PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : Api و وب سرویس مربوط به نرخ طلا، سکه، ارز، خودرو و...

Patira
January 2nd, 2016, 13:58
سلام دوستان،

چند وقتی هست برام این مسأله ای که الان قراره بپرسم سؤال شده بود، و خب بسیار هم جستجو کردم و نتیجۀ خیلی خوبی پیدا نکردم. حالا احتمالاً بلد نبودم چطوری جستجو کنم، ولی خب به نظرم اومد بپرسم و کمی از تجربه های دوستان مجرب سایت برنامه نویس استفاده کنم :)

ببینید، سایت هایی مثل یاهو و مایکروسافت مشخصاً وب سرویس ها یا حالا API هایی رو در اختیار توسعه دهندگان قرار میدن که اکثراً خروجی Json هم دارن و ما توسعه دهنده ها هم داخل پروژه هامون استفاده می کنیم. مثلاً برای آب و هوا و ...؛ خب منبع این وب سرویس خودشون هستند. یعنی وب سرورهاشون یا API هاشون وابسته به جای دیگه ای نیست و منبع اطلاعاتی این موارد اغلب خودشون هستن (یا سازمان های وابسته).

حالا من سؤالم بومی تر هست. آیا چنین امکانی (یعنی چنین وب سروری یا API) برای دریافت آخرین نرخ ارز و سکه و طلا و خودرو و خیلی چیزای دیگه که معمولاً داخل سایت ها می بینیم داخل ایران وجود داره؟ یه منبع اصلی؟

شاید سؤالم کمی مبهم باشه، برای همین بیشتر توضیح میدم؛ الان ما سایت هایی مثل اینا رو داریم:
http://www.fibazar.ir/web-service/
http://www.tgju.org/api
و...

که API یا وب سرویس بعضی از چیزایی که من گفتم رو بهمون میدن (مثل سکه و ارز و طلا). البته با دریافت هزینه! اما خودشون قیمت خودرو و مصالح ساختمانی و آهن آلات و موبایل و تبلت و ... رو هم دارن؛ این موارد جزء وب سرویس فروشیشون نیست.

من سؤالم اینه که اینا خودشون این اطلاعات رو از چه طریقی در اختیار دارن؟

این رو میدونم که به راحتی میشه اطلاعاتی که میخوام رو از این سایت ها استخراج کنم. ولی خب مسأله اینه که خود این سایت ها اطلاعاتشون رو از جای خاصی استخراج نمی کنن! یا اگه می کنن خب از کجا این استخراج رو انجام میدن؟ آیا وب سرور یا API خاصی وجود داره که من بتونم از اون طریق به این اطلاعات دسترسی داشته باشم و ازشون استفاده داشته باشم؟

امیدوارم تونسته باشم سؤالم رو خوب مطرح کرده باشم. باز اگه می بینید ابهامی باقی هست، بهم بگید تا بیشتر توضیح بدم.

ممنون میشم در این مورد راهنماییم کنید :)

elementary
January 2nd, 2016, 14:07
چند وبسایت داخل ایران شرکت دراین ضمینه دارند و تعداد زیادی هم کارمنددارن و به صورت دستی ساعتی نرخ رو تغییر میدن یا اینکه الگوریتم دارن به هرحال

با یک اسکریپت شل ساده هر قسمت از هر وبسایت رو میشه درقالب جی سون خروجی گرفت و درسایت خودتون نمایش داد و نیاز هم به api نیست

Patira
January 2nd, 2016, 14:27
چند وبسایت داخل ایران شرکت دراین ضمینه دارند و تعداد زیادی هم کارمنددارن و به صورت دستی ساعتی نرخ رو تغییر میدن یا اینکه الگوریتم دارن به هرحال

با یک اسکریپت شل ساده هر قسمت از هر وبسایت رو میشه درقالب جی سون خروجی گرفت و درسایت خودتون نمایش داد و نیاز هم به api نیست

میتونید اسم چند تا از این شرکت ها رو بهم بگید؟

خوبی Javascript اینه که شما از هر جایی که خواستید میتونید خروجی بگیرید :) و منم اصلاً مشکلی با این قضیۀ خروجی گرفتن ندارم. مسأله اینه که میخوام بدونم اون سایت هایی که برای نمونه عنوان کردم، از کجا اطلاعاتشونو دریافت می کنن؟ اونا که از سایت خاصی خروجی نمیگیرن! یه نمونۀ دیگه هم http://iranjib.ir هست.

