PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : شبکه شدن چند لپ تاپ بدون کابل کشی و ویندوز سرور ؟؟؟

ashr
January 19th, 2016, 12:41
سلام

من یک کلاس آموزشی میخوام بذارم برای دوستانم که با کامپیوتر باید یاد بدم
که میخوام در حد اینکه مواردی که انجام میدم رو ببین و بتونن تمرین کنن درست ....
فقط میخواستم ببینم چه روشی و چه راهکاری هست برای کار من ؟ و اینکه تا چند لپ تاپ متونن باهم شبکه بشن؟

و اینکه نرم افزار NetSupport School Professional میتونه کار منو راه بندازه؟ بدون کابل کشی هست؟

ashr
January 19th, 2016, 16:49
سلام
از ad hoc استفاده کنید
فکر نمیکنم محدودیت تعداد داشته باشه

چطوری هست؟

ashr
January 19th, 2016, 16:57
Configuring an Ad Hoc Mode WLAN with Windows 7

By Edward Tetz (http://www.dummies.com/search.html?query=Edward+Tetz) from Cisco Networking All-in-One For Dummies (http://www.dummies.com/store/product/Cisco-Networking-All-in-One-For-Dummies.productCd-0470945583.html)
In an ad hoc mode WLAN (wireless local-area network), wireless devices can communicate directly with each other. If you have a Windows 7 computer (or a Windows Vista computer, which is very similar), you will use a process similar to the following to create and activate your ad hoc WLAN network.

Click Start and choose Control Panel.
This opens the Control Panel window.
Select View Network Status and Tasks.
This opens the Network and Sharing Center window.
From the Network and Sharing Center window, select Set Up a New Connection or Network.
The Set Up a Connection or Network dialog box appears.
From the Set Up a Connection or Network dialog box, choose Set Up a Wireless Ad Hoc (Computer-to-Computer) Network and click Next; click Next again.
The Set Up an Ad Hoc Network dialog box appears.
http://media.wiley.com/Lux/00/298500.image0.jpg
In the Set Up an Ad Hoc Network dialog box, provide the following information:

Add a network name for your wireless network.
Indicate the security type as either WEP or No Authentication.
If you chose WEP, provide the security key for the network and optionally select the Hide Characters box.
Select Save This Network to keep this network for longer than one session.

Click Next to continue.
The confirmation dialog is displayed, showing you the information that you need to provide to other people who will want to connect to your ad hoc network.
Click Close.
After the connection is set up, it initially becomes active and remains so until you connect to another network. If you did not choose to save the connection, it will be removed from your wireless configuration at that time and you will need to repeat this process to reactivate an ad hoc network connection.

جایی که هستم دسترسی به نت ندارم آبا مختل میکنه این کارو؟

ashr
January 20th, 2016, 13:39
کپی رایت نویسنده حفظ شده،
خدایی اگه این خارجیا نبودن هیچوقت پیشرفت نمی کردیم
خوشحالیم که برنامه نویسیم،
فتوشاب کار حرفه ای هستیم،
ویژوال استدیو کار حرفه هستیم،
و...
ولی برنامه هامون رو در برنامه ای مینویسیم که اونا برای ما آماده کردن.
این همه گذشته،این همه سال کامپیوتر اومده ، هنوز که هنوزه یه سیستم عامل نتونستیم بسازیم،دیگه نمیگم سخت افزار بسازیم...

- - - Updated - - -

کاملا درست میگین...

نه ارتباطی به هم ندارن،شما شبکه محلی میسازید

بازم ممنونم از راهنماییتون

- - - Updated - - -

اگر مثلا یک مودم wifi داشته باشیم میتونیم با اون بدون اینکه کابل کشی کنیم و بدون اینکه اینترنت داشته باشیم یک شبکه محلی درست کنیم؟

اگر میشه به چه صورت؟

fireserver
January 20th, 2016, 13:58
بازم ممنونم از راهنماییتون

- - - updated - - -

اگر مثلا یک مودم wifi داشته باشیم میتونیم با اون بدون اینکه کابل کشی کنیم و بدون اینکه اینترنت داشته باشیم یک شبکه محلی درست کنیم؟

اگر میشه به چه صورت؟

سلام

می توانید از طریق مودم وای فای سری n این کار را انجام دهید.

آی پی های استاتیک به سیستم هایتان بدهید.

و آن ها را پینگ کنید.

باید فایروال بر روی کلاینت ها خاموش باشد و اگر آنتی ویروس دارای فایروال می باشد آن نیز باید خاموش شود.

