PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نصب سیستم عامل موبایل

Parshosts
May 19th, 2009, 06:25
سلام
راهی برای نصب سیستم عامل جدید مثل ویندوز موبایل روی گوشه هایی که با یه سیستم عامل دیگه کار می کنن مثل جاوا یا سیمبیان هست؟
منابع خارجی هم باشه مشکلی نیست بگید

Vahid
May 19th, 2009, 07:53
میشه بیشتر توضیح بدید؟

Arashdn
May 19th, 2009, 08:16
فکر کنم سوالشون این بوده که رو گوشی های سیمبیان ویندوز موبایل بزنیم
که فکر نکنم بشه

Dadeha.com
May 19th, 2009, 10:34
میشه ولی باید بری تو سایت های تخصصی موبایل.
من چند وقت پیش در یکی از همین سایت ها آموزش ریختن ویندوز 3.1 در n95 رو دیدم و اجراش هم کردم.
وقتی 3.1 رو میکشه ویندوز موبایل رو هم میشه ریخت ولی CPU موبایلت باید قوی باشه. به نظر من برای امتحان روی گوشی های سری n سیستم عامل بریز. چون CPU قوی نسبت به سایر گوشی ها دارند

Parshosts
May 19th, 2009, 10:35
میشه بیشتر توضیح بدید؟
می خوام مثلا رو یه گوشی که سیستم عاملش جاوا یا سیمبیان هست ویندوز موبایل یا لینوکس نصب کنم
کسی راهش رو بلده؟

Parshosts
May 19th, 2009, 10:44
میشه ولی باید بری تو سایت های تخصصی موبایل.
من چند وقت پیش در یکی از همین سایت ها آموزش ریختن ویندوز 3.1 در n95 رو دیدم و اجراش هم کردم.
وقتی 3.1 رو میکشه ویندوز موبایل رو هم میشه ریخت ولی cpu موبایلت باید قوی باشه. به نظر من برای امتحان روی گوشی های سری n سیستم عامل بریز. چون cpu قوی نسبت به سایر گوشی ها دارند
آدرس آموزش رو میشه لطفا بدی؟
راستی تو رو n95 ویندوز 3.1 ریختی کار کرد ؟ کاراییش چطور بود؟

Dadeha.com
May 19th, 2009, 11:34
فکر کنم mobilestan.net بود.
کار که کرد ولی آخه ویندوز 3.1 که کارائی نداره. تازه فونت هاش هم ریز بود و برای کار کردن مجبور بودم وصلش کنم به تلویزیون.

اینکه میگم برید در فروم تخصصی خودش ، برای این هستش که اگر در زمان نصب به مشکلی خوردید زودتر میتونند جوابتون رو بدند

sodahost
May 19th, 2009, 14:58
ببینید هر این امکان وجود ندارد !
من خودم شخصا حدود 3 - 4 سال هست که گوشی I-Mate دارم و مدل اول که WM4 داشت که حتی WM5 روش نصب نمی شد !
بعد مدل دیگه اونو گرفتم که WM5 داشت که با زور WM6 رو نصب کردم با اینکه CPU 195 H داره ولی 2 دقیقه طول می کشه گوشی روشن بشه و سرعت گوشی خیلی کند است
و اینکه من حسابی تحقیق کردم و پی بردم که هر سیستم عامل برای مدل خاصی از گوشی طراحی میشه ایجوری نیست که مثلا WM (‌Windows Mobile ) مدل K-Jam شرکت I-Mate رو بشه روی Jam شرکت I-Mate نصب کرد !
و درست هست شما ویندوز 3.1 رو روی N95 لود کردید !
ولی اینکه اندازه LCD گوشی شما بزرگ هست ! و قبل اون هم بگید که شبیه ساز نصب کردید تا بتونید ویندوز رو اجرا کنید !! من خودم روی N78 تست کردم Command Dos رو تونستم اجرا کنم ولی نوشته های خیلی کوچیک بود خیلی بد می شد بخونی و تازه دستور MODE رو هم بکار بردم ولی جواب نداد !
-------
و اونایی که خیلی دوست دارن تو گوشی موبایل WM داشته باشند
Microsoft گفته تا چند ماه دیگه یه گوشی میخواد بده بیرون که چند پله از Iphone بالاتر هست و نسخه جدید WM روش هست
http://www.microsoft.com/windowsmobile/en-us/default.mspx
و قابل توجه دوستان قدیمی کار !! اگر یادشون باشه ویندوز 3.1 سیستم عامل کامل نبود !!
یه نرم افزار کاربردی گرافیکی بود که از داخل DOS اجرا می شد ! بعد Microsoft اونو جوری طراحی کرد که بشه سیستم عامل !! که نسخه بعد شد Windows 95