من سورس اینطور سایت ها رو تا حدودی بررسی کردم و نهایتاً به یک خروجی مشخص رسیدم؛ این ها همگی بالاخره از یه فایل Json برای اطلاعاتشون استفاده می کنن. ولی این فایل مال خودشون هست. مسأله ای که هست اینه که این فایل به صورت خودکار به روز رسانی میشه. پس میشه گفت با یه زبان سمت سرور اطلاعات این فایل رو دریافت می کنن و به شکل Json برای خودشون مورد استفاده قرار میدن. میخوام بدونم از کجا این اطلاعات رو دریافت می کنن؟

- - - Updated - - -

پ.ن: خروجی گرفتن از یه سایت خاص، چه بخوام چه نخوام اسم دامنۀ اون سایت رو میاره داخل سورس کدهام. یه جورایی کدهام وابسته میشه به اون سایت. اینجا هم ایرانه :) امروز فلان سایت هست، فردا نیست. برای همینه که دنبال منبع اصلی اینطور موارد میگردم. و شاید در مورد نرخ ارز و طلا و سکه زودتر به نتیجه برسم (که هنوز نرسیدم) ولی همچنان سؤال در مورد بقیۀ موارد (خودرو، آهن آلات، مسکن، مصالح ساختمانی و ...) برام باقی هست.

elementary
January 2nd, 2016, 14:31
میتونید اسم چند تا از این شرکت ها رو بهم بگید؟

خوبی Javascript اینه که شما از هر جایی که خواستید میتونید خروجی بگیرید :) و منم اصلاً مشکلی با این قضیۀ خروجی گرفتن ندارم. مسأله اینه که میخوام بدونم اون سایت هایی که برای نمونه عنوان کردم، از کجا اطلاعاتشونو دریافت می کنن؟ اونا که از سایت خاصی خروجی نمیگیرن! یه نمونۀ دیگه هم http://iranjib.ir هست.

من سورس اینطور سایت ها رو تا حدودی بررسی کردم و نهایتاً به یک خروجی مشخص رسیدم؛ این ها همگی بالاخره از یه فایل Json برای اطلاعاتشون استفاده می کنن. ولی این فایل مال خودشون هست. مسأله ای که هست اینه که این فایل به صورت خودکار به روز رسانی میشه. پس میشه گفت با یه زبان سمت سرور اطلاعات این فایل رو دریافت می کنن و به شکل Json برای خودشون مورد استفاده قرار میدن. میخوام بدونم از کجا این اطلاعات رو دریافت می کنن؟

- - - Updated - - -

پ.ن: خروجی گرفتن از یه سایت خاص، چه بخوام چه نخوام اسم دامنۀ اون سایت رو میاره داخل سورس کدهام. یه جورایی کدهام وابسته میشه به اون سایت. اینجا هم ایرانه :) امروز فلان سایت هست، فردا نیست. برای همینه که دنبال منبع اصلی اینطور موارد میگردم. و شاید در مورد نرخ ارز و طلا و سکه زودتر به نتیجه برسم (که هنوز نرسیدم) ولی همچنان سؤال در مورد بقیۀ موارد (خودرو، آهن آلات، مسکن، مصالح ساختمانی و ...) برام باقی هست.

- - - Updated - - -

درمورد شرکت ها اطلاعی ندارم

ببینید بلاخره این سایت ها میتونند از هرجایی اطلاعاتشون رو دریافت کنند

درمورد سلکت کردن قسمتی از وبسایت و نمایش اون دروبسایت خودمون میشه خیلی کارها کرد شما میتونید دیتا های مورد نیاز رو سلکت کنید و ادرس سایت و متن هایی که بدرد نمیخوره رو سلکت نکنید

Patira
January 2nd, 2016, 15:07
درمورد شرکت ها اطلاعی ندارم

ببینید بلاخره این سایت ها میتونند از هرجایی اطلاعاتشون رو دریافت کنند

درمورد سلکت کردن قسمتی از وبسایت و نمایش اون دروبسایت خودمون میشه خیلی کارها کرد شما میتونید دیتا های مورد نیاز رو سلکت کنید و ادرس سایت و متن هایی که بدرد نمیخوره رو سلکت نکنید

همونطور که گفتم به لطف Short Hand های Ajax کتابخونۀ jQuery (و البته خیلی راه حل های دیگه) بحث سلکت کردن و نمایش دادن کد کاری نداره. من با این قضیه اصلاً مشکلی ندارم. ولی خب به هر حال برای سلکت کردن یه قسمت مشخصی از اون سایت، باید آدرس دامنۀ اون سایت به همراه Path صفحه ای که قراره اطلاعات رو ازش خروجی بگیرم رو داخل کدهام بیارم.

