PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سنگ اندازی دولت و ... و آوردن فشار بر روی سایت ها بلاخره منجر به بسته شدن تمامی سایت ها میشود

gigarayaneh
January 27th, 2016, 17:23
با سلام خدمت دوستان عزیز
چندین سال است که در تمامی دنیا همه حق دارند از فضای مجازی استفاده کنند و با خیال راحت و بدون درد سر اقدام به راه اندازی پایگاه اینرنتی نمایند.
ولی متاسفانه در کشور ما این کار روز به روز سخت تر شده و بلاخره تحت فشار های وارد شده آدم را مجبور به بستن وب سایت خود می کنند.
هر روز از هر ارگانی اقدام به تحدید بسته شدن سایت ف یل تر شدن سایت و ... میشویم

جهت سایت های پر بازدید و کم بازدید و یکم معروف و ...

- ثبت سایت در ساماندهی:
در اقدام جدید شما سایت خود را در ساماندهی ثبت می کنید باید شماره همراه، تلفن ثابت، آدرس و ... را ثبت کنی حالا میفرمایند باید نماد بگیرید. هفت خان رستم!

- ثبت درگاه اینترنتی:
باید بری نماد بگیری!

- ثبت نماد الکترونیکی:
خوب میفرماند باید حتما فروشگاه داشته باشید بروید فروشگاه ثبت کنید تا نماد به شما بدهند!
هزرار تا دنگ و فنگ و بروید دفترخانه هزینه کنی خود نماد هزینه سالیانه دریافت میکند و ...

حالا به جز فی لتر ینگ که هر روز به شما گیر میدهد که فلان چیز را بردارید بعد میگید بابا سایت های دیگه که زیر 50 ایران هستند این را که شما میگید دارند میفرمایند شما نباید داشته باشید!
فلان سایت معروف میاد فرش قرمز میزاره توی سایت فیلم های سانسور نشده میزاره بعد میزنه سانسور شده و بازبینی شده توسط .... خوب حالا شما همون فیلم را از همان سایت بردارید بزارید توی سایت خودتان چه اتفاقی می افته!!!!

بنیاد امور بازی های رایانه ای:
هر روز به *****ینگ میگه فلان بازی سایت را فی لت ر کنید! حالا زنگ میزنید بالا همه سایتهای پر بازدید دارند فایده ای نداره
خوب حالا ایمیل میزند باید برید مجوز از بنیاد بگیرید میگم آقا فروشگاه نداریم میگه دانلود که دارید باید مجوز داشته باشید!

خوب دوستان عزیز بعد از مجوز گرفتن از اداره مالیات خودت شما دوستان به خاطر نماد میرسند!

جدیدا هم که سرآمد هم اضافه شده!!!!
باید برید مجوز نشر دیجیتال بگیرید!!!!

در تمامی موارد فوق باید تمامی مدارک را ارسال کنید بعد من نمیدونم عدم سوء پیشنیه و آزمایش اعتیاد و ... را هر کدام واسه چی میگرند
به طور مثال شما سایت دانلود داری بعد اگه مشکلی داشته باشی به فایل ها سرایت میکنه!
همشون هم تحدید میکنند اگه نگیرید مراجع قضایی و ...
فردا نمیدونم باز چی میخواهند و باید مجوز چی بگیریم
ولی فکر نکیند مجوز به همین راحتی ها هست به همه چیز گیر میدهد باید شرکت ثبت کنی باید مدرک خواص داشته باشی باید سنت فعلا باشه باد دفتر داشته باشی باید هزارتا کار انجام بدید که میتوانید برای اطلاعات بیشتر به هر کدام از سایت های فوق مراجعه کنید.
در آخر باید بگوییم با این کار و با این فشار ها و .. چاره ای به جز بستن سایت نداریم!

T.Toosi
January 27th, 2016, 17:26
دیگه کار اداری بشه اونم تو ایران همینه دیگه...

shakib zero
January 27th, 2016, 17:33
این نشر دیجیتال که جدید اومده نمیدونم دیگه چی چیه الان یک ماهه برا بنده زده پرونده در حال تکمیل است :|

پرونده ها هم که ماشالا تا بیان تکمیل بشن سالیانی طول میکشه !!

gigarayaneh
January 27th, 2016, 17:33
دوست عزیز من نمیدونم یک سایت مثلا دانلود نرم افزار و ... که اصلا فروشگاهی ندارد و هیچ چیز غیر مجازی در سایت ندارد باید برود
1- مجوز ارشاد بگیره
2- مجوز ساماندهی بگیره
3- نماد الکترونیک بگیره
4- مجوز از بنیاد امور بازی های رایانه ای بگیره
5- مجوز از سرآمد به نام نشر دیجیتال
6- و....

