PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : یک سایت با دو سرور همزمان

rayamizban
January 23rd, 2016, 17:35
سلام
یه مورد خیلی مهم و کاملا اساسی باهاش برخوردم که نیاز به کمک شما دارم .
من میخوایم یک سایت توی دوتا سرور باشه اگه یه موقع یکی از سرور ها مشکلی براش پیش میاد با اون یکی سرور بالا بیاد
اطلاعات هم روی هر دو سرور میخوام ذخیره بشه
سرور دوم به عنوان سرور بک آپ نباید باشه
سرور دوم دقیقا مثل سرور اول باید کار کنه و روش سیستم عامل و کنترل پنل و .... نصب میشه
نکته جالبش اینجاست که وقتی سرور دوم یا اول قطع میشه و اطلاعات روی اون یکی سرور ذخیره میشه باید موقع روشن شدن سروری که قطع هست اطلاعات به اونم منتقل بشه که کاربرا اطلاعاتشون درست بالا بیاد
برای این کار باید چیکار کنیم ؟

T.Toosi
January 23rd, 2016, 17:53
سلام تعاریف شما دقیقا سرور بک آپ هست حالا شما بک آپ گیریت باید لحظه ای باشه.

OmidX
January 23rd, 2016, 17:55
سلام
یه مورد خیلی مهم و کاملا اساسی باهاش برخوردم که نیاز به کمک شما دارم .
من میخوایم یک سایت توی دوتا سرور باشه اگه یه موقع یکی از سرور ها مشکلی براش پیش میاد با اون یکی سرور بالا بیاد
اطلاعات هم روی هر دو سرور میخوام ذخیره بشه
سرور دوم به عنوان سرور بک آپ نباید باشه
سرور دوم دقیقا مثل سرور اول باید کار کنه و روش سیستم عامل و کنترل پنل و .... نصب میشه
نکته جالبش اینجاست که وقتی سرور دوم یا اول قطع میشه و اطلاعات روی اون یکی سرور ذخیره میشه باید موقع روشن شدن سروری که قطع هست اطلاعات به اونم منتقل بشه که کاربرا اطلاعاتشون درست بالا بیاد
برای این کار باید چیکار کنیم ؟

باید دو سرور رو کلاستر کنید ...

rayamizban
January 24th, 2016, 00:17
باید دو سرور رو کلاستر کنید ...

یعنی اینطوری هر دو سرور در حال ردوبدل کردن اطلاعات هستن و هر کدوم هم خاموش شد و دوباره روشن شد اطلاعات رو از سرور دومی میگیره ؟

pardazit.net
January 24th, 2016, 00:26
منظورتون کلادسرور هست ؟

OmidX
January 24th, 2016, 01:10
یعنی اینطوری هر دو سرور در حال ردوبدل کردن اطلاعات هستن و هر کدوم هم خاموش شد و دوباره روشن شد اطلاعات رو از سرور دومی میگیره ؟

دو (یا چند) سرور با منابع یکسان رو میشه کلاستر کرد ، در مورد لایه ۷ و سرور ها ب اینصورت هست ک هر دو سرور همزمان آپ هستن و اطلاعات شما بین دو سرور دائما در حال سینک شدن هست ، وقتی یک سرور داون شه ، چون دومی آپ هست ، سایت شما ب هیچ وجه از دسترس خارج نمیشه .

این موضوع محدود ب یک یا چند وبسایت نمیشه ، میتونه در یک شبکه و در لایه ۳ یا حتی ۲ پیاده سازی بشه ، حتی میشه دو سرور ESXi رو کلاستر کرد و vm ها هیچ وقت داون نشن ، در مورد لایه ۷ هم الان اکثر توزیع های لینوکس و ویندوز سرور ها از کلاسترینگ پشتیبانی کامل میکنن .

ولی خب طبیعتا هزینه های شما در بدترین شرایط دو برابر میشه و ب جز موارد خاص ، اینکار توجیه اقتصادی نداره .

البته من ب زبان خیلی ساده بحث کلاسترینگ رو مطرح کردم ، پیاده سازی ش در هر لایه نکات خاص خودشو داره و کلا یک مقدار پیچیده است .

rayamizban
January 25th, 2016, 16:49
بسیار عالی
فقط یه مورد بسیار مهم و حیاطی
وقتی سروری که روشن بوده و دیتابیس و ... توش ذخیره شده بعد از روشن شدن سرور خاموش اطلاعات جدید رو به اون میفرسته ؟