مثلاً برای اینکه بتونم لیست قیمت طلا و ارز و سکه رو از سایتی مثل سایت ایرانجیب بگیرم، باید از این آدرس استفاده کنم:
http://www.iranjib.ir/showgroup/23/realtime_price/
که خب با این کار باید دسترسی مستقیم به DOM داشته باشم و به راحتی انجام میشه.
یا مثلاً از این فایل Json استفاده کنم:
http://www.iranjib.ir/isync.json
که خب اینم کاری نداره.

من سؤالم اینه که این سایت ایرانجیب، فایلی مشابه isync.json رو از کجا تولید می کنه؟ یعنی کارمند دارن و به صورت دستی و ساعتی نرخ رو تغییر میدن؟ :|

البته لازمه بگم که اون دو سایت http://www.fibazar.ir/web-service/ و http://www.tgju.org/api حتماً اطلاعاتی که ازشون میخوایم رو باید از سمت DOM بگیریم. چون اطلاعاتشون رو از سمت سرور تولید می کنن.

سؤالم عجیب نیست که. هست؟ :/

elementary
January 2nd, 2016, 15:14
همونطور که گفتم به لطف Short Hand های Ajax کتابخونۀ jQuery (و البته خیلی راه حل های دیگه) بحث سلکت کردن و نمایش دادن کد کاری نداره. من با این قضیه اصلاً مشکلی ندارم. ولی خب به هر حال برای سلکت کردن یه قسمت مشخصی از اون سایت، باید آدرس دامنۀ اون سایت به همراه Path صفحه ای که قراره اطلاعات رو ازش خروجی بگیرم رو داخل کدهام بیارم.

مثلاً برای اینکه بتونم لیست قیمت طلا و ارز و سکه رو از سایتی مثل سایت ایرانجیب بگیرم، باید از این آدرس استفاده کنم:
http://www.iranjib.ir/showgroup/23/realtime_price/
که خب با این کار باید دسترسی مستقیم به DOM داشته باشم و به راحتی انجام میشه.
یا مثلاً از این فایل Json استفاده کنم:
http://www.iranjib.ir/isync.json
که خب اینم کاری نداره.

من سؤالم اینه که این سایت ایرانجیب، فایلی مشابه isync.json رو از کجا تولید می کنه؟ یعنی کارمند دارن و به صورت دستی و ساعتی نرخ رو تغییر میدن؟ :|

البته لازمه بگم که اون دو سایت http://www.fibazar.ir/web-service/ و http://www.tgju.org/api حتماً اطلاعاتی که ازشون میخوایم رو باید از سمت DOM بگیریم. چون اطلاعاتشون رو از سمت سرور تولید می کنن.

سؤالم عجیب نیست که. هست؟ :/

عزیز جان به این شکل نیست !
سلکت کردن باید با اسکریپت خارج از اسکریپت وبسایت تولید بشه اون اسکریپت شل باید خروجی جی سون به شما بده و شما هم جی سون رو در سایتتون به نمایش دربیارید !
اول شما با curl یا ... باید کل صفحه اون وبسایت رو دانلود کنید سپس اسکریپت شما پروسسینگ رو روی سورس کد صفحه html انجام بده و سپس جدول بندی کنه و درقالب فایل json به نمایش قراربده
شما دروبسایتتون فقط json رو نمایش میدید و کاری به اسکریپت و اینا ندارید و درفایل جی سون شما اثری از وبسایت اولیه نیست یعنی هیچ کسی نمیتونه متوجه این موضوع بشه