مگه یک موسسه مالی اعتباری که توی ایران هزران شعبه داره و کلاه برداری میکنه و پول های مردم را میخوره یکی از این مجوز ها را داره! اصلا برای این کار مجوزی تو کشور هست!
چرا یک نفر که میخواهد کار آفرینی کنه توی این مملکت باید این همه فشار روش بیاد
نمیشه یک نفر توی خونه یک کار اینترنتی انجام بده باید حتما مجوز داشته باشه شرکت داشته باشه دفتر تجاری داشته باشه و....

navid2zp
January 27th, 2016, 17:40
وب ایران همیشه این مشکلات رو داشته.
خود بنده روی وبسایتی کار می کردم که رتبه بالایی داشت
حدود 3000 پست روی سایت بود (بازی) که حجم بسیار بسیار بالایی داشتند و ترافیک بسیار بالایی مصرف میشد.
بعد از وارد شدن سرور های ایران خوب بدون تردید مجبور شدیم به سرور های ایران بیایم و با شاتل و آسیاتک کار کردیم و هزینه این سرور ها هم از فروش و بازدیدی که همین بازی های مطرح میاوردن در میومد.
صبح پاشدیم ایملی ارسال کردن که لیستی از 300-350 پست پر بازدید و مطرح رو درخواست حذف دادند.
ما هم به اجبار هم از فروشگاه و هم از سایت حذف کردیم.
حالا خودتون حساب کنید چه اتفاقی برای یک سایت خواهد افتاد وقتی با چنین موردی برخورد کنه.

متاسفانه قوانین موجود به شکلی هستند که تنها به ضرر افرادی هست که داخل ایران کار می کنند. وگرنه شما تمام بازی ها رو از سایت های ایرانی حذف کنید. واقعا کاربری هست که به مشکل بخوره یا نتونه بازی رو تهیه کنه؟
یک زمانی استفاده از سایت های خارجی در ایران مطرح نبود و جز 2-3 وبسایت بزرگ خارجی سایر وبسایت ها در زمینه دانلود اصلا شناخته شده نبودند ولی الان میبینید که بسیاری از وبسایت ها در ایران دارای محبوبیت هستند با وجود این که بسیاری از این وبسایت ها ***** هستند و دسترسی وجود نداره.

یا سایت های فیلم رو شما بررسی کنید.
کدوم کاربردی تا حالا گیر پیدا کردن فیلم و سریال مورد نظرش بوده که حالا با سختگیری قرار هست گیر کنه؟

خود بنده بعد از شروع نماد و سختگیری های بیشتر ساماندهی به طور کل وبسایت دانلود خودم رو رها کردم ( با وجود دارمد داشتن ) و به سمت وب خارج رفتم.
وبسایتی رو به تازگی قصد راه اندازی دارم که در زمینه ای مشابه فعالیت می کنه و بسیار هم کاملتر خواهد بود
مشکلات درامد و ... وجود نخواهد داشت و ...
کاربران ایرانی هم به راحتی قادر خواهند بود استفاده کنن و محدودیتی هم براشون وجود نداره.
در کنار اون کاربران خارجی هم خواهیم داشت.

delta
January 27th, 2016, 17:58
همینیه که هست.از ماست که برماست!هر چی گفتند شماها مقاومت نکردید گفتید چشم.اینم شد نتیجش.3 سال پیش سایتمو به خاطر همین شماها فروختم که خودتون رو کشیدید کنار و نگاه کردید.هر چی داد زدم کسی توجه نکرد.گفتم روزی میرسه نوبت سایتهای بزرگ هم میشه گوش ندادید.بکشید حالا.دودش تو چشم شماها هم رفت.چی فکر کردید? این اولشه تازه.دولت داره با دنیا کنار میاد و به زودی قانون کپی رایتو هم اجرا میکنه باید بیخیال ان چهارتا نرم افزار هم بشید تیر خلاص میخوره همتون دیگه باید کلا جمع کنید یا مجرمید و زندان و خسارت انتظار شماست

