PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل در ارسال بک اپ در cronjob به دو سرور مختلف

unix_magnet
January 3rd, 2016, 16:50
بک اپ توی کرون جاب به سرور پیش فرض و یک سرور دیگه ثانویه رو با چه دستوری میشه انجام داد ؟

ما برای سرور پی فرض با یه همچین ساختاری می تونیم روزانه بک اپ بگیریم

15 1 * * * mysqldump --user HOST_S --password="EREEhEE" --opt HOST_ME > /etc/me/dbS.sql

ولی برای اینکه بتونیم همزمان بک اپ رو دو جا انجام بده این دستور به چه صورت نوشته بشه ؟

Zagrio.com
January 3rd, 2016, 17:12
سلام

با استفاده از این آموزش می توانید از طریق ارتباط FTP اطلاعات را بکاپ و منتقل نمائید:

http://www.zagrio.com/knowledgebase.php?action=displayarticle&id=60

از طریق SSH با دستور rsync یا scp نیز میتوانید منتقل نمائید.

yourhosting
January 3rd, 2016, 17:17
بک اپ توی کرون جاب به سرور پیش فرض و یک سرور دیگه ثانویه رو با چه دستوری میشه انجام داد ؟

ما برای سرور پی فرض با یه همچین ساختاری می تونیم روزانه بک اپ بگیریم

15 1 * * * mysqldump --user HOST_S --password="EREEhEE" --opt HOST_ME > /etc/me/dbS.sql

ولی برای اینکه بتونیم همزمان بک اپ رو دو جا انجام بده این دستور به چه صورت نوشته بشه ؟

این اسکریپت رو میتونید به صورت کروجاب تغییر بدید قبلا برای کاری نوشته بودیم:

#!/bin/sh
BADDR=/etc/backup #Backup Script Address
DBNAME=testdb #DataBase Name
DBUSER=testusr #DataBase UserName
DBPASS=testpass #DataBase PassWord
FTPADDR=ftp.address.com #FTP Server
FTPUSER=ftpuser #FTP User
FTPPASS=ftppass #FTP Pass

mysqldump -p $DBPASS -u $DBUSER $DBNAME > $BADDR/$DBNAME_"`date +%Y%%%m%%%d%%%H`".sql

HOST=$FTPADDR
USER=$FTPUSER
PASS=$FTPPASS

ftp -inv $HOST << EOF

user $USER $PASS

put $DBNAME_"`date +%Y%%%m%%%d%%%H`".sql

bye
EOF

rm -rf $BADDR/$DBNAME_"`date +%Y%%%m%%%d%%%H`".bak

# By CLoudHa.IR Group

unix_magnet
January 4th, 2016, 02:30
اینهایی که گفتین دستتون درد نکنه ولی من مد نظرم اینه که در یک خط دستوری که می نویسیم طوری نوشته بشه که همزمان در دو جا برامون بک اپ گرفته بشه یکی سرور داخلی و دیگری سرور خارجی

اینی که من می خوام میشه دستور فوق جوری تعریف بشه که به این مورد برسیم ؟

Zagrio.com
January 4th, 2016, 09:35
اینهایی که گفتین دستتون درد نکنه ولی من مد نظرم اینه که در یک خط دستوری که می نویسیم طوری نوشته بشه که همزمان در دو جا برامون بک اپ گرفته بشه یکی سرور داخلی و دیگری سرور خارجی

دو مورد باید انجام شود:
1- عمل تهیه بکاپ (از هر کدام سرورها)
2- عمل Replicate یا انتقال داده ها به سرورهای مختلف

در مورد اول منطقی نیست همه سرور ها دسترسی به اطلاعات اصلی داشته باشند (مسائل امنیتی) و یا بصورت همزمان از اطلاعاتی که قطعا در زمان مختلف با محتوای مختلف تهیه می شود بکاپ گیری شود.

yourhosting
January 4th, 2016, 09:43

درکدی که بنده ارسال کردم دستور زیر رو حذف کنید.با اینکار هم بک اپ در سرورتون سیو میشه هم در سرور دیگه ftp میفرسته
rm -rf $BADDR/$DBNAME_"`date +%Y%%%m%%%d%%%H`".bak

unix_magnet
January 4th, 2016, 13:49
کلا اگه ما بخوایم در یک خط کدی بنویسیم که بفرسته فقط به یه سرور خارجی به چه شکل باید بنویسیم ؟ داخلی رو نمی خوام بک اپ بگیره فقط می خوام بفرسته به سرور خارجی اسکریپت هم نمی خوام بنویسم