Parshosts
May 19th, 2009, 19:44
لینوکس چی؟
دوستان لینوکس رو میشه نصب کرد؟

sodahost
May 20th, 2009, 11:52
لینوکس !
تا اونجایی که من می دونم کسانی که Nokia دارن البته گوشی های سیمبیان اونا تجربه لینوکس دارن !!
مخصوصا اونایی که N810 نوکیا رو خریدن که فکر نکنم ایرانی ها این کارها رو انجام بدن !!! چون تا یه گوشی می خوان بخرند اولا میگن صداش چطوره !! جالبه مگه نه !
http://www.linuxdevices.com/news/NS3669465936.html
http://www.linuxdevices.com/files/misc/nokia_n810.jpg

چون سیمبیان زیر مجموعه از لینوکس هست !!
و اگر خیلی خیلی دوست داری لینوکس رو تجربه کنی گوشی برخی از گوشی های شرکت HP و Motorola اونا Pocket PC هستند linux دارن فکر کنم مدل A1000 موتورولا یکی از اونا هست که تو ایران زیاد هست !!

Parshosts
May 20th, 2009, 15:17
لینوکس !
تا اونجایی که من می دونم کسانی که nokia دارن البته گوشی های سیمبیان اونا تجربه لینوکس دارن !!
مخصوصا اونایی که n810 نوکیا رو خریدن که فکر نکنم ایرانی ها این کارها رو انجام بدن !!! چون تا یه گوشی می خوان بخرند اولا میگن صداش چطوره !! جالبه مگه نه !
http://www.linuxdevices.com/news/ns3669465936.html
http://www.linuxdevices.com/files/misc/nokia_n810.jpg

چون سیمبیان زیر مجموعه از لینوکس هست !!
و اگر خیلی خیلی دوست داری لینوکس رو تجربه کنی گوشی برخی از گوشی های شرکت hp و motorola اونا pocket pc هستند linux دارن فکر کنم مدل a1000 موتورولا یکی از اونا هست که تو ایران زیاد هست !!

دوست عزیز من می خوام نصب کنم رو گوشی که این سیستم عاملش نیست نه این که گوشیی بخرم که با لینوکس یا ویندوز کار کنه

sodahost
May 20th, 2009, 15:38
گوشی شما چی هست ؟

Parshosts
May 20th, 2009, 17:59
گوشی شما چی هست ؟

گوشی من N73 هست ولی من می خوام واسه این کار یه گوشی با CPU بالاتر بگیرم که حداقل 400 cpu باشه

sodahost
May 20th, 2009, 19:10
N73 رو بی خیال شو همین سیستم عامل رو که روش هست خدا رو شکر کن !
ولی اگه خواستی هزینه کنی حتما گوشی های HTC رو بگیر !
جو iPhone نگیره شمارو فقط Pocket PC !!! که قبلا I-Mate بهترین بود تو Pocket PC های Phone Edition که الان HTC زده رو دست I-Mate
www.HTC.com

Parshosts
May 20th, 2009, 19:24
n73 رو بی خیال شو همین سیستم عامل رو که روش هست خدا رو شکر کن !
ولی اگه خواستی هزینه کنی حتما گوشی های htc رو بگیر !
جو iphone نگیره شمارو فقط pocket pc !!! که قبلا i-mate بهترین بود تو pocket pc های phone edition که الان htc زده رو دست i-mate
www.htc.com
روی htc میشه لینوکس نصب کرد؟

Parshosts
May 20th, 2009, 19:26
N73 رو بی خیال شو همین سیستم عامل رو که روش هست خدا رو شکر کن !
ولی اگه خواستی هزینه کنی حتما گوشی های HTC رو بگیر !
جو iPhone نگیره شمارو فقط Pocket PC !!! که قبلا I-Mate بهترین بود تو Pocket PC های Phone Edition که الان HTC زده رو دست I-Mate
www.HTC.com

مشکل iPhone چیه؟
CPU بالایی داره

sodahost
May 23rd, 2009, 15:10
iPhone گوشی خوبی هست از لحاظ cpu حتی شنیدم که روش میشه ویندوز موبایل 7 رو نصب کرد !
ولی خوب فقط cpu مهم نیست !!
هزینه هم هست !
وقتی شما می خوایی یک میلیون هزینه کنی ! میری یه گوشی HTC می خری از iPhone خیلی خوشکل تر و شیک تر ( جواد هم نشده ) تازه از همه مهم تر گوشی باز نشه ! چون 100% گوشی های iPhone در تمام دنیا اگه دیدی سیم کارت بجز AT&T داشتند گوشی باز شده و از لحاظ سخت افزاری دست کاری شده !!
من نظر شخصی خودم رو گفتم !
iPhone خریدن دیوانگی محض هست !! لوازم یدکی که نیست !! گوشی که باز شده ! دوربین که در حد ضعیف !
بلوتوث که فقط iPhone با iPhone ( البته جدیداش داره )
از همون اول یه HTC مدل http://www.htc.com/www/product/touchdiamond2/specification.html
بگیر دوربین 5 , GPS و .....
زندگی کن با اون !!
--------------------------
از لحاظ linux حقیقت اینو نمی دونم
ولی فکر نکنم از لحاظ گرافیک به ویندوز برسه و اینکه شما چی لینوکس رو می خواهید ؟
که دوست دارید لینوکس داشته باشه گوشی ؟
کارهای شبکه رو می خواهید انجام بدید ؟ ( باگوشی )