007007
January 27th, 2016, 18:15
دیروز فتا تو ف ی ل ت ر سایتها رکورد زد. دهه ی زجرم که نزدیکه http://s5.picofile.com/file/8129410900/46162_gholi_chomagh.gif
کلا دموکراسی در ایران یعنی حکومت یک عده بر مردم http://www.freesmile.ir/smiles/26876_2u4osxj.gif

pardishosting
January 27th, 2016, 18:29
همه این کار ها برای این است که فقط یک عده بتونند این مجوز ها رو بگیرن و انحصار شکل بگیره و سود های کلان ببرند.
الان می دونید شرکت های isp به خاطر انتقال سرور ها به ایران چه پولی به جیب می زنند ؟
ترافیک رو می خرند هر stm35 ملیون بالای 160 ملیون می فروشند.
ترافیک داخلی هم که رایگان براشون در می اد به همون قیمت می فروشند .
چرا ؟ چون انحصار است.

gigarayaneh
January 27th, 2016, 18:50
دوستان به سایت زیر مراجعه کنند:
مراحل اخذ مجوز:
http://nashr.saramad.ir/fa/wikiindex/nasherinedigital/hoghoghi/marahel
مرحله اول
مرحله دوم
مرحله سوم
مرحله چهارم
مرحله پنجم
مرحله ششم
کسی میتونه از این شش تا خان رستم را پشت سر بزاره! خوب راحت بیا بگو سایت را ببند برو دنبال کارت!
حالبه طرف سایت داره بعد باید بیاد آزمون بده که میتونه سایت داشته باشه یا نه ده سال سایت داریم حالا باید مدارک بیاریم آزمون بدیم که صلاحیتش را داریم یا نه!

توی مرجله 5 باید بری شرکت ثبت کنی!!!!!!!!!!!!!!
این دیگه خیلی باحاله طرف توی خونش بیکاره بعد میره سایت میزنه بعد باید بره مجوز بگیره تازه شرکت هم ثبت کنه!!!!!!!!!

راهنمای مرحله 6
در آخرین مرحله ، متقاضی بعد از ارائه آگهی روزنامه رسمی، پروانه فعالیت فرهنگی دیجیتال را از گروه نشر دیجیتال دریافت کرده و در لیست ناشرین فعال قرار میگیرد.

یعنی توی دنیا همچین قانونی نداشتیم!

shakib zero
January 27th, 2016, 19:00
من این مراحل رو ندیده بودم خیلی جالبه

در آینده ای نزدیک مرحله 7 :

متقاضی طی عملیاتی با چتر نجات از هواپیما جنگنده به پایین شوت میشود در صورت فرود صحیح میتواند ساب دامین ثبت کند !! 8-|

kool
January 27th, 2016, 19:06
یعنی توی دنیا همچین قانونی نداشتیم!

ایران همواره در تلاش بوده تا با کل جهان متفاوت باشد! پس نرمال هست... مثلا داشتن شبکه محدود . مزخرف . سرعت لاکپشتی . با قطعی های غیرقابل حساب !
فکر کنم دیگه فعلا کاری که باقی مونده زیاد گیر نداشته باشه چوپانی هست... البته تا یکی دو سال که اون هم ساماندهی کنن و به ازای هر نفس کشین حیوان از شما مالیات و قبوض مصرف منابع و پهنای باند روده حیوان نیز هست !!!
والا من چندین موضوع و پروژه در نظر داشتم اجرا کنم (بی ارتباط به فضای مجازی) ... کلا با این رفتارها و تدابیر برخی مسئولات بیسواد که نمیدونن چه قانونی نیاز هست و جای اجرا داره یا نداره ... کلا بی خیال شدم ... نصف بیشتر موهام سفید شده بقیه اش هم نمیخواد به خاطر اینا سفید کنم ...
اگه بخوام فعالیتی کنم میرم کشوری که قانون 50 به 50 داشته باشه حداقل .. نه که بگه به جهنم که کار دشوار هست یا ریسک داره یا درآمد داره یا نداره! سهم زوری ما رو بده بیاد!

navid2zp
January 27th, 2016, 19:10
همه این کار ها برای این است که فقط یک عده بتونند این مجوز ها رو بگیرن و انحصار شکل بگیره و سود های کلان ببرند.
الان می دونید شرکت های isp به خاطر انتقال سرور ها به ایران چه پولی به جیب می زنند ؟
ترافیک رو می خرند هر stm35 ملیون بالای 160 ملیون می فروشند.
ترافیک داخلی هم که رایگان براشون در می اد به همون قیمت می فروشند .
چرا ؟ چون انحصار است.

