PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : دادن جواز کسب با دروغ!

delta
January 2nd, 2016, 18:59
سلام خدمت دوستان..از کسانی که کسبه بازاری هستند یا مغازه یا شرکت یا به هر نحوی جوازکسب گرفتند یک راهنمایی میخواستم برای مشکلی که برای من پیش امده...
جریان از این قراره که بنده برام حکم پلمپ اماکن امد برای مغازم.و محلت دادن که تا تاریخی اقدام به گرفتن جواز کسب کنم..بنده اقدام به گرفتن کردم و رفتم اصناف...بهم یک کاغذ دادند برای تهیه یک سری کپی مدارک و عکس و... توش هیچ صحبتی از پول و.. نبود..بعد بهم گفتند 400 هزار تومان باید بدم.گفتم پول چیه؟ یارو گفت پول مالیات یک سال مغازت که جواز کسب میگیری..گفتم الان ندارم که همراهم..گفت یک چک هم بدی حامل قبوله و حتی میتونی تا یک ماه اینده پرداخت کنی..خلاصه چک رو دادیم..بعد نوشتن فرم و کارهای اداری یک کاغذ بهم داد گفت برو فلان جا پیش رئیس اتحادیتون و امضاشو بگیر بعد ببر فلان جا که بهش میگن اتاق اصناف.منم نامه رو برداشتم بردم یک مغازه ای که صاحبش رئیس اتحادیمون بود.راحت بدون نگاه امضا زد..
بعد بردمش اتاق اصناف انجا هم 230 تومان پیادمون کردند و نامه رو امضا زدند و من برداشتم دوباره بردم همونجای اولی اصناف و تحویلشون دادم و مدارک کامل شد و بهم گفتند چند روز دیگه بیا جوازتو بگیر..
وقتی رفتم خونه داداشم ازم پرسید چه قدر رئیس اتحادیه گرفت؟ گفتم هیچی!! گفت مگه میشه؟گفتم اره به خدا هیچی نگرفت امضا زد.گفت معمولا رئیس اتحادیه ها یک پولی میگیرند و میتونی تو هم چونه بزنی کلی تخفیف بگیری چطور از تو هیچی نگرفته!! بعد ماجرای 400 تومانو گفتم خشکش زده بود..گفت یعنی چی؟ مالیات چه ربطی داره به اصناف؟ دارایی اصلا جایی دیگرهست..تو پول چی رو دادی اصلا؟ منم گفتم به خدا بهم گفتند پول مالیات یک سال مغازه هست 400 ازم چک گرفتند!! نه فاکتوری نه چیزی هیچی گذاشت لای پروندم..
خلاصه امروز تحقیق کردم دیدم این پول 400 انگار مال جناب رئیس اتحادیمون بوده..منتهی من حرفم اینه ایا این شخصی که اصناف هست و کار میکنه چرا بهم دروغ گفته؟ آیا این کارش جرم نیست؟ ایا این حق رو داره با دروغ ازم پول بگیره؟ چرا کاری که دولتی هست به جای اینکه بهم بگند شماره حساب دولتی بدند واریز کنم بدون فاکتور و غید شدن ازم چک میگیرند؟
درآخر اینکه ایا من حق شکایت دارم از اصناف؟

iranian-portal
January 2nd, 2016, 19:14
درود بر شما ؛

معمولا بابت اخذ و تمدید مجوز، اصناف حق عضویت سالانه ای رو دریافت می کنند.

پیروز باشید

majidisaloo1
January 2nd, 2016, 20:20
از شما خوب گرفتند
جواز کسب ما که نزدیک به 1 میلیون و 600 دراومد خخخخخ . بستتگی به توع جواز کسبی که میگیری این قیمت متفاوت است
تازه یک هزار تومن هم بانک ملت برای کمک به زندانیان ریختیم ....
جالب اینجاست تست عدم اعتیاد و کلی چیز میز هم ازمون گرفتند
یک کلاس هم گذاشتن واسمون
نزدیک 2 ماهی درگیر بودیم

Netfollower
January 2nd, 2016, 20:25
صد درصد مشکل از خودته برادر من
میدونی چقدر برام عزیزی
ولی اعصابم بهم ریخت
اخه شما چرا اعتماد کردی
خداشاهده من جای تو بودم
میگفتم شماره حساب بده
یا حداقل یه چیزی میگرفتی ازش....

اصلا پولش مهم نباشه
اینکه تورو.... فرض کردند
داره اعصاب منو خرد میکنه

الان چک نقد شده یا نه؟

amk
January 2nd, 2016, 20:26
چه صنفی هستین؟ اصن جواز گرفتن اینجوری نیست که. شما باس به خود اتحادیه بری اونجا پرونده تشکیل بدی. واسه تشکیل پرونده مفاصا حساب دارایی رو میخوان با یه نامه از شهرداری که بدهی نداشته باشی. بعد بهت نامه میدن واسه سوسابقه. ضمنا باس بری آزمایش عدم اعتیاد بدی و خلاصه دنگ و فنگ داره.

