PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بهترین raid واسه سرعت کدومه ؟

mehrdad_server
October 10th, 2010, 20:44
با سلام من با hyper v کار میکنم الان میخام vps زیاد بیارم بالا میخواستم بدونم بهترین گزینه واسه سرور اختصاصی چی هست که مشکله سرعت نداشته باشم چون میگن رید ۱ بهتره بعضیها میگن رید 0 لطفآ بهم کمک کنید که بدونم رید ۱ سفارش بدم یا رید 0 واسه هارد ممنون

HugeServer
October 10th, 2010, 21:04
باسلام.

در raid 1 اطلاعات در هر 2 هارد ذخیره شده و در هنگام بوجود امدن مشکل......
اما در raid 0 اطلاعات در 1 هارد ذخیره میشود و در صورت بوجود امدن مشکل احتمال از دست رفتن اطلاعات خیلی بالاست.
RAID - Wikipedia, the free encyclopedia (http://en.wikipedia.org/wiki/RAID)
در صورتی که سرعت بالایی نیاز دارید بهتره از هارد های SSD و SAS اسنفاده کنید.

Xfise
October 10th, 2010, 21:08
من پیشنهاد میکنم raid 0 =p~=p~=p~=p~

Online24
October 10th, 2010, 21:14
raid 0 تکنولوژی هست که مجموع ظرفیت چند هارد مجزا رو در اختیار شما قرار میدهد . ( به طوری که در عمل تصور میکنید 1 هارد دارید )
این به صرفه ترین روش برای استفاده از حداکثر منابع هست .

یعنی اگر 2 هارد با ظرفیت هرکدام 500 گیگابایت داشته باشید ، بوسیله raid0 میتوانید از مجموع ظرفیت این دو که تقریبا برابر 1 ترابایت هست استفاده کنید .

ولی raid 1 اساسا جهت انجام عمل Mirroring ( تهیه پشتیبان آیینه ای و همزمان ) به کار گرفته میشود .
یعنی اگر 2 هارد با ظرفیت هرکدام 500 گیگابایت داشته باشید ، بوسیله raid1 میتوانید از ظرفیت هارد اول ( 500 گیگابایت ) استفاده کنید و ظرفیت هارد دوم ( 500 گیگابایت ) تنها جهت تهیه نسخه پشتیبان هارد اول به کار گرفته خواهد شد .

در کل با توجه به این که روی این سرور میخواهید تعدادی سرور مجازی ایجاد کنید و احتمالا استفاده تجاری از اونها بکنید ( به افرادی بفروشید ... ) توصیه میشه که از raid 1 استفاده کنید تا از data خود و مشتریانتون پشتیبان داشته باشید .

* در ضمن تکنولوژی های raid که به صورت سخت افزاری پیاده سازی میشوند کمترین تاثیر در سرعت و rate عمل خواندن و نوشتن هارد دارند .

mehrdad_server
October 10th, 2010, 21:57
ممنون از جوابتون من فقط سرعت واسم مهمه نه بک اپ از نظاره سرعت که بتونه vps های زیادی رو جوابگو باشه رید 0 بهتره یا رید ۱ ممنون

Online24
October 10th, 2010, 22:07
از بین این دو انتخاب ، raid 0 برای شما مناسب تر خواهد بود .

itjavani
October 10th, 2010, 22:40
در درجه اول هارد های SSD و SAS سرعت خوبی دارند.
در درجه دوم raid 0 مناسبه

WGB
October 11th, 2010, 11:01
سلام عزیز میشه یک توضیح بدید چرا رید 0 بهتر واسه کسی که نیاز به سرعت بالاتری در خوندن اطلاعات هارد داره؟

لطفا لینک ندید فقط فارسی بگید از این لینک ها که ترجمه می خواهد زیاد دارم. فارسی بگید همه متوجه بشند

Aria
October 11th, 2010, 11:07
سلام.

توضیح ساده:

وقتی دو هارد دیسک با 7200 rpm سرعت به یک هارد دیسک تبدیل بشند، سرعت لود اطلاعات به جای 7200 با سرعت 14400 انجام میشه و این کاری هست که raid-0 انجام میده.

با تشکر.

mehrdad_server
October 11th, 2010, 11:17
با سلام منم گفتم فقط سرعت خواندن اطلاعات واسم مهمه و میخام سرعته بالاتری داشته باشه back up واسه من مهم نیست فقط سرعت مهم هست ممنون

---------- Post added at 10:17 AM ---------- Previous post was at 10:07 AM ----------

آریا جان پس کاره رید 1 چی هست سرعت رو ۲ برابر نمیکنه؟ فقط واسه miroring va back up خوبه؟ ممنون

IFACO.Net
October 11th, 2010, 11:40
با سلام منم گفتم فقط سرعت خواندن اطلاعات واسم مهمه و میخام سرعته بالاتری داشته باشه back up واسه من مهم نیست فقط سرعت مهم هست ممنون

---------- Post added at 10:17 AM ---------- Previous post was at 10:07 AM ----------

آریا جان پس کاره رید 1 چی هست سرعت رو ۲ برابر نمیکنه؟ فقط واسه miroring va back up خوبه؟ ممنون

در رید 1 سخت افزاری فقط اطلاعات بصورت همزمان در دو هارد ذخیره میشوند و در رید 1 نرم افزاری با کمی تاخیر اطلاعات در هارد دوم ذخیره میشود و همچنین مقداری از رم سرور را نیز استفاده می کند و در کل رید 1 برای داشتن پشتیبان همزمان هست که اگر به هر دلیلی هارد اصلی سوخت و یا بدسکتور شد و از کار افتاد ، هارد دوم که آیینه آن هست جایگزین هارد اول شود.

Aria
October 11th, 2010, 11:42
سلام.

به ترتیب اینگونه هست:

راید1 = آینه کردن اطلاعات هارد دیسک یک بر روی هارد دیسک 2
راید0 = تبدیل دو هارد به یک هارد و تلفیق سرعت هر دو
راید10= تلفیق هر دو راید 1 و 0

پیشنهاد من برای امنیت و کیفیت بهتر، راید 10 هست که نیاز به 4 هارد دیسک داره حداقل.

با تشکر.

Doublex
October 12th, 2010, 22:00
خیلی ممنون .. به موضوعی اشاره شده که سوال من بوده قبلا ....
فقط درباره فرمایش آخرتون جناب آریا رید10 به چه صورت است ؟ یعنی در اصل 2 تا هارد در حکم رید0 و دو تا هارد به صورت رید1 هست ؟؟؟
درباره رید5 چطور ..........؟؟

ممنون میشم پاسخ بدین اریا جان

rn4j1m1
October 12th, 2010, 22:13
خیلی ممنون .. به موضوعی اشاره شده که سوال من بوده قبلا ....
فقط درباره فرمایش آخرتون جناب آریا رید10 به چه صورت است ؟ یعنی در اصل 2 تا هارد در حکم رید0 و دو تا هارد به صورت رید1 هست ؟؟؟
درباره رید5 چطور ..........؟؟

ممنون میشم پاسخ بدین اریا جان

مثل این میمونه که هارد ها دو به دو رید 1 بشن و بعد اون دو با هم رید 0

Aria
October 12th, 2010, 22:16
سلام.

در واقعا راید 10 به اسم راید 1+0 هم معروف هست و حدوداً توضیح شما صحیح هست.

من در حال حاظر 30 دقیقه از جلسه ای که قول دادم عقب افتادم و باید وارد این video conference بشم تا بیشتر از این بدقول نشدم.

مجدداً میام و توضیحات کامل رو ارائه می کنم.

با تشکر.