نکته خوبی بود

مسئله اینجاست که تو این مورد نتیجه مشابهی نخواهند گرفت

شما همین سایت های موجود رو بررسی کنید.
به سختی وبسایتی پیدا میشه که کامل باشه. حتی بزرگترین وبسایت ها توانایی پوشش تمامی محتوی رو ندارند.
حتی سایت هایی که موضوع بسیار اختصاصی دارند باز هم جا میمونن. از طرفی حجم اطلاعات به قدری در حال افزایش هست که واقعا نمیشه مدیریت 100% بر روی محتوای این اطلاعات داشت یا حداقل باعث کندی در رسیدگی بهشون میشه که خود به خود عقب میندازه سایت ها رو.
شما یک موضوع رو در نظر بگیرید و چند سال قبل رو با حالا مقایسه کنید.
شاید چند سال قبل تنها چند محتوی جدید منتشر می شد که نیاز به رسیدگی داشت ولی الان نه تنها با یک رفرش در منابع محتوای جدید رو می بینید بلکه چندین منبع با محتوای مختلف وجود داره.
شاید این مورد برای سرویس های دیگه ای مثل هاستینگ و ... جواب بده ولی مدیریت بر روی محتوای اینترنتی امری غیر ممکن هست. شما نمیتونید تمامی محتوا رو از *****ینگ خاصی عبور بدید و در عین حال کیفیت و سرعت ممکن رو حفظ کنید حتی با در نظر نگرفتن این مسئله که ***** مد نظر شما در نظر کاربران قابل قبول نیست.

از طرفی هر روز سواد کاربران رو به افزایش هست.
به عنوان مثال در سال های قبل درصد کاربرانی که روی زبان انگلیسی به اندازه کافی تسلط داشتند بسیار پایین بود ولی حالا این درصد تا حد بسیاری افزایش پیدا کرده و این مسئله باعث میشه تا درصد بیشتری از محتوا و منابع در اختیار کاربران باشه و حق انتخاب بیشتری هم داشته باشند. بدون شک با پیاده سازی قوانینی که دولت مد نظر داره وبمستر های ایرانی با مشکل روبرو خواهند شد.
عده ای به ناچار کنار خواهند رفت و افرادی هم که باقی خواهند موند به دلیل سنگ هایی که جلوی پاشون انداخته میشه با کندی و افت کیفیت روبرو می شند.
حالا شما 1 دلیل برای بنده بیارید که کاربری که میتونه بین یک سرویس دهنده ایرانی (منظور وبسایت های به اشتراک گذاری محتوی) که دارای کیفیت پایین، سرعت پایین، مرجعیت پایین و ... هستند و یا یک سرویس دهنده خارجی که نیازی به رعایت قوانین داخلی کشور نداره، انتخابی داشته باشه، چرا باید سرویس دهنده داخلی رو انتخاب کنه؟
شما اصلا *****ینگ رو هم در نظر بگیرید
کیفیت سرور های خارجی رو هم داخل معادله قرار بدید.
کدوم کاربری توی ایران گیر *****ینگ ایران بوده؟
کدوم کاربری سرور داخلی رو به محتوای بهتر ترجیح داده؟

جدا از این مشکلات خارج شدن ارز و فروش نرم افزار های عبور از *****ینگ که بسیاری از نظر امنیت قابل قبول نیستند و در دسترس بودن اطلاعات ایرانی ها برای سرویس دهنده های خارجی و ... رو هم در نظر بگیرید.

با وجود این موارد حالا یک دلیل برای بنده بیارید که چرا این مسیری که وب ما روش حرکت میکنه منطقی و درست هست؟

taksis
January 27th, 2016, 19:34
هیچی پول میخوان،بودجه ندارن بالاخره باید از سایتای اینترنتی هم یه درامد داشته باشن دیگه
اصلا حرومه که تو این مملکت کسی بدون دردسر و پول ریختن تو حلق دولت بتونه کاری انجام بده
همکاری نکنید باهاشون.گفتن نماد بگیر بگو نمیگیرم
گفتن لوگو بگیر بگو نمیگیرم
گفتن سایتو ببند بگو نمیبندم
گفتن ***** میکنیم بگو برو هرکاری عشقته بکن
همه که اینکارو بکنن،بعد شش ماه مسئله حله :d
متاسفانه ما ایرانی ها یه اخلاق بدی داریم.اعتراض کردن بلد نیستیم.هرکاری بهمون بگن بکن میگیم چشم فقط بخاطر اینکه خودمون یا کسب و کارمون به هم نخوره.....
یه ایرانی رو دست و پاشو ببندی بندازی تو اقیانوس،آب شش در میاره شنا میکنه اما اعتراض نمیکنه
هروقت جسارت نه گفتن رو پیدا کردیم،هروقت زبان اعتراضمون باز شد،میتونیم ادعای حق بکنیم