اون نامه ای که دادن واسه پلمپ باید تا حداکثر یه ماه بری اتحادیه تعیین تکلیف کنی. چرا رفتی اتاق؟

اونکه طرف پول بگیره یا نه بستگی به زرنگیت داره. ولی 90 درصد این پولو دادند.

خود اتحادیه هم رسما از شما حق ورودی میگیره طبق تعرفه رسمی اتاق.

ضمنا وقتی مدرکی نداری چه شیکایتی میخوای کنی؟ الان تنها کاری که میتونی بکنی اینه که جلو چکو ببندی بعد ظرف یه هفته بری شورا حل اختلاف که داستانو تعریف کنی و اونا حکم ابطال چکو بدن.

farmanrava
January 2nd, 2016, 20:34
شما هزینه دریافت جواز و تمدید رو پرداخت کردین ( همون 230 تومان )
هزینه 400 تومان رو من جای شما باشم جلوی چک رو میگیرم و پیگیر میشم ... بله اگه اینجوری که شما میگید باشه راحت میتونید شکایت کنید
البته اگه اینجور که میگید باشه ...

delta
January 2nd, 2016, 21:25
با تشکر از همه دوستان..امیدجان خدایی خودمم موندم..من سرم کلاه نرفته.منتهی هر کی پرسیدم گفتند قیمتش همینه..منتهی اگر قیمتش همین حدودها هست ان 400 رو فوقش میگفتند این حساب دولتی هست..برو واریز کن.نه اینکه ازم چک بگیرند..
در ضمن من موبایل فروشی و تعمیرات دارم..صنفش هم همینه..قضیه چک رو هم خواستم اول مطمئن بشم از دوستان بعد پیگیربشم..خوشبختانه چک مال یک ماه اینده هست تاریخش..میتونم ببندمش یا ..اما موندم تا چند روز دیگه جوازم رو اول بگیرم بعد پیگیر بشم جریان چیه و چرا اینطوری کردند..نمیخوام هنوز جواز نگرفته لج بازی کنند..
خدمت دوستان هم بگم الان جواز ها رو یکساله میدند..انی که شما گرفتید احتمالا دائمی بوده.. مال ما هم اگر ارزونه یکساله دادند...گرچه همچین اروزنم برای یک سال نیست..اینها به کنار دروغگویی طرف برام مهمه..میتونست بگه پول رئیس اتحادیه هست و من برم ازش تخفیف بگیرم یا صحبت کنم ..اما دروغ گفته بهم..
اینم بگم من نه ازمایشی دادم..نه نامه شهرداری نه هیچ چیز دیگری..راحت دادند و تو چند ساعت و سر زدن به چند ارگان کارش تمام شد و پرونده تشکیل شد و چند روز دیگر هم جوازم رو میرم بگیرم..فکر کنم قانون جدیده..فقط پول میخوان..پول بگیرن کافیه

GREAT
January 2nd, 2016, 21:33
با تشکر از همه دوستان..امیدجان خدایی خودمم موندم..من سرم کلاه نرفته.منتهی هر کی پرسیدم گفتند قیمتش همینه..منتهی اگر قیمتش همین حدودها هست ان 400 رو فوقش میگفتند این حساب دولتی هست..برو واریز کن.نه اینکه ازم چک بگیرند..
در ضمن من موبایل فروشی و تعمیرات دارم..صنفش هم همینه..قضیه چک رو هم خواستم اول مطمئن بشم از دوستان بعد پیگیربشم..خوشبختانه چک مال یک ماه اینده هست تاریخش..میتونم ببندمش یا ..اما موندم تا چند روز دیگه جوازم رو اول بگیرم بعد پیگیر بشم جریان چیه و چرا اینطوری کردند..نمیخوام هنوز جواز نگرفته لج بازی کنند..
خدمت دوستان هم بگم الان جواز ها رو یکساله میدند..انی که شما گرفتید احتمالا دائمی بوده.. مال ما هم اگر ارزونه یکساله دادند...گرچه همچین اروزنم برای یک سال نیست..اینها به کنار دروغگویی طرف برام مهمه..میتونست بگه پول رئیس اتحادیه هست و من برم ازش تخفیف بگیرم یا صحبت کنم ..اما دروغ گفته بهم..
اینم بگم من نه ازمایشی دادم..نه نامه شهرداری نه هیچ چیز دیگری..راحت دادند و تو چند ساعت و سر زدن به چند ارگان کارش تمام شد و پرونده تشکیل شد و چند روز دیگر هم جوازم رو میرم بگیرم..فکر کنم قانون جدیده..فقط پول میخوان..پول بگیرن کافیه