فایل isync.json سایت ایرانجیب هم با اسکریپت خودشون داره از یک سایت دیگه اطلاعات رو انالیز میکنه و در این خروجی به نمایش میزاره

djspammer
January 2nd, 2016, 16:52
عزیز جان به این شکل نیست !
سلکت کردن باید با اسکریپت خارج از اسکریپت وبسایت تولید بشه اون اسکریپت شل باید خروجی جی سون به شما بده و شما هم جی سون رو در سایتتون به نمایش دربیارید !
اول شما با curl یا ... باید کل صفحه اون وبسایت رو دانلود کنید سپس اسکریپت شما پروسسینگ رو روی سورس کد صفحه html انجام بده و سپس جدول بندی کنه و درقالب فایل json به نمایش قراربده
شما دروبسایتتون فقط json رو نمایش میدید و کاری به اسکریپت و اینا ندارید و درفایل جی سون شما اثری از وبسایت اولیه نیست یعنی هیچ کسی نمیتونه متوجه این موضوع بشه

فایل isync.json سایت ایرانجیب هم با اسکریپت خودشون داره از یک سایت دیگه اطلاعات رو انالیز میکنه و در این خروجی به نمایش میزاره

سوال ایشون اینه که سایت ایران جیب از کجا اطلاعات رو میخونه ... سوالشون برنامه نویسی نیست

elementary
January 2nd, 2016, 16:58
سوال ایشون اینه که سایت ایران جیب از کجا اطلاعات رو میخونه ... سوالشون برنامه نویسی نیست

خب از یک منبع معتبر دریافت میکنه به عنوان مثال http://www.cbi.ir/ExRates/rates_fa.aspx
http://www.sanarate.ir/

Patira
January 2nd, 2016, 23:37
ممنونم از شما @elementary عزیز بابت تشریح قضیه؛ ولی همونطور که دوست خوبمون، @djspammer به خوبی توضیح دادند، سؤال من کمتر حالت برنامه نویسی داره و من برام اصلاً اهمیتی نداره که به چه شکلی میشه خروجی گرفت (چون همونطور که گفتم راه های خیلی زیادی هست برای این کار - و البته راهی که شما فرمودید هم راه بسیار خوبی هست و به جای اینکه سمت کاربر تحمل بعضی از فشارها رو داشته باشیم، این دفعه سمت سرور تحمل بعضی از فشارها رو داریم که بسته به نوع سایت ممکنه هر کدوم از این رویکردها مورد استفاده قرار بگیره).

سؤال بنده رو @djspammer واضح تر کردند، و خب بابت پاسختون هم سپاسگزارم. ولی همونطور که گفتم، شاید نرخ ارز و طلا و سکه راحت تر قابل پیگیری باشه که منبع اصلی اطلاعاتیشون از کجاست، ولی خودرو و مصالح ساختمانی و مسکن و آهن آلات و امثالهم به چه صورت هست؟ البته در مورد نرخ ارز، سایت هایی که شما فرمودید نرخ ارز بانکی یا سامانۀ سنا بود. مثلاً نرخ ارز بازار از کجا گرفته میشه؟ منبع اصلی کجاست؟ طلا از کجا گرفته میشه؟ سکه از کجا؟ خودروی داخلی و خارجی از کجا؟ و همینطور الی آخر...

مجدداً از پاسخ هاتون و شکیباییتون سپاسگزارم.

SixthElement
January 3rd, 2016, 00:53
سلام.

ما پیمانکار صرافی المپیک هستیم. آنها یک تیم ۸ نفره برای ارزش گذاری نرخ ارزهای مختلف دارند و در لحظه نرخ برابری ارزها و خبرها چندین چیز دیگه رو مانیتور می کنند. سرویس وب سرویس ارز هم دارند که البته رایگان نیست. اگر کمکی از دست من بر میاد یا اطلاعات دیگه لازم دارید در خدمتم.

Sent from my SM-N910H using Tapatalk

Patira
January 3rd, 2016, 07:31
سلام.

ما پیمانکار صرافی المپیک هستیم. آنها یک تیم ۸ نفره برای ارزش گذاری نرخ ارزهای مختلف دارند و در لحظه نرخ برابری ارزها و خبرها چندین چیز دیگه رو مانیتور می کنند. سرویس وب سرویس ارز هم دارند که البته رایگان نیست. اگر کمکی از دست من بر میاد یا اطلاعات دیگه لازم دارید در خدمتم.

سلام دوست من،

سپاسگزارم از پاسختون.