pardishosting
January 27th, 2016, 19:52
ایران همواره در تلاش بوده تا با کل جهان متفاوت باشد! پس نرمال هست... مثلا داشتن شبکه محدود . مزخرف . سرعت لاکپشتی . با قطعی های غیرقابل حساب !
فکر کنم دیگه فعلا کاری که باقی مونده زیاد گیر نداشته باشه چوپانی هست... البته تا یکی دو سال که اون هم ساماندهی کنن و به ازای هر نفس کشین حیوان از شما مالیات و قبوض مصرف منابع و پهنای باند روده حیوان نیز هست !!!
والا من چندین موضوع و پروژه در نظر داشتم اجرا کنم (بی ارتباط به فضای مجازی) ... کلا با این رفتارها و تدابیر برخی مسئولات بیسواد که نمیدونن چه قانونی نیاز هست و جای اجرا داره یا نداره ... کلا بی خیال شدم ... نصف بیشتر موهام سفید شده بقیه اش هم نمیخواد به خاطر اینا سفید کنم ...
اگه بخوام فعالیتی کنم میرم کشوری که قانون 50 به 50 داشته باشه حداقل .. نه که بگه به جهنم که کار دشوار هست یا ریسک داره یا درآمد داره یا نداره! سهم زوری ما رو بده بیاد!

گفتید چوپانی !
طرف ته کوه گوسفند داره که باید 3 ساعت برید بهش برسید ، از بهداشت رفتند بهش گیر دادند که گوسفند ها باعث مشکلات بهداشتی و ... میشه.
توی این مملکت فقط باید بیکار و معتاد بود تا کسی باهات کار نداشته باشه

gigarayaneh
January 27th, 2016, 20:33
بنده خدا ما یک بار این کار را کردم !
جبران ف یل تر شدنش را بعد از 9 سال نتونستیم جبران کنیم!
فکر کردی توی ایران میتونی این کار را انجام بدی هرچی گفتند باید بگی چشم!!!
بنده خدا برای نماد ما سایت دانلود بودیم هرچی گفتیم چیزی واسه فروش نداریم گفتند فقط به فروشگاه نماد می دهیم!!!
به بانک میگی میگه به نماد درگاه میدیم!
ف یل تر ینگ هم هر کسی بیاد تو مملکت برای خودش مجوز بخواهد بده میگه باید بگیری وگرنه میبندیمت!

Mr.Pouria
January 27th, 2016, 20:35
روزی میرسه که وب توی ایران معنی نمیده دیگه ... اینو قبا هم گفتم الانم باز میگم :)

هرک یفکر کسب و کار اینرتنتی هست یکم زبان بلد باشه یا نباشه هم گوگل هست به راحتی میتونید سایت خارجی بزنید و یک بیلاخ به سمت دولت نشونه بگیرید :)

kool
January 27th, 2016, 20:45
گفتید چوپانی !
طرف ته کوه گوسفند داره که باید 3 ساعت برید بهش برسید ، از بهداشت رفتند بهش گیر دادند که گوسفند ها باعث مشکلات بهداشتی و ... میشه.
توی این مملکت فقط باید بیکار و معتاد بود تا کسی باهات کار نداشته باشه

واقعا؟ حیف شد پس از این هم عقب موندیم... آفرین دولت! سودش خوب بود به نظر :)
البته به دو مورد بالا د-ز-د هم اضافه کنید اصل کاری فراموش شده!

هر روز چند بار میگم... یکی هم در انجمن بگم ... ای لعنت بر تو ادیسون امیدوارم روحت آرامش نداشته باشه که با اختراع برق کل نظام دنیا رو بر هم زدی !!!

Mr.Pouria
January 27th, 2016, 20:57
ای لعنت بر تو ادیسون امیدوارم روحت آرامش نداشته باشه که با اختراع برق کل نظام دنیا رو بر هم زدی !!!