اون دیگه کاسبیشو کرده
شما هم میتونی پیگیر بشی از طریق دادگاه

Netfollower
January 2nd, 2016, 22:38
اگه جوازو کاراش تموم شده
پیگیر شو
جلو چکو بگیر
حداقل قرارم باشه پول بدی
به یه ادم معتبر
یا حساب دولتی بدی !!!!!

kool
January 3rd, 2016, 02:09
سلام خدمت دوستان..از کسانی که کسبه بازاری هستند یا مغازه یا شرکت یا به هر نحوی جوازکسب گرفتند یک راهنمایی میخواستم برای مشکلی که برای من پیش امده...
جریان از این قراره که بنده برام حکم پلمپ اماکن امد برای مغازم.و محلت دادن که تا تاریخی اقدام به گرفتن جواز کسب کنم..بنده اقدام به گرفتن کردم و رفتم اصناف...بهم یک کاغذ دادند برای تهیه یک سری کپی مدارک و عکس و... توش هیچ صحبتی از پول و.. نبود..بعد بهم گفتند 400 هزار تومان باید بدم.گفتم پول چیه؟ یارو گفت پول مالیات یک سال مغازت که جواز کسب میگیری..گفتم الان ندارم که همراهم..گفت یک چک هم بدی حامل قبوله و حتی میتونی تا یک ماه اینده پرداخت کنی..خلاصه چک رو دادیم..بعد نوشتن فرم و کارهای اداری یک کاغذ بهم داد گفت برو فلان جا پیش رئیس اتحادیتون و امضاشو بگیر بعد ببر فلان جا که بهش میگن اتاق اصناف.منم نامه رو برداشتم بردم یک مغازه ای که صاحبش رئیس اتحادیمون بود.راحت بدون نگاه امضا زد..
بعد بردمش اتاق اصناف انجا هم 230 تومان پیادمون کردند و نامه رو امضا زدند و من برداشتم دوباره بردم همونجای اولی اصناف و تحویلشون دادم و مدارک کامل شد و بهم گفتند چند روز دیگه بیا جوازتو بگیر..
وقتی رفتم خونه داداشم ازم پرسید چه قدر رئیس اتحادیه گرفت؟ گفتم هیچی!! گفت مگه میشه؟گفتم اره به خدا هیچی نگرفت امضا زد.گفت معمولا رئیس اتحادیه ها یک پولی میگیرند و میتونی تو هم چونه بزنی کلی تخفیف بگیری چطور از تو هیچی نگرفته!! بعد ماجرای 400 تومانو گفتم خشکش زده بود..گفت یعنی چی؟ مالیات چه ربطی داره به اصناف؟ دارایی اصلا جایی دیگرهست..تو پول چی رو دادی اصلا؟ منم گفتم به خدا بهم گفتند پول مالیات یک سال مغازه هست 400 ازم چک گرفتند!! نه فاکتوری نه چیزی هیچی گذاشت لای پروندم..
خلاصه امروز تحقیق کردم دیدم این پول 400 انگار مال جناب رئیس اتحادیمون بوده..منتهی من حرفم اینه ایا این شخصی که اصناف هست و کار میکنه چرا بهم دروغ گفته؟ آیا این کارش جرم نیست؟ ایا این حق رو داره با دروغ ازم پول بگیره؟ چرا کاری که دولتی هست به جای اینکه بهم بگند شماره حساب دولتی بدند واریز کنم بدون فاکتور و غید شدن ازم چک میگیرند؟

سلام.
ببینید هزینه 400 تومان که میگید خوب هست اگه هزینه دیگری پرداخت نکردید.
ربطی هم به مالیات نداره و اون رو و نیز شهداری رو مجزا باید به سازمان های مربوطه خود به وقتش پرداخت کنید. البته هزینه ها نیز بسته به شهر و رسته شغلی میتونه متفاوت بشه.

بنده چند سال پیش اقدام کردم کردم برای پرونه کسبی 10 ساله. یک سری شماره حساب دادن حدود 10 تا که جمعا حدود 200000 تومان براشون واریز کردم و فیش ها رو آوردم و
برگ دادن رفتم آگاهی و انگشت نگاری و .... و بعد هم تست اعتیاد و ... و بعد هم میره اماکن عمومی بعد از مدتی اگه مشکلی نباشه پروانه کسبی اوکی میشه.

ولی به هر حال مال ما رو طبق شماره حساب هی رسمی سازمانها دریافت کردن نه به صورت نقدی و یا چک و ...