بعد نرم افزار مورد نظر نت ساپورت اسکول را بر روی سیستم مورد نظر نصب کنید و نیازی نیست حتماْ ویندوز سرور باشد و کلاینت آن را نیز به سیستم کاربران نصب کنید.

xwoman2
January 20th, 2016, 13:59
با همون روشی که دوستمون گفتن هم میشه بدون سیم کشی شبکه محلی درست کرد
از Microsoft Virtual Wifi miniport هم می تونید استفاده کنید.(برای ویندوز های جدید تر از 7)
در ویندوز های جدید تر از 7 امکان ایجاد ad hoc نیست.همچنین سیستم عامل اندروید این نوع شبکه رو نمیشناسه
موفق باشید

ashr
January 20th, 2016, 15:19
سلام

و آن ها را پینگ کنید.

باید فایروال بر روی کلاینت ها خاموش باشد و اگر آنتی ویروس دارای فایروال می باشد آن نیز باید خاموش شود.

بعد نرم افزار مورد نظر نت ساپورت اسکول را بر روی سیستم مورد نظر نصب کنید و نیازی نیست حتماْ ویندوز سرور باشد و کلاینت آن را نیز به سیستم کاربران نصب کنید.

من اصلا از شبکه سر در نمیارم ...چطوری باید با همون وای فای سری n شبکه بسازم؟

xwoman2
January 20th, 2016, 16:30
من اصلا از شبکه سر در نمیارم ...چطوری باید با همون وای فای سری n شبکه بسازم؟
dhcp مودم رو غیر فعال کنید.
به کلاینت ها از رنج آی پی مودم ای پی بدین.فایروال کلاینت ها هم باید خاموش باشه.
تموم شد الان کلاینت ها با هم شبکه هستند.

ashr
January 20th, 2016, 21:22
وقتی شما کامپیوتر ها را به یک مودم متصل کنید ، همه با هم شبکه میشوند،نیازی به تنظیمات اضافی ندارید
هر سیستم اتوماتیک ای پی میگیرد،
----------------------

یعنی فقط کافی هست مودم adsl رو روشن کنم ؟ بعد چطوری سرور بشه لپ تاپم؟ کلاینت ها بدون آی پی دادن متصل بشن چطوری لپ تاپ ها بشناسن اون مودم رو ؟ چطوری لپ تاپ من سرور بشه بقیه کلاینت؟

ashr
January 21st, 2016, 15:56
دوست عزیز خوبه که سوال میکنید و جواب هم خواهید گرفت ولی همیشه یک بار خودتون تست کنید به نظر من بهتر هست.

کامپیوتر ها به یک مودم وصل میشن و هر کدوم یک ای پی میگیره که از روی شبکه وایرلس میتونید ببینید
همه از طریق مودم به هم وصل هستند و در یک شبکه هستند
هیچ کس سرور نیست
چیزی که اینجا سرور هست مودم است
اما برای دادن اینترنت!
اگر ای پی مودم شما 192.168.1.1 هست و 10کلاینت دارید که یکیش از نظر شما سرور خواهد شد ای پی ها به این صورت به کلاینت ها اختصاص داده خواهد شد
کلاینت 1 = 192.168.1.2
کلاینت 2 = 192.168.1.3
کلاینت 10=192.168.1.11
حالا سما نرم افزار سرور رو روی کلاینت 192.168.1.11 ران میکنید،
برای این نرم افزار خواص سرور میشه 192.168.1.11 و بقیه برای اتصال به سرور این نرم افزار باید به ای پی 192.168.1.11 وصل بشند
و همچنین هر کدوم از این کلاینت های مودم میتونن سرور نرم افزار دیگه بشند و همینطور ...
اوکی؟

کاملا درسته فرمایش شما...
میدونید چرا سوال میکنم میخوام نرم هزینه کنم و آخرشم برام کارایی نداشته باشه....
و اصلا از شبکه سر در نمیارم اصلا ...
اگر با سوالاتم اذیت میشید معذرت...

1- مودم adsl وایرلس را راه اندازی کنید. {راه اندازی منظورش فقط روشن کردن مودم هست؟}

2- ارتباط لپ تاپ ها, کامپیوترها و دیگر دستگاه های دارای کارت شبکه وایرلس را با مودم adsl وایرلس برقرار کنید. {چطوری بشناسن ؟ذاتا خود مودم اسم داره یا تنظیماتی داره؟}

خواهش میکنم قابل فهم توضیح بدین نه مختصر

ashr
January 24th, 2016, 17:42
1-Yes
2-Yes همونطور که همیشه وصل میشید،با رمز، بدون رمز یا ...