با اون بدبخت چیکار داری :))

یکی باروت درست کرد برای ساخت آتیش یکی همون باروت رو کرد اسلحه برای کشتن مردم

یکی تلفن اختراع کرد برای اطلاع رسانی سریع تر یکی تلفن رو تبدیل به ابزار جاسوسی کرد

یکی با چوب های خشک آتش درست کرد یکی جنگل هارو ویران کرد برای ساخت آتشی بزرگ تر

اونی که این وسط روش صلح آمیز رو کرده ابزار قدرت خودش باید روحش آرامش نداشته باشه با اون بنده خدا چیکار دارین آخه :d

shakib zero
January 27th, 2016, 21:00
با نظرات دوستان موافقم واقعا جای تاسف داره

ای لعنت بر تو ادیسون امیدوارم روحت آرامش نداشته باشه که با اختراع برق کل نظام دنیا رو بر هم زدی !!!

البته ادیسون نمیدونست در آینده همچین بلایی سر ملت ایران میاد وگرنه کلا از زندگی ناامید میشد میرفت روزنامه فروشی رو ادامه میداد ...!!

kool
January 27th, 2016, 21:03
با اون بدبخت چیکار داری :))

نه کار کار خودش هست ... درسته که خیلی موارد به نظر آرامش و آسودگی فراهم کرده ولی به ته تهش برید میبینید باعث بدبختی های زیادی هست... شاید پیشرفت تکنولوژی به نظر بسیاری خوب باشه ولی مثلا الان رو حساب کنید با زندگی های قدیم ... مثلا بچه های من بیشتر فامیل های درجه 2 رو هم ندیدن تا به حال !

در هر حال بیخیال این یه موردی بین من و ادیسون هست ایشالا رفع میکنه! لطفا ادامه ندید بعدا میگن تاپیک منحرف شد و ... و نمی خوام مدیران رو هم بیخود اذیت بدیم ... چون واقعا شب تا صبح اینجا درگیر پاک کردن پست ها و ... میشن.
موفق باشید

kazem_zp
January 27th, 2016, 21:14
البته فراموش نکنین ادیسون مسلمون بوده نحوه ساخت لامپ هم توی نهج البلاغه با رسم شکل اومده جونه تو!
من تازه داشتم وارد وبمستری میشدم که ظاهرا اینجا هم بازار خرابه...
چند وقت پیش میخواستم ی دامین ثبت کنم به اسم اریاسایبر،البته بعد از اونهم یکی دیگه که کلمه تحریم توش بود،فکر کنم دولت به این کلمه ها آلرژی داره،هیچی دیگه برادر دیجیتال اجازه ثبت نداد میگفت برو بزرگترتو بگو بیاد!
خلاصه من دارم میرم جیبوتی هر کی پایس بسم الله...

bia2dj
January 27th, 2016, 21:49
نتیجه باور کردن برق و گاز رایگان همین میشه :)

Faraz4u
January 27th, 2016, 22:25
اتفاقا به نظر بنده کار بسیار خوبی دارن میکنن . تقصیر خود ماست

جدیدا هر روز هر کسی میخواد سایتش بگیره سایت فیلم میزنه . نه اهمیتی به مادیات میده نه معنویات
از فیلم های نیمه پ و ر ن گذاشه . تا فیلم های سینما و سینمای خانگی بدون رعایت کپی رایت و....

از اون طرف نصف سایت های به گفته خود ما غول ایران . تنها سایت هایی هستند که کپی رایت را بیشتر نقض کردن . از سافت گذر گرفته تا ... ایکس دانلود
هر روز هم سایت های کلاه برداری و فریب مردم بیشتر میشه . توی همین انجمن یک روز در میون شخصی میاد تاپیک میزنه مستر کارت هک شده

چیه این روال . اگر قراره ازادمون بذارن به این سمت بریم همون بهتر که همه را ببندن

shakib zero
January 27th, 2016, 22:33
مطمئنید بخاطر آزادی زیاده که به این سمت رفتیم؟؟

اصلا آزادی رو نشون من بدید :|

Majiiid
January 27th, 2016, 22:52
در اینجا اگر میخوای راحت باشی باید به این چیزا اهمیت نزاری و برات مهم نباشه به قولی غیر مجاز کار کنی

Ramin
January 27th, 2016, 23:09
متاسفانه و متاسفانه عده ای بدون در نظر گرفتن مواردی ، تاپیکهای بحث آزاد را به سمت و سویی که نباید ،، منحرف می کنند !