PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نصب سیستم عامل روی یک vm از راه دور، راهنمایی لطفا

exijen
January 29th, 2016, 10:35
سلام به همه دوستان
من یک سرور ESXi 6.0 دارم و به سرور و DVD ROM اون از نظر فیزیکی دسترسی ندارم. حالا میخوام روی یکی از VM های اون سیستم عامل نصب کنم. Vsphere Client 6.0 هم روی لپ تاپم نصبه.
لطفا راهنمایی کنید چطور باید این کار رو انجام بدم. خیلی زیاد ممنون از دوستانی که راهنمایی میکنن.

fireserver
January 29th, 2016, 11:35
با سلام دوست عزیز

شما می توانید با browse کردن در یکی از دیتا استور های سرورتان از بالا گزینه ی آپلود فایل را بزنید و ایزو سیستم عامل مورد نظرتان را آپلود کنید.

بهتر است یک سرور مجازی گرفته و از طریق آن این کار را انجام دهید تا در عرض چند دقیقه این کار انجام شود.

بعد از طریق ویرایش وی ام مورد نظر می توانید ایزو را که در دیتا استورتان آپلود کرده اید در سی دی رام وی ام browse کرده و آن را قرار دهید.

exijen
January 29th, 2016, 13:25
ممنون از پاسختون . پس یعنی راهی برای اینکه از dvd rom لپ تاپم بتونم برای نصب یه سیستم عامل روی vm مورد نظر استفاده کنم وجود نداره؟

peym@n
January 29th, 2016, 14:16
درود
مستقیم نخیر
میتونید iso فایل را در لب تاپتون در یکی از درایو ها ریخته و از طریق لب تاپتون در هارد سرورتون اپلود کنید
بهتر هست از یک سرور مجازی ویندوز کمک بگیرید
زیرا در عرض چند دقیقه کارتون انجام خواهد شد
موفق باشید

exijen
January 29th, 2016, 14:55
ممنون از پاسخ شما. میشه در مورد اینکه فرمودید از طریق سرور مجازی ویندوز اقدام کنم، بیشتر توضیح بدید. یعنی الان که من میخوام روی یک vm ویندوز بریزم، برای انتقال فایل iso به دیتااستور اون vm باید از یه vm ویندوزی دیگه به عنوان واسطه استفاده کنم؟ اصلا علت این کار رو متوجه نمیشم. ممنون میشم دقیقتر توضیح بدید. ببخشید، من در این حوزه مبتدی هستم.

se7en-host
January 29th, 2016, 17:53
ممنون از پاسخ شما. میشه در مورد اینکه فرمودید از طریق سرور مجازی ویندوز اقدام کنم، بیشتر توضیح بدید. یعنی الان که من میخوام روی یک vm ویندوز بریزم، برای انتقال فایل iso به دیتااستور اون vm باید از یه vm ویندوزی دیگه به عنوان واسطه استفاده کنم؟ اصلا علت این کار رو متوجه نمیشم. ممنون میشم دقیقتر توضیح بدید. ببخشید، من در این حوزه مبتدی هستم.
به دلیل بالا بودن حجم iso از ان برای اپلود استفاده کنید
در عرض چند دقیقه می تونید با ان دانلود و اپلود کنید

exijen
January 29th, 2016, 18:39
ببخشید، من باز هم متوجه نمیشم. اینو درک میکنم که قراره با این کار در زمان سریعتر آپلود انجام بشه. ولی منطقش رو درک نمی کنم. یکی اینو توضیح بده لطفا.
یعنی من بجای اینکه فایل iso رو از روی لپ تاپ خودم روی vm مورد نظر آپلود کنم، اول اون رو روی یک vm واسطه آپلود کنم و از اونجا روی vm نهایی آپلود کنم؟ مگه این vm واسطه فرقی با vm نهایی خودم داره؟ دوباره کاری نیست؟
یا شایدم منظورتون اینه که روی لپ تاپ خودم یه vm بسازم و فایل iso رو از vmی که روی لپ تاپم ساختم به vm اصلی مدنظرم آپلود کنم؟
لطفا دوستان توضیحی بدن که منِ مبتدی هم متوجه بشم مراحل کار به چه ترتیب هست، وگرنه میدونم برای سریعتر شدن زمان آپلود iso این پیشنهاد داده شده.
ممنون

Iranicaserver
February 8th, 2016, 12:39
با سلام خدمت شما
شما ابتدا باید یک سرور مجازی با موقعیت نزدیک به سرور اختصاصی خود تهیه کنید تا ابتدا فایل های iso را دانلود کنید بر روی آن سپس نرم Vsphere Client را بر روی سرور مجازی خود نصب کنید

و وارد سرور شوید از روی سرور مجازی که خریداری کرده اید و سپس فایل های iso رو آپلود کنید وقتی وارد هارد سرور می شودگزینه آپلود دارد شما از روی هارد سرور مجازی که دارید و فایل که دانلود کردید رو انتقال بدید به سرور اصلی
سرعت خیلی بالاتر و عدم قطع ارتباط برای همین باید از یک سرور مجازی دیگر استفاده کنید حتما

بعد از انتقال فایل می توایند سیستم عامل را بر روی ماشین های مجازی نصب کنید