PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نحوه ست کردن دامین روی وبلاگ ها ( php , mysql )

minicup
February 2nd, 2016, 17:43
سلام . والا نمیدونم سوالم رو چجوری مطرح کنم . فقط دنبال هی سر نخ هستم . ببینید ما الان یه سیستم ساختیم برا وبلاگ دهی ( اختصاصی نوشتیم خودمون ) الان میخوایم امکان اضافه کردن دامنه هم بدیم به وبلاگ ها . بحث اینه ما این دامنه هارو چجوری باید ست کنیم که با زدن اون مطالب یه وبلاگ بالا بیاد ؟ تو حالت فولدری که نمیشه تقریبا نمیشه کلی فولدر داشته باشیم و روشون دامنه ست کنیم . راهش چیه ؟ سر نخ هم بدین ممنون میشم

vpsman
February 2nd, 2016, 18:05
ساب دامنه های اینجوری بصورت مجازی ساخته میشن دنبال این کلید واژه باش
آموزش htaccess

Rezash
February 2nd, 2016, 18:05
نیاز نیست برای هر دامنه فوادر ایجاد کنید.
همه دامنه ها رو به صورت addon به یک فولدر وصل کنید.

minicup
February 3rd, 2016, 00:01
ممنون از هر دو دوست عزیز دکمه تشکر برای قدردانی از زحمت و وقتی که پای بنده حقیر گذاشتین .

حالا این جواب سوال ساب دامنه رو که گرفتم .

برای ست کردن دامنه چجوری میشه ؟

مثلا یکی از این وبلاگ ها یه دامنه ست کنه که هم با دامنه و هم با ساب دامنه بالا بیاد .

در ضمن اگه از طریق htaccess اقدام کنم حجم این فایل و خوندن و سرعت پاسخ دهی مشکل ایجاد نمیکنه برای مثلا 10 هزار وبلاگ ؟

و اگه از طریق ست کردن ساب دامنه روی فولدر کار کنم از لحاظ مدیریتی سخت نمیشه ؟

ممنون

vpsman
February 3rd, 2016, 09:18
در ضمن اگه از طریق htaccess اقدام کنم حجم این فایل و خوندن و سرعت پاسخ دهی مشکل ایجاد نمیکنه برای مثلا 10 هزار وبلاگ ؟
نه چون نیاز نیست برای هر ده هزار تا کد جدا بنویسی
یه خط کد داینامیک میزاری که بر اساس ساب دامین وارد شده یو ار ال مخصوص به خودشو لود میکنه(در پس زمینه )

مثلا کاربر وقتی وارد میکنه
test.site.com
شما این ادرسو به این شکل تو کد php خودت بهش دسترسی داری
site.com?blog=test
که اینجا میفهمی الان باید کدوم بلاگ لود بشه

این عبارتو تو گوگل سرچ کن
virtual subdomain in htaccess

minicup
February 3rd, 2016, 14:33
خیلی متشکرم از دوست عزیزی که راهنمایی کردن .

برای دامنه ها پیشنهادی ندارین بزرگوار ؟

اینکه برای مثال همون test.site.com رو که زدیم وبلاگ لود بشه ولی اگه کاربر دامنه ست کرده باشه برای مثل xyzpqhj.com با اون هم لود بشه .

ممنون از وقتی که میزارید