلی ایجاد مشه ؟

مثلا آدرس زیر رو بدیم
/home/backup

royl
February 5th, 2016, 11:58
خیر این مورد هم مشکلی نداره
ما خودمون این مدلی زدیم
فضای روت رو زیاد بردارید و یا mysql رو تو پارتیسن خاصی فراخوانی کنید و مسیر ذخیره دیتابیس ها رو تغییر بدید
بااحترام

asrhosting
February 5th, 2016, 12:04
با سلام خدمت دوستان عزیز

من یک سرور با هارد 4 ترابایت دارم
برای پارتیشن بندی این هارد برای سی پنل نظر شما چیه که همه فضا را به روت بدهم که بعدا فضا کم نیاد ؟ یعنی فقط روت را ایجاد کنم و داخل روت home , tmp , usr و ..... ایجاد بشه ؟ اینطوری بعدا مشکلی به وجود نمیاد

ممنون میشم بدونم که این کار اصولی هست یا نه

سلام .
دو برابر رم رو به swap بدین . ( مثلا اگر رم سرورتون 24 گیگ هست شما باید 48 گیگ فضا به swap بدین )
به boot یک گیگابایت بدین .

ما بقی موارد هم بسته به سایت هایی هست که میزبانی می کنید متغییر هست . اعلام کنید تا موارد خدمتتان ارسال شود .

behta
February 5th, 2016, 12:14
ُسرور اشتراکیه و 300 تا سایت میزبانی میشه
سایت ها متفاوت هستند

OmidX
February 5th, 2016, 12:37
/var/log و /var/lib رو از /root جدا کنید ، برای /tmp و /boot هم پارتیشن مستقل بسازید.

/backup هم اگر قرار هست بکاپ ها در این سرور ذخیره بشن ، جدا کنید.

مانده فضا رو ب /home اختصاص دهید.

SWAP هم اگر رم شما بالای ۸ گیگ است ، ب اندازه رم و اگر زیر ۸ گیگ است دو برابر رم در نظر بگیرید.

behta
February 5th, 2016, 14:10
برای /tmp چقدر فضا در نظر بگیرم که کم نیاد ؟
/var/tmp رو چیکار کنم ؟