در مورد بقیۀ مواردی که گفتم (نرخ خودرو و ...) هم اطلاعاتی دارید؟

اگه من بخوام اطلاعات پروازهای کشور رو داشته باشم (یعنی از API یا وب سرویسش داخل Application های تحت وبم استفاده کنم)، منبعی برای این کار وجود داره؟ یا باید مستقیماً با خود شرکت های هواپیمایی در ارتباط باشم؟

فرض کنید بخوام اطلاعات مربوط به حمل و نقل اتوبوس ها رو داشته باشم؛ مثل این سایت: http://payaneha.com/ ؛ وب سرویس یا API مشخصی برای این کار هست؟

بحث اینه که سؤالات من خیلی زیاده؛ و واقعاً برای من سؤاله و من رو متعجب کرده که چرا منابع مشخصی برای اینطور موارد نداریم؟ نمونۀ غیر ایرانی هر چیزی رو که بخوایم براش API داریم! حتی انقدر تعداد وب سرویس و API های سایت های غیر ایرانی زیاد هست، که برای این کار چندین موتور جستجوی API هم وجود داره.

ریز و درشت API سامانه پیامکی به صورت فوق العاده رایگان هست (بعضیاشون امتیاز میدن که از APIهاشون استفاده بشه)؛ اون موقع برای چنین مواردی به ندرت میشه چیزی پیدا کرد، یا اصلاً نمیشه پیدا کرد.

شاید هم باشه و من بی اطلاعم؛ یعنی من به خودم گفتم امکان نداره که چنین چیزایی وجود نداشته باشه؛ حتماً هست و من ازشون بی خبرم. دلیل ایجاد تاپیکم در اینجا همین بوده.

به هر حال ممنون میشم هر کسی هر میزان کمی اطلاعات هم که داره، اینجا در اختیارمون بذاره و ما رو از این سر در گمی خارج کنه :)

SixthElement
January 4th, 2016, 01:27
سلام دوست من،

سپاسگزارم از پاسختون.

اگه من بخوام اطلاعات پروازهای کشور رو داشته باشم (یعنی از API یا وب سرویسش داخل Application های تحت وبم استفاده کنم)، منبعی برای این کار وجود داره؟ یا باید مستقیماً با خود شرکت های هواپیمایی در ارتباط باشم؟

فرض کنید بخوام اطلاعات مربوط به حمل و نقل اتوبوس ها رو داشته باشم؛ مثل این سایت: http://payaneha.com/ ؛ وب سرویس یا API مشخصی برای این کار هست؟

بحث اینه که سؤالات من خیلی زیاده؛ و واقعاً برای من سؤاله و من رو متعجب کرده که چرا منابع مشخصی برای اینطور موارد نداریم؟ نمونۀ غیر ایرانی هر چیزی رو که بخوایم براش API داریم! حتی انقدر تعداد وب سرویس و API های سایت های غیر ایرانی زیاد هست، که برای این کار چندین موتور جستجوی API هم وجود داره.

ریز و درشت API سامانه پیامکی به صورت فوق العاده رایگان هست (بعضیاشون امتیاز میدن که از APIهاشون استفاده بشه)؛ اون موقع برای چنین مواردی به ندرت میشه چیزی پیدا کرد، یا اصلاً نمیشه پیدا کرد.

شاید هم باشه و من بی اطلاعم؛ یعنی من به خودم گفتم امکان نداره که چنین چیزایی وجود نداشته باشه؛ حتماً هست و من ازشون بی خبرم. دلیل ایجاد تاپیکم در اینجا همین بوده.

به هر حال ممنون میشم هر کسی هر میزان کمی اطلاعات هم که داره، اینجا در اختیارمون بذاره و ما رو از این سر در گمی خارج کنه :)
این یکی از همون دلایلیه که ما ۱۰ سال از دنیا عقبیم..

elementary
January 4th, 2016, 01:36
سلام دوست من،

سپاسگزارم از پاسختون.