سلام

حالا من میخوام همون مودم توی خونه رو ببرم برا خونه یکی دیگه تهیه کردم.....

الان متصل کنم به برق اسم مودم که قرار هست همه متصل بشیم همون ashr که قبل باهاش متصل میشدیم به اینترنت پر سرعت خواهد بود؟

ashr
February 2nd, 2016, 19:25
سلام

حالا من میخوام همون مودم توی خونه رو ببرم برا خونه یکی دیگه تهیه کردم.....

الان متصل کنم به برق اسم مودم که قرار هست همه متصل بشیم همون ashr که قبل باهاش متصل میشدیم به اینترنت پر سرعت خواهد بود؟

سلام عزیزان
من با همون مودمی که تو خونه به اینترنت adsl متصل میشم رفتم کلاس و تو خونه با یه لپ تاپ دیگه شبکه شده بودم و به مودم متصل شده بودیم و workgroup که درست کرده بودم متصل شدم ...رفتم کلاس همه به مودم متصل میشدن ولی وقتی پسورد ورک گروپ رو بهشون میدادم هیچ لپ تاپی وصل نشد ...

دو تاشون ویندوز 8 بودن و یکی 10 حدس زدم اونا چون همه WINDOWS 7 هستیم شبکه نمیشن ....

ولی نمیدونم واقعا گیج شدم تو خونه شد ولی تو اونجا حتی یدونه لپ تاپ هم وصل نشد به ورک گروپی که تو خونه ساخته بودم...

راستی من یه بار ساختم ورک گروپ رو همین که به مودم وصل میشم به ورک گروپ وصلم ؟چطوری باید فعال کنم بقیه منو بشناسن؟ یا همیشه چون یه بار ساختم فعال هست وقتی همه وصل میشیم به مودم؟

خلاصه یک ساعتم تو کلاس رفت و هیچی....http://forum.persiannetworks.com/images/smilies2/sadsmiley.gif تو رو خدا کمکم کنید

اونجا اینترنت ندارم بدون نت وصل میش ولی به همون مودمی که تو خونه اینترنت adsl بهش وصلیم

- - - Updated - - -

dhcp مودم رو غیر فعال کنید.
به کلاینت ها از رنج آی پی مودم ای پی بدین.فایروال کلاینت ها هم باید خاموش باشه.
تموم شد الان کلاینت ها با هم شبکه هستند.

سلام

و آن ها را پینگ کنید.

سلام عزیزان
من با همون مودمی که تو خونه به اینترنت adsl متصل میشم رفتم کلاس و تو خونه با یه لپ تاپ دیگه شبکه شده بودم و به مودم متصل شده بودیم و workgroup که درست کرده بودم متصل شدم ...رفتم کلاس همه به مودم متصل میشدن ولی وقتی پسورد ورک گروپ رو بهشون میدادم هیچ لپ تاپی وصل نشد ...

دو تاشون ویندوز 8 بودن و یکی 10 حدس زدم اونا چون همه WINDOWS 7 هستیم شبکه نمیشن ....

ولی نمیدونم واقعا گیج شدم تو خونه شد ولی تو اونجا حتی یدونه لپ تاپ هم وصل نشد به ورک گروپی که تو خونه ساخته بودم...

راستی من یه بار ساختم ورک گروپ رو همین که به مودم وصل میشم به ورک گروپ وصلم ؟چطوری باید فعال کنم بقیه منو بشناسن؟ یا همیشه چون یه بار ساختم فعال هست وقتی همه وصل میشیم به مودم؟

خلاصه یک ساعتم تو کلاس رفت و هیچی....http://forum.persiannetworks.com/images/smilies2/sadsmiley.gif تو رو خدا کمکم کنید

اونجا اینترنت ندارم بدون نت وصل میش ولی به همون مودمی که تو خونه اینترنت adsl بهش وصلیم

خواهش میکنم کمکم کنید

xwoman2
February 2nd, 2016, 20:58
دوست عزیز با ورک گروپ و این حرفا خودتون رو گیج نکنید
بفرمایید که هدف شما از شبکه کردن این سیستم ها چیه؟دقیقا میخواید چه کاری رو انجام بدید تا بهتون بگم
موفق باشید

persiancoder
February 2nd, 2016, 22:54
تنها کافی هست که تمامی سیستم ها رو از طریق wifi به یک access point متصل کنید.

ashr
February 3rd, 2016, 12:27
دوست عزیز با ورک گروپ و این حرفا خودتون رو گیج نکنید
بفرمایید که هدف شما از شبکه کردن این سیستم ها چیه؟دقیقا میخواید چه کاری رو انجام بدید تا بهتون بگم
موفق باشید

با سلام و احترام
میخوام با نرم افزار netsupport school کلاس درسی داشته باشم که هر کاری در لپ تاپم انجام میدم شاگردام ببینن... و میخوام هزینه نکنم ...و با مودم adsl داخل خونه بی سیم بهم متصل بشن حدود 10 تا لپ تاپ و قصد اشتراک فایل یا اینترنت یا پرینتر هم نداریم ...اصلا اونجا نت نداره ....

