PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : اولویت دی ان اس ها

ebrahimt
January 22nd, 2016, 17:01
سلام
نمیدونم این سوال اصلا از اساس درسته یا نه
ولی لطفا دوستان جواب بدن

من یه دامنه آی آر دارم که رفتم داخل nic در بخش نام کارگزار دامنه ns1 و ns2 رو روی سرور اصلی که همین سایت روش قرار داره تنظیم کردم
از اونجایی که میخواستم به یک تعداد از مشتریهام هاست از یک سرور دیگه بدم و از دی ان اس های همین دامنه ir استفاده کنم باز رفتم تو nic و ns3 و ns4 رو روی اون یکی سرور تنظیم کردم
یعنی الان دامنه ir من 4 تا دی ان اس داره که دوتاش روی سرور سایت هست و دوتاش روی یک سرور دیگه
وقتی یک سایت فراخوانده میشه چون دو تا سرور برای دامنه تعریف شده مشکل ساز نمیشه؟
سایت با دی ان اس های 1 و 2 باز میشه یا 3 و 4؟

ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

mohammadkia
January 22nd, 2016, 17:40
دقیقا مشکل ساز میشه
شما فقط برای نیم سرور یک و دو توی نیک باید تعریف کنید و 3 و4 رو نباید تو نیک ثبت کنید
فقط کافیه که تویه سرور تنظیم بشن
اینجوری سایت ها مشکل پیدا میکنن

ebrahimt
January 22nd, 2016, 22:25
دقیقا مشکل ساز میشه
شما فقط برای نیم سرور یک و دو توی نیک باید تعریف کنید و 3 و4 رو نباید تو نیک ثبت کنید
فقط کافیه که تویه سرور تنظیم بشن
اینجوری سایت ها مشکل پیدا میکنن

سلام و تشکر از شما دوست عزیز
من درست برام قابل فهم نیست چطور دی ان اس های دوم و سوم تو نت شناخته میشن
اگر محبت کنید یه مقدار این موضوع رو باز کنید ممنون میشم

majid rostami
January 22nd, 2016, 23:11
سلام و تشکر از شما دوست عزیز
من درست برام قابل فهم نیست چطور دی ان اس های دوم و سوم تو نت شناخته میشن
اگر محبت کنید یه مقدار این موضوع رو باز کنید ممنون میشم
دی ان اس های اول و دوم مربوط به همون سرور و هاستی هست که سایتتون روش قرار داره ...
نیازی به تنظیم دی ان اس سه و چهار ندارید ...
شما باید توی هاست مورد نظر دی ان اس یک و دو و سه و چهار رو با آی پی مربوطه وارد کنید اینجوری هر دامنه ای که دی ان اس شما رو وارد کرده باشه به همون سرور متصل میشه ... دامنه اصلی خودتون هم فقط به سرور اصلی متصل میشه ...

masterphp
January 23rd, 2016, 01:38
شما توی سرور ان اس های متفاوتی میتونی ایجاد کنی
ولی برای دامین فقط ان اس 1 و 2 رو وارد کنید

farhadhelix
January 23rd, 2016, 01:40
دی ان اس ها به ترتیب اولویت از 1 تا 4 فراخوانی میشن.
بسته به روتینگ های ای اس پی ها مختلف و دی ان اس سرورهای مختلف شرکت ها ممکنه یکی از این 4 تا انتخاب بشه به ترتیب الویت بدین صورت که اگه اولین دی ان اس resolve با موفقیت شد ای پی رو برمیگردونه و اگه ناموفق بود میره سراغ دومی و الی اخر..
این مواردی که گفتم رو خود ما هم داریم و خود بنده ست کردم این مدلی .