قطعا api مشخصی نیست
نکته هم که هست شما api شخصی براش میسازی که بره مطالب وبسایت رو انالیز و پروسس کنه و ... میان تگ هارو دستکاری میکنن که api شما ازکار بیوفته یا روی ایپی های شما بلاک میکنن یا لیمیت میکنن درساعت 20 بیشتر نشه به سایت کانکشن زد و هزارتا سنگ میندازن که شما مطالب سایت رو استفاده نکنی

درسته که بحث تخصصی سوال شما نیست ولی شما میتونی برای کار خودت از هرسایتی که دوست داری اطلاعاش رو برداری به اون صورت که توضیح دادم
همین لیست پرواز های سایت مهراباد یک نمونه کوچک من اینو برنامه موبایل کردم اطلاعات هر 10 دقیقه توسط سرور من انالیز و پروسس میشه و درقالب فایل html ادیت شده قرارمیگیره داخل اندروید هم اون صفحه html رو لود میکنم برای کاربر

Patira
January 4th, 2016, 04:13
قطعا api مشخصی نیست
نکته هم که هست شما api شخصی براش میسازی که بره مطالب وبسایت رو انالیز و پروسس کنه و ... میان تگ هارو دستکاری میکنن که api شما ازکار بیوفته یا روی ایپی های شما بلاک میکنن یا لیمیت میکنن درساعت 20 بیشتر نشه به سایت کانکشن زد و هزارتا سنگ میندازن که شما مطالب سایت رو استفاده نکنی

درسته که بحث تخصصی سوال شما نیست ولی شما میتونی برای کار خودت از هرسایتی که دوست داری اطلاعاش رو برداری به اون صورت که توضیح دادم
همین لیست پرواز های سایت مهراباد یک نمونه کوچک من اینو برنامه موبایل کردم اطلاعات هر 10 دقیقه توسط سرور من انالیز و پروسس میشه و درقالب فایل html ادیت شده قرارمیگیره داخل اندروید هم اون صفحه html رو لود میکنم برای کاربر

درسته؛ ولی آخه کار تمیزی در نمیاد. یعنی اصولی نیست. من بعید میدونم که بقیۀ سایت ها هم این راه رو انتخاب کرده باشن. به هر حال، اینطور نیست که من الان گیر افتاده باشم و دنبال راه حل باشم :) من واقعاً دنبال جواب اصولی برای این قضیه می گردم و میخوام راه حل اصولی این قضیه رو میتونم پیدا کنم یا خیر.

اگه یه روزی گیر کنم، قطعاً از راهی که شما فرمودید یا راه های دیگه ای که به ذهنم میرسه، کارم رو راه می ندازم (اگه تا اون موقع به یه جواب اصولی تر نرسم) - مسأله اینه که فعلاً دنبال اینم که ببینم آیا واقعاً هیچ راه اصولی ای برای این کار وجود نداره؟ :)

ghamnadaram
February 20th, 2016, 14:36
من میتونم پاسخ شما را بدم زیرا قیمت طلا و سکه ای که اتحادیه طلا و جواهر میزنه دقیقا اون چیزی نیست که داره تو بازار معامله میشه و فقط جنبه اطلاع رسانی داره و دقیق دقیق هم نیست . چون ما توی بازار هستیم و میدونیم که قیمت ها تا الان که هیچ وقت دقیق نبوده . حالا سوال اینه که این قیمت ها را اتحادیه از کجا میاره ؟؟؟؟
جواب سوال شما اینه مثل سایت خود ما به صورت دستی انجام میدیم . و با توجه به حساسیت کارمند مخصوص به این کار را داریم و به مشتریهامون خدمات میدند. برنامه نویس اتحادیه را من میشناسم ایشون کرولری ساختند که تقریبا دویست و پنجاه سایت را لیست کرده و از جمع آوری قیمت بین آنها یک میانگین گیری میکنه و در نهایت به صورت لحظه ای توی سایت اتحادیه نمایش میده .
مثلا برای تست این گفته سایت طلا دات آی آر و سایت اتحادیه را نگاه کنید قیمت هر گرم طلای هیجده قیمت سکه طرح جدید و طرح قدیم و نیم و ربع و گرمی هر کدوم یه قیمت میزنند ولی از لحاظ واقعی سایت طلا دقیق تره