همین ...

یک بنده خدایی میگفت همین که همه به مودم متصل بشن و اتومات آی پی بگیرن و نرم افزار netsupport school نسخه student رو نصب کنم همه چیز حل هست و نیاز به ورک گروپ و این چیزا نیست ....

درسته ؟

راستی از کچا مطمعن بشم همه کلاینت هام آی پی گرفتن و همه متصل هستن به مودم؟

- - - Updated - - -

تنها کافی هست که تمامی سیستم ها رو از طریق wifi به یک access point متصل کنید.

و دیگر نیازی به ورک گروپ نداره نرم افزار ?netsupport school

persiancoder
February 3rd, 2016, 12:32
و دیگر نیازی به ورک گروپ نداره نرم افزار ?netsupport school

من با این نرم افزار کار نکردم اما برای استفاده های مشابه به همون طریق که در پست قبلی ذکر کردم سیستم ها رو به یک اکسس پوینت وصل کردم.
و به راحتی از سیستم a ، دسکتاپ سیستم b رو مشاهده و کنترل می کردم. بدون نیاز به ورک گروپ.

ashr
February 3rd, 2016, 12:40
من با این نرم افزار کار نکردم اما برای استفاده های مشابه به همون طریق که در پست قبلی ذکر کردم سیستم ها رو به یک اکسس پوینت وصل کردم.
و به راحتی از سیستم a ، دسکتاپ سیستم b رو مشاهده و کنترل می کردم. بدون نیاز به ورک گروپ.

یک دنیا تشکر بزرگوار ...
حالا چطوری چک کنم آی پی ده لپ تاپ رو که مطمعن بشم اتومات آی پی گرفتن ؟ و متصل به مودم هستن؟

چون مودمم وقتی بهش وصل میشم نت نداره یک علامت مثلث زرد میاد روی علامت شبکه ...http://www.asreelm.com/uploads/2013/09/connected.png روش یه مثلث زرد هم میاد ولی میدونم متصل هستن به مودم...

persiancoder
February 3rd, 2016, 13:08
یک دنیا تشکر بزرگوار ...
حالا چطوری چک کنم آی پی ده لپ تاپ رو که مطمعن بشم اتومات آی پی گرفتن ؟ و متصل به مودم هستن؟

چون مودمم وقتی بهش وصل میشم نت نداره یک علامت مثلث زرد میاد روی علامت شبکه ...http://www.asreelm.com/uploads/2013/09/connected.png روش یه مثلث زرد هم میاد ولی میدونم متصل هستن به مودم...

اون علامت زردرنگ مربوط به زمانی هست که اینترنت در شبکه وجود نداشته باشه.
و ارتباطی به اتصال صحیح یا ناصحیح ندارد.

با کلیک روی آیکون آنتن شبکه هر سیستم و گزینه properties میتونید ip سیستم رو ببینید.
اگر با یکی از سیستم ها نیز 192.168.1.1 رو در مرورگر وارد کنید نیز از لاگ اکسس پوینت ip همه سیستم های متصل شده رو میتونید ببینید.

اما برای اطمینان میتونید IP های سیستم های رو بصورت دستی وارد کنید.
که از network connections امکان پذیر هست.

ashr
February 3rd, 2016, 14:54
اون علامت زردرنگ مربوط به زمانی هست که اینترنت در شبکه وجود نداشته باشه.
و ارتباطی به اتصال صحیح یا ناصحیح ندارد.

با کلیک روی آیکون آنتن شبکه هر سیستم و گزینه properties میتونید ip سیستم رو ببینید.
اگر با یکی از سیستم ها نیز 192.168.1.1 رو در مرورگر وارد کنید نیز از لاگ اکسس پوینت ip همه سیستم های متصل شده رو میتونید ببینید.

اما برای اطمینان میتونید IP های سیستم های رو بصورت دستی وارد کنید.
که از network connections امکان پذیر هست.

با سلام مجدد
واقعا ممنوووووونم
بعد اینهمه مدت پاسخ کامل و خوب و قابل فهم برا خودم پیدا کردم واقعا ممنونم...