(یک هزینه اشتراک سالانه نیز اتحادیه داره که باید پرداخت کنید سالانه)

- - - Updated - - -

جالب اینجاست تست عدم اعتیاد و کلی چیز میز هم ازمون گرفتند

بله دیگه موارد اصلی قبل از ارائه مجوز، تست اعتیاد و انگشت نگاری آگاهی و عدم سوء پیشینه هست! و نیز یادم رفت دریافت هزینه ها :)
چند ماه پیش رفتم برای تمدید 10 ساله گواهینامه ها برای اونم اگه شک بکنن دکتر نظامی خودش تست میگیره ازتون...

Yas-Host
January 3rd, 2016, 09:58
سلام.

چک گرفتند ؟! برای جواز کسب آن هم حامل ؟!؟!!؟ کمی شک نباید کرد ؟!؟!

جواز را که گرفتید برید بانک و چک رو سرقت شده اعلام کنید ! حالشون رو جا بیارید .

HiradHost
January 3rd, 2016, 11:00

دوست عزیز اشتباه شما اونجاست که چک در وجه حامل دادید و بدون رسید و دستتون هم به هیچ جا بند نمیشه با شکایت بی خیال این 400 تومن بشو فکر کن صدقه دادی.

xmohammadx
January 3rd, 2016, 11:16
با سلام
موردی نداره
مبلغ 230 تومن باید بریزید به حساب اتاق اصناف
40 تومن بابت کلاس آموزشی
3 تومن هم برای یه چیز دیگس
بسته به نوع اتحادیه یه پولی هم اتحادیه میگیره
مثلا برای من 600 تومن بود
گفتم الان اینو ندارم بدم گفتن موردی نداره و ازم چک گرفتن البته به نام اتحادیه صوتی و تصویری بود

delta
January 3rd, 2016, 11:50
چک رو میشه به قول جناب سنجری مفقودی زد یا بست..اما حرف من دروغ گفتن اصناف برای دریافت چک و پول و همینطور اینکه ایا همین رئیس اتحادیه ها که یک پولی میگیرند مگر جایی ثبت نمیشه؟ باد هوا که کسی پول نمیگیره؟ یعنی دولت در جریان نیست؟ اصلا جواز کسب که ارث بابای کسی نیست.مال دولت هست..دولت هم میتونست بگه 400 تومانو ببر به این شماره حساب واریز کن مثلا حساب دولتی...نه اینکه من پولو بدم نه فاکتوری نه چیزی...تازه دروغ هم بهت بگند..خوب راستشو میگفت حداقل من که نمیخواستم بخورمش!!

xmohammadx
January 3rd, 2016, 12:12
چک رو میشه به قول جناب سنجری مفقودی زد یا بست..اما حرف من دروغ گفتن اصناف برای دریافت چک و پول و همینطور اینکه ایا همین رئیس اتحادیه ها که یک پولی میگیرند مگر جایی ثبت نمیشه؟ باد هوا که کسی پول نمیگیره؟ یعنی دولت در جریان نیست؟ اصلا جواز کسب که ارث بابای کسی نیست.مال دولت هست..دولت هم میتونست بگه 400 تومانو ببر به این شماره حساب واریز کن مثلا حساب دولتی...نه اینکه من پولو بدم نه فاکتوری نه چیزی...تازه دروغ هم بهت بگند..خوب راستشو میگفت حداقل من که نمیخواستم بخورمش!!
دوست عزیز این صحبت شما اشتباه است
دولت هیچ پولی به عنوان حقوق به کارمندان اتاق اصناف نمی ده
و حقوق کارمندان و مزایا و بیمه از همین پولایی که ما میدیم پرداخت میشه

delta
January 3rd, 2016, 13:02
دوست عزیز این صحبت شما اشتباه است
دولت هیچ پولی به عنوان حقوق به کارمندان اتاق اصناف نمی ده
و حقوق کارمندان و مزایا و بیمه از همین پولایی که ما میدیم پرداخت میشه

یعنی شما میفرمایید کارمندان اصناف حقوق بگیر دولت نیستند و خصوصی هست؟ جواز کسبی که نداشته باشی رو اماکن میریزه تعطیلت میکنه به خاطر چند نفر نون خور بازاریه؟

xmohammadx
January 3rd, 2016, 16:32
یعنی شما میفرمایید کارمندان اصناف حقوق بگیر دولت نیستند و خصوصی هست؟ جواز کسبی که نداشته باشی رو اماکن میریزه تعطیلت میکنه به خاطر چند نفر نون خور بازاریه؟
بله
من خودم یه زمانی به مدت 2 هفته توی اتاق اصناف به جای یک بنده خدا کار کردی:دی

majidisaloo1
January 3rd, 2016, 19:01
بله
من خودم یه زمانی به مدت 2 هفته توی اتاق اصناف به جای یک بنده خدا کار کردی:دی
مدیر صنف و معاون هاش نمیگیرن اما اون دقتری کسی که هست میگیره