Patira
February 21st, 2016, 00:38
من میتونم پاسخ شما را بدم زیرا قیمت طلا و سکه ای که اتحادیه طلا و جواهر میزنه دقیقا اون چیزی نیست که داره تو بازار معامله میشه و فقط جنبه اطلاع رسانی داره و دقیق دقیق هم نیست . چون ما توی بازار هستیم و میدونیم که قیمت ها تا الان که هیچ وقت دقیق نبوده . حالا سوال اینه که این قیمت ها را اتحادیه از کجا میاره ؟؟؟؟
جواب سوال شما اینه مثل سایت خود ما به صورت دستی انجام میدیم . و با توجه به حساسیت کارمند مخصوص به این کار را داریم و به مشتریهامون خدمات میدند. برنامه نویس اتحادیه را من میشناسم ایشون کرولری ساختند که تقریبا دویست و پنجاه سایت را لیست کرده و از جمع آوری قیمت بین آنها یک میانگین گیری میکنه و در نهایت به صورت لحظه ای توی سایت اتحادیه نمایش میده .
مثلا برای تست این گفته سایت طلا دات آی آر و سایت اتحادیه را نگاه کنید قیمت هر گرم طلای هیجده قیمت سکه طرح جدید و طرح قدیم و نیم و ربع و گرمی هر کدوم یه قیمت میزنند ولی از لحاظ واقعی سایت طلا دقیق تره

خب اینطوری یه مقداری عجیبه که بخوایم یه چنین کاری رو به صورت دستی انجام بدیم یا از سایت های دیگه خروجی بگیریم. فرض بگیرید همین سایت های دیگه که داریم خروجی میگیریم ازشون، در خوشبینانه ترین حالت، کوچکترین چیزی رو در سایتشون تغییر بدن. اون موقع کلی دردسر ممکنه برای برنامه نویس داشته باشه. یا اینکه کلاً سایتش رو ببنده بره. یا اینکه دسترسی سایت ما رو به سایت خودش ببنده و نذاره ما اطلاعات رو خروجی بگیریم (خیلی از سایت ها متوجه میشن که کی داره ازشون خروجی میگیره و دسترسی رو می بندن).

به هر حال، ممنونم از پاسختون و فکر می کنم پاسخ شما تنها راه حل ممکن در ایران به این مسأله باشه. اینکه یا دستی این کارو انجام بدیم، یا از سایت های دیگه اطلاعات رو خروجی بگیریم و استفاده کنیم.

باعث شد به فکر بیفتم که دنبال یه راه حل اولاً بی هزینه و دوماً اساسی تر برای یه چنین کاری باشم. اگه به جایی رسیدم، توی همین تاپیک اطلاع میدم که این قضیه برای بقیۀ دوستانی که مثل من براشون این سؤالات پیش اومده، حل بشه.

klax0n
February 21st, 2016, 11:45
دوست عزیز شما اطلاعات برنامه نویسی نسبتا خوبی دارید
ولی سوال و پاسخ‌ها رو با اصطلاحات برنامه نویسی منحرف میکنید
گوگل یاهو آمازون ... هرکسی که وبسرویس ارائه میکنه باید اطلاعات رو از یه وبسرویس دیگه بگیره یا خودش اطلاعات رو جمع آوری کنه

اطلاعات که خود به خود به وجود نمیاد
یه جایی آخرش با صورت دستی یا با استفاده از سنسور یا روش‌های دیگه تولید شده

این که تو ایران برای این چیزها وب سرویسی وجود نداشته باشه اصلا عجیب نیست
بلکه اگه بگید همچین وب سرویس‌هایی وجود داره جای تعجبه
متاسفانه بیشتر شرکت‌های نرم افزاری ما هنوز انقدر پیشرفت نداشتن که وب سرویس خدماتشون رو هم ارائه کنن

Patira
February 21st, 2016, 16:34
دوست عزیز شما اطلاعات برنامه نویسی نسبتا خوبی دارید
ولی سوال و پاسخ‌ها رو با اصطلاحات برنامه نویسی منحرف میکنید
گوگل یاهو آمازون ... هرکسی که وبسرویس ارائه میکنه باید اطلاعات رو از یه وبسرویس دیگه بگیره یا خودش اطلاعات رو جمع آوری کنه

اطلاعات که خود به خود به وجود نمیاد
یه جایی آخرش با صورت دستی یا با استفاده از سنسور یا روش‌های دیگه تولید شده

این که تو ایران برای این چیزها وب سرویسی وجود نداشته باشه اصلا عجیب نیست
بلکه اگه بگید همچین وب سرویس‌هایی وجود داره جای تعجبه
متاسفانه بیشتر شرکت‌های نرم افزاری ما هنوز انقدر پیشرفت نداشتن که وب سرویس خدماتشون رو هم ارائه کنن