Parshosts
May 24th, 2009, 10:05
با توجه به این که لینوکس با کمترین امکانات کار میکنه می خواستم یه لینوکس کامل مثل دبین یا ردهت رو یه گوشی که cpu نسبتا خوبی داره نصب کنم البته اگه بشه ؟ (ولی کار که نشد نداره)
حالا شما دوستان نظر خاصی در این مورد دارید بگید
خوشحال میشم راهنماییم کنید

sodahost
May 24th, 2009, 13:19
عزیز ببین pocket pc که مثل کامپیوتر معمولی نیست !!
که بتونی این کار رو انجام بدی
شاید در آینده ساخته بشده ولی تا الان رو من می دونم که نمیشه !!
cpu نهایت 500 مگاهرز !!!! کجا چه کار می خوایی روش بکنی !!
تازه HTC هم که ویندوز داره باید بگم که ویندوز موبایل هست !!
نه ویندوز معمولی !! حجم ویندوز اون 50 مگابایت تا 70 مگابایت هست !!
و قبلا هم گفتم که هر گوشی نسخه ویندوز خودشو می خواد !! چون درایور سخت افزار هاشون با هم فرق می کنه !!
نه Debian Full که فکر کنم 5 تا CD باشه !
نکنه می خوایی سرویس Dedicated بدی به مشتری با خط پرسرعت GPRS ایران !!
----------
اون شخص هم گفت که من ویندوز 3.1 رو اجرا کردم روی N95 تا اینجا که من می دونم هر سخت افزار بوسیله یک نرم افزار به سیستم عامل معرفی میشه که بتونه سخت افزار به راحتی کار کنه !!
حالا ببینم اون موقع که ویندوز 3.1 اومد N95 بکار بود ؟
-----
من خودم DOS رو اوردم روی N78 ولی اسم برنامه Virtual MSDOS بود اسمش !
و محیط مجازی رو می آورد نه خود MSDOS 6.1 .
حالا شاید اطلاعات من کم باشه شما یکمی بیشتر جستجو کن شاید به نتیجه رسیدی اگر هم رسیدی مارو خبر کن !!

Parshosts
May 27th, 2009, 00:44
عزیز ببین pocket pc که مثل کامپیوتر معمولی نیست !!
که بتونی این کار رو انجام بدی
شاید در آینده ساخته بشده ولی تا الان رو من می دونم که نمیشه !!
cpu نهایت 500 مگاهرز !!!! کجا چه کار می خوایی روش بکنی !!
تازه HTC هم که ویندوز داره باید بگم که ویندوز موبایل هست !!
نه ویندوز معمولی !! حجم ویندوز اون 50 مگابایت تا 70 مگابایت هست !!
و قبلا هم گفتم که هر گوشی نسخه ویندوز خودشو می خواد !! چون درایور سخت افزار هاشون با هم فرق می کنه !!
نه Debian Full که فکر کنم 5 تا CD باشه !
نکنه می خوایی سرویس Dedicated بدی به مشتری با خط پرسرعت GPRS ایران !!
----------
اون شخص هم گفت که من ویندوز 3.1 رو اجرا کردم روی N95 تا اینجا که من می دونم هر سخت افزار بوسیله یک نرم افزار به سیستم عامل معرفی میشه که بتونه سخت افزار به راحتی کار کنه !!
حالا ببینم اون موقع که ویندوز 3.1 اومد N95 بکار بود ؟
-----
من خودم DOS رو اوردم روی N78 ولی اسم برنامه Virtual MSDOS بود اسمش !
و محیط مجازی رو می آورد نه خود MSDOS 6.1 .
حالا شاید اطلاعات من کم باشه شما یکمی بیشتر جستجو کن شاید به نتیجه رسیدی اگر هم رسیدی مارو خبر کن !!

llkون از جوابت
منم میدونم که لینوکس 5 دی وی دی رو نمیشه رو موبایل نصب کرد و با موبایل که نمیشه هاستینگ داد به ملت حالا فرضا که بشه پولی اینترنتش که فکر کنم از چندتا سرور Xeon هم بیشتر میشه ولی این رو میدونم که لینوکس این قابلیت رو داره که با کمترین امکانات هم کار کنه حتی فکر کنم با CPU 200 و RAM 64 رو آیپاد ها و آیفون ها این امکان هست که لینوکس نصب کرد و من دیدم ولی حالا می خوام بدونم رو بقیه گوشی ها هم میشه یا نه؟