متوجهم. ولی من منظورم از عجیب بودن قضیه اینه که یه چیزی که تا این حد استفاده ش داخل ایران زیاد هست و 3-4 سالی هم هست که شدیداً توسط سایت ها مورد استفاده قرار میگیره، دیگه تا الان باید یه شرکتی یا گروهی برای این قضیه وب سرویسی ارائه کرده باشه. میدونم که این اطلاعات بالاخره از یه سمتی باید تولید بشه و خود به خود به وجود نمیاد. ولی مسأله اینه که هر شرکتی مجبوره خودش تولید کنندۀ اطلاعات باشه یا به صورت خیلی آماتور از سایت های دیگه این اطلاعات رو بگیره که همونطور که گفتم به مشکل برمیخوره. این موارد برام عجیب بود. این همه شرکت داریم که مدعی ارائه راهکارهای نوین مبتنی بر وب هستن ولی خب در عمل یه چنین کمبودهایی هم وجود داره.

من واقعاً فکر می کردم که یه چنین چیزایی حتماً و قطعاً داخل ایران وجود داره. چون استفاده ازش خیلی زیاده. ولی خب حق با شماست. گویا اینطور نیست یا اگه هم باشه همون مشکلاتی وجود داره که در پست های قبلی بهشون اشاره کردیم.

همونطور که گفتم، همین موارد باعث شد واقعاً به فکر یه راه حل اساسی باشم برای این قضیه و اگه راهی برای حل این مسأله پیدا کردم، حتماً با بقیه در همین تاپیک در میون میذارم تا بقیه هم بتونن استفاده کنن.

T.Toosi
February 21st, 2016, 16:44
اطلاعات فارس نیوز مگر آپدیت نیست ؟

Patira
February 21st, 2016, 18:59
اطلاعات فارس نیوز مگر آپدیت نیست ؟

والا قیمت هایی که زده مربوط میشه به مهر و شهریور 94:
http://widgets.farsnews.com/currency/

اینطور که من پرسیدم این بنده خداها هم اطلاعات قیمت ها رو دستی وارد می کنن.

ولی مثلاً یه سایتی مثل ایرانجیب، هر 30 ثانیه یک بار اطلاعاتش به روز رسانی میشه و فکر می کنم ایرانجیب اطلاعاتش رو از یه جایی میگیره، فقط نمیدونم کجا. بعید میدونم اطلاعات رو دستی وارد کنن (به غیر از بحث مسکن).

SixthElement
February 25th, 2016, 10:24
سلام.

من می تونم هماهنگ کنم یک وب سرویس لایو نرخ ارز از صرافی المپیک برای شما بگیرم.

اگر کاربرد داره براتون یه من پیغام خصوصی بدید.

farshid17
January 29th, 2017, 10:41
با سلام ببخشید برای اوردن این مطلب بالا من این وب سرویس می خوام بخاطر اینکه بعضی محصولاتم به درهم و دلار بستگی داره باید چک بشه بعد چند درصد به قیمت اضافه بشه و توسط کاربر خریداری شود که دستی وارد کردنش ادم کلافه می کنه شما می تونید از المپیک برای ما بگیرید یا جای دیگه یا رایگان باشه یا قیمت پایین باشه باتشکر که برام بصرفه استفاده کنم

SixthElement
January 29th, 2017, 17:47
سلام. باید با خود صرافی هماهنگ کنید. از لحاظ فنی کاملا امکان پذیره

farshid17
January 29th, 2017, 18:11
بهم خبر بدید

sunnywebco
September 22nd, 2019, 12:05
وب سرویس نرخ ارز - 1000درخواست رایگان
تیم طرحی و برنامه نویسی سانی وب

آفر ویژه برای دوستان برنامه (https://sourcesara.com/forum/) نویس ، شرایط :

نمایش تصویر امکانات (https://files.virgool.io/upload/users/72889/posts/xmzbwdinsdup/nsxfffhs4chn.jpeg)
https://files.virgool.io/upload/users/72889/posts/xmzbwdinsdup/nsxfffhs4chn.jpeg
در سایت (https://api.sunnyweb.ir/)وب سرویس (https://api.sunnyweb.ir/) ثبت نام رایگان نمایند و همچنین در این تاپیک اعلام و با ارسال پیام خصوصی به همین نام کاربری انجمن نسبت به دریافت 1000 درخواست رایگان اقدام نمایند .

پشتیبانی بر خط :
sunnywebco@gmail.com
api.sunnyweb.ir (https://api.sunnyweb.ir/)​